НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
03.08.2006 N 344

Про оголошення тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України в смузі радіочастот 5470-5670 МГц

Заслухавши доповідь начальника Управління реєстрації та ліцензування Смоляра В.Г. про результати прийому повідомлень щодо наміру отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України в смузі радіочастот 5470-5670 МГц, Національна комісія з питань регулювання зв'язку України ВИРІШИЛА:
1. В зв'язку з тим, що заявлена потреба перевищує фактичну наявність радіочастотного ресурсу, видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для радіотехнології "Широкосмуговий радіодоступ" стандарту IEEE 802.16 у діапазоні радіочастот 5470-5670 МГц провести за результатами відкритого тендеру.
2. Затвердити Умови тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом у діапазоні 5470-5670 МГц та Регламент тендерної комісії НКРЗ.
3. Призначити особу, відповідальну за зберігання заяв претендентів про участь у тендері та тендерних документів:
Здорова О.О. - головний спеціаліст відділу конкурсних впроваджень Управління реєстрації та ліцензування.
4. Адміністративному управлінню до 7 серпня 2006 року опублікувати на веб-сайті НКРЗ інформаційне повідомлення про проведення тендеру (n0001634-06) та про прийом заяв від суб'єктів господарювання про участь у тендері, Умови тендеру, Регламент тендерної комісії, склад тендерної комісії.
5. Встановити, що заяви від суб'єктів господарювання про участь у тендері приймаються з 7 серпня до 18.00 5 вересня 2006 року.
Попередня дата процедури розпечатування конвертів із тендерними пропозиціями - 9 жовтня 2006 року.
Голова
О.Гайдук

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням НКРЗ
03.08.2006  N 344

РЕГЛАМЕНТ

тендерної комісії Національної комісії з питань регулювання зв'язку України на проведення тендеру щодо отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом у діапазоні 5470-5670 МГц

1. Загальні положення

1.1. Тендерна комісія (далі - Комісія) створюється Національною комісією з питань регулювання зв'язку України (далі - НКРЗ) для проведення кожного окремого тендеру та виконує свої функції відповідно до Положення про проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затвердженого рішенням НКРЗ від 24.11.2005 N 131 (z1550-05) (далі - Положення) та Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 N 53 (z1237-05) (далі - Ліцензійні умови).
1.2. Регламент Комісії визначає:
а) порядок роботи Комісії та порядок проведення тендеру з моменту прийняття рішення НКРЗ про проведення тендеру до моменту визначення переможців тендеру або визнання тендеру таким, що не відбувся;
б) порядок прийняття та оприлюднення рішень Комісією;
в) порядок підготовки матеріалів до розгляду на засіданнях Комісії;
г) порядок проведення засідань та порядок розгляду питань на засіданнях Комісії.
1.3. Комісія у своїй діяльності керується Положенням, Ліцензійними умовами та Умовами тендеру, які затверджені відповідним рішенням НКРЗ та цим Регламентом.

