ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
03.12.2003 N 518
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2003 р.
за N 1214/8535

Про затвердження Інструкції про порядок складання річного фінансового звіту в банках України

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національний банк України" (679-14) , статей 69 та 70 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (2121-14) і основних вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності, національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, а також з метою забезпечення реальної фінансової звітності, що надається банками Національному банку України, Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок складання річного фінансового звіту в банках України (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, Інструкцію про складання річного фінансового звіту банків України, затверджену постановою Правління Національного банку України від 26.12.2001 N 545 (z0026-02) і зареєстровану в Міністерстві юстиції України 11.01.2002 за N 26/6314 (із змінами).
3. Зобов'язати банки скласти річну фінансову звітність за 2003 рік на підставі вимог цієї Інструкції.
4. Департаменту бухгалтерського обліку (Ричаківська В.І.) після державної реєстрації довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків для керівництва і використання в роботі.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент бухгалтерського обліку (В.І.Ричаківська) та Департамент інформатизації (А.С.Савченко).
6. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
В. о. Голови А.П.Яценюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
03.12.2003  N 518
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2003 р.
за N 1214/8535

ІНСТРУКЦІЯ

про порядок складання річного фінансового звіту в банках України

1. Загальні положення

1.1. Річна фінансова звітність банку - це система взаємопов'язаних узагальнювальних показників, що відображають фінансовий стан банку на кінець останнього дня звітного року та результати його діяльності за цей самий період.
1.2. Річна фінансова звітність складається згідно з вимогами Міжнародних стандартів фінансової звітності, національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, нормативно-правових актів Національного банку України та облікової політики банку.
1.3. Річна фінансова звітність банку складається на підставі даних бухгалтерського обліку банку за станом на кінець останнього дня звітного року з урахуванням коригуючих проводок щодо подій, які коригують дані після дати балансу.
1.4. З метою відповідного відображення в бухгалтерському обліку операцій із завершення звітного року банки в перший робочий день нового року працюють без клієнтів.
1.5. Річну фінансову звітність складають банки - юридичні особи. Порядок складання та подання звітності відокремленими структурними підрозділами банк визначає самостійно.
1.6. Усі форми річної фінансової звітності (уключаючи й примітки до них) подаються порівняно з попереднім роком.
1.7. Перший звітний період новоствореного банку може бути меншим, ніж 12 місяців, але не більшим, ніж 15 місяців.
1.8. Річна фінансова звітність підписується керівником та головним бухгалтером банку. У разі внесення змін до відповідних форм річного звіту виправлення підтверджується підписом службових осіб із зазначенням дати його внесення.
1.9. Річна фінансова звітність в електронному вигляді (файли 82 "Балансовий звіт, фінансові результати", 23 "Обороти для приміток річного звіту" та 24 "Залишки для приміток річного звіту") подається банками Національному банку України (далі - Національний банк) через його територіальні управління до 20 лютого поточного року. Територіальні управління Національного банку в свою чергу встановлюють для банків - юридичних осіб строк подання річного звіту самостійно.
1.10. Банки - юридичні особи подають річний фінансовий звіт на паперових носіях разом з аудиторським висновком відповідним територіальним управлінням Національного банку у встановлені ними строки, але не пізніше 30 квітня наступного за звітним року.
1.11. Ураховуючи особливості завершення фінансового року в банках України, Національний банк надає роз'яснення (вказівки) щодо підготовки банків до складання річного фінансового звіту.

2. Склад річної фінансової звітності банку

2.1. Річна фінансова звітність банку включає такі розділи:
1. Загальна інформація про діяльність банку.
2. Звіт про фінансові результати (додаток 1).
3. Баланс (додаток 2).
4. Звіт про власний капітал (додаток 3).
5. Звіт про рух грошових коштів (додатки 4, 5).
6. Примітки до звітів.

3. Розкриття інформації в річній фінансовій звітності

3.1. У розділі річної фінансової звітності "Загальна інформація про діяльність банку" банк зазначає основні напрями діяльності, організації та управління, а саме:
найменування банку;
його місцезнаходження;
організаційно-правову форму банку;
дату звітності за звітний період;
валюту звітності та одиницю її виміру;
облікову політику банку (принципи оцінки та методи обліку окремих статей звітності);
види діяльності, які здійснює та має намір здійснювати банк;
стратегічну мету банку;
спеціалізацію банку;
характеристику банківської діяльності:
результати від банківських та інших операцій;
опис кожного сегмента контрагентів (банки, небанківські установи, Кабінет Міністрів України тощо);
злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення банків;
управління ризиками: операційним, валютним, процентним, ринковим, ліквідності та кредитним;
платоспроможність банку (використовуються коефіцієнти, що встановлені Інструкцією про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 N 368 (z0841-01) і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 26.09.2001 за N 841/6032, зі змінами);
припинення (ліквідація) окремих видів банківських операцій;
обмеження щодо володіння активами;
управління банком:
відповідальність і функції спостережної ради та правління (ради директорів) банку;
частка керівництва в акціях;
істотна участь у банку;
іноземні інвестори (компанії і країни) та їх частка в статутному капіталі (заповнюється банками з іноземним капіталом).
3.2. Звіт про фінансові результати характеризує діяльність банку за звітний рік та подається банками за формою, наведеною в додатку 1 до цієї Інструкції.
Терміни в цьому звіті вживаються в такому значенні:
потенційна проста акція - фінансовий інструмент або інша угода, які дають право на отримання простих акцій;
розбавляюча потенційна проста акція - фінансовий інструмент або інша угода, конвертація яких у прості акції призведе до зменшення чистого прибутку (збільшення чистого збитку) на одну просту акцію від звичайної діяльності в майбутньому;
середньорічна кількість простих акцій - середньозважена кількість простих акцій, які перебували в обігу протягом звітного року. Середньорічна кількість простих акцій в обігу визначається сумою добутків кількості простих акцій в обігу протягом певних періодів у днях (місяцях) та відповідних часових зважених коефіцієнтів. Кількість простих акцій в обігу визначається за даними реєстру акціонерів;
скоригований чистий прибуток (збиток) - чистий прибуток (збиток) після вирахування дивідендів на привілейовані акції, скоригований на вплив розбавляючих простих акцій. Скоригований чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію визначається діленням скоригованого чистого прибутку (збитку) на скориговану середньорічну кількість простих акцій в обігу. Величина скоригованого чистого прибутку (збитку) є показником максимально можливого ступеня зменшення прибутку (збільшення збитку) на одну просту акцію банку в разі конвертації розбавляючих потенційних простих акцій без відповідного збільшення активів банку;
скоригована середньорічна кількість простих акцій - середньорічна кількість простих акцій в обігу, скоригована на кількість потенційних простих акцій;
часовий зважений коефіцієнт - частка від ділення загальної кількості днів (місяців), протягом яких акції перебували в обігу, на загальну кількість днів (місяців) у звітному році.
чистий прибуток (збиток) - це прибуток (збиток) від банківської діяльності за звітний період після відрахування податку на прибуток, скоригований на непередбачені доходи (витрати).
У звіт не має включатись інформація про доходи та витрати за внутрішньосистемними розрахунками, а саме залишки за рахунками груп 608, 708, 618, 718, 638, 738.
Банки, які створені у формі відкритих акціонерних товариств, надають інформацію про чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію та розкривають її у фінансовому звіті.
Звіт про фінансові результати складається в тисячах гривень, за винятком показників прибутковості акцій, за якими суми зазначаються в гривнях. Якщо дані цих показників менше однієї гривні, то вони зазначаються з точністю до сотих (тобто з двома знаками після коми).
Статті звіту про фінансові результати включають інформацію про залишки за такими рахунками:
Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1.1 Процентний дохід Примітка 2
1.2 Процентні витрати (Примітка 2)(1)
1 Чистий процентний дохід Рядок 1 = 1.1 + 1.2
2.1 Комісійний дохід Група рахунків 610, 611
2.2 Комісійні витрати (Група 710)
2 Чистий комісійний дохід Рядок 2 = 2.1 + 2.2
3 Дохід у вигляді дивідендів Примітка 3
4 Чистий торговельний дохід Примітка 4
5 Прибуток/збиток від інвестиційних цінних паперів Рахунок 6394 мінус рахунок 7394
6 Прибуток від інвестицій в асоційовані та дочірні компанії Аналітичний рахунок балансового рахунку 6300
7 Інший дохід Рахунки 6395, 6396, 6397, 6399, 6493, 6497(2), 6499, позитивний результат від рахунку 6490 мінус рахунок 7490
8 Операційний дохід Рядок 8 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6 + 7
9 Збиток від інвестицій в асоційовані та дочірні компанії Аналітичний рахунок балансового рахунку 7399
10 Загальні адміністративні витрати Примітка 5
11 Витрати на персонал Примітка 6
12 Інші витрати Рахунки 7392, 7395, 7396, 7397, 7499, аналітичний рахунок балансового рахунку 7399
13 Прибуток від операцій Рядок 13 = 8 + 9 + 10 + 11 + + 12
14 Чисті витрати на формування резервів Примітка 7
15 Прибуток до оподаткування Рядок 15 = 13 + 14
16 Витрати на податок на прибуток Примітка 8
17 Прибуток після оподаткування Рядок 17 = 15 + 16
18 Непередбачені доходи/витрати Примітка 9
19 Чистий прибуток/збиток банку Рядок 19 = 17 + 18
20 Чистий прибуток на одну просту акцію Примітка 10
21 Скоригований чистий прибуток на одну просту акцію Примітка 10
---------------
(1) У цій та наступних статтях, якщо розрахована сума від'ємна, то вона береться в дужки і віднімається під час розрахунку.
(2) Балансові рахунки 6493, 6497 включаються до розрахунку статті "Інший операційний дохід" за попередній рік.
3.3. Баланс відображає фінансовий стан банку на кінець дня 31 грудня звітного року та подається банками за формою, наведеною в додатку 2 до цієї Інструкції.
Баланс складається в тисячах гривень.
Усі залишки за рахунками розділу 39 (активами та зобов'язаннями), за внутрішньосистемними розрахунками не включаються до фінансової звітності. Аналогічно не включається інформація за технічними рахунками групи 380.
Статті звіту "Баланс" уключають такі рахунки(3):
Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
Активи
1 Грошові кошти та залишки в НБУ Розділ 10, рахунки 1200, 1203, 1207, 1211, 1212
2 Казначейські та інші цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, та цінні папери, емітовані Національним банком України Примітка 11
3 Кошти в інших банках Примітка 12
4 Цінні папери на продаж Примітка 13
5 Кредити та заборгованість клієнтів Примітка 14
6 Інвестиційні цінні папери Примітка 15
7 Інвестиції в асоційовані і дочірні компанії Примітка 16
8 Основні засоби та нематеріальні активи Примітка 17
9 Нараховані доходи до отримання Примітка 18
10 Інші активи Примітка 19
11 Усього активів Рядок 11 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10
Зобов'язання
12 Кошти банків Рахунки 1300, 1310-1317, 1325-1327, 1332, 1335, 1600, 1610-1615, 1620 -1624
13 Кошти клієнтів Примітка 20
14 Інші депозити Примітка 21
15 Боргові цінні папери, емітовані банком Примітка 22
16 Нараховані витрати до сплати Примітка 23
17 Інші зобов'язання Примітка 24
18 Усього зобов'язань Рядок 18 = 12 + 13 + 14 + + 15 + 16 + 17
Власний капітал
19 Статутний капітал Примітка 25
20 Капіталізовані дивіденди Рахунок 5003
21 Акції, викуплені в акціонерів (Рахунок 5002)
22 Емісійні різниці Рахунок 5010
23 Резерви та інші фонди банку Рахунки 5020, 5021, 5022
24 Результати переоцінки необоротних активів Рахунки 5100, 5101
25 Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) минулих років Група рахунків 503
26 Прибуток/збиток за звітний рік Група рахунків 504
27 Усього власного капіталу Рядок 27 = 19 + 20 + 21 + + 22 + 23 + 24 + 25 + 26
28 Усього пасивів Рядок 28 = 18 + 27
---------------
(3) Під час розрахунку статей у звітах і примітках зазначаються рахунки на рівні балансових рахунків, груп і розділів рахунків. Техніка розрахунку статей:
на рівні груп за активними рахунками береться сума всіх активних рахунків за мінусом контрактивних;
на рівні груп за пасивними рахунками береться сума всіх пасивних рахунків за мінусом контрпасивних;
на рівні розділу за групами активних рахунків береться сума всіх груп активних рахунків за мінусом групи контрактивних рахунків;
на рівні розділу за групами пасивних рахунків береться сума всіх груп пасивних рахунків.
3.4. Звіт про власний капітал - це фінансовий звіт, який відображає зміни та рух капіталу і подається банками за формою, наведеною в додатку 3 до цієї Інструкції. Звіт про власний капітал складається в тисячах гривень. Інформація про рух капіталу за звітний рік надається у вигляді таблиці 1, у якій узгоджується сальдо кожної статті на початок та кінець періоду.

