ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.10.09
Справа №2а-2917/09/9/0170
( Додатково див. ухвалу Вищого адміністративного суду України (rs14756364) )
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого
Цикуренко А.С., при секретарі Павленко Н.О. розглянув у відкритому судовому засіданніадміністративну справу
за позовом В.о. прокурора м.Ялта
до Фороська селищна рада третя особа приватне підприємство "Фарватер-Д"
товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельно-закупівельна фірма "Агросервіс"
про визнання недійсним та скасування рішення
за участю представників:
позивача - Кулібаба С.Є., довіреність від 29.07.2009 №8468;
відповідача – не з’явився;
третьої особи – Хоменко В.О., довіреність від 25.06.2009 №37; Шевченко М.С., довіреність від 25.06.2009 №38; Пашинський М.М., довіреність від 10.08.2009;
Обставини справи: виконуючий обов’язки прокурора м.Ялта звернувся до Ялтинського міського суду з позовною заявою до Фороської селищної ради, третя особа товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельно-закупівельна фірма "Агросервіс", приватне підприємство "Фарватер-Д" про визнання недійсним та скасування рішення Фороської селищної ради від 02.09.2008 №15 "Про дозвіл приватному підприємству "Фарватер-Д" скласти проект відводу земельної ділянка орієнтованою площею 0,7750 га по наданню його в оренду, строком на 49 років, для будівництва та обслуговування рекреаційного комплексу за адресою: АРК, м.Ялта, смт.Форос, в районі пляжу "Зелений" по вул.Космонавтів".
Ухвалою Ялтинського міського суду АР Крим від 14.11.2008 відкрито провадження по справі. Ухвалою Ялтинського міського суду АР Крим від 12.01.2009 справа за позовом виконуючого обов’язки прокурора м. Ялта до Фороської селищної ради, третя особа приватне підприємство "Фарватер-Д", товариство з обмеженою відповідальністю "Агросервіс" про визнання недійсним та скасування рішення передана на розгляд до Окружного адміністративного суду АР Крим за підсудністю.
Ухвалою Окружного адміністративного суду від 09.02.2009 справа за позовом в.о.прокурора м.Ялти прийнята до провадження з привласненням №2а-2917/09/9/0170.
Відповідач проти позову заперечував, але письмових заперечень суду не надав.
Третя особа – приватне підприємство "Фарватер-Д" надало додаткові заперечення на адміністративних позов, де просить закрити провадження по справі, але у судовому засідання 16.10.2009 уточнив заперечення та просить відмовити у задоволені позову.
Третя особа – ТОВ "ТЗФ "Агросервіс" надало документи до матеріалів справи та пояснення по суті заявлених вимог.
Відповідач у судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників, суд
ВСТАНОВИВ:
02.09.2008 31 сесія Фороської селищної ради 5 скликання рішенням №15 надала дозвіл приватному підприємству "Фарватер-Д" складати проект відводу земельної ділянки орієнтованою площею 0,7750 га по наданню його в оренду строком на 49 років, для будівництва та обслуговування рекреаційного комплексу за адресою: АРК м.Ялта, смт.Форос, в районі пляжу "Зелений" по вул.Космонавтів.
23.09.2008 до Фороського міського голови надійшов протест в.о.прокурора м.Ялта №8352вих на рішення Фороської селищної ради від 02.09.2008 №15 у якому вказує що рішення суперечить чинному законодавству та підлягає скасуванню (а.с.32). У протесті прокурор посилається на порушення ст. 124 Земельно кодексу України, згідно якої право оренди земельних ділянок державної або комунальної власності здійснюється виключно на аукціонах, ст. 151 Земельного кодексу України – не проведено вибір земельної ділянки та не прийняте відповідне рішення про затвердження акту вибору у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 №427 (427-2004-п) , також у документах, що надання до заяви ПП "Фарватер-Д" не долучено документів щодо містобудівного обґрунтування розташування об’єкту на території кварталу існуючої забудови, інших проектних матеріалів щодо умов забудови земельної ділянки.