2. Порядок проведення тендеру

2.1. Протягом трьох робочих днів після закінчення приймання заяв про участь у тендері Комісія складає Протокол про підсумки приймання заяв та реєстр претендентів на участь у тендері.
2.2. У тижневий термін з дати складання протоколу про підсумки приймання та реєстрації заяв з комплектами документів Комісія розглядає реєстр претендентів на участь у тендері та повідомляє їх про визнання претендентами, виставляє рахунки на сплату тендерних гарантій, направляє мотивовану відмову претендентам, яким відмовлено в участі у тендері.
2.3. Сплата тендерної гарантії здійснюється претендентом шляхом безготівкового перерахування коштів на рахунок НКРЗ протягом 10 банківських днів від дня отримання рахунку. Претендент, який до початку тендеру не перерахував кошти, до тендеру не допускається.
2.4. Не менш як за 15 робочих днів до початку торгів з "голосу" Комісія оцінює відповідність суб'єкта господарювання встановленим вимогам до учасника тендеру, контролює сплату рахунків за тендерну гарантію, та приймає рішення щодо визнання претендентів учасниками тендеру або про відмову. Повідомлення про визнання претендентів учасниками тендеру або про відмову Комісія відправляє протягом трьох робочих днів.
2.5. Не менш як за 10 робочих днів до початку торгів з "голосу" НКРЗ публікує на своєму офіційному веб-сайті уточнену інформацію про місце, дату, час процедури розпечатування конвертів та початку торгів "з голосу".
2.6. Порядок проведення процедури розпечатування конвертів:
2.6.1. У призначений час та призначеному місці головуючий у присутності членів Комісії та учасників тендеру здійснює розпечатування конвертів з тендерними пропозиціями. На це засідання запрошуються учасники тендеру.
Після розпечатування кожного конверту головуючий оголошує найменування суб'єкта господарювання, заявлені ним для придбання смуги радіочастот та запропоновану за них ціну. Секретар заносить тендерні пропозицій до протоколу. Протокол складається по кожному учаснику цього етапу тендеру.
2.6.2. До участі в торгах "з голосу" не допускається учасник, якщо запропонована ним ціна у тендерній пропозиції менш ніж початкова вартість, яка встановлена умовами тендеру.
2.7. Порядок проведення торгів "з голосу":
2.7.1. Після розпечатування всіх конвертів та оформлення відповідних протоколів Комісія визначає учасників торгів "з голосу" та час початку торгів. Кожному учаснику торгів Комісія видає картку з номером, під яким учасник бере участь у торгах.
2.7.2. У призначений час головуючий оголошує по черзі про смуги радіочастот та регіони (лоти), що виставлені на торги, максимальну запропоновану ціну за відповідні смуги у тендерних пропозиціях та оголошує початок проведення торгів.
Максимальна запропонована ціна за смугу радіочастот (лот) у тендерних пропозиціях є початковою ціною торгів за відповідний лот.
По кожній ліцензії (лоту) після оголошення початкової ціни головуючий запитує від учасників пропозиції щодо нової ціни по цьому лоту. Учасник торгів пропонує нову ціну за лот шляхом підняття своєї картки з номером та оголошення своєї цінової пропозиції. Кожна наступна ціна, запропонована учасником на торгах, повинна перевищувати попередню не менш ніж на 5 відсотків від початкової ціни торгів за відповідний лот (крок збільшення ціни). Запропонована учасником торгів ціна заноситься до протоколу. Якщо після двох запитів щодо збільшення ціни пропозицій немає головуючий оголошує номер учасника, який запропонував найбільшу ціну за визначений лот.
2.7.3. Учасник, який запропонував найбільшу ціну за відповідну смугу радіочастот (лот) визначається переможцем торгів та тендеру.
2.7.4. Якщо всі смуги радіочастот (лоти), що виставлені на торги, не розглянуті протягом одного робочого дня Комісія приймає рішення про перенос торгів на інший робочий день, але не більше як на 5 робочих днів. Це рішення Комісії головуючий оголошує учасникам торгів.
2.7.5. При істотних порушеннях умов проведення торгів Комісія має право перенести торги на інший робочий день, але не більше як на 5 робочих днів.
2.7.6. Рішення щодо надання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом за результатами тендеру не пізніше ніж через п'ять робочих днів від дати завершення тендеру публікується на веб-сайті НКРЗ.
2.7.7. У триденний термін після підписання протоколу про підсумки тендеру НКРЗ направляє повідомлення всім учасникам про підсумки тендеру. Переможцям тендеру НКРЗ направляє повідомлення про визнання їх переможцями та рахунок для сплати запропонованої ними ціни за смугу радіочастот.
Учасникам тендеру, які не визнані переможцями, тендерна гарантія повертається в десятиденний термін після прийняття НКРЗ рішення за результатами тендеру.
2.7.8. Переможець тендеру повинен у 30-денний термін з дня отримання повідомлення сплатити запропоновану ним ціну за смугу радіочастот (за винятком суми тендерної гарантії).
2.7.9. Ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України у відповідній смузі радіочастот НКРЗ видає переможцю тендеру не пізніше ніж через три робочі дні від дня надходження документа, що підтверджує внесення запропонованої ним ціни за цю смугу радіочастот.
2.7.10. Якщо протягом 30 календарних днів від дня отримання переможцем тендеру повідомлення він не надав документа, що підтверджує сплату ним запропонованої ціни за смугу радіочастот, НКРЗ скасовує рішення про визнання його переможцем тендеру та про надання йому ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України за результатами тендеру й приймає рішення про проведення повторного тендеру на визначені смуги радіочастот. Сума внесеної тендерної гарантії в цьому разі не повертається.
2.7.11. У разі, якщо до торгів "з голосу" допущений тільки один учасник тендеру, за рішенням Комісії ліцензія надається цьому учаснику на запропонованих ним умовах з дотриманням пункту 2.6.2 цього Регламенту.
2.7.12. Тендер вважається таким, що не відбувся, у разі:
відсутності учасників тендеру;
несплати переможцями тендеру запропонованої ними ціни за жодну з виставлених на конкурс смугу радіочастот.
2.7.13. Якщо тендер не відбувся НКРЗ призначає нові терміни його проведення. Повторний тендер проводиться в такому самому порядку як визначено в Положенні (z1550-05) .