Таблиця 1. Зміни та рух капіталу за звітний рік.

Рядок Найменування статті Примітки Статутний капітал, зареєстрований, сплачений Викуплені власні акції Капіталізовані дивіденди Емісійні різниці Резерви та інші фонди банку Нерозподілений прибуток Результати переоцінки Капітал, резервні та інші фонди, усього
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1 Залишок на 1 січня звітного року 5000-5001 (5002) 5003 5010 Група рахунків 502 Групи рахунків 503, 504 Група рахунків 510 Колонка 10 рядка 1 = сумі колонок 3 + 4 + 5 + 6 + + 7 + 8 + 9 за рядком 1
2.1 Коригування: зміна облікової політики 1.2 Плюс / мінус сума виправлень Плюс / мінус сума виправлень
2.2 Виправлення помилок 1.2 Плюс / мінус сума виправлень Плюс / мінус сума виправлень
2 Скоригований залишок на початок року Колонка 8 рядка 2 = сумі рядків 1 + 2.1 + 2.2 за колонкою 8 Колонка 10 рядка 2 = сумі колонок 3 + 4 + + 5 + 6 + 7 + + 8 + 9 за рядком 2
3 Переоцінка необоротних активів Плюс / мінус результат переоцінки за рахунками 5100, 5101 Плюс / мінус результат переоцінки за рахунками 5100, 5101
4 Сума результатів переоцінки необоротних активів у у разі їх вибуття Плюс сума результатів переоцінки необоротних активів у разі їх вибуття Мінус сума результатів переоцінки необоротних активів у разі їх вибуття Плюс / мінус результат переоцінки необоротних активів у разі їх вибуття
5 Чистий прибуток звітного року Плюс / мінус чистий прибуток звітного року, що залишився до розподілу (групи рахунків 503, 504) Плюс / мінус чистий прибуток звітного року, що залишився до розподілу (групи рахунків 503, 504)
6 Розподіл прибутку до загальних резервів банку Плюс / мінус розподіл прибутку до загальних резервів банку за рахунком 5020 Плюс / мінус розподіл прибутку до загальних резервів банку з груп рахунків 503, 504 Не заповнюється
7 Розподіл прибутку до резервних фондів Плюс розподіл прибутку до резервних фондів за рахунком 5021 Мінус розподіл прибутку до резервних фондів з груп рахунків 503, 504 Не заповнюється
8 Розподіл прибутку до інших фондів банку Плюс розподіл прибутку до інших фондів банку за рахунком 5022 Мінус розподіл прибутку до інших фондів з груп рахунків 503, 504 Не заповнюється
9 Дивіденди, що сплачені у звітному році Мінус дивіденди, що сплачені у звітному році Мінус дивіденди, що сплачені у звітному році
10 Дивіденди, що капіталі- зовані у звітному році Плюс дивіденди, що направлені на збільшення статутного капіталу / мінус у разі відмови в реєстрації Плюс дивіденди в разі відмови в реєстрації (рахунок 5022) Мінус дивіденди, що направлені на збільшення статутного капіталу Не заповнюється
11 Сплата до раніше зареєстрова- ного статутного капіталу Плюс сплата до раніше зареєстрованого статутного капіталу за номінальною вартістю Плюс сплата до раніше зареєст- рованого статутно- го капіталу на суму емісійної різниці Мінус сплата до раніше зареєстрованого статутного капіталу(4) Плюс сплата до раніше зареєстрованого статутного капіталу за рахунками 5000, 5010
12 Внески за акціями нового випуску Плюс сума внесків до зареєстрованого статутного капіталу за номінальною вартістю Мінус дивіденди, які направлені на збільшення статутного капіталу (за рахунками 5000, 5010) після реєстрації статутного капіталу Плюс сума внесків до зареєст- рованого статутно- го капіталу на суму емісійних різниць Плюс сума внесків за рахунками 5000, 5001, 5010. Мінус сума, яка направлена на збільшення статутного капіталу після реєстрації статутного капіталу
13 Викуплені власні акції Мінус викуплені власні акції за рахунком 5002 за номіналь- ною вартістю Мінус / плюс викуплені власні акції (емісійна різниця) Мінус викуплені власні акції, рахунок 5022 (різниця між номі- нальною вартістю і ціною викупу в разі недостат- ності коштів на рахунку 5010) Мінус / плюс викуплені власні акції (різниця між номінальною вартістю і ціною викупу та сумою, яка списана з рахунку 5010) Мінус викуплені власні акції за ціною викупу
14 Продаж раніше викуплених власних акцій Плюс продані власні акції за рахунком 5002 за номіналь- ною вартістю Мінус / плюс викуплені власні акції (емісійна різниця) Плюс сума проданих раніше викуплених власних акцій
15 Анульовані раніше викуплені акції Мінус анульовані власні акції Плюс анульовані власні акції
16 Залишок за станом на кінець дня 31 грудня звітного року Рахунки 5000-5001 Рахунок 5002 Рахунок 5003 Рахунок 5010 Група рахунків 502 Групи рахунків 503, 504 Група рахунків 510 Колонка 10 рядка 16 = сумі колонок 3 + 4 + + 6 + 7 + 8 + 9 за рядком 16
---------------
(4) Заповнюється державними банками в разі зміни розміру статутного капіталу згідно з рішенням Кабінету Міністрів України.
Якщо спостерігався інший рух за рахунками капіталу та резервних фондів, то відповідні дані відображаються в таблиці.
Довідково надається така інформація:
зазначається сума внеску за незареєстрованим статутним капіталом (залишок за рахунком 3630);
зазначається сума (сальдо) нарахованих доходів (витрат) та неотриманих (сплачених), яка є складовою частиною залишку балансового рахунку 5030, 5031, 5040, 5041 за станом на кінець дня 31 грудня.
За попередній рік інформація про рух капіталу надається в таблиці 2 "Зміни та рух капіталу за попередній рік".
Сума за колонкою 10 рядка 16 також має дорівнювати сумі рядків з 1 до 15 за колонкою 10, а саме:
залишок на 1 січня звітного року за рядком 1;
(плюс / мінус) сума змін облікової політики на події та операції минулих періодів за рядком 2.1;
(плюс / мінус) сума виправлень помилок за рядком 2.2;
скоригований залишок на початок року за рядком 2;
(плюс / мінус) результат переоцінки за рахунками 5100, 5101 за рядком 3;
(плюс / мінус) сума переоцінки необоротних активів у разі їх вибуття за рядком 4;
(плюс / мінус) чистий прибуток за звітний рік, що залишився до розподілу (групи рахунків 503, 504), за рядком 5;
(мінус) дивіденди, що сплачені у звітному році за рядком 9;
(плюс) сплата до раніше зареєстрованого статутного капіталу за рядком 11;
(плюс) внески за акціями нового випуску за рахунками 5000, 5001 та 5010; вирахування суми дивідендів, що направлена на збільшення статутного капіталу після реєстрації, за рядком 12;
(мінус) викуплені власні акції за рахунком 5002 за рядком 13;
(плюс) продані власні акції за рахунком 5002 за рядком 14;
(мінус) анульовані власні раніше викуплені акції.
3.5. Звіт про рух грошових коштів відображає джерела отриманих банком готівкових та безготівкових коштів і напрям їх використання у звітному періоді, а також рух грошових коштів за звітний період залежно від виду діяльності (операційна, інвестиційна, фінансова). Звіт подається за формою, наведеною в додатку 4 або додатку 5 до цієї Інструкції.
Метою звіту про рух грошових коштів є надавання користувачам фінансових звітів підстав для оцінки спроможності банку генерувати грошові кошти, а також його потреби в них. Від підтримування банком позитивного рівня грошових коштів (як і від його спроможності отримувати прибуток) залежить перспектива його розвитку.
Звіт про рух грошових коштів складається в тисячах гривень.
Терміни в цьому звіті вживаються в такому значенні:
грошові кошти - готівкові кошти в касі та депозити до запитання;
грошові потоки (рух коштів) - це надходження і вибуття грошових коштів та їх еквівалентів;
еквіваленти грошових коштів - це короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які вільно конвертуються у відомі суми грошових коштів і яким притаманний незначний ризик зміни вартості;
інвестиційна діяльність - це придбання і продаж довгострокових активів, а також інших інвестицій, які не є еквівалентами грошових коштів;
негрошові операції - операції, які не потребують використання грошових коштів та їх еквівалентів;
операційна діяльність - це основна діяльність банку, що дає дохід, а також інші види діяльності, що не є інвестиційними або фінансовими;
фінансова діяльність - це діяльність, яка спричиняє зміни розміру та складу власного і запозиченого капіталу підприємства.
Для визначення обсягу руху грошових коштів застосовуються прямий та непрямий методи. Прямий метод вимагає постійного накопичення даних про обороти (надходження і вибуття) грошових коштів за напрямами (статтями), узагальнення потрібних показників в аналітичному обліку. Складання звіту про рух грошових коштів за непрямим методом ґрунтується на максимальному використанні вже підготовлених показників звіту "Баланс", звіту про фінансові результати та мінімальній потребі використання даних безпосередньо з первинних документів, регістрів і рахунків бухгалтерського обліку.
Банк самостійно вибирає метод складання звіту (прямий або непрямий).
Звіт про рух грошових коштів за прямим методом (додаток 4) складається за такими правилами:
а) приплив грошових коштів включає:
грошовий прибуток;
зменшення активів;
збільшення зобов'язань;
грошове збільшення статутного капіталу;
б) відплив грошових коштів включає:
грошовий збиток;
збільшення активів;
зменшення зобов'язань;
сплату дивідендів;
грошове зменшення статутного капіталу.
Форма звіту поділяється на 4 розділи:
Операційна діяльність.
Інвестиційна діяльність.
Фінансова діяльність.
Вплив змін курсів валют.
Чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів дорівнює сумі таких статей:
чистий приплив (відплив) грошових коштів від операційної діяльності;
чистий відплив грошових коштів від інвестиційної діяльності;
чистий приплив грошових коштів від фінансової діяльності.
Слід зауважити, що грошові кошти та їх еквіваленти на кінець року дорівнюють сумі таких статей:
грошові кошти та їх еквіваленти на початок року;
чисте збільшення (зменшення) грошових коштів і їх еквівалентів;
вплив змін курсів валют.
Розділ "Операційна діяльність" складається з двох частин:
чистий грошовий прибуток від поточних операцій банку. Ця сума відображає чисте надходження (вибуття) грошових коштів у вигляді прибутку (збитку) банку від його діяльності;
чистий приплив (відплив) грошових коштів від іншої діяльності, яка не належить до інвестиційної та фінансової. Ця сума відображає збільшення (зменшення) активів і зобов'язань, що виникають у результаті цієї діяльності.
Негрошовими операціями вважаються:
формування резерву під наявний актив;
амортизація дисконту та премій у цінних паперах;
амортизація основних засобів та нематеріальних активів;
нараховані, але не отримані доходи;
нараховані, але не сплачені витрати (у тому числі нараховані, але не сплачені податки; нараховані, але не сплачені виплати працівникам);
збільшення (зменшення) активу чи зобов'язання з віднесенням результату на доходи та витрати (безоплатне отримання основних засобів).
Метод складання звіту наведений у примітці 33.
Звіт про рух грошових коштів за непрямим методом (додаток 5) складається за такими правилами.
Форма звіту поділяється на 3 розділи:
Операційна діяльність.
Інвестиційна діяльність.
Фінансова діяльність.
Розділ "Операційна діяльність" включає:
чистий грошовий прибуток від поточних операцій банку. Ця сума відображає чисте надходження (вибуття) грошових коштів у вигляді прибутку (збитку) банку від його діяльності таким чином: негрошові доходи (витрати) віднімаються/додаються від/до суми чистого прибутку;
чистий приплив (відплив) грошових коштів від іншої діяльності, яка не належить до інвестиційної та фінансової. Ця сума відображає збільшення (зменшення) активів та зобов'язань, що виникають у результаті цієї діяльності.
Різниця між чистим прибутком та чистим грошовим прибутком від поточних операцій банку включає:
негрошові статті доходів та витрат (наприклад, амортизація основних засобів, рух резервів тощо);
неопераційні статті доходів та витрат (наприклад, результати від продажу основних засобів та інвестиції);
тимчасові різниці між елементами чистого прибутку та пов'язаними з ними грошовими потоками (наприклад, нарахування доходів та витрат, амортизація дисконтів і премій).
Чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів дорівнює сумам таких статей:
чистий приплив (відплив) грошових коштів від операційної діяльності;
чистий відплив грошових коштів від інвестиційної діяльності;
чистий приплив грошових коштів від фінансової діяльності.
Крім того, грошові кошти та їх еквіваленти на кінець року дорівнюють сумі таких статей:
грошові кошти та їх еквіваленти на початок року;
чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів.
Принцип (механізм) складання деяких статей звіту включає:
в) приплив грошових коштів, а саме:
грошовий прибуток;
зменшення активів;
збільшення зобов'язань;
грошове збільшення статутного капіталу.
г) відплив грошових коштів, а саме:
грошовий збиток;
збільшення активів;
зменшення зобов'язань;
сплату дивідендів;
грошове зменшення статутного капіталу.
Чистий грошовий прибуток від поточних операцій банку обчислюється таким чином: з прибутку за звітний період знімаються всі негрошові потоки за рахунками доходів та витрат (витрати - усі активні рахунки додаються, доходи - усі пасивні рахунки віднімаються). За всіма рахунками класів 6 та 7 береться до розрахунку різниця між залишками на кінець та початок звітного періоду.
Грошове збільшення (зменшення) активів банку - це грошовий потік, що дорівнює різниці між залишками за активними рахунками з вирахуванням контрактивних рахунків на початок і кінець звітного періоду та з вирахуванням усіх негрошових потоків за рахунками доходів, витрат і капіталу (витрати віднімаються, доходи додаються).
Позитивний результат додається до грошових потоків, від'ємний - віднімається.
Грошове збільшення (зменшення) пасивів банку - це грошовий потік, що дорівнює різниці між залишками за пасивними рахунками з вирахуванням контрпасивних рахунків на початок і кінець звітного періоду з вирахуванням усіх негрошових потоків за рахунками доходів, витрат (витрати віднімаються, доходи додаються).
Позитивний результат додається до грошових потоків, від'ємний - віднімається.
За всіма рахунками (у тому числі класів 6 та 7) береться різниця між залишками на кінець і початок періоду. Ураховуючи те, що початком періоду є 1 січня кожного року, сума класів 6 та 7 на початок періоду дорівнює нулю.
Схема складання звіту (для всіх рахунків, уключаючи рахунки класів 6 та 7) така:
Розрахункові статті Залишок на початок періоду більший, ніж на кінець періоду (П>К) Залишок на кінець періоду більший, ніж на початок періоду (К>П)
Для активних рахунків "+" "-"
Для пасивних рахунків "-" "+"
"+" - збільшення грошового потоку;
"-" - зменшення грошового потоку.
Метод складання звіту наведений у примітці 33.
3.6. Примітка - це додаткова інформація для розкриття та уточнення суми, суті та класифікації операції, до якої вони належать.
Усі примітки мають розкривати користувачам фінансової звітності не лише суми, а й методи їх розрахунків та оцінки.
У примітці 1 відображені основні принципи та методи облікової політики банку, що була застосована в процесі ведення бухгалтерського обліку, та оцінка статей річної фінансової звітності.
У примітці мають надаватися роз'яснення щодо змін в обліку, які були внесені протягом року.
Статті "Інші" за активами, зобов'язаннями, доходами та витратами мають відображатися окремою статтею в примітці, якщо суми становлять понад 5% від загальних сум згідно з їх категорією (активи, зобов'язання, доходи та витрати відповідно).
Кожний банк має зазначати свої особливості щодо діяльності й обліку і за потреби створювати додаткові примітки. Якщо немає якогось фінансового інструменту, то дані про це не надаються.
У примітках усі суми виражені в тисячах гривень.
Примітки є невід'ємною частиною річної фінансової звітності.
Інформація в примітках надається в такому порядку:

Примітка 1. Облікова політика

Примітка 1.1. Основи облікової політики та складання звітності
У примітці 1.1 банк відображає основи облікової політики, на підставі яких складалася річна фінансова звітність. Принципи оцінки окремих активів та зобов'язань такі:
за історичною (первісною) вартістю;
за справедливою (ринковою) вартістю.
У наступних примітках банк зазначає, які саме принципи застосовувалися до конкретних активів та зобов'язань.
Примітка 1.2. Ефект змін в обліковій політиці та виправлення суттєвих помилок
У примітці 1.2 банк зазначає ефект змін в обліковій політиці та коригування суттєвих помилок.
У разі змін в обліковій політиці банк зазначає:
яка облікова політика змінюється, причини та суть змін, суму коригування нерозподіленого прибутку на початок звітного року або обґрунтування неможливості її достовірного визначення, за якими статтями звітів відображені коригування;
факт повторного надання порівнянної інформації у фінансових звітах або недоцільність її переобрахунку.
Під час виправлення помилок, які мали місце в попередніх періодах, банк розкриває таку інформацію:
зміст та суму помилки;
статті фінансової звітності минулих періодів, які були переобраховані з метою повторного подання порівняльної інформації;
факт повторного оприлюднення виправлених фінансових звітів або недоцільність їх повторного оприлюднення;
у разі потреби розкриття події, що відбулася після дати балансу, слід надавати інформацію про зміст події та оцінку її впливу на фінансовий результат або обґрунтування неможливості зробити таку оцінку.
Примітка 1.3. Іноземна валюта
У примітці 1.3 банк зазначає:
курси гривні відносно іноземних валют, за якими відображалися доходи та витрати в іноземній валюті у звіті про фінансові результати;
курси, за якими відображені активи та зобов'язання в іноземній валюті в звіті "Баланс";
статті, за якими відображаються результати переоцінки активів та зобов'язань;
політику керівництва банку щодо ризику збитків унаслідок зміни курсу іноземної валюти.
Примітка 1.4. Доходи та витрати
У примітці 1.4 банк зазначає:
принцип визнання доходів та витрат;
застосування методів нарахування та касового методу;
метод визнання процентних і дисконтних доходів і витрат у звіті про фінансові результати, зокрема те, до яких статей належать купонний дохід і доходи та витрати від амортизації дисконтів та премій за цінними паперами;
облікову політику щодо комісійних доходів і витрат;
основні критерії визнання доходів сумнівними щодо отримання;
інше (у разі потреби).
Примітка 1.5. Цінні папери на продаж
У примітці 1.5 банк зазначає:
метод оцінки цінних паперів на продаж та порядок застосування переоцінки щодо них (створення резервів);
статті звітів, за якими відображаються результати від торгівлі;
статті звітів, за якими відображаються проценти та дивіденди, що отримані від цінних паперів на продаж під час володіння ними;
наявність цінних паперів на продаж, які є об'єктом операцій репо;
інше (у разі потреби).
Примітка 1.6. Інвестиційні цінні папери
У примітці 1.6 банк зазначає:
цінні папери, які входять до складу інвестиційних цінних паперів у портфелі банку;
метод оцінки та переоцінки (створення резервів);
статті звітів, у яких відображаються процентні та дивідендні доходи за ними;
інше (у разі потреби).
Примітка 1.7. Операції репо
У примітці 1.7 банк зазначає:
наявність цінних паперів, які продані та куплені за угодами репо;
статті звітів, за якими вони обліковуються;
статті звітів, у яких відображаються різниця між ціною продажу і купівлі, та методи, які застосовуються для обліку цієї різниці (метод нарахування або касовий);
інше (у разі потреби).
Примітка 1.8. Кредити та резерви під можливі збитки за ними
У примітці 1.8 банк відображає свою кредитну політику, зокрема порядок:
відображення у звіті "Баланс" кредитів (за сумою основного боргу мінус резерви на потенційні збитки);
формування спеціального резерву під стандартну та нестандартну заборгованість для покриття кредитного ризику (на балансових рахунках класів 1 та 2);
формування загального резерву під заборгованість для можливих збитків за кредитами (за балансовими рахунками класу 5);
списання кредитів за рахунок сформованих резервів;
повернення попередньо списаних кредитів;
нарахування процентів за кредитами;
списання нарахованих до отримання процентів за рахунок резерву, якщо їх стягнення вважається неможливим.
Примітка 1.9. Враховані векселі
У примітці 1.9 банк відображає облікову політику щодо врахованих векселів.
Примітка 1.10. Нематеріальні активи
У примітці 1.10 банк зазначає:
методи оцінки придбаних (виготовлених) нематеріальних активів;
метод амортизації;
норми амортизації та їх перегляд;
переоцінку первісної вартості (зазначити незалежного оцінювача);
перегляд терміну корисного використання;
суми угод про придбання в майбутньому нематеріальних активів;
інше (у разі потреби).
Примітка 1.11. Основні засоби
У примітці 1.11 банк зазначає:
методи оцінки придбаних (виготовлених) основних засобів;
метод амортизації та діапазон строків корисного використання (експлуатації);
норми амортизації та їх перегляд;
переоцінку первісної вартості (зазначити незалежного оцінювача);
перегляд терміну корисного використання;
надавання банком основних засобів в оперативний лізинг;
методи оцінки наданого оперативного лізингу основних засобів;
надавання банком основних засобів у фінансовий лізинг;
отримування банком основних засобів у фінансовий лізинг;
методи оцінки фінансового лізингу;
активи, що надані під заставу зобов'язань;
суму укладених угод на придбання в майбутньому основних засобів;
інше (у разі потреби).
Примітка 1.12. Резерви
У примітці 1.12 банк зазначає порядок:
формування загальних резервів та їх використання;
формування спеціальних резервів для відшкодування можливих втрат від дебіторської заборгованості;
списання дебіторської заборгованості;
формування інших спеціальних резервів за активами (крім резервів за кредитами).
Примітка 1.13. Податок на прибуток
У примітці 1.13 банк зазначає:
ставку податку на прибуток, якщо вона змінюється порівняно із звітним періодом;
пояснення різниці між витратами (доходами) з податку на прибуток та добутком облікового прибутку (збитку) на застосовану ставку податку на прибуток;
суму та період дії тимчасових різниць, що підлягають вирахуванню, суму податкових збитків і невикористаних податкових пільг, пов'язаних з невизнанням відстроченого податкового активу;
суму тимчасових різниць, пов'язаних з фінансовими інвестиціями в дочірні установи, асоційовані компанії, щодо яких відстрочені податкові зобов'язання не були визнані;
суму витрат (доходу) з податку на прибуток, пов'язаних з прибутком (збитком) від діяльності, що припинена.
Примітка 1.14. Власні акції банку, викуплені в акціонерів
У примітці 1.14 банк зазначає політику щодо викуплених в акціонерів власних акцій банку.
Примітка 1.15. Операції пов'язаних сторін
У примітці 1.15 банк зазначає:
характер відносин між пов'язаними сторонами;
види та обсяги операцій (сума або частка в загальному обсязі) пов'язаних сторін;
методи оцінки активів і зобов'язань, що використані в операціях пов'язаних сторін;
інформація про операції між асоційованими підприємствами, які обліковуються інвестором за методом участі в капіталі.
Примітка 1.16. Взаємозалік статей активів та зобов'язань
У примітці 1.16 банк зазначає, чи було здійснено взаємозалік активів і зобов'язань балансу, за якими статтями звітів, а також його юридичне обґрунтування.
Примітка 1.17. Похідні фінансові інструменти та операції хеджування
У примітці 1.17 банк зазначає:
дані про всі наявні за станом на кінець дня 31 грудня звітного року деривативні угоди, облікову політику щодо них, методи оцінки та переоцінки;
операції, які хеджуються;
принципи оцінки, облікову політику та визнання результатів хеджування;
статті, за якими відображаються результати переоцінки деривативних угод.
Примітка 1.18. Операції з простими та потенційними простими акціями, які були здійснені після дати балансу
У примітці 1.18 банк, який створений у формі відкритого акціонерного товариства, за кожним класом простих акцій надає інформацію про операції з простими та потенційними простими акціями, які були здійснені після дати балансу (наприклад, випуск акцій; конвертування або здійснення прав на потенційні звичайні акції, які перебувають в обігу на дату балансу, у звичайні акції; випуск акцій за умов, які залежать від непередбачених подій, тощо).

Примітка 2. Чистий процентний дохід

Таблиця 2.1. Процентний дохід

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
Процентний дохід:
1 За коштами в банках Групи рахунків 600, 601
2 За кредитами клієнтам Групи рахунків 602, 603, 604
3 За цінними паперами на продаж Рахунки 6050 (АП), 6052 (АП), 6054 (АП)
4 За інвестиційними цінними паперами Рахунки 6051 (АП), 6053 (АП), 6055 (АП)
5 Інший Групи рахунків 609(5)
6 Усього Рядок 6 = 1 + 2 + 3 + 4 + 5
Залишок за рахунками 6050 (АП), 6051 (АП), 6052 (АП), 6053 (АП), 6054 (АП), 6055 (АП) відображається в згорнутому вигляді.

