Згідно з ч.1 ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, доплачують у розмірах залежно від зони забруднення.
Так, громадянам, які працюють у зоні гарантованого добровільного відселення, доплачують у розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.96 р. №836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", — 10 грн. 50 коп. Ця доплата провадиться пропорційно до робочих днів.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.39 Закону пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25% розміру мінімальної заробітної плати (відповідно до названої постанови — на 1 грн. 35 коп.). Ці доплати виплачуються за місцем роботи.
Тобто, якщо пенсіонер працює в зоні гарантованого добровільного відселення, він за місцем роботи одержує дві доплати — 10 грн. 50 коп. і 1 грн. 35 коп.
Відповідно до ч.2 ст.39 Закону пенсії непрацюючим пенсіонерам, які живуть на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються в розмірах, установлених ч.1 цієї статті.
Так, якщо пенсіонер не працює в зоні посиленого радіоекологічного контролю, а лише живе, він через органи, які виплачують пенсію, одержує 10 грн. 50 коп. до пенсії.
Статтею 26 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", із змінами і доповненнями від 1 липня 1992 р., було передбачено виплату працівникам та пенсіонерам винагороди за вислугу років. Змінами до цього Закону, ухваленими в 1996 р., цю статтю виключено.
Отже, чинним Законом для постражда-лих громадян не передбачено виплату винагороди за вислугу років.