ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
30.05.2002 Справа N 1038
Представники позивача і відповідачів належно повідомлені про час і місце слухання справи, проте на засідання не з'явилися.
Приватним підприємством <...> 5 лютого 2002 р. заявлений позов до Державної податкової інспекції у м. Херсоні про стягнення 38886 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ за грудень 2000 р., січень, червень, жовтень 2001 р. та 3632 грн. переплати з податку на додану вартість - загалом на суму 42518,00 грн. Позовні вимоги обгрунтовані тим, що за наслідками господарської діяльності позивача у грудні 2000 р., січні, червні, жовтні 2001 р. різниця між загальною сумою податкових зобов'язань та сумою податкового кредиту має від'ємне значення і, відповідно до вимог підпункту 8.6 статті 8 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) (168/97-ВР) , підлягає відшкодуванню.
Рішенням господарського суду Херсонської області від 20 лютого 2002 року, що прийняте суддею "А", позовні вимоги задоволені. Державну податкову інспекцію у м. Херсоні зобов'язано відшкодувати з державного бюджету 42518,00 грн. заборгованості з ПДВ. Рішення суду мотивоване доведеністю матеріалами справи факту існування суми бюджетної заборгованості з ПДВ, що підлягає відшкодуванню, відповідно до вимог підпункту 8.6 статті 8 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) (168/97-ВР) , та наявності переплати у позивача податку на додану вартість станом на 01.01.2001 р.
Державна податкова інспекція у м. Херсоні вважає, що рішення господарського суду прийняте з порушенням матеріального права. Просить Вищий господарський суд України здійснити перегляд матеріалів справи у касаційному порядку, скасувати рішення у справі і відмовити позивачеві у задоволенні його позовних вимог. При цьому заявник обгрунтовує касаційну скаргу тим, що судом не враховані положення підпункту 7.7.3 пункту 7.3 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) (168/97-ВР) , яким передбачено, що на суму бюджетної заборгованості нараховуються проценти на рівні 120 % від облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент її виникнення, протягом строку її дії, включаючи день погашення. ДПІ вважає, що чинне законодавство України передбачає нарахування процентів на суму бюджетної заборгованості, але не містить обов'язку щодо відшкодування нарахованих процентів з Державного бюджету України.
Окрім того, податкова служба зауважує, що відшкодування ПДВ унеможливлює виконання податковими органами завдань щодо наповнення дохідної частини державного бюджету, а також наголошує на відсутності коштів та реальної платоспроможності бюджету.
Переглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді "Д" і перевіривши повноту встановлених обставин справи та правильність їх юридичної оцінки господарським судом Херсонської області, Вищий господарський суд України не вбачає підстав для скасування переглянутого рішення з огляду на таке.
З урахуванням викладеного, переглянуте рішення господарського суду відповідає приписам чинного законодавства, а отже, відсутні правові підстави для задоволення касаційної скарги Державної податкової інспекції. З огляду на зазначене, керуючись статтями 108, 111-5, 111-7, 111-9, 111-11 Господарського процесуального кодексу України ( 1798-12 ) (1798-12) , Вищий господарський суд П О С Т А Н О В И В:
Рішення господарського суду Херсонської області від 20 лютого 2002 р. у справі N 10/38 залишити без змін, а касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Херсоні - без задоволення.