ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-25/18148-2012 14.01.13
( Додатково див. постанову Київського апеляційного господарського суду (rs28866170) )
За позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Черкаси-Газснаб"
до 1. Дочірньої компанії "Укргазвидобування"Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"
2. Української аграрної біржі
про укладення договору., -
Суддя Морозов С.М.
За участю представників сторін:
від позивача: Смірнова Ю.С. (представник за довіреністю №6 від 26.11.2012р.);
від відповідача 1: Скопич Ю.В. (представник за довіреністю №2-12д від 27.12.2012р.);
від відповідача 2: Луцюк З.М. (представник за довіреністю №042.07/161 від 28.12.2012р.).
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Черкаси-Газснаб"(надалі -також позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Дочірньої компанії "Укргазвидобування"Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"(надалі -також відповідач-1) та Української аграрної біржі (надалі -також відповідач-2), в якому просив суд укласти Договір купівлі-продажу скрапленого газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р. між позивачем, відповідачем-1 та відповідачем-2 та зобов'язати відповідача-2 зареєструвати зазначений Договір купівлі-продажу скрапленого газу.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідачі всупереч ч.3 ст. 179 Господарського кодексу України та п. 67 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2011р. №1064 (1064-2011-п) ухиляються від укладення договору купівлі-продажу скрапленого газу за результатами спеціалізованого аукціону №148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення, який відбувся 06.04.2012р. та відповідач-2 відмовляється реєструвати цей договір купівлі-продажу скрапленого газу.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.12.2012р. матеріали справи було прийнято до провадження, справі присвоєно №5011-25/18148-2012, судове засідання призначено на 14.01.2013р.
28 грудня 2012р. відповідачем-1 через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач-1 зазначив про необґрунтованість позову, оскільки на думку відповідача-1 аукціонний комітет, утворений до набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011р. і не вправі приймати рішення щодо проведення спеціалізованого аукціону, а тому вимоги зазначеного аукціонного комітету та результати спеціалізованого аукціону №148-1 з продажу скрапленого газу є незаконними. Також у відзиві відповідач-1, як на підставу відмови у задоволенні позову послався на відсутність обов'язку відповідача-1 виставляти річний обсяг скрапленого газу на спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу та зазначив, що відповідач-2 не уповноважений проводити спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу.
09 січня 2013 року відповідачем-2 через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач-2 зазначив про те, що не заперечує проти позовних вимог та підтверджує готовність виконати обов'язок щодо підписання та реєстрації Договору купівлі-продажу за результатами спеціалізованого аукціону №148-1 від 06.04.2012р.
Від позивача 02.01.2013р. через відділ діловодства господарського суду міста Києва надійшли додаткові документи у справі та відзив на відзиви відповідачів, в якому він стверджує, що спеціалізований аукціон №148-1 з продажу скрапленого газу проведений з дотриманням норм чинного законодавства.
29.12.2012р. від представника відповідача-1 надійшло клопотання, яким він просить замінити Дочірню компанію "Укргазвидобування"Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" її правонаступником Публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування". Клопотання обґрунтоване тим, що на виконання розпорядження Кабінету міністрів України від 13.06.2012 р. №360-р (360-2012-р) "Про реорганізацію дочірніх компаній Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про реорганізацію дочірніх компаній Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" від 18.07.2012р. №529, створено Публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування", яке є правонаступником майнових та немайнових прав і обов'язків ДК "Укргазвидобування"НАК "Нафтогаз України".
У судовому засіданні 14.01.2013р. судом розглянуто клопотання представника відповідача-1 про заміну сторони.
У відповідності до ч. 1 статті 25 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Процесуальне правонаступництво -це перехід процесуальних прав і обов'язків сторони у справі до іншої особи у зв'язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.
Процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв'язок матеріального і процесуального права.
У кожному конкретному випадку для вирішення питань можливості правонаступництва господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.
Судом враховано, що відповідно до ст. 104 ЦК України особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам.
Стаття 59 ГК України визначає, що реорганізація може проводитися шляхом: злиття; приєднання; поділу; перетворення.
У разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання.
Відповідно до п. 2 розпорядження Кабінету міністрів України від 13.06.2012р. №360-р (360-2012-р) "Про реорганізацію дочірніх компаній Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" вирішено погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо реорганізації Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" шляхом перетворення в публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування".
Слід зазначити, що моментом переходу прав до правонаступника юридичної особи слід вважати дату внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в порядку, передбаченому ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців".
Судом на підставі даних веб-ресурсу ЄДРЮОФОП (http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html), технічним адміністратором якого є Державне підприємство "Інформаційно-ресурсний центр", встановлено, що 27.12.2012р. проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи -ДК "Укргазвидобування"НАК "Нафтогаз України"(04053, м. Київ, Шевченківський район, вулиця Кудрявська, будинок 26/28, код ЄДРПОУ 30019775) та того ж дня проведено реєстрацію юридичної особи -ПАТ "Укргазвидобування"(04053, м. Київ, Шевченківський район, вулиця Кудрявська, будинок 26/28, код ЄДРПОУ 30019775).
