ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 липня 2012 р. Справа №2а-6160/12/0170/30
|
Судова колегія Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Суворової С.В., суддів Папуші О.В., Калініченко Г.Б., при секретарі Суконнової Г.В., за участю представника позивача - Горохова Г.К., довіреність б/н 06.05.2011 р.; представника відповідача ДПС України - Шенягіна Т.Ю., довіреність від 21.02.2012 р., представника відповідача ДПІ у м. Сімферополі - Шилін В.С., довіреність від 01.03.12 р., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромрезерв"
до Державної податкової адміністрації України, Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби
про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій,
Суть спору: до Окружного адміністративного суду АР Крим 08 червня 2012 року звернулося Товариство з Обмеженою Відповідальністю «Спецпромрезерв» до Державної податкової адміністрації України, Державної податкової інспекції в м. Сімферополь про визнання протиправними дій Державної податкової служби України з неприйняття податкового звіту декларації ТОВ «Спецпромрезерв» за березень 2012 року з ПДВ та зобов'язання ДПІ в м. Сімферополі АРК ДПС відобразити показники декларації ТОВ «Спецпромрезерв» за березень 2012 р. з ПДВ у картці особового рахунку з ПДВ.
Ухвалою суду від 11.06.2012 року відкрито провадження у справі після закінчення підготовчого провадження, справа призначена до розгляду на 04.07.2012 р.
В судовому засіданні 04.07.2012 року оголошена перерва для надання сторонами додаткових доказів до 11.07.2012 року.
Представник позивача у судовому засіданні пояснила, що незважаючи на визнання Окружним адміністративним судом АР Крим 08.02.2010 р. незаконним рішення ДПІ в м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Спецпромрезерв», оформлене актом № 208/15-2 від 08.10.2009 р., позивачі не приймають від ТОВ «Спецпромрезерв» декларацію з ПДВ за березень 2012 р., чим порушують їх права, у зв'язку з чим просить суд задовольнити позов.
Представники відповідачів надали суду письмові заперечення на позов і просять відмовити у задоволенні позову з підстав необґрунтованості позовних вимог.
Відповідач - ДПІ в м. Сімферополі вважає, що подана декларація за березень 2012 року не визнана, у зв'язку з тим, що позивач не значиться в Реєстрі платників податків ПДВ.
Відповідач - ДПС України вважає, що податкова декларація з ПДВ за звітний період повинна подаватися до органу державної податкової служби, в якому позивач перебуває на обліку як платник податку.
Заслухавши пояснення представника позивача, представників відповідачів, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, судова колегія, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з Обмеженою Відповідальністю «Спецпромрезерв» є юридичною особою (ідентифікаційний номер 34058632) зареєстрованою Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим за місцезнаходженням: 95024, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Севастопольська, буд. 23, про що видано Свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 437855, що підтверджується довідкою з ЄДРПОУ № 05.3-06-01/99 ГУ Статистики в АР Крим від 17.02.2006 року.
21.02.2006 року ТОВ «Спецпромрезерв» взято на облік платником податків ДПІ в м. Сімферополь за № 3118/29-0, про що видана довідка № 1935/29-0 форми № 4-ОПП.
08.02.2010 року Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим по справі № 2а-12145/09/9/0170, залишеною в силі Ухвалою Севастопольського Апеляційного Адміністративного Суду від 13.07.2010 року визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з Обмеженою Відповідальністю «Спецпромрезерв», оформлене актом № 208/15-2 від 08.10.2009 року.
10 січня 2012 року був укладений договір про визнання електронних документів між ДПІ в м. Сімферополі та ТОВ «Спецпромрезерв».
17.04.2012 р. позивачем засобами електронного зв'язку подано до ДПІ у м. Сімферополі податкову декларацію з ПДВ за березень 2012 року.
Квитанцією №1 від 17.04.2012 р. ДПС України до відома позивача доведено про неприйняття декларації за березень 2012 року у зв'язку з тим, що позивач не був платником ПДВ в періоді 2012 року.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників позивача, відповідачів, судова колегія дійшла до висновку про обґрунтованість позовних вимог та їх задоволення у повному обсязі.
