КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 13 серпня 1999 р. N 1493
Київ

Про утворення Комісії у справах осіб, депортованих за національною ознакою

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 946 (946-2004-п) від 26.07.2004 N 147 (147-2006-п) від 15.02.2006 N 1379 (1379-2006-п) від 04.10.2006 N 960 (960-2007-п) від 25.07.2007 )
З метою координації заходів, пов'язаних з поверненням та облаштуванням в Україні осіб, депортованих за національною ознакою, Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Комісію у справах осіб, депортованих за національною ознакою, замість Республіканської комісії у справах депортованих народів Криму та Української частини Міжурядової українсько-німецької комісії у справах депортованих німців, які повертаються в Україну.
Затвердити склад Комісії у справах осіб, депортованих за національною ознакою (додається).
Дозволити голові Комісії у справах осіб, депортованих за національною ознакою вносити у разі потреби зміни до її складу.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 147 (147-2006-п) від 15.02.2006 )
2. Затвердити Положення про Комісію у справах осіб, депортованих за національною ознакою, (додається).
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України
В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.28

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 серпня 1999 р. N 1493

СКЛАД

Комісії у справах осіб, депортованих за національною ознакою

Голова Держкомнацміграції - голова Комісії
БІЛУХА* Юрій Микитович - заступник Голови Держкомнацміграції (перший заступник голови Комісії)
ВЕЛИЖАНСЬКИЙ Сергій Костянтинович - заступник Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим (заступник голови Комісії)
РОМАНЮК Сергій Андрійович - заступник Міністра економіки (заступник голови Комісії)
КІБАЛЬНИК Юрій Дем'янович - головний спеціаліст Управління з питань науки та гуманітарного розвитку Кабінету Міністрів України (відповідальний секретар Комісії)
АБАЖЕР Іван Іванович - голова Кримського республіканського товариства болгар імені П. Хілендарського (за згодою)
БРИТЧЕНКО Сергій Петрович - заступник завідувача відділу з питань громадянства Адміністрації Президента України (за згодою)
БУТ Юрій Григорович - заступник Міністра праці та соціальної політики
ГЕМПЕЛЬ Юрій Костянтинович - голова Республіканського товариства німців "Відергебурт" (за згодою)
ГОРОБЕЦЬ Юрій Іванович - заступник Міністра освіти
ГРИНЕВЕЦЬКИЙ Сергій Рафаїлович - голова Одеської облдержадміністрації
ГРОУТ Генріх Генріхович - голова Товариства німців України "Відергебурт" (за згодою)
ІЗІДІНОВ Сервер Абдултаїрович - генеральний директор Фонду депортованих народів Криму (за згодою)
МАРДОЯН Фрунзе Амазеспович - голова Кримського вірменського товариства (за згодою)
МАТВІЙЧУК Володимир Макарович - заступник Міністра фінансів
МЕЖИНСЬКИЙ Валерій Володимирович - перший заступник Голови Держтелерадіо
МОСКАЛЕНКО Віталій Федорович - перший заступник Міністра охорони здоров'я
МУСТАФАЄВ Ремзі Едемович - голова Республіканського комітету у справах національностей та депортованих громадян Автономної Республіки Крим
НОВОХАТЬКО Леонід Михайлович - заступник Міністра культури і мистецтв
ПРИСЯЖНЮК Василь Федорович - заступник Голови Держбуду
ОРЕЛ Анатолій Костянтинович - заступник Міністра закордонних справ
СУМУЛІДІ Микола Георгійович - голова Федерації греків Криму (за згодою)
СЕРЕДА Сергій Миколайович - заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації
ХАНДУРІН Микола Іванович - заступник Міністра юстиції
ЧЕРНИШОВ Валерій Серафимович - заступник Міністра внутрішніх справ
ЧУБАРОВ Рефат Абдурахманович - народний депутат України (за згодою)
ЯКУБОВ Февзі Якубович - ректор Сімферопольського індустріально-педагогічного інституту
( * Щодо звільнення Білухи Юрія Микитовича з посади заступника Голови Державного комітету України у справах національностей та міграції у зв'язку з виходом на пенсію додатково див. Указ Президента України від 29.02.2000 N 303/2000 (303/2000) )
( Склад із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 946 (946-2004-п) від 26.07.2004, N 147 (147-2006-п) від 15.02.2006 )