Також, 27.12.2012р. Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією проведено реєстрацію Статуту ПАТ "Укргазвидобування"(номер запису 10741030001044263), відповідно до п. 1.2. якого Товариство є правонаступником усіх майнових та немайнових прав і обов'язків ДК "Укргазвидобування"НАК "Нафтогаз України".
Враховуючи зазначене, суд задовольняє подане представником відповідача-1 клопотання про здійснення заміни сторони правонаступником.
В судовому засіданні 14 січня 2013 року було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
рішенням Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля від 09.04.2012р., оформленого Протоколом №453 УАБ-СГ від 09.04.2012 року Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля (далі -Аукціонний комітет) вирішив:
1. Затвердити результати Спеціалізованого аукціону №148-1 ДК "Укргазвидобування"з продажу скрапленого газу для потреб населення згідно з додатком.
2. ДК "Укргазвидобування" відповідно до вимог п.67 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2011р. №1064 (1064-2011-п) , підписати договори купівлі-продажу на поставку скрапленого газу з покупцями-переможцями спеціалізованого аукціону №148-1 у передбачених зазначеним протоколом обсягах.
06 квітня 2012 року відбувся Спеціалізований аукціон №148-1 (далі -Спеціалізований аукціон №148-1).
За результатами Спеціалізованого аукціону №148-1 позивачем, відповідачами та представником аукціонного комітету було підписане аукціонне свідоцтво №148-1/1-152 від 06.04.2012р., відповідно до якого відповідач-1 продав, а позивач, який визнаний переможцем аукціону, купив скраплений газ для потреб населення загальним обсягом 126 тонн загальною вартістю 268 380,00 грн. Також в зазначеному аукціонному свідоцтві визначені умови транспортування, базис поставки, строк поставки та якісні характеристики скрапленого газу.
Платіжним дорученням №231 від 05.04.2012р. позивачем було перераховано відповідачу-2 гарантійний внесок в розмірі 100 000,00 грн., платіжним дорученням №232 від 06.04.2012р. -гарантійний внесок в сумі 2 454 935,00 грн., платіжним дорученням №233 від 06.04.2012р. -гарантійний внесок в сумі 2 236,50 грн. В загальному підрахунку позивачем перераховано відповідачу-2 гарантійний внесок в розмірі 2 557 171,50 грн.
27.11.2012р. позивач направив відповідачу-1 для підписання Договір купівлі-продажу скрапленого газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р., підписаний з боку позивача.
У відповідь відповідач-1 листом від 10.12.2012р. №2/2-01/1-6351 повідомив позивача про відсутність у відповідача-1 правових підстав для підписання договору купівлі-продажу скрапленого газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р., так як на думку відповідача-1 результати спеціалізованого аукціону №148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення є анульованими в силу п. 67 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2011р. №1064 (1064-2011-п) .
Враховуючи вказані обставини, позивач вирішив звернутись за захистом своїх прав та законних інтересів до суду з даним позовом.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Статтею 16 Цивільного кодексу України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Відповідно до статті 20 ГК України держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів. Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.
Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом: установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом.
Статтею 627 ЦК України закріплено свободу договору, зокрема, зазначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Водночас, свобода договору не є безмежною, оскільки відповідно до абзацу 2 частини третьої статті 6 та статті 627 цього Кодексу при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього кодексу та інших актів цивільного законодавства.
При цьому, частиною 3 статті 179 ГК України встановлено, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
У свою чергу, статтею 187 ГК України встановлено можливість укладення господарських договорів за рішенням суду, а саме: передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Відповідно до ч.1 ст. 4-1 Закону України "Про нафту і газ" підприємства, частка держави у статутному капіталі яких 50 відсотків та більше, господарські товариства, 50 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах інших господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, та/або особи, уповноважені договорами про спільну діяльність, укладеними за участю зазначених підприємств, щомісячно здійснюють продаж нафти сирої і газового конденсату власного видобутку, видобутих на підставі спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами (крім обсягів, що використовуються на власні технологічні потреби), а також скрапленого газу - виключно на біржових аукціонах.
Як встановлено судом, відповідач-1 є дочірнім підприємством підприємства, частка держави у статутному капіталі якого складає 100 відсотків.
Згідно з ч.3 ст. 4-1 Закону України "Про нафту і газ" порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої і газового конденсату власного видобутку, скрапленого газу, визначення стартових цін на таких аукціонах, надбавок за якість для нафти сирої і газового конденсату, а також порядок визначення обсягів реалізації на біржових аукціонах скрапленого газу для потреб населення встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011р. (1064-2011-п) "Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу", яка набрала чинності 28.10.2011р., затверджено Порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу (далі - Порядок №1064).