Протест в.о.прокурора був розглянутий 32 сесією Фороської селищної ради 5 скликання 03.10.2008 та рішенням №41 – відхилений (а.с.34).
16.10.2008 вказане рішення було отримане позивачем (а.с.33).
Законом України від 03.06.2008 №309-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (309-17) , що набрав чинність з моменту опублікування – 04.06.2008, до ст. 124 Земельного кодексу України були внесені наступні зміни, та абзац другий ч.1 викладений у новій редакції: "Набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється виключно на аукціонах (крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі, набуття права на оренду земельних ділянок під об'єкти соціального призначення, будівництво соціального і доступного житла, використання земельних ділянок для розробки корисних копалин та спеціального водокористування відповідно до отриманих спеціальних дозволів (ліцензій), використання релігійними організаціями (під культовими будівлями), які легалізовані в Україні)".
Як встановлено судом, та підтверджується матеріалами справи на земельній ділянці, що до якої було прийнято рішення Фороською селищною радою, знаходяться об’єкти нерухомого майна, що належать на праві приватної власності ТОВ "ТЗФ "Агросервіс", що встановлено за доказами, наданими до матеріалів справи.
Виконавчим комітетом Фороської селищної ради ТОВ "ТЗФ "Агросервіс" були надані дозволи на проведення проектно-вишукувальних робіт:
від 30.01.2004 №5 з будівництва кліматопавильону на наданої земельної ділянці в районі житлових будівель №12 та №14 по вул.Космонавтів, смт.Форос (а.с.140 т.1),
від 31.03.2005 №29 з будівництва узбережжя скріплювальних споруд в районі пляжу "Зелений" смт.Форос (а.с.141 т.1),
рішенням від 31.03.2005 №30 з будівництва кліматопавильону в районі пляжу "Зелений смт.Форос (а.с.142 т.1),
від 31.03.2005 №31 з будівництва частини Фороської селищної набережної в районі пляжу "Зелений смт.Форос (а.с.143);
від 19.09.2005 №89 з будівельних робіт по об’єкту узбережжя скріплювальних споруд в районі пляжу "Зелений" смт.Форос (а.с.144 т.1);
від 19.09.2005 №90 з будівельних робіт по частині Фороської селищної набережної в районі пляжу "Зелений" смт.Форос (а.с.145 т.1);
від 19.09.2005 №91 з будівельних робіт по об’єкту кліматопавильону в районі пляжу "Зелений" смт.Форос (а.с.146);
від 19.09.2005 №92 з будівельних робіт по об’єкту кліматопавільону в районі житлових будівель №12 та №14 по вул.Космонавтів в смт.Форос (а.с.147).
Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю ТОВ "ТЗФ "Агросервіс" були надані дозволу на виконання будівельних робіт від 28.09.2005 №80-г/09-05 на виконання будівельних робіт з будівництва кліматопавільону (I, II, III корпусів) в районі житлових будинків №12, 14 по вул.Космонавтів в смт.Форос зі строком дії дозволу до 28.09.2010 (а.с.136 т.1), від 19.12.2005 №80 (І)-г/12-05 на виконання робіт з інженерного захисту території для будівництва кліматопавильонів в районі житлових будинків №12, 14 по вул.Космонавтів і у районі пляжу "Зелений" в смт.Форос строком до 4 кварталу 2008 року (а.с.137 т.1), від 04.01.2006 №80-г/01-06 на виконання будівельних робіт з будівництва клімопавільонів (І, ІІ, ІІА, ІІІ, ІІІА, ІІІБ корпусів) в районі житлових будинків №12, 14 по вул..Космонавтів смт.Форос строком дії до 28.09.2010 (а.с.138 т.1), від 17.01.2007 №80 (І)-г/12-05 про виконання робіт з інженерного захисту території для будівництва клмітопавльонів в районі житлових будівель №12, 14 по вул.Космонавтів та у районі пляжу "Зелений в смт.Форос строком дії до 4 кварталу 2008 року (а.с.139 т.1).
