КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 23 березня 1992 р. N 143
Київ

Про невідкладні питання діяльності дитячих навчально-виховних закладів

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 506 (506-92-п) від 26.08.92 )
Ураховуючи особливо важливе значення стабільної роботи дитячих навчально-виховних закладів для забезпечення гарантованого мінімуму задоволення культурно-освітніх потреб населення, соціального захисту сімей, які мають дітей, Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Міністерствам і відомствам України, Раді Міністрів Республіки Крим, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам:
не допускати ліквідації, зупинення діяльності без поважних причин або використання не за призначенням дитячих інтернатних, дошкільних і позашкільних закладів. Керуватися в практичній роботі Законом України "Про приватизацію державних підприємств" (2163-12) , згідно з яким об'єкти освіти, що фінансуються з бюджету, а також їхні підрозділи, які технологічно пов'язані з навчальним процесом, приватизації не підлягають. Об'єкти освіти, що належать підприємствам і відомствам, можуть приватизуватися лише за умови збереження освітянського призначення;
для збереження мережі відомчих дошкільних і позашкільних закладів надавати їм у необхідних випадках додаткові пільги та фінансову допомогу, переводити за згодою власника на змішані форми фінансування, а також утворювати позабюджетні, кооперовані фонди фінансування цих закладів за рахунок пайових коштів тих підприємств, які не мають власних дитячих закладів, і добровільних внесків інших підприємств, установ й організацій.
2. Установити з 1 вересня 1992 р. розміри плати за одне відвідування дитиною дитячого дошкільного закладу (групи), незалежно від його відомчої належності та місця роботи (навчання) батьків, при режимі роботи закладу тривалістю до 12 годин - 0,75 процента, 12 годин і більше - 0,85 процента мінімальної заробітної плати, а за утримання дітей в інтернатних закладах і спеціальних школах для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання, в розмірі 20 процентів, що припадають на одного члена сім'ї, за одного вихованця.
( Пункт 2 в редакції Постанови КМ N 506 (506-92-п) від 26.08.92 )
3. Звільнити від плати за утримання дітей в інтернатних і дошкільних закладах батьків, у сім'ї яких розмір коштів, що припадають на одного члена сім'ї на місяць за минулий календарний рік (у 1992 році - за I квартал), не перевищує 85 процентів розміру мінімальної заробітної плати.
4. Установити, що плата не стягується за утримання дітей:
а) у санаторних дошкільних закладах (групах) для дітей з туберкульозною інтоксикацією, спеціальних дошкільних закладах (групах) для дітей, які мають вади в фізичному чи розумовому розвитку;
б) в інтернатних закладах - з одиноких матерів (батьків), із батьків - вихованців загальноосвітніх санаторних шкіл-інтернатів, спеціалізованих загальноосвітніх шкіл-інтернатів для поглибленої підготовки дітей у галузі науки та мистецтва, училищ олімпійського резерву, дитячих будинків, спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів для дітей з вадами в фізичному чи розумовому розвитку; за утримання дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків.
5. Зберегти раніше встановлені знижки плати батьків у таких розмірах:
сім'ям, які мають четверо і більше дітей, плата за утримання дітей у дошкільних закладах знижується на 50 процентів;
батькам, які працюють і проживають на лінійних станціях і перегонах, а також працівникам підприємств і організацій міжгалузевого промислового залізничного транспорту плата за утримання дітей у школах-інтернатах знижується на 50 процентів із збереженням пільг щодо звільнення їх від цієї плати повністю;
батькам учнів загальноосвітніх шкіл-інтернатів, які проживають у сім'ях, але харчуються й одягаються за державний рахунок, плата знижується на 20 процентів.
6. Раді Міністрів Республіки Крим, виконкомам обласних, Київської та Севастопольської міських Рад народних депутатів забезпечити стягнення плати лише у встановлених розмірах із батьків за відвідування дітьми інтернатних і дошкільних закладів, незалежно від їх відомчої належності.
Виконкомам місцевих Рад народних депутатів, підприємствам, установам й організаціям, які мають у своєму підпорядкуванні інтернатні та дошкільні заклади, повніше використовувати свої права відносно встановлення додаткових пільг щодо плати батьків за утримання дітей у цих закладах за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, власних коштів підприємств, установ і організацій.
7. Міністерству освіти України за погодженням з Міністерством фінансів і Міністерством праці України розробити та затвердити в десятиденний строк порядок плати батьків за утримання дітей в інтернатних і дошкільних закладах.
8. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження Ради Міністрів УРСР від 25 січня 1990 р. N 46 та постанову Ради Міністрів УРСР від 29 квітня 1984 р. N 194 "Про розміри і порядок стягнення плати за утримання в школах-інтернатах дітей колгоспників".
Кабінет Міністрів України звертається до державних і господарських органів, трудових колективів підприємств, установ й організацій в умовах нинішніх економічних труднощів проявити особливу турботу про задоволення насущних потреб дитячих навчально-виховних закладів, подавати їм усебічну допомогу в створенні необхідних умов для роботи, утримання вихованців, забезпечення належного харчування та медичного обслуговування дітей і підлітків.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
В.ФОКІН
В.ПЄХОТА
Інд. 28

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 23 березня 1992 р. N 143

РОЗМІРИ

плати батьків за утримання дітей в загальноосвітніх школах-інтернатах, спеціальних школах для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання, спеціальних професійних училищ

(крб.)
Розмір коштів, що припадають на члена сім'ї на місяць Розмір плати на місяць за одного вихованця
Понад 340 до 410 Понад 410 до 470 Понад 470 до 530 Понад 530 до 590 Понад 590 до 650 Понад 650 до 710 Понад 710 до 770 Понад 770 до 830 Понад 830 70 88 106 124 142 160 178 196 214
Міністр
Кабінету Міністрів України
В.ПЄХОТА