Відповідно до п.1 Порядку №1064 (1064-2011-п) цей порядок визначає механізм організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу на внутрішньому ринку, в тому числі спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення. Дія цього порядку поширюється на підприємства, частка держави у статутному капіталі яких становить 50 відсотків і більше, господарські товариства, 50 відсотків і більше акцій (часток, паїв) яких належить до статутного капіталу інших господарських товариств, акціонером яких є держава, що володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, відповідно до яких вартість вкладу зазначених підприємств, товариств, дочірніх підприємств, представництв та філій становить 50 відсотків і більше загальної вартості вкладів учасників договорів, та/або особи, уповноважені договорами про спільну діяльність, укладеними за участю таких підприємств.
Згідно з п. 24 Порядку №1064 (1064-2011-п) для організації та проведення аукціону утворюється аукціонний комітет, який здійснює загальне керівництво та контроль за дотриманням умов проведення аукціонів. До складу аукціонного комітету включаються по три представники Мінекономрозвитку і Міненерговугілля та чотири представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Персональний склад аукціонного комітету затверджується спільним наказом Мінекономрозвитку та Міненерговугілля.
Судом встановлено, що до складу Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, який прийняв протокол №453 УАБ-СГ від 09.04.2012р., входять три представники Мінекономрозвитку, три представники Міненерговугілля та чотири представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", персональний склад зазначеного Аукціонного комітету затверджений спільним наказом Міністерства економіки України, правонаступником якого є Мінекономрозвитку, та Міністерства палива та енергетики України, правонаступником якого є Міненерговугілля, що повністю відповідає вимогам п.24 Порядку №1064 (1064-2011-п) .
Виходячи з системного аналізу положень постанови Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011р. (1064-2011-п) "Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу", суд звертає увагу на те, що доводи представника відповідача-1 про те, що аукціонний комітет повинен бути утворений після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011р. (1064-2011-п) є необґрунтованими, оскільки зазначена постанова встановлює вимоги щодо складу аукціонного комітету, однак не встановлює вимог створення нового аукціонного комітету після набрання чинності цією постановою.
Відповідно до п.72 Порядку №1064 (1064-2011-п) спеціалізовані аукціони проводяться окремо згідно із затвердженим аукціонним комітетом графіком. Продавці скрапленого газу для потреб населення заявляють увесь обсяг продукції, який планується виробити, реалізувати після закінчення попереднього спеціалізованого аукціону, в якому вони брали участь та який проводився на умовах, визначених цим Порядком.
Згідно з п.73 Порядку №1064 (1064-2011-п) покупці скрапленого газу для потреб населення подають біржі до 15 числа місяця, в якому проводиться спеціалізований аукціон, інформацію про планові обсяги потреби регіону в скрапленому газі для потреб населення та планові обсяги закупівлі такого газу. Біржа узагальнює зазначену інформацію та подає її протягом двох робочих днів аукціонному комітетові для визначення обсягу реалізації скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах. Продавці скрапленого газу для потреб населення подають аукціонному комітетові до 15 числа місяця, в якому проводиться спеціалізований аукціон, інформацію про весь обсяг продукції, який планується виробити, реалізувати після закінчення попереднього спеціалізованого аукціону, в якому вони брали участь та який проводився на умовах, визначених цим Порядком. Аукціонний комітет на підставі отриманої інформації протягом двох днів після надходження останньої інформації передає продавцям дані, на підставі яких вони формують пропозицію з продажу скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні, та подають її аукціонному комітетові.
Відповідно до п.25 Порядку №1064 (1064-2011-п) Аукціонний комітет:
1) установлює форму заявки на участь в аукціоні;
2) затверджує регламент організації та проведення аукціону;
3) затверджує графік проведення аукціонів;
4) розглядає та схвалює або відхиляє заявки на участь в аукціоні та подані пропозиції;
5) затверджує стартову ціну кожного лота;
6) приймає рішення про проведення аукціону, визначає день і час його проведення з урахуванням поданих пропозицій і графіка проведення аукціонів;
7) затверджує секретаря на кожний вид аукціону;
8) контролює виконання біржею договору про організацію та проведення аукціонів;
9) затверджує аукціонні свідоцтва.
Згідно з п. 30 Порядку №1064 (1064-2011-п) рішення аукціонного комітету оформляється протоколом, який підписують усі члени комітету, присутні на засіданні. рішення комітету є обов'язковими для виконання всіма учасниками аукціону, а також біржею, на якій проводиться аукціон.
Вищезазначені норми встановлюють наступний механізм проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення:
1. Обсяг скрапленого газу для потреб населення, який повинні виставляти на спеціалізований аукціон продавці скрапленого газу, формується виходячи з потреб покупців скрапленого газу для потреб населення.
2. Суб'єктом, уповноваженим визначати обсяги скрапленого газу для потреб населення, який повинні виставляти на спеціалізований аукціон продавці скрапленого газу та надавати дані продавцям скрапленого газу щодо формування останніми пропозицій з продажу скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні є Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.
3. Продавці скрапленого газу зобов'язані формувати пропозиції з продажу скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні виключно на підставі даних Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.
Українській аграрній біржі було подано інформацію про планові обсяги потреби регіону в скрапленому газі та планові обсяги закупівлі такого газу на 2013 рік.