Комунальним підприємством Ялтинське бюро технічної інвентаризації проведена реєстрація права власності на нерухоме майно за товариством з обмеженою відповідальністю "Торгово-закупівельна фірма "Агросервіс":
від 29.07.2008 №19708165 об’єкту незавершеного будівництва за адресою: м.Ялта, смт.Форос, вул..Космонавтів (вул..Шкільна) буд.12б (а.с.128 т.1);
від 29.07.2008 №19708173 об’єкту незавершеного будівництва за адресою: м.Ялта, смт.Форос, вул..Космонавтів (вул..Шкільна) буд. 12б незавершений будівництвом корпус клмітопавильону №1 з відсотком готовності – 89% (а.с.129 т.1);
від 29.07.2008 №19707699 об’єкту незавершеного будівництва за адресою: м.Ялта, смт.Форос, вул..Космонавтів (вул..Шкільна) буд.14д незавершений будівництвом корпус кліматопавільону №3 з відсотком готовності 51% (а.с.130 т.1);
від 29.07.2008 №19707680 об’єкту незавершеного будівництва за адресою: м.Ялта, смт.Форос, вул..Космонавтів (вул..Шкільна) буд.14д (а.с.131 т.1);
від 29.07.2008 №19708124 об’єкту незавершеного будівництва за адресою: м.Ялта, смт.Форос, вул.Космонавтів (вул..Шкільна) буд. 14в незавершений будівництвом корпус кліматопавльону №3 з відсотком готовності – 82% (а.с.132 т.1);
від 29.07.2008 №19707832 обєкту незавершеного будівництва за адресою: м.Ялта, смт.Форос, вул.Космонавтів (вул..Шкільна) буд.14г (а.с.133 т.1);
від 29.07.2008 №19707848 обєкту незавершеного будівництва за адресою: м.Ялта, смт.Форос, вул.Космонавтів (вул..Шкільна) буд. 14г незавершений будівництвом корпус кліматопавльйону №3б з відсотком готовності – 52% (а.с.134 т.1);
від 29.07.2008 №19708106 обєкту незавершеного будівництва за адресою: м.Ялта, смт.Форос, вул.Космонавтів (вул.Шкільна) буд.14в (а.с.135 т.1).
Також до матеріалів справи додані копії витягів з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна від 16.10.2009, відповідно до яких встановлено, наявність арешту нерухомого майна, що знаходить у власності ТОВ "ТЗФ "Агросервіс":
об’єкт незавершеного будівництва – корпус кліматопавільону №1 реєстраційний №26463423, за адресою: смт.Форос, вул.Космонавтів (вул.Шкільна) 8в;
об’єкт незавершеного будівництва – корпус кліматопавільону №1 реєстраційний №24166047 за адресою: смт.Форос, вул.Космонавтів (вул.Шкільна) 14г;
об’єкт незавершеного будівництва – корпус кліматопавільону №1 реєстраційний №24165844 за адресою: смт.Форос, вул.Космонавтів (вул.Шкільна) 14д;
об’єкт незавершеного будівництва – корпус кліматопавільону №1 реєстраційний №24166359 за адресою: смт.Форос, вул.Космонавтів (вул.Шкільна) 12б.
Таким чином судом встановлено, та не заперечується сторонами та справі, що на земельної ділянці, відповідно до якої прийнято рішення Фороської селищної ради від 02.09.2008 №15, що є предметом судового оскарження, заходяться об’єкти нерухомого майна, що належать на праві власності ТОВ "ТЗФ "Агросервіс".
Відсутність на спірної земельної ділянки нерухомого майна, що належить ПП "Фарватер-Д", не є підставою для застосування конкурентних заходів набуття права оренди, оскільки законодавець не ставить залежність цього права від наявність на земельної ділянці нерухомості, що належить виключно заявнику.
У зв’язку з чим суд надходить до висновку про безпідставність вимог позивача про визнання недійсним та скасування рішення 31 сесії Фороської селищної ради 5 скликання від 02.09.2008 №15 на підставі невідповідності його вимогам, встановленим ст. 124 Земельного кодексу України, щодо обов’язкового проведення аукціону з оренди земельної ділянки.