3. Порядок розгляду питань на засіданнях Комісії

3.1. Розгляд питань та прийняття рішень проводяться Комісією колегіально.
3.2. Засідання Комісії з розгляду тендерних пропозицій є правомірним, якщо в ньому беруть участь не менше 2/3 від її складу.
3.3. Рішення Комісії приймаються виключно на засіданнях.
Виключно на відкритих засіданнях проводиться розгляд питань щодо процедури відкриття конвертів з тендерними пропозиціями та при проведенні торгів.
3.4. В засіданнях Комісії приймає участь особа, відповідальна за збереження тендерних документів.
За пропозицією членів Комісії для участі у засіданнях можуть бути запрошені експерти та учасники тендеру.
3.5. Пропозиція члена Комісії виноситься на голосування і вважається прийнятою, якщо за неї проголосувала більшість від загального складу Комісії.
3.6. Під час засідань Комісії ведеться протокол.
3.7. Рішення вважається прийнятим, якщо "ЗА" проголосувало більше половини присутніх на засіданні членів Комісії.
3.8. Член Комісії, не згодний з прийнятим рішенням, може викласти свою окрему думку, яка долучається до протоколу засідання Комісії.
3.9. Рішення приймаються тільки тими членами Комісії, які брали участь у засіданні.
3.10. Усі члени Комісії мають рівні права під час розгляду питань та прийняття рішень на засіданні Комісії.
3.11. Головуючий на засіданні не має права обмежувати членів Комісії у можливості ставити запитання учасникам засідань, знімати поставлені членами Комісії запитання, коментувати висловлювання та запитання членів Комісії.
3.12. Члени Комісії під час засідань повинні утримуватися від коментарів, реплік та втручання у дії головуючого.

4. Порядок проведення засідань Комісії

4.1. Голова уточнює час і місце проведення засідання відповідно до плану роботи Комісії.
4.2. Головуючим на засіданнях є Голова Комісії.
4.3. У визначений час головуючий на засіданні, за наявності кворуму, відкриває засідання Комісії і оголошує порядок денний засідання. Питання розглядаються, як правило, у тій послідовності, у якій їх включено до порядку денного засідання. Зміна послідовності розгляду питань порядку денного відбувається за рішенням Комісії.
4.4. При наявності обставин, за яких рішення Комісії з питання, включеного до порядку денного, не може бути прийняте на даному засіданні, розгляд питання за рішенням Комісії може бути відкладений в термінах визначених Положенням про проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України (z1550-05) та Умовами тендеру.
4.5. У випадках перешкоджання проведенню засідання головуючий може оголосити перерву або закрити засідання.

5. Склад Комісії

5.1. Комісія складається з Голови, секретаря (які є членами Комісії) та інших членів Комісії.
5.2. Відповідно до підпункту 3 пункту 2 Положення (z1550-05) Головою Комісії є Голова НКРЗ.

6. Порядок голосування

6.1. Після закінчення обговорення головуючий оголошує про закінчення розгляду питання й перехід до голосування.
6.2. Рішення Комісії приймаються таємним голосуванням.

7. Протокол засідання Комісії

7.1. Протоколи засідання Комісії повинні бути оформлені і підписані у день закінчення засідання.
7.2. Протокол засідання Комсії підписують усі члени Комісії, які брали участь у засіданні.
Голова
О.Гайдук

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням НКРЗ
03.08.2006  N 344

УМОВИ

тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом у діапазоні 5470-5670 МГц

