ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2022 року
м. Київ
справа № 300/256/19
адміністративне провадження № К/9901/21859/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Стрелець Т.Г.,
суддів: Рибачука А.І., Стеценка С.Г.,
розглянувши у порядку письмового провадження у касаційній інстанції адміністративну справу № 300/256/19
за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, провадження по якій відкрито
за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03 липня 2019 року (постановлену у складі колегії суддів: головуючого судді - Курильця А.Р., суддів: Багрія В.М., Качмара В.Я.)
у с т а н о в и в :
ІСТОРІЯ СПРАВИ
Короткий зміст позовних вимог
1. У лютому 2019 року ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) звернувся до Івано - Франківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано - Франківській області (далі - ГУ ПФУ в Івано - Франківській області, відповідач), в якому просив:
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Івано - Франківській області при проведенні перерахунку пенсії позивачу з 01 січня 2018 року, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (103-2018-п)
щодо зменшення до 50% розміру доплат, передбачених законодавством, як особі з інвалідністю внаслідок війни;
- зобов`язати ГУ ПФУ в Івано - Франківській області здійснити перерахунок пенсії з стовідсотковим врахуванням доплат передбачених законодавством, як особі з інвалідністю внаслідок війни, а саме: збільшення на 25% основного розміру пенсії, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України №1381 від 28 грудня 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (1381-2011-п)
; підвищення розміру пенсії на 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до частини четвертої статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; цільової грошової допомоги на прожиття інваліду ІІI групи у розмірі 50 грн., відповідно до Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни" і виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, починаючи з 01 січня 2018 року.
2. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1, як пенсіонеру військової служби, з 01 січня 2018 року протиправно здійснюється виплата підвищень до пенсії, як особі з інвалідністю внаслідок війни, в розмірі 50 відсотків від встановлених законодавством розмірів таких доплат. Вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки обмеження розміру таких доплат суперечить нормам законодавства, якими такі пенсійні виплати встановлені.
Короткий зміст рішення суду першої інстанції
3. 07 березня 2019 року рішенням Івано - Франківського окружного адміністративного суду позов задоволено повністю.
Визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року (103-2018-п)
щодо зменшення до 50-ти відсотків розміру доплат, передбачених законодавством як особі з інвалідністю внаслідок війни.
Зобов`язано ГУ ПФУ в Івано-Франківській області провести з 01 січня 2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 із сто відсотковим врахуванням доплат, передбачених законодавством як особі з інвалідністю внаслідок війни, а саме: підвищення на 25% основного розміру пенсії, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України №1381 від 28 грудня 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (1381-2011-п)
; підвищення розміру пенсії на 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до частини четвертої статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; цільової грошової допомоги на проживання інваліду ІІI групи у розмірі 50 грн., відповідно до Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, починаючи з 01 січня 2018 року.
4. Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що Постановою №103 врегульовано строки виплати пенсій, а не порядок проведення перерахунку. При цьому врегульовано виплату тільки перерахованих відповідно до пункту 1 цієї Постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством).
Виплату ж з 01 січня 2018 року у розмірі 50% саме підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законами до встановлених основних розмірів пенсій, даною Постановою не передбачено.
Суд вказув на те, що пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року за №103 (103-2018-п)
містить застереження щодо виплати перерахованих підвищених пенсій з 1 січня 2018 року у розмірі 50 відсотків, а саме: стосовно підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом.
Короткий зміст рішення суду апеляційної інстанції
5. 03 липня 2019 року постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу ГУ ПФУ в Івано-Франківській області задоволено.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07 березня 2019 року у справі № 300/256/19 скасовано та прийнято нове, яким в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено повністю.
6. Апеляційний суд скасовуючи рішення суду першої інстанції мотивував своє рішення тим, що вказаний перерахунок не торкався підвищень та цільової грошової допомоги. Звідси, проведений перерахунок не вплинув на розміри надбавок, підвищення, які визначені позивачем та такі розміри не зменшені до 50 % від встановлених, оскільки проведений перерахунок пенсії їх не стосувався, а торкався лише грошового забезпечення для перерахунку основного розміру пенсії.
Колегія суддів дійшла висновку, що відповідач, виплачуючи 50 % підвищення до пенсії позивача, перерахованої з 01 січня 2018 року згідно з Постановою № 103, діяв у відповідності до чинного законодавства та не порушив вимог статті 63 Закону № 2262.
Короткий зміст вимог касаційної скарги
7. 02 серпня 2019 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 .
У касаційній скарзі скаржник просить скасувати постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03 липня 2019 року та ухвалити рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Касаційна скарга обґрунтована тим, що в протоколах перерахунку пенсії позивача, спірні надбавки відображені у повному розмірі, але при розрахунку суми пенсії, що підлягає до виплати відповідачем протиправно розповсюджено поетапність на виплату підвищень або надбавок до пенсії, які мали виплачуватися в повному обсязі без жодних обмежень.
8. Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02 серпня 2019 року визначено склад колегії суддів: Стрелець Т.Г. (головуючий суддя), Рибачук А.І., Стеценко С.Г.