Також суд вважає за необхідне вказати, що відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України при переході права власності на нерухоме майно (будівлю, споруду, житловий будинок) до власника переходить право власності на земельну ділянку, на якої воно розміщено. Якщо земельна ділянка знаходиться у користуванні, то до власника нерухомості переходить право користування відповідною земельною ділянкою. Вказана норма також передбачена ст. 377 ЦК України. Аналізуючи викладене судом робиться висновок, що законодавець імперативно гарантує власнику будівель і споруд можливість у всіх випадках набути у користування земельну ділянку.
У зв’язку з чим суд вказує про протиправність рішення Фороської селищної ради про надання дозволу ПП "Фарватер-Д" скласти проект відводу земельної ділянки на якою знаходиться нерухомість, що належить іншої юридичної особі.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією (254к/96-ВР) та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб’єкта., встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Застосовуючи вказані принципи до прийнятого Фроською селищною радою рішення від 02.09.2008, суд вказує наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку. У ч.2 ст. 92 Земельного кодексу України встановлений обмежений суб’єктний склад. Між тим, існуюче зараз право постійного користування інших суб'єктів, що виникло до набрання чинності ЗКУ (2768-14) від 25.10.2001, зберігається. Вимога щодо переоформлення такими суб'єктами права постійного користування на право власності або право оренди, встановлена п. 6 розділу X "Перехідні положення" ЗКУ (2768-14) , визнана Рішенням Конституційного Суду України неконституційною ( Рішення Конституційного Суду N 5-рп/2005 від 22.09.2005 (v005p710-05) ).
Згідно до ч.1 ст. 125 Земельного кодексу України право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.
Як вбачається з наданих до матеріалів справи документів, на підставі рішення 13 сесії Фороської селищної ради 22 скликання від 15.01.1997 року фірмі "Агросервіс" була надана у постійне користування земельна ділянка площею 0,2709 га. Фірмі "Агросервіс" виданий акт на право постійного користування землею І-КМ №003949, що зареєстрований в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №11 15.12.1997. Рішенням від 11.12.1998 №24 відповідач підтвердив ТОВ "ТЗФ "Агросервіс" право користування земельною ділянкою площею 0,2709 га в районі будинку №12 по вул.Космонавтів смт.Форос. Рішенням від 21.10.2005 відповідач вніс зміни у акт на право постійного користування землею від 15.12.1997 в частині міста знаходження землекористувача (а.с.148-152 т.1).
Статтями 141- 143 Земельного кодексу України передбачені підстави припинення права користування земельною ділянкою. Це може бути добровільна відмова від права користування земельною ділянкою на підставі заяви користувача до відповідного органу. З підстав, що передбачені ст. 142 Земельного кодексу України, можливо примусове припинення права користування у судовому порядку. У разі, якщо буде встановлено порушення земельного законодавства, зафіксовані у протоколі про порушення, та вони не будуть усунені у 30-денний строк, на підставі звернення державного інспектора, орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування приймає рішення про припинення права користування земельної ділянки.
Оскільки відповідач не заперечував факт наявності у ТОВ "ТЗФ "Агросервіс" земельної ділянки на праві постійного користування та відповідно до ч.3 ст. 72 КАС України в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання, суд визнає наявність у товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельно-закупівельна фірма "Агросервіс" земельною ділянки площею 0,2709 га на праві постійного користування.
28.01.2005 на 36 сесії Фороської селищної ради 4 скликання було прийнято рішення №12, яким був затверджений проект землеустрію з відводу земельної ділянка площею 0,1056 га та надання в оренду строком на 5 років, для будівництва частини Фороської селищної набережної та після завершення будівництва наступної передачу її у власність Фороської селищної ради адресою: смт.Форос, в районі пляжу "Зелений".
Згідно ч.2 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу України право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
16.02.2005 між Фороською селищною радою та ТОВ "ТЗФ "Агросервіс" був укладений договір №02 оренди земельної ділянки площею 0,1056 га у районі пляжу "Зелений". Згідно до п.1 договору від 16.02.2005 земельна ділянка надана для будівництва частини Фороської селищної набережної та після завершення будівництва – наступного передання її у власність Фороської селищної ради. Договір зареєстрований у КРФ ДП "Центр Державного земельного кадастру" 18.03.2005.