Таблиця 2.2. Процентні витрати

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
Процентні витрати:
1 За коштами, що отримані від банків Групи рахунків 700, 701
2 За коштами, що отримані від клієнтів Групи рахунків 702, 703, 704, 706
3 За коштами небанківських фінансових установ Група рахунків 707
4 За випуском цінних паперів як боргових зобов'язань Група рахунків 705
5 Інші Група рахунків 709(6)
6 Усього Рядок 6 = 1 + 2 + 3 + 4+ 5

Примітка 3. Дохід у вигляді дивідендів

Дохід у вигляді дивідендів від цінних паперів, які обліковуються в портфелі банку.
Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Цінні папери на продаж Аналітичний рахунок балансового рахунку 6300
2 Інвестиційні цінні папери Аналітичний рахунок балансового рахунку 6300
3 Усього Рядок 3 = 1 + 2
---------------
(5) Балансовий рахунок 6090 уключається для розрахунку статті "Інший" за попередній рік.
(6) Балансовий рахунок 7090 уключається для розрахунку статті "Інші" за попередній рік.
Залишки за рахунком 6300 за станом на кінець дня 31 грудня звітного року мають дорівнювати сумі рядка "Усього" примітки 3 рядків 3 та 6 звіту про фінансові результати.

Примітка 4. Чистий торговельний дохід

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Іноземна валюта (реалізований результат) Рахунок 6204
2 Іноземна валюта (нереалізований результат) Рахунок 6204
3 Усього результат від торгівлі іноземною валютою Рядок 3 = 1 + 2
4 Цінні папери на продаж Рахунок 6203
5 Резерв під знецінення цінних паперів на продаж (Рахунок 7703 (АП)
6 Усього результат від торгівлі цінними паперами Рядок 6 = 4 + 5
7 Інші (зазначити, які саме) Рахунок 6209
8 Усього торговельний дохід Рядок 8 = 3 + 6 + 7
Якщо банк не здійснює окремо обліку реалізованого результату за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти, то дані за рахунком 6204 зазначаються в рядку 3.
Сума рядків 1 та 2 має дорівнювати залишку на рахунку 6204 за станом на кінець дня 31 грудня звітного року. Зазначаються методи розрахунку реалізованого результату.

Примітка 5. Загальні адміністративні витрати

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Адміністративні витрати Групи рахунків 743, 744, Рахунки 7450, 7451, 7452, 7453(7), 7454, 7455
2 Амортизація (примітка 17) Рахунок 7423
3 Збиток від продажу основних засобів та нематеріальних активів Негативний результат рахунок 6490 мінус рахунок 7490
4 Витрати на утримання основних засобів та нематеріальних активів Рахунки 7420, 7421
5 Інші податки та обов'язкові платежі Група рахунків 741
6 Інші Рахунки 7456, 7493, 7497(8), 7457
7 Усього Рядок 7 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6
---------------
(7) Балансові рахунки 7450, 7451, 7453 уключаються для розрахунку статті "Адміністративні витрати" за попередній рік.
(8) Балансові рахунки 7493, 7497 уключаються для розрахунку статті "Інші" за попередній рік.

Примітка 6. Витрати на персонал

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Зарплата Рахунок 7400
2 Внески на державне соціальне страхування Рахунок 7401
3 Інші обов'язкові нарахування Рахунок 7402(9)
4 Витрати на підготовку кадрів Рахунок 7404
5 Витрати на спецодяг та інші засоби захисту працівників Рахунок 7405
6 Інші витрати на персонал Рахунки 7403, 7409
7 Усього Рядок 7 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6
Середня кількість працівників протягом року становила(10)
Сума рядка "Усього" має дорівнювати залишку за групою рахунків 740 за станом на кінець дня 31 грудня звітного року.
---------------
(9) За статтею "Інші обов'язкові нарахування" заповнюється лише колонка "Попередній рік".
(10) Зазначається середньооблікова чисельність працівників згідно зі звітом за формою N 1-ПВ (затверджена наказом Державного комітету статистики України від 14.10.97 N 24 (v0024202-97) ) .

Примітка 7. Чисті витрати на формування резервів

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
Кошти в інших банках (примітки 12, 19) Не заповнюється
1.1 Відрахування до резерву (Рахунки 7700 (АП), 7701 (АП)(11)
1.2 Повернення списаних активів Рахунки 6710, 6711
1 Усього Рядок 1 = 1.1 + 1.2
Кредити та заборгованість клієнтів (примітка 14) Не заповнюється
2.1 Відрахування до резерву (Рахунок 7702 (АП)
2.2 Повернення списаних активів Рахунок 6712
2 Усього Рядок 2 = 2.1 + 2.2
Інвестиційні цінні папери (примітки 11, 15) Не заповнюється
3.1 Резерв під знецінення (Рахунок 7704 (АП)
3.2 Повернення списаних активів Рахунок 6714
3 Усього Рядок 3 = 3.1 + 3.2
Дебіторська заборгованість за операціями банку (примітка 19) Не заповнюється
4.1 Відрахування до резерву (Рахунок 7705 (АП)
4.2 Повернення списаних активів Рахунок 6715
4 Усього Рядок 4 = 4.1 + 4.2
Нараховані доходи (примітка 18) Не заповнюється
5.1 Відрахування до резерву (Рахунок 7720 (АП)
5.2 Повернення списаної заборгованості Рахунок 6717
5 Усього Рядок 5 = 5.1 + 5.2
6 Резерви під інші активи (зазначити, які саме) (Рахунок 7706 (АП)
7 Повернення списаних інших активів Рахунок 6713
8 Усього Рядок 8 = 6 + 7
9 Усього витрат (Рядок 9 = 1+ 2 + 3 + 4 + + 5 + 8)
---------------
(11) Залишок за рахунками 7700 (АП), 7701 (АП), 7702 (АП), 7704 (АП), 7705 (АП), 7706 (АП), 7720 (АП) відображається в згорнутому вигляді.

Примітка 8. Витрати на податок на прибуток

Таблиця 8.1. Витрати на сплату податку на прибуток(12)

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Поточний податок на прибуток Аналітичний рахунок балансового рахунку 7900 А
2 Відстрочений податок на прибуток Аналітичний рахунок балансового рахунку 7900 А або 7900 П
3 Усього Рядок 3 = 1 + 2
---------------
(12) Без урахування податку на прибуток на непередбачені доходи/витрати, які включені до рядка 4 примітки 9.

Таблиця 8.2. Узгодження суми облікового прибутку (збитку) та суми податкового прибутку (збитку)

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Прибуток до оподаткування Рядок 15 звіту про фінансові результати плюс рядок 3 примітки 9
2 Сума податку на прибуток, що визначений за ставкою оподаткування (Рядок 2 = рядок 1 х ставку оподаткування)
Коригування облікового прибутку (збитку)
3 Витрати, які не включаються до суми валових витрат з метою розрахунку податкового прибутку, але визнаються в бухгалтерському обліку
4 Витрати, які включаються до суми валових витрат з метою розрахунку податкового прибутку, але не визнаються в бухгалтерському обліку
5 Доходи, які підлягають обкладенню податком на прибуток, але не визнаються (не відносяться) до облікового прибутку (збитку)
6 Доходи, які не підлягають обкладенню податком на прибуток, але визнаються в бухгалтерському обліку
7 Амортизаційні відрахування за даними фінансового обліку
8 Амортизація, яка підлягає оподаткуванню
9 Інші суми, які не є доходами та витратами, але включаються до бази оподаткування (виправлення помилок тощо)
10 Сума податку на прибуток (збиток) (Рядок 10 = 2 + 3 - 4 + 5 - - 6 + 7 - 8 + / - 9)
У таблиці статті розраховуються виходячи із ставки оподаткування.

Таблиця 8.3. Розрахунок відстрочених податкових активів та відстрочених податкових зобов'язань

Ставка податку на прибуток, що застосовується для визначення відстрочених податків, є ставкою оподаткування, яку передбачається використовувати в період реалізації активу чи погашення зобов'язання виходячи із ставок оподаткування та податкового законодавства, чинних на дату балансу.
Сума витрат (доходу) з податків на прибуток за звітний рік визначається виходячи з поточного податку на прибуток з урахуванням змін у складі відстрочених податків (відстрочені податки на кінець року стосовно їх суми на початок року):
відстрочені податкові зобов'язання - збільшення (+), зменшення (-);
відстрочені податкові активи - зменшення (+), збільшення (-).
Таблиця складається за залишками на кінець 31 грудня з урахуванням коригуючих проводок.
Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Відстрочені податкові активи Рядок 1 = 1.1 + 1.2 + 1.3
1.1 Тимчасова різниця, що підлягає вирахуванню
1.2 Перенесення невикористаних податкових збитків на майбутні періоди
1.3 Перенесення невикористаних податкових пільг на майбутні періоди
2 Відстрочені податкові зобов'язання Рядок 2 = 2.1
2.1 Тимчасові різниці, що підлягають оподаткуванню

Примітка 9. Непередбачені доходи / витрати

Зазначається дохід або витрати (екстраординарні статті), які виникли в звітному періоді в результаті подій чи операцій, що відрізняються від звичайної діяльності банку і не повторюватимуться часто або регулярно.
Характер та суму кожної статті слід розкривати окремо.
Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
Розрахунок статті (рахунки)
1 Непередбачені доходи (зазначити, які саме) Рахунок 6809
2 Непередбачені витрати (зазначити, які саме) (Рахунок 7809)
3 Усього Рядок 3 = 1 + 2
4 Податок на прибуток на непередбачені доходи / витрати (Аналітичний рахунок балансового рахунку 7900)
5 Усього непередбачених доходів / витрат, уключаючи податок на прибуток до них Рядок 5 = 3 + 4
Сума рядка 3 таблиці 8.1 примітки 8 та рядка 4 примітки 9 має дорівнювати залишку балансового рахунку 7900 за станом на кінець дня 31 грудня звітного року.

Примітка 10. Розрахунок чистого та скоригованого чистого прибутку (збитку) на одну просту акцію

Рядок Найменування статті Розрахунок статті (рахунки)
1 Чистий прибуток (збиток) за вирахуванням дивідендів на привілейовані акції за звітний рік (грн.)
2 Середньорічна кількість простих акцій в обігу (шт.)
3 Чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію (грн.) Рядок 3 = 1 : 2
4 Коригування
5 Дивіденди, що визнані в звітному періоді, на розбавляючі потенційні прості акції (грн.)
6 Витрати на відсотки, які пов'язані з розбавляючими потенційними простими акціями, що визнані у звітному році (грн.)
7 Поточний та відстрочений податок на прибуток, який пов'язаний з витратами на відсотки (грн.)
8 Скоригований чистий прибуток (збиток) за звітний рік (грн.) Рядок 8 = 1 + 6 - - 7 - 5
9 Кількість розбавляючих потенційних простих акцій (шт.)
10 Скоригована середньорічна кількість простих акцій (шт.) Рядок 10 = 2 + 9
11 Скоригований чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію Рядок 11 = 8 : 10
До розрахунку скоригованого чистого прибутку (збитку) на одну просту акцію потрібно включати лише такі потенційні прості акції, які мають розбавляючий вплив на чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію, тобто зменшують його значення. Розрахунок здійснюється за кожним класом і випуском простих акцій.
Кількість потенційних простих акцій уключається до розрахунку скоригованого чистого прибутку (збитку) на одну просту акцію за період їх обігу. Потенційні прості акції, які було анульовано або строк дії яких минув у звітному році, уключаються до розрахунку скоригованого чистого прибутку (збитку) на одну просту акцію за період їх обігу у звітному році.
Потенційні прості акції, конвертація яких здійснена у звітному році, уключаються до розрахунку скоригованого чистого прибутку (збитку) на одну просту акцію за період їх обігу з початку звітного року до дати конвертації.