9. Ухвалою Верховного Суду від 12 серпня 2019 року відкрито касаційне провадження за вказаною скаргою.
10. 19 вересня 2019 року до Верховного Суду надійшов відзив на касаційну скаргу, у якому відповідач заперечує проти доводів ОСОБА_1 . Вважає, що спірні доплати нараховувалися пенсійним органом у повному обсязі, їх розмір відповідав установленому законом рівню, такі виплати жодним чином не обмежувались, не скасовувались і не припинялись, а відтак відповідач не порушив право позивача на перерахунок і виплату пенсії.
Верховний Суд ухвалою від 29 серпня 2022 року касаційну скаргу призначив до розгляду в порядку письмового провадження з 30 серпня 2022 року.
II. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ
11. Як встановлено судами попередніх інстанцій та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФ України в Івано-Франківській області та з 26 грудня 2005 року отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12)
№2262-ХІ, з доплатами передбаченими законодавством, як особі з інвалідністю внаслідок війни. При цьому, пенсія позивачу нарахована із розрахунку 83% від грошового забезпечення на відповідній посаді з доплатами, передбаченими законодавством як особі з інвалідністю третьої групи внаслідок війни. Наведене підтверджується протоколами за пенсійною справою ХД-18579 від 01 грудня 2017 року, від 01 січня 2018 року.
ОСОБА_1 є інвалідом 3 групи і має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1, виданим 20 липня 2011 року.
Відповідачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року (103-2018-п)
та частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ проведено перерахунок пенсії позивачу з 01 січня 2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за № ХД18579 від 05 березня 2018 року, що підтверджується протоколом за пенсійною справою ХД-18579 від 21 лютого 2019 року.
Згідно протоколу за пенсійною справою станом на 01 січня 2018 року позивачу призначені види підвищення або надбавки до пенсії, а саме: підвищення на 25% основного розміру пенсії, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України №1381 від 28.12.2011 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (1381-2011-п)
; підвищення розміру пенсії на 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до частини четвертої статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; цільової грошової допомоги на проживання інваліду ІІI групи у розмірі 50 грн., відповідно до Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни".
Станом на 01 грудня 2017 року, згідно протоколу за пенсійною справою від 01 грудня 2017 року з урахуванням всіх підвищень та надбавок до пенсії пенсія позивача складала 5 016,38 грн.
Станом на 01 січня 2018 року, згідно протоколу за пенсійною справою від 01 січня 2018 року з урахуванням всіх підвищень та надбавок до пенсії пенсія позивача складала 8 130,93 грн.
Розміри сум встановлених видів підвищень або надбавок до пенсії позивача, під час перерахунку не було змінено, за винятком підвищення на 25% основного розміру пенсії, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України №1381 від 28 грудня 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (1381-2011-п)
, про що свідчать протоколи за пенсійною справою.
Відповідачем, при проведенні позивачу перерахунку пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року (103-2018-п)
та частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ з 01 січня 2018 року виплачується щомісячно 50% від підвищення в розмірі 3 114,55 грн. від суми різниці перерахованої пенсії (8130,93 грн. - 5016,38 грн.), а з 01 січня 2019 року - 75% від підвищення - у розмірі 4 671,83 грн.
Вважаючи, що після перерахунку його пенсії ГУ ПФ України в Івано-Франківській області протиправно почало виплачувати зазначені види підвищень або надбавки до пенсії не у повному обсязі, а з урахуванням поетапності передбаченої постановою № 103, позивач звернувся до суду.
ІІІ. ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ
12. Суд касаційної інстанції наголошує на тому, що перевірка законності судових рішень судів першої та апеляційної інстанції, згідно зі статтею 341 КАС України, здійснюється виключно у частині застосування норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до частини третьої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі також КАС України (2747-15)
) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
8 лютого 2020 року набрали чинності зміни до КАС України (2747-15)
, внесені Законом України від 15 січня 2020 року № 460-IX "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ" (460-20)
.
За правилом пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" зазначеного Закону касаційні скарги на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.
За наведених підстав касаційний розгляд здійснюється за правилами, що діяли до набрання чинності цим Законом, а саме за правилами КАС України (2747-15)
в редакції зі змінами, внесеними Законом України від 19 грудня 2019 року № 394-IX (394-20)
.
13. Вирішуючи питання про обґрунтованість поданої касаційної скарги, Верховний Суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 4 статті 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008р. (45-2008-п)
, пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12)
, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пунктом 4 цього ж Порядку передбачено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 704 від 30 серпня 2017 року (704-2017-п)
затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14. Вказана постанова набрала чинності 1 березня 2018 року.
Відповідно п.1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року (103-2018-п)
(в подальшому також - Постанова №103), передбачено перерахування пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12)
до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (704-2017-п)
.
Згідно пункту 2 цієї Постанови: виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
14. Відтак, поетапність виплат, передбачена постановою № 103 розповсюджувалась виключно при перерахунку пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (704-2017-п)
та не застосовується до інших надбавок чи доплат, які передбачені позивачу за певним статусом.