Відповідно до ст. 141 Земельного кодексу України підставами припинення права користування земельною ділянкою є:
а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою;
б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом (2768-14) ;
в) припинення діяльності державних чи комунальних підприємств, установ та організацій;
г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам;
ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;
д) систематична несплата земельного податку або орендної плати.
Відповідно до ст. 31 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі припиняється в разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;
смерті фізичної особи - орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки;
ліквідації юридичної особи - орендаря;
відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем.
Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.
Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.
Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. За ч.2 ст. 71 КАС України обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача - суб'єкта владних повноважень, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Відповідачем – Фороською селищною радою не надані відповідні докази про припинення у встановленому порядку договору оренди земельної ділянки від 16.02.2005.
Надана відповідачем копія договору оренди з відміткою про припинення договору та права користування земельною ділянкою у зв’язку з рішенням сесії від 26.08.2008 не застосовується судом до уваги. Отже у діючому земельному законодавстві відсутня така підстава для припинення права користування земельною ділянкою та припиненні дії договору оренди, як повідомний напис на копії договору оренди.
Статтею 124 Земельного кодексу України в редакції на момент прийняття спірного рішення було передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Відповідно до ст. 151 Земельного кодексу України (в редакції, що діяла на момент прийняття спірного рішення), юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, зобов'язані до початку проектування погодити із власниками землі і землекористувачами та… селищними… радами місце розташування об'єкта, розмір земельної ділянки та умови її вилучення (викупу) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на цій ділянці і прилеглих територіях усіх об'єктів, умови проживання населення і охорону довкілля. Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 "Про затвердження Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів" (427-2004-п) передбачено, що до клопотання про вибір земельної ділянки додаються копії установчого документа та свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, а також у разі наявності - копії матеріалів проектів будівництва об'єктів (типових проектів або проектів повторного застосування), містобудівного обґрунтування розташування об'єкта на території кварталу існуючої забудови, інших проектних матеріалів щодо умов забудови земельної ділянки.
Перелічені документи до клопотання приватного підприємства "Фарватер-Д" не надані, згідно листа на адресу Фороського селищного голови від 28.08.2008 №03/08 вбачається, що до клопотання були додані копія рішення засновників, копія довідки з Держреєстру, копія свідоцтва про держреєстрацію, ситуаційний план земельної ділянки. Бідь-яки інші документи, що передбачені Постановою Кабінету Міністрів та Земельним кодексом України (2768-14) , до клопотання надані не були, а також не були надані у судове засідання.
Статтею 155 Земельного кодексу України передбачено, що у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.
За ч.10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції (254к/96-ВР) або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про прокуратуру", предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є, у тому числі, відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції України (254к/96-ВР) та чинним законам.
Перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора. Прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству.
Одним із видів прокурорського реагування, у разі виявлення порушень, є принесення протесту на акт, що суперечить закону.
Згідно зі статтею 21 Закону України "Про прокуратуру" такий протест приноситься прокурором, його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу.
У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним.
Отже, прокурор, виконуючи прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів органами місцевого самоврядування, на підставі вимог Конституції України (254к/96-ВР) , Закону України "Про прокуратуру" (1789-12) правомірно звернувся до суду про скасування акту органу місцевого самоврядування, що суперечить закону.
На підставі викладеного суд надходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задовольняє позов у повному обсязі.
постанова складена у повному обсязі 21.10.2009.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення 31 сесії Фороською селищної ради 5 скликання від 02.09.2008 №15 "Про дозвіл частому підприємству "Фарватер-Д" складення проекту відводу земельної ділянки орієнтованою площею 0,7750 га по наданню його в оренду, строком на 49 років, для будівництва та обслуговування рекреаційного комплексу за адресою: АРК, м.Ялта, смт.Форос, в районі пляжу "Зелений" по вул.Космонавтів.
постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
Цикуренко А.С.