ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 230-31-77
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
"10" листопада 2009 р. Справа № 10/272-09
Господарський суд Київської області в складі:
головуючого судді Привалова А.І.
при секретарі Казміренко Л.В.
розглянувши справу № 10/272-09
За позовом інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській
області, м. Київ;
до товариства з обмеженою відповідальністю "Техсоюз "Факел", м. Вишневе;
про стягнення 2 489 496 грн.
Представники сторін:
від позивача : Демченко Т.С., довіреність від 09.06.2009р. № 7/10-1152;
від відповідача: не з’явився.
обставини справи:
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області звернулась до Господарського суду Київської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Техсоюз "Факел"про стягнення 2 489 496 грн. штрафу за правопорушення у сфері містобудування, накладеного за здійснення будівельних робіт без дозволу та затвердженої проектної документації.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 29.09.2009р. порушено провадження у справі № 10/272-09 та призначено її розгляд на 13.10.2009р.
Ухвалою від 13.10.2009р. суд відклав розгляд справи на 10.11.2009р., в зв’язку з неявкою у судове засідання представників відповідача та неподанням витребуваних судом документів.
Відповідач у судове засідання вдруге не з’явився, про причини неявки господарський суд не повідомив, проте відповідач належним чином був повідомлений про час і місце судового засідання ухвалами господарського суду від 29.09.2009р. та від 13.10.2009р. Відзив на позов та інших, витребуваних ухвалами документів до суду не надіслав.
На підставі ст. 69 ГПК України, господарський суд обмежений двохмісячним строком вирішення спору, а тому вважає, що у відповідності до ст. 75 ГПК України справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами без участі представника відповідача, яких достатньо для винесення рішення по суті.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши у судовому засіданні пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд Київської області, -
ВСТАНОВИВ:
23.03.2009р. інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області було проведено перевірку додержання вимог містобудівного законодавства на об’єкті будівництва –влаштування газопроводу високого тиску, що проходить с. Лебедівка –с. Гористе –с. Хотянівка Вишгородського району Київської області, при здійсненні будівельних робіт по будівництву товариством з обмеженою відповідальністю "Техсоюз "Факел".
За результатами перевірки складено протокол від 18.02.2009р. № 08/09 про правопорушення у сфері містобудування, яким встановлено, що будівельні роботи по будівництву газопроводу високого тиску виконано самовільно, без дозволу позивача та з порушенням вимог ст.ст. 24, 29 Закону України "Про планування і забудову територій", вимог ДБН А.2.2.-3-2004 "Склад, порядок, розроблення, погодження і затвердження проектної документації для будівництва" (va008509-04)
.
Приписами ч. 4 ст. 19 Господарського кодексу України передбачено, що органи державної влади і посадові особи, уповноважені здійснювати державний контроль і державний нагляд за господарською діяльністю, їх статус та загальні умови і порядок здійснення контролю і нагляду визначаються законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Згідно пунктів 3 та 5.12 Положення про інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України № 317 від 19.11.2007р. (z1361-07)
та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.12.2007р. за № 136/14628, до основних завдань та прав інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю відносяться функції здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури, а також розгляд справ про правопорушення пов’язані з самовільним будівництвом будинків та споруд відповідно до Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" (208/94-ВР)
.
У відповідності з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
Розглянувши справу про порушення у сфері містобудування, на підставі протоколу № 08/09 від 23.03.2009р. та інших матеріалів, в т. ч. довідок про вартість виконаних підрядних робіт форми КБ-3 за листопад-грудень 2007р. та за лютий-серпень 2008р., першим заступником начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області було винесено постанову № 61 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 09.04.2009р. на відповідача накладено штраф у розмірі 2 489 496 грн.
Згідно ст. 12 "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб’єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.
Відповідно до вимог абзацу другого ст. 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", підприємства, їх об’єднання, установи та організації незалежно від форм власності несуть відповідальність у вигляді штрафу за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості виконаних робіт, що становить 2 489 496 грн.
Розрахунок розміру штрафу проведений позивачем на підставі наданих відповідачем довідок про вартість виконаних підрядних робіт форми КБ-3 за листопад-грудень 2007р. та за лютий-серпень 2008р., згідно яких загальна вартість виконаних з порушенням будівельних робіт становить 4 978 992 грн.
Постанова № 61 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 09.04.2009р. була надіслана відповідачу 10.04.2009р. рекомендованою поштою, у відповідності з ч. 5 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" (208/94-ВР)
для добровільного виконання.
Згідно ч. 7 ст. 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", п. 10 Положення про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. № 244 (244-95-п)
, штраф за правопорушення у сфері містобудування підлягає сплаті у п’ятнадцятиденний термін з дня його накладення.
У визначений законом строк та на день розгляду справи відповідач штраф у сумі 2 489 496 грн. не сплатив.
Відповідно до п. 11 Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. № 244 (244-95-п)
, у разі несплати штрафу в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду (господарського суду).
Враховуючи вище викладені обставини, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені належними та допустимими доказами, а отже підлягають повному задоволенню.
Відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України, з відповідача підлягають стягненню судові витрати.
Керуючись ст.ст. 44, 49 82-85 Господарського процесуального кодексу України (1798-12)
, суд, –
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Техсоюз "Факел"(08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Ломоносова, 40, код ЄДРПОУ 33220504) на користь інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області (03680, м. Київ, вул. І. Клименка, 5/2, код ЄДРПОУ 35670785) суму штрафних санкцій в розмірі 2 489 496 грн. на розрахунковий рахунок Головного управління Державного казначейства у Київській області № 31115106700001, МФО 820018, ЗКПО 24074109, код платежу 21081100.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Техсоюз "Факел"(08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Ломоносова, 40, код ЄДРПОУ 33220504) в доход Державного бюджету України судові витрати, а саме: 24 894 грн. 96 коп. –державного мита та 236 грн. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Після вступу рішення в законну силу видати накази.
рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, оформленого відповідно до вимог ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.