Примітка 10.1. Розрахунок середньорічної кількості простих акцій в обігу

(шт.)
Рядок Дата Найменування статті Випущені акції Власні акції, що викуплені банком Продаж раніше викуплених власних акцій Акції в обігу Часовий зважений коефіцієнт Середньо- зважена кількість простих акцій, які перебувають в обігу (кол. 6 х кол. 7)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 01.01 звітного року Кількість акцій на початок звітного року Колонка 3 мінус колонка 4 плюс колонка 5 рядка 1
2 Випуск нових акцій Колонка 6 рядка 1 плюс колонка 3 рядка 2
3 Придбання власних акцій
4 Коригування(13):
5 сплата дивідендів простими акціями
6 випуск прав на придбання простих акцій, призначених для існуючих акціонерів, за ціною, нижчою, ніж справедлива вартість простих акцій
7 зменшення номінальної вартості акцій (дроблення акцій)
8 збільшення номінальної вартості акцій (консолідація акцій)
9 31.12 звітного року Кількість акцій на кінець звітного року Колонка 6 рядка 3 плюс/мінус сума рядків 5 + 6 + + 7 - 8 за колонкою 6
10 Середньорічна кількість простих акцій в обігу
---------------
(13) У разі врахування таких подій припускається, що подія відбулася на початку звітного періоду.
Якщо кількість простих або потенційних акцій в обігу змінюється внаслідок:
випуску акцій для безкоштовного пропорційного розподілу між акціонерами (бонусна емісія);
зменшення номінальної вартості акцій (дроблення акцій);
збільшення номінальної вартості акцій (консолідація акцій);
впливу суттєвих помилок та коригувань, які є результатом змін в обліковій політиці;
злиття банків, яке є об'єднанням часток, - то після дати балансу, але до затвердження річної фінансової звітності керівництвом банку чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію та скоригований чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію за звітний і попередній роки підлягають перерахунку.
Кількість простих акцій для розрахунку чистого прибутку (збитку) на одну просту акцію в разі злиття банків визначається як сукупна середньорічна кількість простих акцій об'єднаних банків, що скоригована на еквівалент простих акцій того банку, акції якого перебувають в обігу після злиття банків.

Примітка 11. Казначейські та інші цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, та цінні папери, емітовані Національним банком України

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Боргові цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж Рахунки 1410-1417
2 Цінні папери, емітовані Національним банком України, у портфелі банку на продаж Рахунки 1430-1437
3 Резерв під знецінення боргових цінних паперів, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на продаж (Рахунок 1490)
4 Усього Рядок 4 = 1 + 2 + 3
5 Боргові цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції Рахунки 1420-1427
6 Боргові цінні папери, емітовані Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції Рахунки 1440-1447
7 Резерв під знецінення боргових цінних паперів, що рефінансуються Національним банком України, у портфелі банку на інвестиції (Рахунок 1491)
8 Усього Рядок 8 = 5 + 6 + 7
9 Усього цінних паперів Рядок 9 = 4 + 8
Зазначається, які саме казначейські цінні папери перебувають у власності банку та на який строк вони емітовані.

Примітка 12. Кошти в інших банках

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Кошти до запитання в інших банках Рахунки 1500, 1580
2 Строкові депозити, які розміщені в інших банках, у тому числі: Рахунки 1510-1517, 1581
2.1 Розміщені на умовах субординованого боргу Рахунок 1516
3 Кредити, які надані іншим банкам Рахунки 1520-1527(14), 1582
4 Сумнівна заборгованість за виплаченими гарантіями Рахунок 1589
5 Усього Рядок 5 = 1 + 2 + 3 + 4
6 Резерв під заборгованість інших банків (Рахунки 1590, 1591)
7 Усього коштів в інших банках за мінусом резервів Рядок 7 = 5 + 6
---------------
(14) Балансовий рахунок 1526 включається до розрахунку статті "Кредити, які надані іншим банкам" примітки 12 за попередній рік (аналогічно і в примітці 29).
Залишок за рахунками 1523 (АП), 1524 (АП) відображається у згорнутому вигляді в цій примітці, а також у примітці 29.
Зазначити категорії кредитів із вищевказаних та суми, під які були створені резерви протягом року.

Примітка 13. Цінні папери на продаж

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Боргові цінні папери на продаж Сума залишків за рахунками 3110-3114, (3116), 3117
2 Акції та інші цінні папери на продаж Сума залишків за рахунками 3102, 3103, 3105
3 Усього Рядок 3 = 1 + 2
4 Резерв під знецінення цінних паперів на продаж (Рахунок 3190)
5 Усього цінні папери на продаж за мінусом резервів Рядок 5 = 3 + 4
Зазначити, чи є цінні папери, які були використані як застава або для операцій репо за станом на кінець дня 31 грудня звітного року та в якій сумі.

Примітка 14. Кредити та заборгованість клієнтів

Таблиця 14.1. Кредитний портфель банку

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Овердрафт, у тому числі: Рахунки 2000, 2090, 2200(15), 2600 А, 2605 А, 2620 А, 2625 А, 2650 А, 2655 А
1.1 сумнівні Рахунок 2090
2 Кредити під платіжні картки, у тому числі: Рахунки 2061, 2201, аналітичні рахунки балансових рахунків 2206, 2207, 2290
2.1 сумнівні Аналітичні рахунки балансового рахунку 2290
2.2 прострочені Аналітичні рахунки балансового рахунку 2207
3 Операції репо, у тому числі: Рахунки 2010, 2091
3.1 сумнівні Рахунок 2091
4 Враховані векселі, у тому числі: Рахунки 2020, 2027, (2026), 2092
4.1 сумнівні Рахунок 2092
4.2 прострочені Рахунок 2027
5 Факторинг, у тому числі: Рахунки 2030, 2037, 2093
5.1 сумнівні Рахунок 2093
5.2 прострочені Рахунок 2037
6 Кредити, які надані суб'єктам господарської діяльності та фізичним особам, у тому числі: Рахунки 2040-2047, та 2050-2057, 2094, 2095, 2205, аналітичні рахунки балансових рахунків 2206, 2207, 2290
6.1 сумнівні Рахунки 2094, 2095, аналітичні рахунки балансового рахунку 2290
6.2 прострочені Рахунки 2047, 2057, аналітичні рахунки балансового рахунку 2207
7 Кредити на будівництво, освоєння землі, у тому числі: Рахунки 2070, 2073, 2210, 2213, аналітичні рахунки балансових рахунків 2076, 2077, 2097, 2216, 2217, 2291
7.1 сумнівні Аналітичні рахунки балансових рахунків 2097, 2291
7.2 прострочені Аналітичні рахунки балансових рахунків 2077, 2217
8 Кредити на купівлю будівель, споруд, обладнання, у тому числі: Рахунки 2071, 2074, 2211, 2214, аналітичні рахунки балансових рахунків 2076, 2077, 2097, 2216, 2217, 2291
8.1 сумнівні Аналітичні рахунки балансових рахунків 2097, 2291
8.2 прострочені Аналітичні рахунки балансових рахунків 2077, 2217
9 Кредити, що надані суб'єктам господарської діяльності за участю кредитів Національного банку України, у тому числі: Рахунок 2072, аналітичні рахунки балансових рахунків 2076, 2077, 2097
9.1 сумнівні Аналітичні рахунки балансового рахунку 2097
9.2 прострочені Аналітичні рахунки балансового рахунку 2077
10 Фінансовий лізинг, у тому числі: Рахунок 2075, аналітичні рахунки балансових рахунків 2076, 2077, 2097
10.1 сумнівні Аналітичні рахунки балансового рахунку 2097
10.2 прострочені Аналітичні рахунки балансового рахунку 2077
11 Кредити, які надані органам загальнодержавного управління, у тому числі: Рахунки 2100-2107, 2110-2117, 2190, 2191
11.1 сумнівні Рахунки 2190, 2191
11.2 прострочені Рахунки 2107, 2117
12 Сумнівна заборгованість за виплаченими гарантіями Рахунки 2099, 2198, 2199, 2299
13 Інші (якщо сума рядка "Інші" становить понад 5% від загальної суми рядка "Кредити і аванси клієнтам", то треба надати роз'яснення), у тому числі: Рахунки 2062, 2065-2067, 2096, 2202, аналітичні рахунки балансових рахунків 2206, 2207, 2290
13.1 сумнівні Рахунок 2096, аналітичні рахунки балансового рахунку 2290
13.2 прострочені Рахунок 2067, аналітичні рахунки балансового рахунку 2207
14 Усього кредитів Рядок 14 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6 + 7+ 8 + 9 + 10 + + 11 + 12 + 13
15 Резерви під заборгованість за кредитами (Рахунки 2400, 2401)
16 Усього кредитів за мінусом резервів під кредити Рядок 16 = 14 + 15
---------------
(15) Балансові рахунки 2000, 2046, 2056, 2066, 2090, 2091, 2106, 2116, 2200 та аналітичні рахунки балансових рахунків 2076, 2206, 2216 використовуються для розрахунку примітки за попередній рік (аналогічно і в примітці 29).
Залишок за рахунками 2100 (АП), 2105 (АП), 2110 (АП), 2115 (АП) відображається в згорнутому вигляді в цій примітці, а також у примітці 29.
Сума аналітичних рахунків балансових рахунків 2076, 2077, 2097, 2216, 2217, 2291 рядків 7, 8, 9 має дорівнювати сумі балансових рахунків 2076, 2077, 2097, 2216, 2217, 2291 на кінець дня 31 грудня. Сума аналітичних рахунків балансових рахунків 2206, 2207, 2290 рядків 1, 2, 6, 12 має дорівнювати сумі балансових рахунків 2206, 2207, 2290 за станом на кінець дня 31 грудня.
Наступна таблиця складається на базі оборотів за рахунками 2400, 2401.

Таблиця 14.2. Рух резервів під заборгованість за кредитами

Рядок Рух резервів Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Залишок на 1 січня
2 Відрахування до резервів під: Рядок 2 = 2.1 + 2.2
2.1 нестандартну заборгованість Сума
2.2 стандартну заборгованість Сума
3 Списання активів за рахунок резервів (зазначити, яких саме) (Сума)
4 Зменшення резерву під: (Рядок 4 = 4.1 + 4.2)
4.1 нестандартну заборгованість (у разі поліпшення кредитного портфеля) (Сума)
4.2 стандартну заборгованість (у разі погіршення кредитного портфеля або її погашення) (Сума)
5 Залишок за станом на кінець дня 31 грудня Рядок 5 = 1+2+3+4
Зазначаються суми кредитів, за якими не здійснюється нарахування процентів, за станом на кінець дня 31 грудня звітного року.
Зазначаються дані про повернення раніше списаних кредитів за звітний рік.
Кожний банк самостійно складає таблицю з розподілом за секторами економіки залежно від їх наявності.

Таблиця 14.3. Структура кредитів за видами економічної діяльності

Рядок Вид економічної діяльності Код Звітний рік % Попередній рік %
1 Сільське господарство, мисливство та пов'язані з ними послуги 01
2 Лісове господарство та пов'язані з ним послуги 02
3 Рибальство, діяльність риборозплідників і рибних ферм; послуги, пов'язані з рибним господарством 05
4 Видобування кам'яного вугілля, лігніту (бурого вугілля) і торфу 10
5 Видобування вуглеводнів; допоміжні служби 11
6 Видобування уранової руди 12
7 Видобування металевих руд 13
8 Інші галузі добувної промисловості 14
9 Харчова промисловість 15
10 Тютюнова промисловість 16
11 Текстильна промисловість 17
12 Виробництво готового одягу та хутра 18
13 Виробництво шкіри та шкіряного взуття 19
14 Оброблення деревини і виробництво виробів з деревини 20
15 Виробництво паперу та картону 21
16 Видавнича справа, поліграфічна промисловість, відтворення друкованих матеріалів 22
17 Виробництво коксу, продуктів нафтоперероблення та ядерного палива 23
18 Хімічне виробництво 24
19 Гумова та пластмасова промисловість 25
20 Виробництво інших неметалевих мінеральних виробів 26
21 Металургія 27
22 Оброблення металу 28
23 Виробництво машин та устаткування 29
24 Виробництво канцелярських та електронно- обчислювальних машин 30
25 Виробництво електричних машин і апаратури 31
26 Виробництво устаткування для радіо, телебачення та зв'язку 32
27 Виробництво медичних приладів та інструментів; точних вимірювальних пристроїв, оптичних пристроїв 33
28 Виробництво автомобілів 34
29 Виробництво іншого транспортного устаткування 35
30 Виробництво меблів; інші види виробництва 36
31 Перероблення відходів 37
32 Виробництво електроенергії, газу та води 40
33 Збір, очищення та розподілення води 41
34 Будівництво 45
35 Торгівля транспортними засобами та їх ремонт 50
36 Оптова торгівля і посередництво в торгівлі 51
37 Роздрібна торгівля побутовими товарами та їх ремонт 52
38 Готелі 55
39 Наземний транспорт 60
40 Водний транспорт 61
41 Авіаційний транспорт 62
42 Допоміжні транспортні послуги 63
43 Пошта і зв'язок 64
44 Фінансове посередництво 65
45 Страхування 66
46 Допоміжна діяльність у сфері фінансів, страхування 67
47 Операції з нерухомістю 70
48 Здавання під найм без обслуги 71
49 Діяльність у сфері інформатизації 72
50 Дослідження та розробки 73
51 Послуги, надані переважно юридичним особам 74
52 Державне управління 75
53 Освіта 80
54 Охорона здоров'я та соціальна допомога 85
55 Асенізація, прибирання вулиць та оброблення відходів 90
56 Громадська діяльність 91
57 Діяльність у сфері відпочинку і розваг, культури та спорту 92
58 Індивідуальні послуги 93
59 Послуги домашньої прислуги 95
60 Екстериторіальна діяльність 99
61 Кредити, надані фізичним особам
62 Кредити, надані органам загального державного управління
63 Усього Сума має дорів- нювати сумі рядка 14 таблиці 14.1 примітки 14 100% 100%

Таблиця 14.4. Кредити під гарантію Кабінету Міністрів України

Рядок Найменування статті Звітний рік % Попередній рік %
1 Кредити, що видані під гарантію Кабінету Міністрів України
2 Загальна сума кредитів Сума має дорівнювати сумі рядка 14 таблиці 14.1 примітки 14 100% 100%
Кредити надалі аналізуються як частина балансу в таких примітках: валютний ризик - примітка 29, процентний ризик - примітка 31, ризик ліквідності - примітка 30.