У відповідності з Конституцією України (254к/96-ВР)
кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією (254к/96-ВР)
та Законами України.
У відповідності зі статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України (254к/96-ВР)
на законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною першою статті 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.ст. 2, 3, 17 КАС України, згідно з якими визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин, дана справа є справою адміністративної юрисдикції.
Позивачем доведено, матеріалами справи підтверджується правомірність подання податкової декларації за березень 2012 року та протиправність дій відповідачів у неприйнятті податкової декларації та не відображення показників декларації ТОВ «Спецпромрезерв» у картці особового рахунку з ПДВ за березень 2012 року.
Платниками податків відповідно до п. 15.1. ст. 15 Податкового кодексу України визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 16.1.2., 16.1.3 п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно із п. 46.1. ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору, а саме відображати інформацію, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п.48.2 ст. 48 Податкового кодексу України).
Згідно з п. 48.3. ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Відповідно до п.п. 48.5.1. п. 48.5 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна бути підписана: керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником та особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку; податкова звітність, складена з порушенням, не вважається податковою декларацією.
Надана позивачем декларація з ПДВ за березень 2012 року, копія якої наявна в матеріалах справи, не містить в собі будь-яких порушень наведених вище норм законодавства.
Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 25.11.2011 № 1492, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 р. за № 1490/20228 затверджено форми та порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ (далі -Порядок) .
Декларація подається платником у визначений у пункті 5 розділу II Порядку строк до підрозділу органу державної податкової служби, яким здійснюється приймання податкової звітності, за формою, встановленою на дату подання.
Відповідно до п. 49.1. ст.49 ПК України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Згідно з довідкою про взяття на облік платника податків від 21.02.2006 року № 1935/29-0, позивач перебуває на обліку У ДПІ м. Сімферополь з 21.02.2006 р. за № 3118/29-0.
Пунктом 49.8. ст. 49 Податкового кодексу України встановлено, що прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Згідно з п. 49.9. ст. 49 Податкового кодексу України за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Відповідно до п. 49.11 ст. 49 Податкового кодексу України у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Відповідно до п.4 Розділу Ш Порядку податкова звітність у паперовій формі подається на аркушах А4, в електронній формі - згідно з порядком підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку.
Договір про визнання електронних документів надається до органу ДПС за місцем реєстрації платника податків.
З матеріалів справи вбачається, що договір № 040120121 від 10.01.2012 року про визнання електронних документів позивачем був підписаний ДПІ в м. Сімферополі та ТОВ «Спецпромрезерв» засобом телекомунікаційного зв'язку, що підтверджується квитанцією № 2.
Квитанція про одержання звіту в електронній формі (далі - перша квитанція) -електронний документ, що формується програмним забезпеченням центру обробки електронної звітності або оператора та засвідчує факт і час одержання звіту в електронній формі (Наказ Державної податкової адміністрації України від 06.04.2009 № 168 (v0168225-09)
"Про впровадження централізованої системи електронної податкової звітності платників податків в органах ДПС України").
Відповідно п. 9 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України (2755-17)
, тимчасово, до розробки та впровадження в дію автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності" відповідно до пункту 49.17 статті 49 цього Кодексу, діє Порядок з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 2008 року №233 (z0320-08)
та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16 квітня 2008 року за N 320/15011 (z0320-08)
.
Згідно із Наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 2008 року N 233 (z0320-08)
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2008 р. за N 320/15011 (z0320-08)
"Про подання електронної податкової звітності", а саме п. 7.4 перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.
Згідно з п.7.5 ст.7 Наказу №233 (z0320-08)
, підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.
Так, 17.07.2012 року позивачем була відправлена податкова декларація з ПДВ засобом телекомунікаційного зв'язку. У цей день - 17.04.2012 р. о 19:36:52 квитанцією № 1 ДПС України доведено до відома ТОВ «Спецпромрезерв» про неприйняття податкової декларації з вказівкою на виявлену помилку - ІПН 340586301096 не був платником ПДВ в періоді 2012 р., березень. Дата анулювання свідоцтва платника ПДВ: 08.10.2009 р.