1. Загальні положення

Правовою основою проведення тендеру на отримання ліцензій на користування вільними радіочастотами у діапазоні 5470-5670 МГц є Закон України "Про радіочастотний ресурс України" (1770-14) , Закон України "Про телекомунікації" (1280-15) , Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 N 200 (200-2006-п) "Про розміри плати за видачу, продовження строку дії, переоформлення, видачу дублікатів ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України", Положення про проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затверджено рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України (НКРЗ) від 24.11.2005 N 131 (z1550-05) , Ліцензійні умови користування радіочастотним ресурсом України, затверджені рішенням НКРЗ від 19.08.2005 N 53 (z1237-05) , та інші нормативно - правові акти.
Метою проведення тендеру є відкрите визначення суб'єктів господарювання, які отримають ліцензії на користування радіочастотним ресурсом у діапазоні 5470-5670 МГц на тендерних засадах за ринковими цінами.
Об'єктом проведення тендеру є смуги радіочастот шириною 40 МГц (лоти) в діапазоні 5470-5670 МГц для радіотехнології "Широкосмуговий радіодоступ" стандарту IEEE 802.16.
На тендер виставляється три національні ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, дія яких поширюється на всю територію України, з шириною смуги радіочастот 40 МГц відповідно до лотів 1-3 таблиці "Початкова вартість смуг радіочастот" та 54 регіональні ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, кожна на смугу радіочастот 40 МГц та на окремий регіон відповідно до лотів 4-57 таблиці "Початкова вартість смуг радіочастот".
Суб'єкт господарювання може претендувати у цьому тендері на одну національну ліцензію або не більше ніж на чотири регіональні ліцензії у чотирьох різних регіонах.
Початкова вартість смуги радіочастот визначається з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 N 200 (200-2006-п) "Про розміри плати за видачу, продовження строку дії, переоформлення, видачу дублікатів ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України" і відповідно до смуг радіочастот (лотів), виставлених на тендер, складає:
Початкова вартість смуг радіочастот:
Номер лоту Смуга радіочастот, МГц Регіон користування Початкова вартість смуги радіочастот, гривень
1 5470 - 5510 Вся територія України 1088000
2 5510 - 5550 Вся територія України 1088000
3 5550 - 5590 Вся територія України 1088000
4 5590 - 5630 м. Київ 68000
5 5630 - 5670 м. Київ 68000
6 5590 - 5630 Київська область 54400
7 5630 - 5670 Київська область 54400
8 5590 - 5630 Дніпропетровська область 54400
9 5630 - 5670 Дніпропетровська область 54400
10 5590 - 5630 Донецька область 54400
11 5630 - 5670 Донецька область 54400
12 5590 - 5630 Одеська область 54400
13 5630 - 5670 Одеська область 54400
14 5590 - 5630 Харківська область 54400
15 5630 - 5670 Харківська область 54400
16 5590 - 5630 Луганська область 54400
17 5630 - 5670 Луганська область 54400
18 5590 - 5630 АР Крим 40800
19 5630 - 5670 АР Крим 40800
20 5590 - 5630 Запорізька область 40800
21 5630 - 5670 Запорізька область 40800
22 5590 - 5630 Львівська область 40800
23 5630 - 5670 Львівська область 40800
24 5590 - 5630 Полтавська область 40800
25 5630 - 5670 Полтавська область 40800
26 5590 - 5630 Вінницька область 40800
27 5630 - 5670 Вінницька область 40800
28 5590 - 5630 Житомирська область 40800
29 5630 - 5670 Житомирська область 40800
30 5590 - 5630 Миколаївська область 40800
31 5630 - 5670 Миколаївська область 40800
32 5590 - 5630 Сумська область 40800
33 5630 - 5670 Сумська область 40800
34 5590 - 5630 Херсонська область 40800
35 5630 - 5670 Херсонська область 40800
36 5590 - 5630 Хмельницька область 40800
37 5630 - 5670 Хмельницька область 40800
38 5590 - 5630 м. Севастополь 40800
39 5630 - 5670 м. Севастополь 40800
40 5590 - 5630 Волинська область 27200
41 5630 - 5670 Волинська область 27200
42 5590 - 5630 Закарпатська область 27200
43 5630 - 5670 Закарпатська область 27200
44 5590 - 5630 Івано-Франківська область 27200
45 5630 - 5670 Івано-Франківська область 27200
46 5590 - 5630 Кіровоградська область 27200
47 5630 - 5670 Кіровоградська область 27200
48 5590 - 5630 Рівненська область 27200
49 5630 - 5670 Рівненська область 27200
50 5590 - 5630 Тернопільська область 27200
51 5630 - 5670 Тернопільська область 27200
52 5590 - 5630 Черкаська область 27200
53 5630 - 5670 Черкаська область 27200
54 5590 - 5630 Чернівецька область 27200
55 5630 - 5670 Чернівецька область 27200
56 5590 - 5630 Чернігівська область 27200
