КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 21 вересня 1992 р. N 544
Київ

Про розробку Державної програми впровадження екранних технологій в освіту і просвітницьку справу та створення Національної кінематеки України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 768 (768-94-п) від 11.11.94 N 1038 (1038-2000-п) від 27.06.2000 )
Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Схвалити запропоновану Укрдержкінофондом і підтриману Колегією з питань гуманітарної політики Державної думи України та заінтересованими міністерствами концепцію Державної програми впровадження екранних технологій в освіту і просвітницьку справу.
Укрдержкінофонду, Міністерству освіти, Міністерству культури, Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству охорони здоров'я разом з іншими заінтересованими міністерствами, відомствами й організаціями розробити проект указаної Державної програми і подати його в листопаді 1992 р. Кабінетові Міністрів України.
2. З метою спрямування українського неігрового кінематографа на виконання освітньо-просвітницьких завдань створити Національну кінематеку України на базі Київської кіностудії науково-популярних фільмів.
Установити, що Національна кінематека України є правонаступником Київської кіностудії науково-популярних фільмів, творчо-виробничим і науково-методичним закладом культури та юридичною особою, яка діє на основі свого статуту і чинного законодавства України.
3. Основними напрямами діяльності Національної кінематеки України є:
формування та реалізація державного замовлення на створення і розповсюдження науково-пізнавальних та освітніх аудіовідеокінофільмів і програм для різних категорій глядачів, передусім для дітей та молоді;
проведення науково-методичної роботи (вивчення проблем системного впливу аудіовідеокіноінформації на глядацьку аудиторію; облік, систематизація, опрацювання створених в Україні науковопізнавальних та освітніх аудіовідеокінофільмів і програм; щоквартальне видання анотованого каталогу; ведення державного кіновідеолітопису України і його опрацювання);
впровадження нових форм і методів пропаганди національного кіномистецтва серед населення.
4. Надати Національній кінематеці Укрїни право:
розробляти, переглядати і за погодженням з відповідними міністерствами і відомствами затверджувати нормативні документи щодо створення і розповсюдження науково-пізнавальних та освітніх аудіовідеокінофільмів і програм;
організувати курси професійної перепідготовки творчих і технічних кадрів з одно- і дворічним терміном навчання;
( Абзац четвертий пункту 4 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 1038 (1038-2000-п) від 27.06.2000 )
у межах коштів, що спрямовуються на оплату праці, самостійно встановлювати посадові оклади (ставки) і виплати стимулюючого характеру всім категоріям працівників, включаючи керівний склад, а також визначати розміри і порядок виплати винагород творчим працівникам.
5. Установити, що Національна кінематека України частково фінансується за рахунок коштів державного бюджету.
Міністерству фінансів передбачати починаючи з 1993 року в державному бюджеті за рахунок коштів, що виділяються на розвиток культури, цільове фінансування Національної кінематеки України в частині формування і реалізації державного замовлення на створення і розповсюдження науково-пізнавальних та освітніх аудіовідеокінофільмів і програм, науково-методичної і пропагандистської діяльності, перепідготовки творчих і технічних кадрів.
6. Міністерству економіки разом з Укрдержкінофондом передбачати щорічно державні капітальні вкладення для розвитку матеріально-технічної бази Національної кінематеки України.
7. Державній адміністрації м. Києва разом з Укрдержкінофондом подати у місячний строк Кабінетові Міністрів України пропозиції про передачу до загальнодержавної власності і зарахування на баланс Національної кінематеки України одного з міських кінотеатрів для створення спеціалізованого освітньопросвітницького кіноцентру.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
В. ФОКІН
В. ПЄХОТА
Інд.28