Відповідно, Українська аграрна біржа узагальнила інформацію, подану її покупцями скрапленого газу, надала її Аукціонному комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля. Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля на підставі отриманої від Української аграрної біржі інформації, визначив обсяги реалізації скрапленого газу.
Аукціонний комітет протоколом № 453 УАБ-СГ від 09.04.2012 р. вирішив:
1. Затвердити результати Спеціалізованого аукціону №148-1 ДК "Укргазвидобування"з продажу скрапленого газу для потреб населення згідно з додатком.
2. ДК "Укргазвидобування"відповідно до вимог п.67 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2011р. №1064 (1064-2011-п) , підписати договори купівлі-продажу на поставку скрапленого газу з покупцями-переможцями спеціалізованого аукціону №148-1 у передбачених зазначеним протоколом обсягах.
Протокол Аукціонного комітету №453 УАБ-СГ від 09.04.2012р. є чинним та не скасований.
А тому, вимоги Аукціонного комітету, викладені в протоколі №453 УАБ-СГ від 09.04.2012р., повністю відповідають нормам чинного законодавства України та є обов'язковими для відповідача-1, і у зв'язку з цим, твердження відповідача-1 про незаконність протоколу аукціонного комітету №453 УАБ-СГ від 09.04.2012р. та, як наслідок, незаконність результатів спеціалізованого аукціону №148-1 є безпідставними.
Суд також не погоджується з доводами відповідача-1 про відсутність у Української аграрної біржі повноважень щодо проведення спеціалізованих аукціонів з реалізації скрапленого газу для потреб населення, виходячи з наступного.
Підпунктом 1 пункту 2 постанови №1064 від 03.10.2011р. (1064-2011-п) Кабінет Міністрів України доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості України провести у місячний строк конкурс з визначення бірж, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу.
Порядок визначення бірж, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, встановлений пунктами 4-23 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011р. (1064-2011-п)
Станом на час виникнення спору та розгляду справи судом, біржі, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу в порядку, встановленому постановою кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011 року (1064-2011-п) , не визначені.
Як встановлено судом, на час подання покупцями скрапленого газу інформації про планові обсяги потреби регіону в скрапленому газі та планові обсяги закупівлі такого газу на 2013 рік і формування Аукціонним комітетом обсягів реалізації скрапленого газу для потреб населення біржою, яка уповноважена проводити спеціалізовані аукціони для потреб населення була Українська аграрна біржа.
Так, як зазначалось вище, саме остання була визначена переможцем конкурсу з організації та проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення та з нею у відповідності до приписів постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2000р. №599 (599-2000-п) та Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, затвердженого цією постановою, та відповідно до Протоколу №2 засідання конкурсної комісії від 05.05.2000р. з визначення бірж, на базі яких проводитимуться аукціони з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, -Міністерством економіки України було укладено Угоду про організаційне забезпечення проведення аукціонів з продажу скрапленого газу на базі Української аграрної біржі від 10.05.2000р.
З огляду на вищезазначені обставини та враховуючи вимоги ст. 4-1 Закону України "Про нафту і газ", відповідно до якої біржові аукціони з продажу скрапленого газу повинні проводитись щомісячно, угоду про організаційне забезпечення проведення аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, укладену між Українською аграрною біржею та Міністерством економіки України, суд приходить до висновку, що оскільки угода від 05.05.2000р. про організаційне забезпечення проведення аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, укладена між Українською аграрною біржею та Міністерством економіки України, є чинною, а біржі, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011р. (1064-2011-п) , не визначені, до визначення таких бірж у встановленому порядку біржею, уповноваженою проводити спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу для потреб населення, є Українська аграрна біржа.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що спеціалізований аукціон №148-1, проведений з дотриманням норм чинного законодавства, а тому результати зазначеного спеціалізованого аукціону є законними та обов'язковими для позивача та відповідачів.
Наведені вище висновки відповідають правовим висновкам Вищого господарського суду України, наведеним у постанові від 02.03.2012р. у справі №35/401 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Запорожгаз-2000" до Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" про зобов'язання вчинити дії (№ ЄДРСР 21778095).
Як вже зазначено судом вище, згідно з ч.1 ст. 4-1 Закону України "Про нафту і газ" підприємства, частка держави у статутному капіталі яких 50 відсотків та більше, господарські товариства, 50 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах інших господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, та/або особи, уповноважені договорами про спільну діяльність, укладеними за участю зазначених підприємств, щомісячно здійснюють продаж нафти сирої і газового конденсату власного видобутку, видобутих на підставі спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами (крім обсягів, що використовуються на власні технологічні потреби), а також скрапленого газу - виключно на біржових аукціонах.
Згідно з абз.1 п.67 Порядку №1064 (1064-2011-п) на підставі аукціонного свідоцтва покупець - переможець аукціону і продавець протягом трьох днів зобов'язані підписати договір купівлі-продажу, згідно з умовами якого продавець зобов'язаний поставити нафту сиру, газовий конденсат і скраплений газ відповідно до визначеного базису поставки та якісної характеристики, а покупець - прийняти та оплатити їх.