Примітка 15. Інвестиційні цінні папери

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Боргові цінні папери Рахунки 3210-3214, (3216), 3217
2 Акції Рахунки 3202, 3203, 3205
3 Усього Рядок 3 = 1 + 2
4 Резерви під знецінення (Рахунок 3290)
5 Усього інвестиційних цінних паперів за мінусом резервів Рядок 5 = 3 + 4
Зазначаються вид та сума цінних паперів, щодо яких сформовані резерви.
Зазначається, чи є цінні папери, які були використані як застава (за винятком угод про продаж та викуп - операції репо), а також сума.
Зазначається сума інвестицій з часткою участі менше ніж 20%, і ця інформація вноситься до наступної таблиці.

Таблиця 15.1. Інвестиції (за рахунком 3202) за звітний рік

Назва Країна Частка участі (%) Вид бізнесу Балансова вартість інвестицій Кредити, що надані цій компанії Депозити, що отримані від цієї компанії
1 2 3 4 5 6 7
Довгострокові інвестиції
Усього Сума всіх рядків за графою 5(16)
---------------
(16) Сума має дорівнювати залишку на рахунку 3202 за станом на кінець дня 31 грудня звітного року.
Таблиця 15.2 "Інвестиції (за рахунком 3202) за попередній рік" складається аналогічно до таблиці 15.1 "Інвестиції (за рахунком 3202) за звітний рік".

Примітка 16. Інвестиції в асоційовані та дочірні компанії

Таблиця 16.1. Інвестиції в асоційовані та дочірні компанії

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
Асоційовані компанії
1 Інвестиції за історичною (первинною) вартістю Сума рахунків розділу 41 за історичною вартістю
2 Частка банку в оголошеному доході від інвестицій Сума
3 Отримані дивіденди (Сума)
4 Нараховані дивіденди, але не отримані (Сума)
5 Збиток (Сума)
6 Балансова вартість Рядок 6 = 1 + 2 + 3 + 4 + 5
Дочірні установи
7 Балансова вартість Сума
8 Усього Рядок 7 = 5 + 6
Сума рядка "Усього" має дорівнювати сумі розділів 41, 42 Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України за станом на кінець дня 31 грудня.

Таблиця 16.2. Перелік усіх інвестицій до асоційованих компаній та дочірніх установ за станом на кінець дня 31 грудня звітного року (заповнюється на підставі позасистемного обліку)

Назва Країна Частка участі (%) Вид бізнесу Балансова вартість інвестицій Кредити, що надані цій компанії Депозити, що отримані від цієї компанії
1 2 3 4 5 6 7
Асоційована компанія
Дочірня установа
Усього Сума всіх рядків за колонкою 5(17)
---------------
(17) Сума має дорівнювати сумі залишків за рахунками розділів 41, 42 за станом на кінець дня 31 грудня звітного року.
Зазначаються причини, за якими об'єкт інвестування обліковується за балансовими рахунками розділів 41 або 42, але згідно з вищенаведеною в таблиці часткою участі (%) не відповідає критеріям асоційованої компанії або дочірньої установи (тобто зазначаються умови, які враховані для визначення, крім частки участі).
Таблиця 16.3 "Перелік усіх інвестицій до асоційованих компаній та дочірніх установ за станом на кінець дня 31 грудня попереднього року" складається аналогічно до таблиці 16.2 "Перелік усіх вкладень до асоційованих компаній та дочірніх установ за станом на кінець дня 31 грудня звітного року".

Примітка 17. Основні засоби та нематеріальні активи

Передавання між підвідомчими установами банку основних засобів не враховується під час складання цієї таблиці.

Таблиця 17.1. Основні засоби за звітний рік

Рядок Групи основних засобів Залишок на початок року Надійшло за рік (+) Переоцінка (дооцінка +, уцінка -) Вибуло за рік (-) Нараховано амортизації за рік (+) Втрати від зменшення корисності (-) Інші зміни за рік (+; -) Залишок на кінець року У тому числі
первісна (пере- оцінена) вартість знос у тому числі первісна (переоці- нена) вартість знос первісна (переоці- нена) вартість знос первісна (переоці- нена) вартість знос первісна (переоці- нена) вартість знос первісна (переоці- нена) вартість знос одержані за фінансовим лізингом (орендою) (+) передані в оперативний лізинг (оренду) (-)
злиття завершені капітальні інвестиції
первісна (переоці- нена) вартість знос первісна (переоці- нена) вартість знос
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
1 Земельні ділянки
2 Капітальні витрати на поліпшення земель
3 Будинки, споруди та передавальні пристрої
4 Машини та обладнання
5 Транспортні засоби
6 Інструменти, прилади, інвентар (меблі)
7 Інші основні засоби
8 Бібліотечні фонди
9 Малоцінні необоротні матеріальні активи
10 Тимчасові (нетитульні) споруди
11 Інші необоротні матеріальні активи
12 Усього
Дані в колонках 4, 9, 12, 14, 16, 18, 20, 22 таблиць 17.1 та 17.1.1 зазначаються як від'ємні суми.
Сума колонки "Залишок на кінець року" (17 мінус 18) рядка 12 має дорівнювати сумі колонок 3 + (4) + 5 + / - 8 + (9) + (10) + + (11) + 12 + (13) + (14) + / - 15 + (16) за рядком 12, а саме:
залишок на початок року первісної (переоціненої) вартості (балансові рахунки 4400, 4500), колонка 3;
мінус знос (балансові рахунки 4409, 4509), колонка 4;
плюс надійшло за рік, колонка 5;
плюс / мінус переоцінка, колонки 8, 9;
мінус вибуло за рік, колонки 10, 11. У колонці "Вибуло за рік" відображаються реалізація, безоплатне передавання, ліквідація, вкладення банку в статутні капітали підприємств, надання у фінансовий лізинг (оренду), втрачені (інвентаризація) основні засоби;
плюс нараховано амортизації за рік, колонка 12;
мінус втрати від зменшення корисності, колонки 13, 14;
плюс/мінус інші зміни за рік, колонки 15, 16. У колонці "Інші зміни за рік" відображаються виправлення помилок тощо.
Із колонки 17 рядка 12 розкривається таке:
вартість основних засобів, стосовно яких є передбачені чинним законодавством обмеження щодо володіння, користування та розпорядження;
вартість оформлених у заставу основних засобів;
залишкова вартість основних засобів, що тимчасово не використовуються (консервація, реконструкція тощо);
залишкова вартість основних засобів, вилучених з експлуатації для продажу;
первісна (переоцінена) вартість повністю амортизованих основних засобів.
Вартість основних засобів, що прийняті в оперативний лізинг (оренду) (позабалансовий рахунок 9840).
Балансова вартість на кінець дня 31 грудня звітного року має дорівнювати сумі рахунків 4400, 4409, 4500, 4509.
Таблиця 17.1.1 "Основні засоби за попередній рік" складається аналогічно до таблиці 17.1 "Основні засоби за звітний рік".

Таблиця 17.2. Нематеріальні активи за звітний рік

Рядок Групи нематеріальних активів Залишок на початок року Надійшло за рік (+) Переоцінка (дооцінка +, уцінка -) Вибуло за рік (-) Нараховано амортизації за рік (+) Втрати від зменшення корисності (-) Інші зміни за рік (+; -) Залишок на кінець року
первісна (переоці- нена) вартість накопичена амортизація у тому числі первісної (переоці- неної) вартості накопичена амортизація первісна (переоці- нена) вартість накопичена амортизація первісна (переоці- нена) вартість накопичена амортизація первісна (переоці- нена) вартість накопичена амортизація первісна (переоці- нена) вартість накопичена амортизація
злиття завершені капітальні інвестиції
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
1 Права на користування майном
2 Права на знаки для товарів і послуг
3 Авторські та суміжні з ними права
4 Інші нематеріальні активи
4.1 у тому числі: програмне забезпечення
5 Усього
6 Довідково: негативний гудвіл (рахунок 4320)
7 Гудвіл (рахунок 4321) x x
Дані в колонках 4, 9, 12, 14, 16, 18 таблиць 17.2 та 17.2.1 зазначаються як від'ємні суми.
Сума колонки "Залишок на кінець року" (17 мінус 18) рядка 5 має дорівнювати сумі колонок 3, 4, 5 плюс сума колонок з 8 до 16 рядка 5, а саме:
залишок на початок року (балансовий рахунок 4300) мінус накопичена амортизація (балансовий рахунок 4309);
плюс надійшло за рік, колонка 5;
плюс / мінус переоцінка, колонки 8, 9;
мінус вибуло за рік, колонки 10, 11. У колонці "Вибуло за рік" відображаються нематеріальні активи, які реалізовані, безоплатно передані, ліквідовані, втрачені, надані у фінансовий лізинг, вкладення банку в статутні капітали підприємств, гудвіл, що не відповідає ознакам активу;
плюс нарахована амортизація за рік, колонка 12;
мінус втрати від зменшення корисності, колонки 13, 14;
плюс/мінус інші зміни за рік, колонки 15, 16. У колонці "Інші зміни за рік" відображається виправлення помилок тощо.
Із рядка 5 колонки 17 потрібно розкрити:
вартість нематеріальних активів, щодо яких є обмеження права власності;
вартість оформлених у заставу нематеріальних активів;
вартість створених нематеріальних активів.
Балансова вартість на кінець дня 31 грудня звітного року має дорівнювати сумі залишків за балансовими рахунками 4300, 4309, 4320, 4321.
Таблиця 17.2.1 "Нематеріальні активи за попередній рік" складається аналогічно до таблиці 17.2 "Нематеріальні активи за звітний рік".
Таблиця 17.3. Капітальні інвестиції за невведеними в експлуатацію необоротними активами
Таблиця 17.3 Капітальні інвестиції складається на підставі балансових рахунків 4310, 4430, 4431, 4530
Рядок Найменування статті За рік (оборот за дебетом) На кінець року (залишок)
1 Капітальне будівництво
2 Придбання (виготовлення) основних засобів
3 Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів
4 Придбання (створення) нематеріальних активів
5 Інші
6 Усього

Примітка 18. Нараховані доходи до отримання

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
усього у тому числі: термін пога- шення понад 365 днів
Розрахунок статті (рахунки)
1 Грошові кошти та залишки в НБУ Рахунки 1208, 1218
2 Казначейські цінні папери Рахунки 1418, 1428, 1438, 1448
3 Кошти в інших банках Рахунки 1508, 1509, 1518, 1519, 1528, 1529, 1780
4 Кредити клієнтам Рахунки 2008(18), 2018, 2028, 2029, 2038, 2039, 2048, 2049, 2058, 2059, 2068, 2069, 2078, 2079, 2108, 2109, 2118, 2119, 2208, 2209, 2218, 2219, 2480, 2607, 2627, 2657
5 Цінні папери на продаж Рахунки 3108, 3118, 3119, аналітичний рахунок балансового рахунку 3589
6 Інвестиційні цінні папери Рахунки 3208, 3218, 3219, аналітичний рахунок балансового рахунку 3589
7 Інші Група рахунків 357, аналітичний рахунок балансового рахунку 3589
8 Усього нарахованих доходів Рядок 8 = 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + + 6 + 7
9 Резерви під заборгованість за нарахованими доходами (Рахунки 1790, 2490, 3599)
10 Усього нарахованих доходів за мінусом резервів Рядок 10 = 8 + 9
---------------
(18) Балансовий рахунок 2008 використовується для розрахунку статті "Кредити клієнтам та аванси" примітки 18 за попередній рік (аналогічно і в примітці 29).