57 5630 - 5670 Чернігівська область 27200
Надання ліцензій на користування смугами радіочастот НКРЗ здійснює на підставі результатів відкритого тендеру, який проводиться в порядку, передбаченому Положенням про проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затвердженим рішенням НКРЗ від 24.11.2005 N 131 (z1550-05) .
Після оприлюднення оголошення про початок проведення тендеру НКРЗ протягом 30 календарних днів приймає від суб'єктів господарювання заяви на участь в цьому тендері.
Після закінчення прийняття заяв протягом трьох робочих днів Комісія із залученням апарату НКРЗ розглядає заяви та комплекти документів і оформлює протокол про підсумки прийняття заяв. На цьому етапі конверти з тендерними пропозиціями не розпечатуються. В протоколі зазначаються суб'єкти господарювання, які надали заяви про участь в тендері, визнані претендентами на участь в цьому тендері, а також суб'єкти господарювання, яким за результатами попереднього розгляду документів відмовлено у визнанні їх претендентами на участь в тендері. Всім заявникам протягом тижня після оформлення протоколу Комісія направляє відповідні повідомлення зі своїм рішенням. Суб'єктам господарювання, які визнані претендентами на участь у тендері, одночасно надається рахунок на сплату тендерної гарантії. Претендент на участь у тендері повинен сплатити рахунок протягом 10 банківських днів після отримання рахунку.
У разі відмови від сплати тендерної гарантії або ненадходження сплати тендерної гарантії до початку процедури розпечатування конвертів з тендерними пропозиціями учасник до наступних етапів тендеру не допускається.
Після закінчення терміну сплати тендерних гарантій Комісія розглядає реєстр претендентів, заслуховує інформацію про сплату учасниками тендерних гарантій та визначає учасників процедури розпечатування конвертів. Комісія призначає місце, дату, час проведення процедури розпечатування конвертів та оприлюднює цю інформацію на веб-сайті НКРЗ не пізніше ніж за 10 робочих днів до початку процедури.
У призначений час та у призначеному місці Комісія на своєму засіданні розпечатує конверти з тендерними пропозиціями. На це засідання запрошуються учасники тендеру. Головуючий оголошує цінові пропозиції учасників, а секретар заносить пропозицій до протоколу. Протокол складається по кожному учаснику цього етапу тендеру. Після розпечатування всіх конвертів учасників цього етапу тендеру Комісія оцінює тендерні пропозиції та визначає учасників торгів "з голосу".
Торги "з голосу" проводяться протягом робочого дня в час і місці визначеному Комісією. Якщо процедури торгів не закінчені протягом робочого дня Комісія приймає рішення про перенос торгів на інший робочий день, але не більше як на 5 робочих днів. Це рішення головуючий оголошує учасникам торгів.
На початку торгів "з голосу" головуючий оголошує початкову ціну торгів, якою є максимальна ціна за відповідну смугу частот (лот), яка запропонована у тендерних пропозиціях. Будь-хто з присутніх уповноважених осіб учасників торгів може запропонувати ціну за відповідну смугу радіочастот більшу, ніж наведена в тендерній пропозиції. Крок збільшення ціни при проведенні торгів складає не менш ніж 5% від початкової ціни торгів. Запропонована вповноваженою особою учасника торгів ціна заноситься до протоколу (додаток 8 до Положення про проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України (z1550-05) .
За підсумками торгів "з голосу" Комісія визначає переможця тендеру, яким має бути учасник тендеру, що запропонував найбільшу ціну за відповідну смугу радіочастот (лот). Результати тендеру оформляється протоколом (додаток 8 до Положення про проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України (z1550-05) .
За результатами тендеру рішення щодо надання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом приймається НКРЗ на протязі 5 робочих днів від дати завершення тендеру (визначення переможця тендеру).
Тендерна гарантія повертається учасникам, які не визнані переможцями, протягом 10 днів після закінчення торгів.
За дорученням НКРЗ всім учасникам торгів надсилається повідомлення, а переможцям, крім того, надається рахунок на сплату ціни за відповідну смугу радіочастот. Переможець повинен сплатити рахунок протягом 30 календарних днів після його отримання.
Після надання до НКРЗ документу, який підтверджує сплату рахунку, переможцю протягом 3 робочих днів оформлюється ліцензія.
В разі несплати рахунку протягом 30 календарних днів НКРЗ скасовує рішення про переможця тендеру та приймає рішення про проведення повторного тендеру.