З системного аналізу вищезазначених норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що укладення Договору купівлі-продажу скрапленого газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р. є обов'язковим для відповідача-1, а відтак відповідач-1 був зобов'язаний підписати Договір купівлі-продажу скрапленого газу газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р., направлений останньому позивачем.
Твердження відповідача-1 про відсутність у нього правових підстав для укладення договору купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р. у зв'язку з анулюванням результатів спеціалізованого аукціону №148-1 є необґрунтованими, оскільки відповідно до абз.3 п.67 Порядку №1064 (1064-2011-п) , на який посилається відповідач-1, результати аукціону щодо відповідних лотів анулюються лише за рішенням аукціонного комітету, однак суду не надано доказів щодо прийняття аукціонним комітетом рішення про анулювання результатів спеціалізованого аукціону №148-1.
Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Згідно з ч. 3 ст. 509 ЦК України зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Вказані принципи віднесені до загальних засад цивільного законодавства (п. 6 ч. 1 ст. 3 ЦК України) і під ними слід розуміти фактичну чесність суб'єктів господарювання, усвідомлення ними правомірності своєї поведінки та її відповідність моральним нормам, що панують у суспільстві.
На підставі зазначеного, суд вважає неправомірною відмову від укладення спірного договору купівлі-продажу за обставин визнання позивача переможцем аукціону від 06.04.2012р. у відповідній частині, а також зважаючи на наведені вище норми чинного законодавства.
Враховуючи вищевикладене, позовна вимога про укладення Договору купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р. ґрунтується на нормах чинного законодавства та підлягає задоволенню.
При цьому суд зазначає, що в силу ч.2 ст. 187 Господарського кодексу України днем укладення Договору купівлі-продажу скрапленого газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р. є день набрання цим рішенням законної сили та зазначений договір не потребує підписання його сторонами.
Відповідно до п.п. 34, 35 Порядку №1064 (1064-2011-п) продавці відповідно до графіків проведення аукціонів подають не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дня проведення аукціону аукціонному комітетові пропозиції, які ним схвалюються або відхиляються. До пропозиції додаються: 1) документи, що засвідчують наявність заявлених обсягів нафти сирої, газового конденсату і скрапленого газу, або розрахунки, які підтверджують наявність технологічних та інших можливостей продавця для забезпечення постачання заявлених товарів на відповідну дату; 2) проект договору купівлі-продажу; 3) відомості про умови транспортування нафти сирої, газового конденсату і скрапленого газу з використанням трубопровідної системи, залізничного та автомобільного транспорту відповідно до визначеного базису поставки, який повинен передбачати наявність гарантованої можливості для подальшого транспортування нафти до всіх вітчизняних нафтопереробних заводів, що функціонують на час подання пропозиції, та рівних умов доступу для всіх покупців до ресурсу нафти сирої, газового конденсату і скрапленого газу. Спосіб відвантаження та напрямок транспортування визначаються покупцем у відповідних договорах купівлі-продажу; 4) документи, що підтверджують якісні характеристики товару, в тому числі сертифікат відповідності на кожну партію нафти сирої і газового конденсату.
Згідно з п.44 Порядку №1064 (1064-2011-п) умови аукціону, оголошені перед його проведенням, під час укладення договору купівлі-продажу зміні не підлягають.
Відповідно до пп.7 п.32 Порядку №1064 (1064-2011-п) біржа, на якій проводиться аукціон реєструє укладені на аукціоні угоди, у зв'язку з чим позовна вимога про зобов'язання відповідача-2 зареєструвати договір купівлі-продажу скрапленого газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р. підлягає задоволенню, а відповідач-2 зобов'язується зареєструвати цей договір в день його укладення, тобто день набрання цим рішенням законної сили.
Відповідно до ст. ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Обов'язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.
Позивач довів правомірність своїх вимог поданими доказами.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.2012 р. "Про судове рішення" (v0006600-12) рішення господарського суду має ґрунтуватись на повному з'ясуванні такого: чи мали місце обставини, на які посилаються особи, що беруть участь у процесі, та якими доказами вони підтверджуються; чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин; яка правова кваліфікація відносин сторін, виходячи з фактів, установлених у процесі розгляду справи, та яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору.
Оскільки, як зазначалось вище, судом встановлено, що позовні вимоги відповідають чинному законодавству та є обґрунтованими, позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 073,00 грн. покладаються на відповідача-1, оскільки з матеріалів справи вбачається, що саме у зв'язку з його діями (бездіяльністю) виник спір у даній справі, проте як відповідач-2 не заперечує проти укладення спірного договору, однак, в силу того, що він є трьохстороннім, позбавлений такої можливості, у зв'язку з відмовою відповідача-1 щодо його укладення.
Керуючись ст.ст. 33, 43, 49, 82- 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Здійснити процесуальне правонаступництво відповідача-1 у справі №5011-25/18148-2012 Дочірньої компанії "Укргазвидобування"Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", замінивши його правонаступником Публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування".
2. Позов задовольнити повністю.