Примітка 19. Інші активи

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Банківські метали Розділ 11
2 ТМЦ Розділ 34, рахунок 3510
3 Витрати майбутніх періодів Рахунок 3500
4 Дебіторська заборгованість за податком на прибуток Рахунки 3521, 3520
5 Дебіторська заборгованість за іншими податками та обов'язковими платежами Рахунок 3522
6 Дебіторська заборгованість за операціями з банками Група рахунків 181, 188
7 Дебіторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу валюти: Рядок 7 = 7.1 + 7.2
7.1 для клієнтів Рахунок 2800
7.2 за рахунок банку Рахунок 3540
8 Дебіторська заборгованість з придбання основних засобів та нематеріальних активів Рахунок 3511
9 Дебіторська заборгованість за операціями з фінансовими інструментами Рахунки 3541, 3542, 3548
10 Дебіторська заборгованість працівникам банку Група рахунків 355
11 Інша сумнівна заборгованість Рахунок 3580
12 Інші Рахунки 2801, 2805, 2806, 2809, 2920 А, 2924 А, 3710, 3519, 3705 А, 3810 А, група рахунків 288
13 Усього інших активів Рядок 13 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10 + + 11 + 12
14 Резерв під дебіторську заборгованість за операціями з банками (Група рахунків 189)
15 Резерв під дебіторську заборгованість клієнтам (Група рахунків 289)
16 Резерв під іншу сумнівну заборгованість (Рахунок 3590)
17 Усього інших активів за мінусом резервів Рядок 17 = 13 + 14 + 15 + 16

Примітка 20. Кошти клієнтів

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Кошти суб'єктів господарської діяльності Рядок 1 = 1.1 + 1.2
1.1 Кошти до запитання Рахунки 2600 П, 2601, 2602, 2605 П, 2606(19)
1.2 Строкові кошти Рахунки 2610-2615, 2700, 2701, (2706)
2 Кошти фізичних осіб Рядок 2 = 2.1 + 2.2
2.1 Кошти до запитання Рахунки 2620 П, 2621, 2622, 2625 П, 2626
2.2 Строкові кошти Рахунки 2630, 2635
3 Кошти бюджету, спеціальних фондів та інші кошти клієнтів, що утримуються з бюджету Рахунки 2512-2514, 2520-2526, 2530, 2531, 2540-2546, 2550-2555, 2560-2565, 2570-2572
4 Кошти небанківських фінансових установ Рядок 4 = 4.1 + 4.2
4.1 Кошти до запитання Рахунки 2650 П, 2655 П
4.2 Строкові кошти Рахунки 2651, 2652
5 Інші зобов'язання перед клієнтами Група рахунків 264, рахунки 2900-2906, 2909, 2920 П, 2924 П
6 Усього Рядок 6 = 1 + 2 + 3 + 4 + 5
---------------
(19) Балансові рахунки 2606, 2621, 2626 використовуються для розрахунку примітки 20 "Кошти клієнтів" за попередній рік (аналогічно і в примітці 29). Суми за контрпасивними рахунками віднімаються під час розрахунку.
Зазначається сума гарантійних залучених депозитів і те, під які операції вони залучені (акредитиви, доміцильовані векселі тощо).

Примітка 21. Інші депозити

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Ощадні (депозитні) сертифікати, емітовані банком Рахунки 3320, (3326), 3327, 3330, (3336), 3337
2 Зобов'язання за операціями з колишнім СРСР Рахунки 2907, 2908
3 Усього Рядок 3 = 1 + 2

Примітка 22. Боргові цінні папери, емітовані банком

Таблиця 22.1. Боргові цінні папери, емітовані банком за звітний рік

Рядок Найменування статті Середньозважена процентна ставка Звітний рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Цінні папери власного боргу, емітовані банком, з них: Сума рахунків 3300-3307
1.1 прості векселі, емітовані банком Рахунок 3300
1.2 акцепти, що надані за переказними векселями Рахунок 3301
1.3 облігації Аналітичний рахунок рахунку 3305
1.4 інші цінні папери власного боргу, емітовані банком Аналітичний рахунок рахунку 3305
Зазначається термін погашення боргових цінних паперів, емітованих банком.
Таблиця 22.2 "Боргові цінні папери, емітовані банком за попередній рік" складається аналогічно до таблиці 22.1 "Боргові цінні папери, емітовані банком за звітний рік".

Примітка 23. Нараховані витрати до сплати

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Кошти банків Рахунки 1308, 1318, 1328, 1338, 1608, 1618, 1628
2 Кошти клієнтів Рахунки 2518, 2528, 2538, 2548, 2558, 2568, 2608, 2618, 2628, 2638, 2658, 2708
3 Інші депозити Рахунки 3328, 3338
4 Боргові цінні папери, емітовані банком Рахунок 3308
5 Нарахування за заробітною платою та інші нарахування працівникам банку Рахунки 3652, 3654, 3659
6 Інші Рахунок 3668, група рахунків 367
7 Усього Рядок 7 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6

Примітка 24. Інші зобов'язання

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Субординований борг Рахунок 3660
2 Доходи майбутніх періодів Рахунок 3600
3 Кредиторська заборгованість за операціями з банками Група рахунків 191
4 Кредиторська заборгованість за господарською діяльністю Група рахунків 361
5 Кредиторська заборгованість за податком на прибуток Рахунки 3620, 3621
6 Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами, крім податку на прибуток Рахунки 3622, 3623
7 Кредиторська заборгованість перед акціонерами банку Рахунок 3630
8 Дивіденди до сплати Рахунок 3631
9 Кредиторська заборгованість за операціями з фінансовими інструментами Група рахунків 364
10 Кредиторська заборгованість за розрахунками з працівниками банку Рахунки 3650, 3651, 3653, 3658
11 Інші резерви Примітка 24.1
12 Інші Рахунки 3705 П, 3720, 3739, 3810 П, 3811
13 Усього Рядок 13 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10 + + 11 + 12

Примітка 24.1. Інші резерви

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Резерви за позабалансовими операціями Рахунок 3690
2 Резерви під курсові ризики Аналітичний рахунок балансового рахунку 3699
3 Інші резерви (зазначити, які саме) Аналітичний рахунок балансового рахунку 3699
4 Усього Рядок 4 = 1 + 2 + 3
Сума аналітичних рахунків балансового рахунку 3699 рядків 2 та 3 має дорівнювати залишку на рахунку 3699 за станом на кінець дня 31 грудня звітного року.

Примітка 25. Статутний капітал

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Статутний капітал зареєстрований Рахунок 5000
1.1 Число акцій - усього Кількість
1.2 З них простих акцій усього Кількість
2 Несплачений зареєстрований статутний капітал (Рахунок 5001)
3 Фактично сплачений зареєстрований статутний капітал Рядок 3 = 1 + 2
4 З них простих акцій Кількість
Сума рядка 3 має дорівнювати сумі рядка 19 звіту "Баланс".

Примітка 26. Дивіденди за акціями

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті (рахунки)
1 Дивіденди на початок року Рахунки 3631, 5003
2 Дивіденди, що оголошені протягом року Сума
3 Дивіденди, що капіталізовані протягом року (Рахунок 5003)
4 Дивіденди, що сплачені протягом року (Рахунок 3631)
5 Дивіденди на кінець року Рядок 5 = 1 + 2 + 3 + 4

Примітка 27. Потенційні зобов'язання банку на кінець року

Примітка 27.1. Потенційні зобов'язання банку на кінець звітного року
У звіті слід зазначати інформацію про події, які відбулися за станом на кінець дня 31 грудня звітного року, але не відображені в жодній примітці, якщо вони містять додаткову інформацію про діяльність та фінансовий стан банку, зокрема таку:
розгляд справи в суді;
зобов'язання, що пов'язані з кредитуванням.
У нижчезазначеній таблиці відображаються контрактні суми позабалансових фінансових інструментів банку, що дають змогу видати кредит клієнтам (банк заповнює таблицю за наявності в нього цих зобов'язань):
Гарантії та резервні акредитиви
Документарні акредитиви та акредитивні комерційні листи
Зобов'язання видати кредит:
Первинний строк погашення - до 1 року
Первинний строк погашення - більше 1 року
Інші
Активи заставлені (репо, цінні папери тощо).
Зобов'язання оперативного лізингу (оренди). Якщо банк є лізингоодержувачем, то зазначаються майбутні мінімальні лізингові виплати за оперативним лізингом за такими строками:
менше 1 року;
від 1 року до 5 років;
більше 5 років.
Примітка 27.2 "Потенційні зобов'язання банку на кінець попереднього року" складається аналогічно до примітки 27.1 "Потенційні зобов'язання банку на кінець звітного року".

Примітка 28. Рахунки довірчого управління

Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік(20) Зміни (+; -)
розрахунок статті (рахунки)
1 2 3 4 5
1 Активні рахунки довірчого управління Рядок 1 = 2 + 3 + 4 + + 5 + 6 + 7 + 8 + 9
2 Готівкові кошти за операціями довірчого управління Позабалансовий рахунок 9780
3 Поточні рахунки управителя з довірчого управління Позабалансовий рахунок 9781
4 Дебіторська заборгованість за операціями довірчого управління Позабалансовий рахунок 9782
5 Цінні папери в довірчому управлінні Позабалансовий рахунок 9783
6 Банківські метали в довірчому управлінні Позабалансовий рахунок 9784
7 Інші активи в довірчому управлінні Позабалансовий рахунок 9786
8 Витрати за операціями довірчого управління Позабалансовий рахунок 9787
9 Нараховані доходи за об'єктами довірчого управління Позабалансовий рахунок 9788
10 Пасивні рахунки довірчого управління Рядок 10 = 11 + 12 + + 13 + 14
11 Фонди банківського управління Позабалансовий рахунок 9790
12 Рахунки установників Позабалансовий рахунок 9791
13 Кредиторська заборгованість за операціями довірчого управління Позабалансовий рахунок 9792
14 Доходи від операцій довірчого управління Позабалансовий рахунок 9797
---------------
(20) Інформація за 2002 рік зазначається за залишками за позабалансовими рахунками 9700 та 9701.
Підсумок за активними позабалансовими рахунками примітки 28 "Рахунки довірчого управління" повинен дорівнювати підсумку за пасивними позабалансовими рахунками.
У колонці 4 "Попередній рік" зазначається інформація про залишки за позабалансовими рахунками 9700, 9701, тому що операції з довірчого управління в минулому році відображалися за балансовими рахунками 2606 та 2626.

Примітка 29. Валютний ризик

У цій примітці відображається концентрація активів, зобов'язань та позабалансових зобов'язань за валютами.
Сума колонки "усього" має дорівнювати статтям звіту "Баланс".
Кожна колонка заповнюється як сума рахунків за відповідним рядком у розрізі валют.
Усі суми виражені в гривнях або гривневому еквіваленті за тим курсом, за яким складався звіт "Баланс".

