Продукція власного виробництва


Підприємство крім основної діяльності (виробництво сільгосппродукції) має цех з переробки зерна на крупи та борошно, столярний цех та пилораму переробляє як власну сільгосппродукцію, так і давальницьке зерно, випікає хліб, виготовляє столярні вироби та меблі, здійснює пошиття одягу, будівництво, надає послуги автокрану стороннім організаціям. Чи підпадає в цьому разі підприємство під пільгові норми п. 11.29 cm. 11 Закону № 168/97-ВР? Чи можна розглядати ці види діяльності як продукцію власного виробництва, яка підпадає під дію пільги?

(ПП «Росава - Агро». м. Сквира. Київська обл.;

КФГ «Імпульс», с. Роздольне. Радянський р-н. АР Крим;

ЧП «Деметра», м. Токмак. Запорізька обл.)


Пунктом 11.29 ст. 11 Закону № 168/97-ВР до 1 січня 2005 p. зупинено дію п. 7.7 ст. 7, пунктів 10.1 і 10.2 ст. 10 цього Закону в частині сплати до бюджету ПДВ щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену

на давальницьких умовах із власної сільгоспсиро-вини, за винятком операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, що здійснюються сільгосптоваровиробниками незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від продажу сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50% загальної суми валового доходу підприємства.

Для новостворених сільгосптоваровиробників різних форм власності питома вага сільгосппродукції в загальній сумі валового доходу підприємства в поточному році визначається за даними звітного періоду.

Зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільгосптоваровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до державного бюджету в безспірному порядку.

Порядок акумуляції та використання зазначених коштів визначено постановою № 271.

Отже, умовою отримання права на застосування спеціального режиму обкладання ПДВ, передбаченого п. 11.29 ст. 11 Закону № 168/97-ВР, є:

Виконання всіх наведених умов дає право платнику на застосування пільгового режиму оподаткування, передбаченого п. 11.29 ст. 11 Закону № 168/97-BР

Таким чином, якщо у сільгосптоваровироб-ника обсяг реалізації сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік досягне розміру 50% і більше від загальної суми валового доходу такого підприємства, отриманого від здійснення господарської діяльності, то всі операції з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва (в тому числі і не сільгосппродукції), що здійснюються цим платником, підпадатимуть під пільгове оподаткування, передбачене п. 11.29 ст. 11 Закону № 168/97-ВР.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України: Анатолія БОГДАНА — директора Департаменту, Людмили КОСМІНОЇ — заступника директора Департаменту — начальника управління ПДВ, Галини РЯБЕНЧЕНКО — головного державного податкового ревізора-інспектора відділу розгляду звернень управління ПДВ; Департаменту контрольно-перевірочної роботи ДПА України: Ольги ЗИРЯНОВОІ — начальника управління перевірок базових галузей економіки та високорентабельних сфер діяльності

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 47 / 2004