2. Вимоги до претендентів та учасників тендеру

2.1. Для участі в тендері необхідно подати заяву установленої форми та представити необхідний пакет документів. Форми відповідних документів наведені в додатках до Положення про проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затвердженого рішенням НКРЗ від 24.11.2005 N 131 (z1550-05) та в Ліцензійних умовах користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 N 53 (z1237-05) .
До заяви про участь у тендері додаються:
1) комплект документів, визначених статтею 32 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (1770-14) для отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України;
2) засвідчена в установленому порядку копія рішення (наказу) органу управління суб'єкта господарювання про участь у тендері;
3) засвідчена в установленому порядку копія рішення (наказу) органу управління суб'єкта господарювання про призначення особи, уповноваженої брати участь у тендері.
Крім того, в опечатаному претендентом конверті з Конкурсною пропозицією повинні бути надані такі документи:
1) запропонована ціна за смугу радіочастот;
2) відомості про тип радіообладнання, що буде використовуватися;
3) запропонований бізнес-план на період терміну освоєння радіочастотного ресурсу в заявлених регіонах;
4) інформація про ефективність користування радіочастотним ресурсом за раніше отриманими ліцензіями (за наявності).
2.1.1. Форма заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України встановлена НКРЗ у додатку 1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України (z1237-05) .
Заява повинна містити відомості про смуги радіочастот, необхідні для здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, а також про терміни початку та повного освоєння замовлених смуг радіочастот.
До заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України заявник додає:
1) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчену нотаріально або органом, який видав оригінал документа;
2) копії установчих документів (для юридичних осіб), засвідчені нотаріально або органом, який видав оригінал документа;
3) засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право власності суб'єкта господарювання або користування ним виробничими приміщеннями, оформлені відповідно до ст. 793 Цивільного кодексу (435-15) ;
Документами, що підтверджують право власності на виробничі приміщення є:
- нотаріально засвідчений договір купівлі-продажу, дарування тощо виробничого приміщення.
- виписка з реєстру, в якій має бути зазначено, що це приміщення є виробничим та належить саме цьому суб'єкту.
Документами, що підтверджують право користування виробничим приміщенням є:
- засвідчена в установленому порядку копія договору оренди виробничого приміщення. Оригінал договору має бути засвідчений нотаріально у випадку коли він укладений строком - більше одного року. Ця вимога не поширюється на договори укладені до 1 січня 2004 року.
У випадку, коли в документах, що підтверджують право власності суб'єкта господарювання або користування ним виробничими приміщеннями вказана квартира (житлове приміщення), претендент має надати документ (рішення місцевої ради), що підтверджують переведення зазначеного приміщення із житлового фонду у нежитловий (виробничий).
4) план освоєння радіочастотного ресурсу України (z1237-05) за встановленою НКРЗ формою.
Форми плану освоєння радіочастотного ресурсу України для фіксованої та рухомої радіослужб наведені в додатку 2 і 3 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України (z1237-05) відповідно (подається у двох примірниках). Вимоги до плану освоєння радіочастотного ресурсу України викладені у додатку 4 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України.
5) документи, що підтверджують фінансове та кадрове забезпечення спроможності користування радіочастотним ресурсом України.
До документів, які підтверджують фінансове забезпечення спроможності користування радіочастотним ресурсом України відносяться документи згідно додатку 5 до Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України (z1237-05) :
- засвідчена в установленому порядку копія аудиторського висновку про результати фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання за попередній звітний фінансовий рік.
- засвідчена в установленому порядку копія балансу суб'єкта господарювання за попередній звітний фінансовий рік (за формою N 1 (z0396-99) , код за ДКУД відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87 (z0391-99) "Про затвердження Положень (стандартів) бухгалтерського обліку".
- засвідчена в установленому порядку копія банківської гарантії, наданої суб'єкту господарювання, або засвідчена в установленому порядку копія інвестиційного договору (за наявності).
2.2. До участі в тендері допускаються всі суб'єкти господарювання, що є резидентами України.
2.3. До участі в тендері не допускаються суб'єкти господарювання, які:
визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
ліквідуються;
2.4. Під час вивчення документів, наданих суб'єктами господарювання, та визначенні учасників тендеру Комісія перевіряє:
2.4.1. Наявність заяв та комплектів документів визначених статтею 32 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (1770-14) для отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України та п. 3.6 Положення про проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затвердженого рішенням НКРЗ від 24.11.2005 N 131 (z1550-05) .
2.4.2. Правильність оформлення наданих документів, правильність їх засвідчення, повноту наданої в документах інформації.
2.4.3. Установчий документ суб'єкта господарювання повинен передбачати вид діяльності у сфері телекомунікацій, який має намір здійснювати ліцензіат.
2.4.4. Кваліфікація працівників суб'єкта господарювання повинна відповідати кваліфікаційним вимогам до ліцензіата, які визначені в Ліцензійних умовах: штат суб'єкта господарювання, який безпосередньо виконує функції з надання телекомунікаційних послуг з використанням радіочастотного ресурсу України, повинен налічувати не менше 30 відсотків працівників, які мають базову або повну вищу освіту в галузі зв'язку та досвід роботи не менше одного року в сфері, пов'язаній з користуванням радіочастотним ресурсом України.
2.4.5. Строки освоєння радіочастотного ресурсу, які визначені в Плані освоєння радіочастотного ресурсу, наданого суб'єктом господарювання, повинні відповідати Ліцензійним умовам (z1237-05) : Термін початку користування радіочастотним ресурсом за ліцензією - 6 місяців з дати оформлення ліцензії. У разі, якщо ліцензія передбачає користування радіочастотним ресурсом у декількох регіонах, початок користування радіочастотним ресурсом для першого регіону - 6 місяців з дати оформлення ліцензії, для другого - 8 і так далі з інтервалом 2 місяці.
2.4.6. Підтвердження фінансового забезпечення спроможності розгортання мережі зв'язку згідно Плану освоєння радіочастотного ресурсу (z1237-05) .
2.5. Під час вивчення тендерних пропозицій після розпечатування конвертів Комісія перевіряє наявність додержання наступних вимог:
2.5.1. Запропонована ціна за смугу радіочастот не повинна бути менш ніж початкова вартість, яка визначена Умовами цього тендеру.
2.5.2. Терміни освоєння радіочастотного ресурсу в заявлених регіонах у бізнес-плані повинні відповідати термінам, визначеним Планом освоєння радіочастотного ресурсу (z1237-05) .
2.5.3. Радіообладнання, що буде використовуватися, повинно відповідати стандарту IEEE 802.16.
2.6. Комісія має право уточнювати (перевіряти) інформацію, яка надана суб'єктом господарювання, шляхом залучення до вивчення документів працівників апарату НКРЗ, УДЦР, ДІЗ, оформляти запити в інші державні органи.