Відповідно до п. 1 р.1 договору № 040120121 від 10.01.2012 р., предметом договору є визнання податкових документів (податкової звітності, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних з податку на додану вартість та інших звітних податкових документів), поданих Платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу.
Пунктом 1 р. 3 вищевказаного договору платник податків зобов'язаний надсилати до органу ДПС податкові документи в електронному вигляді у форматі (стандарті), затвердженому ДПА України.
Пунктом 3 п.п. 3.1 р. 3 договору, орган ДПС зобов'язаний забезпечити приймання податкових документів в електронному вигляді Платника податків у терміни, визначені законодавством для податкових документів в паперовому вигляді, та їх комп'ютерну обробку.
Відповідно до п.4.5 Наказу ДПА Украйни від 31.12.2008р. № 827 (v0827225-08)
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України - якщо надана органу ДПС платником податків податкова звітність заповнена ним з порушенням правил, зазначених у затвердженому порядку заповнення, то вона може бути не визнана таким органом ДПС як податкова декларація, а саме:
1) у ній не зазначено обов'язкових реквізитів або не проставлено прочерк у показниках, які не заповнюються;
2) її не підписано відповідними посадовими особами (факсиміле не дозволяється);
3) не скріплено печаткою платника податків;
4) відсутні обов'язкові додатки до податкової звітності, передбачені порядком заповнення відповідної звітності;
5) неможливо прочитати текст або цифри внаслідок пошкодження (наприклад, документи, залиті чорнилом або іншою рідиною, потерті);
6) наявні порвані аркуші, підчищення, помарки, виправлення, дописки і закреслювання;
7) подана ксерокопія звітних документів;
8) звітність з податку на додану вартість, подана неплатником ПДВ.
У таких випадках працівники структурного підрозділу ОДПС, до функцій якого належить приймання податкової звітності, в усній формі попереджають платника податків про виявлені недоліки і право невизнання органом ДПС такої податкової звітності відповідно до норм Податкового кодексу України.
Також слід зазначити, що відповідно до п. 183.12 Податкового кодексу України (2755-17)
реєстр платників податку на додану вартість веде центральний орган державної податкової служби.
Центральним органом виконавчої влади є Державна податкова служба України (ст.4 ЗУ "Про державну податкову службу в Україні").
Згідно з п. 2.4. розділу II Положення про реєстрацію платників податків на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 07.11.2011 №1394 (za369-11)
, з числа обов'язків щодо ведення Реєстру центральний орган державної податкової служби здійснює автоматизоване ведення бази Реєстру;
Таким чином, до обов'язків ДПС України входить автоматизоване ведення бази Реєстру, а до обов'язків ДПІ м. Сімферополя безпосередньо прийом декларацій.
Отже, до повноважень ДПС України, як до суб'єкта владних повноважень, не віднесено прийняття рішень щодо неприйняття або прийняття податкових декларацій.
Судом встановлено, що квитанцію № 1 з позначкою про неприйняття податкової декларації з ПДВ позивача за березень 2012 р., було направлено саме ДПС України, проте, ані Податковим кодексом, ані Наказом ДПА України №233 від 10.04.2008 р. (z0320-08)
не визначено в процедурі прийняття електронної звітності можливість прийняття вказаних рішень ДПС України, відповідні дії повинні здійснювати тільки органи податкової служби, в яких перебуває на обліку платник податків.
Таким чином, позовні вимоги у визнанні протиправними дій ДПС України з неприйняття як податкового звіту декларації з ПДВ за березень 2012 року заявлені правомірно.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для задоволення позову в іншій частині, судова колегія зазначає наступне.
Рішення ДПІ в м. Сімферополі про анулювання реєстрації платника ПДВ ТОВ "Спецпромрезерв", оформлене актом № 208/15-2 від 08.10.2009 р., яке визнано протиправним і скасовано постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.02.2010 р. у справі № 2а-12145/09/9/0170 за позовом ТОВ "Спецпромрезерв" до ДПІ у м. Сімферополі АР Крим. постанова суду залишена без змін Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13.07.10 року.
