ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
17.11.08 Справа № 13/191
Львівський апеляційний господарський суд, в складі колегії:
головуючого-судді: Якімець Г.Г.,
суддів: Зварич О.В.,
Юрченка Я.О.,
при секретарі Горбач Ю.Б.,
за участю представників:
від позивача - Кузів О.М.
від відповідача (скаржник) -ОСОБА_2
Розглядається апеляційна скарга Фізичної особи-підприємцяОСОБА_1, б/н, б/д
на рішення господарського суду Львівської області від 30.09.2008 року, суддя Станько Л.Л.
у справі № 13/191
за позовом Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів
до відповідача Фізичної особи-підприємцяОСОБА_1, м.Львів
про демонтаж пересувної малої архітектурної форми по вул.Сихівській,12-14
в с т а н о в и в :
рішенням господарського суду Львівської області від 30.09.2008 року по справі №13/191 позов Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради задоволено, зобов'язано ПП ОСОБА_1. здійснити демонтаж належної їй пересувної малої архітектурної форми по вул.Сихівська,12-14 у м.Львові.
Рішення суду мотивоване тим, що відповідач на виконання Розпорядження голови Сихівської районної адміністрації від 22.01.2008 року №-19 "Про демонтаж малих архітектурних форм по вул. Сихівській, 12-14" демонтаж належної йому малої архітектурної форми не здійснив, термін дії дозволу наданого відповідачу на розміщення малої архітектурної форми закінчився. Таким чином, суд враховуючи положення Порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №121 від 14.11.2002 року, Правил благоустрою та утримання території м.Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради №816 від 26.10.2000 року, прийшов до висновку про задоволення позовних вимог.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції фізична особа-підприємець ОСОБА_1. подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення господарського суду Львівської області від 30.09.2008 року по справі №13/191прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити, з підстав того, що судом неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи. Зокрема, скаржник вказує на те, що судом першої інстанції не досліджено підстав, з яких Департаментом економічної політики не надано відповідачу дозволу на розміщення пересувної малої архітектурної форми.
Представник скаржника (відповідача) в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги, підтримала в повному обсязі.
Крім того, представником відповідача у судовому засіданні подано клопотання, в якому відповідач просить зупинити провадження у даній справі до моменту вирішення Сихівським районним судом справи №2-а-261 про визнання незаконним і скасування розпорядження голови Сихівської районної адміністрації від 22.01.2008 року №19 "Про демонтаж малих архітектурних форм по вул. Сихівській, 12-14"
Суд, розглянувши вказане клопотання, вважає, що підстав для зупинення провадження у справі немає, оскільки апеляційний господарський суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду на час його винесення.
Представник позивача в судовому засіданні просила відмовити в задоволенні апеляційної скарги, з підстав наведених у відзиві на апеляційну скаргу, зазначаючи про те, що відповідач у встановлений термін вимогу про демонтаж малої архітектурної форми не виконав, доказів отримання дозволу на розміщення малої архітектурної форми та укладення відповідного договору оренди не подав.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши доводи апеляційної скарги та дослідивши наявні докази по справі, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного:
З матеріалів справи, вбачається, що на підставі розпорядження голови Сихівської районної адміністрації від 01.12.2005 року №1042, підприємцеві ОСОБА_1видано дозвіл №36-05-12-400, який зареєстрований 01.12.2005 року на встановлення малої архітектурної форми та відкриття об'єкту дрібно-роздрібної торгівлі громадського харчування та побутового обслуговування (пересувної мережі) за адресою : м.Львів, вул.Сихівська, 12-14, терміном дії до 02.12.2006 року та укладено договір на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою площею, 6,0 кв.м. від 02.12.2005 року №392 на термін з 02.12.2005 року до 02.12.2006 року.
Розпорядженням голови Сихівської районної адміністрації від 22.01.2008 року №19 "Про демонтаж малих архітектурних форм по вул. Сихівській, 12-14" зобов'язано власників звільнити від матеріальних цінностей та здійснити демонтаж належних їм малих архітектурних форм на вул.Сихівській, 12-14 терміном до 28.01.2008 року.
На виконання п.1 зазначеного розпорядження позивачем направлено відповідачу попередження № 34/419 від 31.05.2008 року, в якому просить відповідача терміново здійснити демонтаж малої архітектурної форми.
Однак, вимоги про здійснення демонтажу відповідач не виконав. Розміщення малої архітектурної форми на вул.Сихівській, 12-14 здійснюється підприємцем без отримання дозволу на її розміщення та без укладення відповідного договору оренди, що підтверджується актом проведення спільної рейдової перевірки від 10.06.2008 року
Згідно із ч.ч.3,4 ст. 11 ЦК України, зобов'язання, цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, актів органів місцевого самоврядування. Згідно зі ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України (254к/96-ВР)
, законами України. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим -також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Статтею 144 Конституції України встановлено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно із ч.ч.1,3 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської районної у місті ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Згідно із п.6.4 Порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, затверджених ухвалою Львівської міської ради № 121 від 14.11.2002 року, самовільно встановленими вважають об'єкти, дозволи на які не оформлено у встановленому порядку. Такі об'єкти підлягають знесенню згідно із Правилами благоустрою та утримання територій м.Львова. Згідно із п.п.3.8.8, 3.8.9 Правил благоустрою та утримання територій м.Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради № 816 від 26.10.2000 р, самовільно встановлені споруди побутово-торговельного призначення і спеціальні конструкції зовнішньої реклами підлягають примусовому демонтажу. Примусовий демонтаж самовільно встановлених побутово-торговельних споруд здійснюють житлово-комунальні органи районних адміністрацій за розпорядженням голів районних адміністрацій.
Докази скасування Розпорядження № 19 Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 22.01.2008 року "Про демонтаж малих архітектурних форм по вул..Сихівській, 12-14"в матеріалах справи відсутні.
Відповідачем вимог даного розпорядження не виконано, доказів отримання дозволу на розміщення малої архітектурної форми та укладення відповідного договору оренди, суду не подано.
Твердження скаржника, стосовного того, що судом не досліджено підстав затримки у видачі дозволу на розміщення малої архітектурної форми до уваги не приймаються, оскільки видача чи відмова у видачі такого дозволу не є предметом розгляду даної справи.
Матеріалами справи підтверджується і не заперечується відповідачем та обставина, що станом на час розгляду справи по суті, розміщення малої архітектурної форми на вул.Сихівська,12-14 здійснювалась підприємцем без отримання дозволу на її розміщення та без укладення відповідного договору оренди.
Враховуючи наведене, доводи скаржника про скасування рішення місцевого суду є безпідставними.
Рішення місцевого суду прийняте у відповідності з вимогами діючого законодавства, а тому підстав для його скасування апеляційний суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 101, 103, 105 ГПК України, суд,
постановив:
Рішення господарського суду Львівської області від 30.09.2008 року по справі №13/191 залишити без змін, а апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємцяОСОБА_1 без задоволення.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку.
Матеріали справи повернути в місцевий господарський суд.
Головуючий-суддя: Якімець Г.Г.
Судді: Зварич О.В.
Юрченко Я.О.