3. Укласти Договір купівлі-продажу скрапленого газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р. між Публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування"(04053, м.Київ, вул. Кудрявська, 26/28; код ЄДРПОУ 30019775), Українською аграрною біржею (03028, м. Київ, пр. Науки, 25, код ЄДРПОУ 23389377) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Черкаси-Газснаб"(61001, Харківська область, м. Харків, проспект Гагаріна, 41/2; код ЄДРПОУ 36371362) за результатами спеціалізованого аукціону №148-1, який відбувся 06.04.2012р., з дня набрання цим рішенням законної сили в наступній редакції:
Д О Г О В І Р №А148-1/сг-152
купівлі-продажу скрапленого газу
м. Київ 27.11.2012р.
Публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування" надалі -Продавець, в особі директора Борисова Юрія Сергійовича, який діє на підставі Статуту з однієї сторони і Товариство з обмеженою відповідальністю "Черкаси-Газснаб", надалі Покупець, в особі директора Зінченко Дмитро Сеоргійович, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони, та Українська аграрна біржа, надалі -Біржа, в особі Виконавчого директора Протасової Марини Володимирівни, яка діє на підставі Статуту, з третьої сторони, разом іменовані Сторони, керуючись Порядком організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2011 року №1064, та на підставі аукціонного свідоцтва №148-1/1-152, згідно з якими Покупець визнаний переможцем спеціалізованого аукціону №148-1 від 06.04.2012р., уклали даний Договір про наступне:
1. Предмет Договору
1.1. На спеціалізованому аукціоні №148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення, що відбувся 06.04.2012р., за результатами проведення торгів Покупець купує у Продавця скраплений газ власного виробництва Продавця (надалі -скраплений газ).
1.2. Покупець зобов'язується оплатити та прийняти скраплений газ на умовах цього Договору, а Продавець зобов'язується передати Покупцю скраплений газ у лютому 2013р. відповідно до строку поставки, вказаного в п.5.2 цього Договору, в загальній кількості 126 (сто двадцять шість) тонн.
2. Ціна та якість скрапленого газу
2.1. Ціна за одну тонну скрапленого газу без врахування вартості його транспортування складає 2 130,00 (дві тисячі сто тридцять) грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ 20 %.
2.2. У разі купівлі Покупцем скрапленого газу в обсязі, який складається з декількох лотів різної вартості, в Договорі купівлі-продажу зазначається ціна за одну тонну, визначена як середньозважена. При цьому округлення величини ціни за одну тонну скрапленого газу, визначеної таким шляхом, проводиться до другого значущого знака після коми.
2.3. Загальна сума даного Договору складає 268 380,00 (двісті шістдесят вісім тисяч триста вісімдесят) грн. 00 коп., у тому числі ПДВ складає 44 730,00 (сорок чотири тисячі сімсот тридцять) грн. 00 коп.
2.4. Якість скрапленого газу повинна відповідати ДСТУ 4047-2001, марка СПБТ.
3. 3. Порядок та умови постачання, приймання скрапленого газу
3.1. Передача скрапленого газу здійснюється Продавцем автомобільним транспортом на умовах EXW франко-завод в наступних пунктах: Тимофіївська установка поглибленого вилучення вуглеводнів філії ГПУ "Полтавагазвидобування".
3.2. У випадку відсутності необхідних обсягів скрапленого газу в одному із пунктів філії "Управління з переробки газу та газового конденсату"Продавець має право відвантажити необхідний обсяг скрапленого газу з іншого пункту філії "Управління з переробки газу та газового конденсату".
3.3. Передача скрапленого газу здійснюється після отримання Продавцем оплати згідно з п.5.2 цього Договору.
3.4. Покупець самостійно забезпечує та оплачує послуги по наливу та транспортуванню скрапленого газу за окремо укладеним договором з філією Публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" "Управління з переробки газу та газового конденсату"по оформленню та відвантаженню нафтопродуктів залізничним транспортом.
3.5. Перехід права власності та усі ризики на скраплений газ при відвантаженні автотранспортом переходять в момент оформлення товарно-транспортних накладних представником Продавця (вантажовідправника) та уповноваженого довіреністю представника Покупця (вантажоодержувача).
3.6. Продавець має право в односторонньому порядку збільшувати або зменшувати обсяг відвантаження скрапленого газу в межах транзитної норми (до 3% від визначеного даним договором обсягу).
3.7. Продавець не передає скраплений газ в разі відсутності попередньої оплати за скраплений газ.
3.8. Фактичний обсяг скрапленого газу, переданого Продавцем Покупцю, оформляється актами приймання-передачі скрапленого газу до 15-го числа місяця наступного за звітним, на підставі наданих Покупцем Продавцю транспортних накладних, за якими здійснюється відвантаження.
4. Обов'язки сторін
4.1. Продавець зобов'язаний:
4.1.1. Протягом 3 (трьох) робочих днів з дати проведення аукціону надати для реєстрації Біржі підписаний Сторонами Договір.