Відповідно до частини 2 статті 14 КАС України, Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України, ч. 1 ст. 255 КАС України, ч. 2 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Судове рішення про визнання протиправним та скасування рішення ДПІ у м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації платника ПДВ ТОВ "Спецпромрезерв", оформлене актом № 208/15-2 від 18.10.2009 р., набрало законної сили 13.07.2010 р.
У разі набрання законної сили судовим рішенням про задоволення зазначених позовних вимог та визнання протиправним рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідне рішення податкового органу вважається протиправним з моменту його прийняття, як про те вказано в Інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 02.08.2010 р. № 1172/11/13-10 (v1172760-10)
.
Отже, ДПІ в м. Сімферополь АР Крим з часу прийняття апеляційним судом ухвали 13.07.2010 року, повинно було відновити становище ТОВ «Спецпромрезер», яке у платника податків існувало до прийняття рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.
Відповідно до п. 6.2 розділу V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 22.12.2010 N 978, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 р. за N 1400/18695 (z1400-10)
, підставою для внесення до Реєстру запису про відміну анулювання реєстрації, що відбулась за ініціативою податкового органу, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування свого рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Рішення із копіями відповідних документів направляються до центрального органу державної податкової служби для розгляду та внесення відповідних змін до Реєстру.
Таким чином, правові підстави вважати позивача особою, не зареєстрованою платником ПДВ, на час подання податкової декларації із ПДВ за березень 2012 року у відповідачів були відсутні.
Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (далі -Інструкція), затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 N 276 (z0843-05)
, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за N 843/11123 (z0843-05)
.
З метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками (п. 3.1 Інструкції).
Наведені положення законодавства надають підставу для висновку про наявність у платника податків матеріально-правового інтересу в тому, щоб дані карток особових рахунків правильно відображали фактичний стан платежів до бюджету.
Тому, судова колегія вважає можливим задовольнити позовні вимоги про зобов'язання відповідача відобразити за даними картки особового рахунку з податку на додану вартість основні показники поданої позивачем декларації за березень 2012 року.
Судова колегія зазначає, що позивач до звернення до суду з адміністративним позовом неодноразово звертався з листами до відповідачів про відновлення його платником ПДВ: лист № б/н від 29.07.2010 р., № б/н від 21.10.2010 р., які отримані відповідачами, але підставою відмови ТОВ «Спецпромрезерв» у відновленні його платником ПДВ відповідачі вказують на звернення зі скаргою до суду касаційної інстанції.
Доводи відповідачів про неприйняття податкової декларації за березень 2012 року ТОВ «Спецпромрезерв» з підстав його відсутності у реєстрі платника ПДВ спростовуються рішеннями судів, договором про визнання електронних документів і не відповідають вимогам Податкового Кодексу України (2755-17)
з наведених вище положень.
Доводи відповідачів про невиконання рішень судів у зв'язку з поданням касаційної скарги судовою колегією не приймаються, оскільки виконання рішення суду, що набрало законної сили є обов'язком відповідачів, а у разі його скасування судом касаційної інстанції, відповідачі мають право у порядку статей 245- 249 КАС України звернутися до суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
У судовому засіданні 11.07.2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Враховуючи складність справи, у відповідності з частиною 2 статті 160 КАС України, постанова складена 16.07.2012 р.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160- 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія-
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Визнати протиправними дії Державної податкової служби України по неприйняттю як податкового звіту декларації з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромрезерв" (ЄДРПОУ 34058632) за березень 2012 року, поданої 17.04.2012 року.
3.Зобов'язати Державну податкову інспекцію в м. Сімферополі АР Крим відобразити за даними картки особового рахунку з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромрезерв" (ЄДРПОУ 34058632) основні показники поданої декларацій з податку на додану вартість за березень 2012 року, поданої 17.04.2012 року.
постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя
|
Суворова С.В.
О.В. Папуша
Г.Б. Калініченко
|