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 серпня 1999 р. N 1493

ПОЛОЖЕННЯ

про Комісію у справах осіб, депортованих за національною ознакою

1. Комісія у справах осіб, депортованих за національною ознакою (далі - Комісія), утворена для вирішення практичних питань, пов'язаних з поверненням та облаштуванням в Україні осіб, депортованих за національною ознакою.
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України (254к/96-ВР) , законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
3. Комісія взаємодіє з міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, іншими комітетами Верховної Ради України, народними депутатами України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, а також з об'єднаннями громадян для виконання завдань, визначених цим Положенням.
4. Основними завданнями Комісії є:
організація розроблення і сприяння реалізації комплексу заходів, пов'язаних з добровільним поверненням раніше депортованих осіб, їх адаптацією та інтеграцією в українське суспільство;
координація діяльності міністерств та інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим щодо реалізації заходів, пов'язаних із життєзабезпеченням раніше депортованих осіб, здійснення контролю за виконанням рішень з цього питання;
сприяння створенню соціально-економічних умов для відродження, збереження і розвитку мов, культур, національних традицій раніше депортованих народів.
5. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
організовує вивчення питань, пов'язаних із забезпеченням інтересів депортованих осіб, зокрема їх кількісного, соціально-демографічного і професійного складу, масштабами добровільного повернення, створення для них робочих місць, належних соціально-побутових умов;
координує і контролює розроблення та реалізацію комплексу заходів, пов'язаних з добровільним поверненням раніше депортованих осіб, виконання рішень з цього питання;
взаємодіє за дорученням Кабінету Міністрів України з урядовими органами і громадськими організаціями інших держав щодо спільного вирішення питань, які стосуються повернення депортованих осіб;
готує у разі необхідності проекти відповідних актів та доручень Кабінету Міністрів України з питань, пов'язаних з поновленням прав депортованих осіб.
6. Комісія має право:
приймати рішення з питань, що належать до її компетенції;
одержувати необхідні їй дані від міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим;
розглядати з міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим питання, що виникають у ході реалізації комплексу заходів, пов'язаних з добровільним поверненням депортованих осіб;
заслуховувати на своїх засіданнях повідомлення керівників міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим з питань, що належать до її компетенції;
створювати робочі групи для підготовки пропозицій, пов'язаних з поновленням прав депортованих осіб, залучати до участі в них працівників міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, наукових установ та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками);
організовувати і проводити з виїздом на місця перевірки виконання актів Кабінету Міністрів України та рішень Комісії.
7. Рішення Комісії, прийняті в межах її компетенції, є обов'язковими для розгляду міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1379 (1379-2006-п) від 04.10.2006 )
8. Робота Комісії проводиться за планами, що затверджуються на її засіданні.
Чергові засідання Комісії скликаються в міру необхідності, але не рідше одного разу на півріччя.
Позачергові засідання Комісії скликаються за рішенням голови або за пропозицією більшості членів Комісії.
Члени Комісії беруть участь у її засіданнях особисто без права заміни.
Рішення Комісії приймається більшістю голосів її членів. У разі незгоди з прийнятим рішенням член Комісії має право звернутися до Кабінету Міністрів України.
Термін повноважень і діяльності Комісії визначається часом реалізації комплексу заходів, пов'язаних з добровільним поверненням депортованих осіб.
9. Комісія складається з голови, заступників голови, відповідального секретаря та членів Комісії.
10. Склад Комісії затверджується постановою Кабінету Міністрів України. Головою Комісії є голова Державного комітету у справах національностей та релігій. Зміни до складу Комісії вносить її голова за погодженням з керівниками відповідних міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, громадських організацій.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 946 (946-2004-п) від 26.07.2004, N 960 (960-2007-п) від 25.07.2007 )
11. Голова Комісії забезпечує проведення її планових і позачергових засідань, організовує контроль за виконанням прийнятих рішень.
12. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення роботи Комісії покладається на Держкомнацрелігій.
( Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 960 (960-2007-п) від 25.07.2007 )
13. Комісія проводить свою діяльність на основі принципу гласності та з урахуванням громадської думки. Про результати діяльності та рішення, що приймаються Комісією, повідомляються заінтересовані центральні і місцеві органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, громадські організації, засоби масової інформації.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 серпня 1999 р. N 1493

ПЕРЕЛІК

постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 28 січня 1992 р. N 42 (42-92-п) "Про деякі питання, пов'язані з поверненням кримських татар у Кримську АРСР".
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 березня 1992 р. N 145 (145-92-п) "Про затвердження Положення про Республіканську комісію у справах депортованих народів Криму" (ЗП України, 1992 р., N 4, ст. 96).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. N 251 (251-93-п) "Про зміни в складі Республіканської комісії у справах депортованих народів Криму".
4. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 1993 р. N 314 (314-93-п) "Про створення Української частини Міжурядової українсько-німецької комісії у справах депортованих німців, які повертаються в Україну".
5. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 1993 р. N 488 (488-93-п) "Про затвердження Положення про Українську частину Міжурядової українсько-німецької комісії у справах депортованих німців, які повертаються в Україну".
6. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1993 р. N 1025 (1025-93-п) "Про внесення змін і доповнень до Положення про Республіканську комісію у справах депортованих народів Криму" (ЗП України, 1994 р., N 4, ст. 96).
7. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 листопада 1994 р. N 786 (786-94-п) "Про голову Республіканської комісії у справах депортованих народів Криму".
8. Постанова Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 1997 р. N 1102 (1102-97-п) "Про голову Республіканської комісії у справах депортованих народів Криму".