4.1.2. Здійснити передачу скрапленого газу Покупцю відповідно до графіку поставки, зазначеного у п.5.2. цього Договору, після оплати за скраплений газ
4.2. Покупець зобов'язаний:
4.2.1. Сплатити на рахунок Продавця вартість скрапленого газу відповідно до строків, зазначених в п.5.2 цього Договору.
4.2.2. Забезпечити своєчасне подання транспортних засобів згідно з графіком постачання скрапленого газу, зазначеним в п. 5.2 цього Договору.
4.2.3. Не здійснювати експорт скрапленого газу, що є предметом цього Договору.
4.3. Біржа зобов'язана:
4.3.1. Перерахувати Продавцю гарантійний внесок, який вона отримала від Покупця за участь в спеціалізованому аукціоні на підставі листів, наданих Продавцем із зазначенням суми, термінів/строків та реквізитів для перерахування гарантійного внеску.
5. Порядок та умови проведення розрахунків
5.1. Розрахунки за скраплений газ здійснюються Покупцем у національній грошовій одиниці -гривні після узгодження з Продавцем банківських платіжних реквізитів.
5.2. Покупець здійснює оплату скрапленого газу по цьому Договору шляхом перерахування коштів на рахунок Продавця за наступним графіком:
№ п/пСтрок ВідвантаженняСтроки оплатиСума до cплати, грн. в т.ч. ПДВ, грн.1.01.02.2013 - 28.02.2013до моменту відвантаження268 380,0044 730,00 Всього 268 380,0044 730,00
5.3. Загальна сума гарантійного внеску 13 419,00 (тринадцять тисяч чотириста дев'ятнадцять) грн. 00 коп., перерахованого Покупцем Біржі, зараховується в загальну суму Договору як оплата Покупцем скрапленого газу.
Сума гарантійного внеску зараховується Продавцем як часткова оплата за скраплений газ в розмірі 5% від вартості обсягу скрапленого газу, що передається в кожному місяці. Гарантійний внесок не зараховується в загальну суму Договору як оплата Покупцем скрапленого газу у випадку, передбаченому п.6.2. цього Договору.
5.4. Продавець здійснює відвантаження скрапленого газу тільки в обсягах проведеної попередньої оплати відповідно до умов цього Договору.
5.5. Біржа перераховує Продавцю гарантійний внесок, який вона отримала від Покупця за участь в аукціоні, в терміни/строки та за реквізитами, вказаними в листах Продавця, що надаються біржі Продавцем.
5.6. У випадку, коли обсяг фактично відвантаженого та переданого скрапленого газу перевищив обсяг, оплачений Покупцем на умовах п.5.2. цього Договору, оплату обсягу перевантаженого скрапленого газу Покупець здійснює за ціною згідно з п.2.1 цього Договору протягом 3 (трьох) днів з дати відвантаження.
5.7. Остаточний розрахунок за фактично відвантажений та переданий скраплений газ проводиться на підставі накладних на відпуск товарно-матеріальних цінностей протягом 3 (трьох) робочих днів з дати складання цих накладних.
5.8. Не допускається оплата скрапленого газу за цим Договором третіми особами без письмової згоди Продавця.
6. Відповідальність сторін
6.1. Продавець звільняється від відповідальності за передачу меншої кількості скрапленого газу ніж це встановлено в цьому Договорі у випадках:
- зменшення обсягів купівлі скрапленого газу за ініціативою Покупця або відповідно до п.3.6. цього Договору;
- несплати Покупцем обсягів скрапленого газу, зазначених у п.п.1.2.,5.2 цього Договору;
- у разі вилучення та/або внесення (опису) у податкову заставу скрапленого газу Продавця Державними податковими органами.
6.2. У випадку відмови Покупця від цього Договору або несвоєчасної чи не в повному обсязі оплати Покупцем на рахунок Продавця суми, вказаної в п.5.2 цього Договору, гарантійний внесок не зараховується як оплата Покупцем скрапленого газу та залишається Продавцю як штраф за неналежне виконання Покупцем своїх зобов'язань.
6.3. У випадку порушення Покупцем термінів/строків оплати, вказаних в п.5.2. даного Договору, Покупець сплачує на користь Продавця пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період за який сплачується пеня, від суми прострочення платежу за кожний день прострочення платежу. Оплата пені не звільняє Покупця від виконання зобов'язань за даним Договором.
6.4. У випадку прострочення Біржею строків перерахування гарантійного внеску на рахунок Продавця, Біржа сплачує Продавцю пеню в розмірі 0,2% від суми не перерахованого гарантійного внеску за кожний день прострочення. Оплата пені не звільняє Біржу від виконання зобов'язань за цим Договором.
6.5. У випадку порушення Покупцем п.п. 1.2., 5.2 цього Договору в частині приймання обсягів скрапленого газу останній сплачує Продавцю штраф в розмірі 2% від загальної вартості скрапленого газу не відвантаженого з вини Покупця.
6.6. У випадку порушення строків передачі скрапленого газу, визначених в п.5.2. даного Договору з вини Продавця, останній сплачує Покупцю штраф в розмірах згідно з чинним законодавством України.
7. Обставини непереборної сили
7.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання обов'язків по даному Договору, якщо це невиконання є наслідком обставин непереборної сили.