3. Оскарження рішень Комісії

Рішення Комісії про результати тендеру може бути оскаржено у суді.
Голова
О.Гайдук

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням НКРЗ
03.08.2006  N 344
СКЛАД
тендерної комісії НКРЗ
для проведення тендеру щодо отримання
ліцензій на користування радіочастотним ресурсом

у діапазоні 5470-5670 МГц

Голова тендерної комісії:
Гайдук О.В. - Голова НКРЗ.
Члени тендерної комісії:
Апасов С.І. - член НКРЗ,
Єжова Л.М. - член НКРЗ,
Мазур О.В. - член НКРЗ,
Олійник В.Ф. - член НКРЗ,
Семерей П.І. - член НКРЗ,
Скляров О.І. - член НКРЗ,
Філіпова О.І. - член НКРЗ,
Слободянюк П.В. - начальник УДЦР,
Мандрикіна А.В. - директор Департаменту економіки та фінансів,
Дацюк Т.Л. - начальник Юридичного управління,
Покутний П.Г. - начальник Адміністративного управління,
Сарапулов С.В. - начальник Управління радіочастот,
Смоляр В.Г. - начальник Управління реєстрації та ліцензування,
Мартиненко А.Г. - заступник начальника Управління реєстрації та ліцензування - начальник відділу реєстрації та ліцензування користування РЧР.
Секретар Тендерної комісії:
Спєльніков С.М. - начальник відділу конкурсних впроваджень Управління реєстрації та ліцензування.