15. Водночас судами встановлено, що позивачу призначені підвищення/надбавки до пенсії, а саме: підвищення на 25% основного розміру пенсії, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України №1381 від 28 грудня 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (1381-2011-п)
; підвищення розміру пенсії на 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до частини 4 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; цільової грошової допомоги на проживання інваліду ІІ групи у розмірі 50 грн., відповідно до Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни".
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року за №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (1381-2011-п)
визначено, що розміри пенсій інвалідам війни, обчислені відповідно до статті 27 та частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", статей 13 і 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", збільшуються на 25 відсотків.
Збільшення розмірів пенсій здійснюється без урахування передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, сум індексації та інших доплат до пенсії.
Статтею 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачає пільги інвалідам війни. Так, згідно частини 4 згаданої статті інвалідам війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються: інвалідам I групи - у розмірі 50 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи - 40 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, III групи - 30 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Статтею 1 Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни" доручено Кабінету Міністрів України, починаючи з 1 травня 2004 року, передбачати щомісячну виплату цільової грошової допомоги на прожиття: інвалідам війни I групи у розмірі 70 гривень; інвалідам війни II та III груп у розмірі 50 гривень, учасникам бойових дій у розмірі 40 гривень, незалежно від розміру пенсій та надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги та пенсії за особливі заслуги перед Україною.
16. Відтак, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що постановою №103 визначено поетапність виплати підвищення пенсії на підставі постанови № 704, яка не поширюється на збільшення розміру пенсії інвалідам війни на 25 відсотків, підвищення пенсії інвалідам війни II групи - у розмірі 30 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття інваліду війни II групи у сумі 50,00 грн., які отримує позивач.
Отже, ключовим при розгляді цієї справи є питання, чи виплачував відповідач ОСОБА_1 зазначені підвищення/збільшення, допомогу у повному розмірі чи тільки 50% від її розміру.
Водночас позивач у касаційній скарзі наполягає, що відповідачем не надано розрахунку його пенсії з якого б можливо було встановити складові кінцевого розміру пенсії, що підлягала виплаті з 01 січня 2018 року та що судом апеляційної інстанції такий розрахунок також не було зроблено.
Натомість відповідач у відзиві на позовну заяву та касаційну скаргу наполягає, що спірні доплати нараховувалися пенсійним органом у повному обсязі, їх розмір відповідав установленому законом розміру та не обмежувався поетапністю виплати.
Суд першої інстанції зазначив, що станом на 01 грудня 2017 року, згідно протоколу за пенсійною справою від 01 грудня 2017 року з урахуванням всіх підвищень та надбавок до пенсії пенсія позивача складала 5016,38 грн., а станом на 01 січня 2018 року, згідно протоколу за пенсійною справою від 01 січня 2018 року з урахуванням всіх підвищень та надбавок до пенсії (у розмірі 50%) пенсія позивача складала 8130,93 грн. Сума підвищення з 01 січня 2018 року у розмірі 50 відсотків складає 3 114,55 грн. (8130,93 грн. 5016,38 грн.).
Задовольняючи апеляційну скаргу ГУ ПФУ в Івано - Франківській області та відмовляючи у задоволенні позову, суд апеляційної інстанції виходив з того, що розміри сум встановлених видів підвищень або надбавок до пенсії позивача під час перерахунку не змінювалися, крім доплати до основного розміру пенсії, про що свідчать протоколи за пенсійною справою.
17. Так, матеріали справи містять протоколи про перерахунок пенсії позивача від 01 грудня 2017 року, від 01 січня 2018 року та від 23 січня 2019 року, проте а ні суд першої інстанції, а ні суд апеляційної інстанції в своєму рішенні не навів та не зробив аналізу детального розрахунку розміру пенсійного забезпечення позивача, що поступово збільшувався у вказані періоди.
Із відомостей вказаних протоколів шляхом простого математичного складання неможливо у підсумку вивести розмір пенсії, яку остаточно отримує позивач та з яких складових вона складається, через надмірну формалізованість у викладенні довідкової інформації. Вказане позбавляє суд можливості як спростувати, так і підтвердити доводи позивача щодо застосування відповідачем поетапності підвищення на доплати до пенсії.
Відтак, колегія суддів дійшла висновку, що судові рішення підлягають скасуванню із направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції, під час якого судам необхідно надати оцінку, чи застосовувалась поетапність проведення виплати до підвищень пенсії, передбачених постановою № 704, Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (3551-12)
, Законом України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", які позивач отримує за своїм статусом.
Згідно із частиною другою статті 353 КАС України підставою для скасування судових рішень судів першої та (або) апеляційної інстанцій і направлення справи на новий судовий розгляд є порушення норм процесуального права, яке унеможливило встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, якщо, зокрема, суд не дослідив зібрані у справі докази.
Керуючись статтями 345, 349, 353, 355, 356, 359 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07 березня 2019 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03 липня 2019 року скасувати.
Справу № 300/256/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий Т.Г.Стрелець
Судді А.І. Рибачук
С.Г. Стеценко