7.2. Під обставинами непереборної сили розуміють обставини, які виникли після підписання даного Договору, внаслідок непередбачуваних сторонами подій надзвичайного характеру, включаючи пожежі, землетруси, повені, оповзні, інші стихійні лиха, вибухи, війну або військові дії.
Строк виконання зобов'язань відкладається відповідно на строк, протягом якого будуть діяти такі обставини.
7.3. Достатнім доказом дії обставин непереборної сили є документ, виданий Торгово-промисловою палатою України або іншими уповноваженими на це органами.
7.4. Про настання таких обставин Сторона, для якої вони наступили, повинна протягом 2 (двох) днів повідомити іншу Сторону даного Договору та Біржу у письмовому вигляді. У разі не повідомлення, Сторона, що не виконує свої зобов'язання, позбавляється права посилатися на такі обставини.
7.5. Виникнення зазначених обставин не є підставою для відмови Покупця від сплати Продавцю за скраплений газ, який переданий до їх виникнення.
8. Порядок вирішення спорів
8.1. Сторони прийшли до згоди, що всі спори (розбіжності), які можуть виникнути при виконанні умов даного Договору, повинні вирішуватися шляхом переговорів.
8.2. У випадках неможливості досягнення згоди шляхом переговорів, спір підлягає вирішенню в судовому порядку згідно з чинним законодавством України.
9. Інші умови
9.1. Сторони визнають, що інформація, якою вони будуть обмінюватись під час виконання даного Договору, є конфіденційною та зобов'язуються не передавати конфіденційну інформацію та не використовувати таку інформацію у відносинах з третьою особою, зберігати конфіденційність і не надавати третім особам інформацію, що є конфіденційною, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
9.2. Взаємовідносини Сторін, не передбачені цим Договором, регулюються чинним законодавством України.
9.3. Всі зміни та доповнення до даного Договору дійсні тільки при умові, якщо вони викладені в письмовій формі і підписані уповноваженими на це особами.
9.4. Даний Договір складений українською мовою у трьох примірниках (по примірнику для кожної із Сторін), які мають однакову юридичну силу.
9.5. Сторони зобов'язуються повідомляти у письмовій формі одна одну про зміни своїх платіжних реквізитів, адрес, номерів телефонів, телефаксів у 5-ти денний строк з дня виникнення відповідних змін.
10. Строк дії Договору
10.1. Даний Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до 31.12.2013р., а у частині розрахунків до їх повного виконання.
11. Місцезнаходження та реквізити Сторін
Продавець ПАТ "Укргазвидобування" Адреса: 04053, м. Київ вул. Кудрявська, 26/28, п/р 26006601004115 в ПАТ "Промінвестбанк" м. Київ МФО 300012 Код ЄДРПОУ: 30019775 Індивідуальний податковий номер: 300197726657 Свідоцтво №35481203 Тел: 230-80-09 Факс: 461-25-72Покупець ТОВ "Черкаси-Газснаб" Адреса: 61001, м.Харків, проспект Гагаріна, 41/2, розрахунковий рахунок: 2600030133157 в ПАТ "РЕАЛ Банк", МФО: 351588 Код ЄДРПОУ: 36371362, Індивідуальний податковий номер: 363713620328, Свідоцтво: 100222189 Тел: (0652) 70-36-38Біржа Українська аграрна Біржа Юридична адреса: м. Київ вул. пр-т Науки, 25 Адреса поштова: 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,16-22 МСП 01601 п/р:2600200029536 в ПАТ КБ "Хрещатик" МФО: 300670 п/р 26007303114401 ПАТ "Сведбанк"МФО 300164 п/р 2600500019536 ПАТ КБ "Хрещатик"МФО 300670 Код ЄДРПОУ: 23389377 ІПН 233893726105 Свідоцтво № 37462334 Тел: 235-50-69
_________ Борисов Ю.С.____________ Зінченко Д.С.__________ Протасова М.В.
4. Зобов'язати Українську аграрну біржу (03028, м. Київ, пр. Науки, 25, код ЄДРПОУ 23389377) зареєструвати Договір купівлі-продажу скрапленого газу №А148-1/сг-152 від 27.11.2012р. між Публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування"(04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28; код ЄДРПОУ 30019775), Українською аграрною біржею (03028, м. Київ, пр. Науки, 25, код ЄДРПОУ 23389377) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Черкаси-Газснаб"(61001, Харківська область, м. Харків, Комінтернівський район, проспект Гагаріна, 42/2; код ЄДРПОУ 36371362) за результатами спеціалізованого аукціону №148-1, який відбувся 06.04.2012 року.
5. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування"(04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28; код ЄДРПОУ 30019775) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаси-Газснаб" (61001, Харківська область, м. Харків, Комінтернівський район, проспект Гагаріна, 42/2; код ЄДРПОУ 36371362) 1 073,00 грн. (одну тисячу сімдесят три гривні 00 копійок) судового збору.
6. Після вступу рішення в законну силу видати накази.
7. рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 14.01.2013р.
Суддя
С.М. Морозов