Таблиця 29.1. Валютний ризик за звітний рік

Рядок Найменування статті Гривні EUR USD RUR Інші Усього
Активи
1 Грошові кошти та залишки в НБУ Розділ 10, рахунки 1200, 1203, 1207, 1211, 1212
2 Казначейські та інші цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, та цінні папери, емітовані Національним банком України Рахунки 1410-1417, 1420-1427, 1440-1447, група рахунків 149, рахунки 1430-1437
3 Кошти в інших банках Рахунки 1500, 1580,1510-1517, 1581, 1520-1527, 1582, 1589, 1590, 1591
4 Кредити та заборгованість клієнтів Рахунки 2000, 2090, 2200, 2061, 2201, 2010, 2020, 2027, 2091, 2092, 2030, 2037, 2093, 2040-2047, 2050-2057, 2094, 2095, 2096, 2205, 2206, 2207, 2290, 2070, 2073, 2210, 2213, 2076, 2077, 2097, 2216, 2217, 2291, 2071, 2074, 2211, 2214, 2075, 2100-2107, 2110-2117, 2190, 2191, 2099, 2198, 2199, 2299, 2062, 2065, 2066, 2067, 2202, 2400, 2401, 2026, 2072, 2600 А, 2605 А, 2620 А, 2625 А, 2650 А, 2655 А
5 Цінні папери на продаж Рахунки 3110-3117, 3102-3105, 3190
6 Інвестиційні цінні папери Рахунки 3210-3217, 3202-3205, 3290
7 Інвестиції в асоційовані та дочірні компанії Розділи 41, 42
8 Основні засоби та нематеріальні активи Розділи 43, 44, 45
9 Нараховані доходи до отримання Рахунки 1208, 1218, 1418, 1428, 1438, 1448, 1508, 1509, 1518, 1519, 1528, 1529, 1780, 1790, 2008, 2018, 2028, 2029, 2038, 2039, 2048, 2049, 2058, 2059, 2068, 2069, 2078, 2079, 2108, 2109, 2118, 2119, 2208, 2209, 2218, 2219, 2480, 2490, 2607, 2627, 2657, 3108, 3118, 3119, 3208, 3218, 3219, 3589, 3599, група рахунків 357
10 Інші активи Розділ 11, група рахунків 280, 288, 289, рахунок 2924 А, розділ 34, рахунки 3510, 3500, 3520, 3521, групи рахунків 354, 355, рахунки 3710, 3519, 3511, групи рахунків 181, 188, 189, рахунки 3522, 2920 А, 3810 А, 3590, 3580
11 Усього активів Сума рядків з 1 до 10 за колонкою 2 Сума рядків з 1 до 10 за колонкою 3 Сума рядків з 1 до 10 за колонкою 4 Сума рядків з 1 до 10 за колонкою 5 Сума рядків з 1 до 10 за колонкою 6 Сума рядків з 1 до 10 за колонкою 7
Зобов'язання
12 Кошти банків Рахунки 1300, 1310-1317, 1322-1327, 1332, 1335, 1600, 1610-1615, 1620-1624
13 Зобов'язання клієнтам Рахунки 2600 П, 2601, 2602, 2605 П, 2606, 2610-2615, 2620 П, 2621, 2622, 2625 П, 2626, 2630, 2635, 2512-2514, 2520-2526, 2530, 2540-2546, 2550-2555, 2560-2565, 2570, 2571, 2572, 2900-2906, 2909, 2920 П, 2924 П, 2531, 2700, 2701, 2706, група рахунків 264, 2650 П, 2651, 2652, 2655 П
14 Інші депозити Рахунки 3320, 2907, 2908, 3326, 3327, 3330, 3336, 3337
15 Боргові цінні папери, емітовані банком Рахунки 3300-3307
16 Нараховані витрати до сплати Рахунки 1308, 1318, 1328, 1338, 1608, 1618, 1628, 2518, 2528, 2538, 2548, 2558, 2568, 2608, 2618, 2628, 2638, 3308, 3328, 3668, група рахунків 367, рахунки 3652, 3654, 3659, 2708, 2658, 3338
17 Інші зобов'язання Рахунок 3600, групи рахунків 361, 362, рахунки 3630, 3631, група рахунків 364, рахунки 3650, 3651, 3653, 3720, 3739, 3660, 3690, 3699, 3810 П, 3811, 3658, 3705 П група рахунків 191
18 Усього зобов'язань Сума рядків з 12 до 17 за колонкою 2 Сума рядків з 12 до 17 за колонкою 3 Сума рядків з 12 до 17 за колонкою 4 Сума рядків з 12 до 17 за колонкою 5 Сума рядків з 12 до 17 за колонкою 6 Сума рядків з 12 до 17 за колонкою 7
19 Чиста балансова позиція Рядок 11 мінус рядок 18 за колонкою 2 Рядок 11 мінус рядок 18 за колонкою 3 Рядок 11 мінус рядок 18 за колонкою 4 Рядок 11 мінус рядок 18 за колонкою 5 Рядок 11 мінус рядок 18 за колонкою 6 Рядок 11 мінус рядок 18 за колонкою 7
20 Чиста позабалансова позиція за умовними сумами Різниця активних та пасивних позабалансових рахунків за зазначеними валютами (крім контррахунків позабалансової валютної позиції групи 992)
Таблиця 29.2 "Валютний ризик за попередній рік" складається аналогічно до таблиці 28.1 "Валютний ризик за звітний рік".

Примітка 30. Ризик ліквідності

Концентрація активів, зобов'язань та позабалансових зобов'язань за датами погашення. Складається згідно з формою N 631 (za353-03) "Звіт про структуру активів та пасивів за строками", затвердженою постановою Правління Національного банку України від 19.03.2003 N 124 (z0353-03) і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07.05.2003 за N 353/7674.
Таблиця 30.1. Ризик ліквідності за звітний рік.
Таблиця 30.2 "Ризик ліквідності за попередній рік" складається аналогічно до таблиці 30.1 "Ризик ліквідності за звітний рік".

Примітка 31. Процентний ризик

У примітці 31 відображається середня процентна ставка за деякими активами та зобов'язаннями в розрізі валют за станом на кінець звітного року.
Таблиця 31.1. Середньозважена процентна ставка за деякими активами та зобов'язаннями за звітний рік (використовуються рахунки за аналогічними статтями звіту "Баланс").
(%)
Рядок Найменування статті Гривні EUR USD RUR
Активи
1 Грошові кошти та залишки в НБУ
2 Казначейські цінні папери
3 Кошти в інших банках
4 Кредити клієнтам та аванси
5 Цінні папери на продаж
6 Інвестиційні цінні папери
Зобов'язання
7 Кошти банків
8 Зобов'язання клієнтам
9 Інші депозити
10 Боргові цінні папери, емітовані банком
Сумнівні активи, за якими доходи не нараховуються, у таблиці не зазначаються.
Таблиця 31.2 "Середньозважена процентна ставка за деякими активами та зобов'язаннями за попередній рік" складається аналогічно до таблиці 31.1 "Середньозважена процентна ставка за деякими активами та зобов'язаннями за звітний рік".

Примітка 32. Операції пов'язаних сторін

У примітці 32 банк відображає взаємовідносини пов'язаних сторін.
Терміни в цій примітці вживаються в такому значенні:
операція пов'язаних сторін - передавання активів або зобов'язань однією пов'язаною стороною іншим пов'язаним сторонам;
пов'язані сторони - сторони вважаються пов'язаними, якщо одна сторона прямо або опосередковано здійснює контроль над іншою або має суттєвий вплив на прийняття фінансових та операційних рішень іншою стороною.
Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
1 Кредити, що надані банком (загальна сума)
2 Кредити, що надані пов'язаним сторонам, у тому числі:
2.1 Кредити, надані юридичним особам
2.2 Кредити, надані фізичним особам
3 Поточні кредити на кінець року, що надані пов'язаним сторонам
4 Середньозважена процентна ставка, за кредитами, що надані банком
5 Середньозважена процентна ставка, за кредитами, що надані пов'язаним сторонам
6 Прострочені кредити, що надані пов'язаним сторонам, на кінець року
7 Депозити, що залучені банком (загальна сума)
8 Депозити, що залучені від пов'язаних сторін, у тому числі:
8.1 Депозити, залучені від фізичних осіб
8.2 Депозити, залучені від юридичних осіб
9 Депозити, що залучені від пов'язаних сторін, на кінець року
10 Середньозважена процентна ставка за депозитами, що залучені банком
11 Середньозважена процентна ставка за депозитами, що залучені від пов'язаних сторін
12 Гарантії, що отримані банком
13 Гарантії, що надані банком
14 Суми дебіторської заборгованості
15 Суми кредиторської заборгованості
16 Орендні платежі отримані
17 Орендні платежі сплачені
18 Операції з цінними паперами, що придбані
19 Операції з цінними паперами, що реалізовані (продані)

Примітка 33. Звіт про рух грошових коштів

Якщо рух грошових коштів у результаті однієї операції включає суми, що належать до різних видів діяльності, то ці суми наводяться окремо в складі відповідних видів діяльності.
Залежно від обраного методу банк заповнює таблиці:
за прямим методом
Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті
I. Операційна діяльність
1 Процентні доходи, що отримані Грошові надходження щодо процентних доходів
2 Процентні витрати, що сплачені (Грошові сплати процентних витрат)
3 Комісійні доходи, що отримані Грошові надходження щодо комісійних доходів
4 Комісійні витрати, що сплачені (Грошові сплати комісійних витрат)
5 Дивіденди від довгострокових інвестицій в асоційовані компанії, що отримані Грошові надходження щодо дивідендів від довгострокових інвестицій в асоційовані компанії, отримані
6 Інші доходи, що отримані Грошові надходження щодо інших доходів
7 Інші витрати, що сплачені (Грошові сплати інших витрат)
8 Реалізовані результати від торговельних операцій Грошові надходження щодо результату від торговельних операцій
9 Повернення раніше списаних активів Грошові надходження раніше списаних активів
10 Виплати працівникам банку (Грошові сплати працівникам банку)
11 Податок на прибуток, що сплачений (Податок на прибуток, сплачений грішми)
12 Чистий грошовий прибуток від поточних операцій банку Рядок 12 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10 + 11
13 Зменшення (збільшення) коштів, які розміщені в інших банках, кредитів та передоплат іншим банкам Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з іншими банками, кредитів та передоплат іншим банкам
14 Зменшення (збільшення) кредитів, які надані клієнтам Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з кредитами, що надані клієнтам
15 Зменшення (збільшення) інших активів Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з іншими активами
16 Збільшення (зменшення) коштів, які отримані від Національного банку України Грошові надходження (відплив коштів), що отримані від Національного банку України
17 Збільшення (зменшення) коштів інших банків Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з іншими банками
18 Збільшення (зменшення) поточних та депозитних рахунків Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з поточними та депозитними рахунками
19 Збільшення (зменшення) інших зобов'язань
20 Реалізація (придбання) цінних паперів у портфелі банку на продаж Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з цінними паперами в портфелі банку на продаж
21 Чисте збільшення (зменшення) активів та зобов'язань від операційної діяльності Рядок 21 = 13 + 14 + 15 + + 16 + 17 + 18 + 19 + 20
22 Чистий приплив (відплив) грошових коштів від операційної діяльності Рядок 22 = 12 + 21
II. Інвестиційна діяльність
23 Реалізація (придбання) інвестиційних паперів Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з цінними паперами в портфелі банку на інвестиції
24 Зменшення (збільшення) інвестицій в асоційовані компанії Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з інвестицій в асоційовані компанії
25 Зменшення (збільшення) інвестицій у дочірні установи Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з інвестицій у дочірні установи
26 Зменшення (збільшення) основних засобів та нематеріальних активів Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з вкладень в основні засоби та нематеріальні активи
27 Чистий відплив грошових коштів від інвестиційної діяльності Рядок 27 = 23 + 24 + 25 + 26
III. Фінансова діяльність
28 Збільшення (зменшення) цінних паперів власного боргу Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з цінними паперами власного боргу
29 Збільшення (зменшення) субординованих зобов'язань Грошові надходження (відплив коштів) за субординованими зобов'язаннями
30 Збільшення (зменшення) сплаченого акціонерного капіталу Грошові надходження (відплив коштів) до акціонерного капіталу
31 Дивіденди, що сплачені протягом звітного періоду (Відплив грошових коштів як дивідендів)
32 Чистий приплив грошових коштів від фінансової діяльності Рядок 32 = 28 + 29 + 30 + 31
33 Чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів Рядок 33 = 22 + 27 + 32 має дорівнювати рядку 33 = 35 - 34 + / - розділ IV
34 Грошові кошти та їх еквіваленти на початок року
35 Грошові кошти та їх еквіваленти на кінець року
IV. Вплив змін курсів валют Зазначається нереалізований результат від переоцінки іноземної валюти
за непрямим методом
Рядок Найменування статті Звітний рік Попередній рік
розрахунок статті
I. Операційна діяльність
1 Чистий прибуток (збиток) поточного періоду Зазначається сума чистого прибутку за рік
Поправки чистого прибутку
2 Нараховані витрати Зазначаються нараховані, але не сплачені витрати
3 Нараховані доходи Зазначаються нараховані, але не отримані доходи
4 Амортизація основних засобів Зазначається нарахована амортизація за основними засобами
5 Резерви під сумнівні борги, знецінення активів Зазначається відрахування до спеціальних резервів (чиста сума)
6 Торговельний результат Зазначаються: результат від торгівлі цінними паперами в портфелі банку на продаж, результат від дострокового викупу боргових цінних паперів, крім ощадних сертифікатів, результат від дострокового викупу ощадних сертифікатів, нереалізований результат від переоцінки деривативів
7 Нарахований та відстрочений податок Зазначаються нараховані, але не сплачені податок на прибуток та відстрочений податок
8 Прибуток (збиток) від продажу інвестицій Зазначаються: результат від продажу цінних паперів у портфелі банку на інвестиції, результат від продажу основних засобів
9 Прибуток від довгострокових інвестицій в асоційовані компанії Зазначається результат від продажу асоційованих компаній
10 Амортизація дисконту і премії цінних паперів Зазначається сума амортизації дисконту і премії цінних паперів
11 Інший рух коштів, які не є грошовими Зазначається інший рух коштів, що не є грошовими
12 Чистий грошовий прибуток від поточних операцій банку Рядок 12 = 1 + 2 + 3 + 4 + + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10 + 11
13 Зменшення (збільшення) коштів, які розміщені в інших банках, кредитів та передоплат іншим банкам Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з іншими банками, кредитів та передоплат іншим банкам
14 Зменшення (збільшення) кредитів, які надані клієнтам Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з кредитами, які надані клієнтам
15 Зменшення (збільшення) інших активів Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з іншими активами
16 Збільшення (зменшення) коштів, які отримані від Національного банку України Грошові надходження (відплив коштів), що отримані від Національного банку України
17 Збільшення (зменшення) коштів інших банків Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з іншими банками
18 Збільшення (зменшення) поточних та депозитних рахунків Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з поточними та депозитними рахунками
19 Збільшення (зменшення) інших зобов'язань
20 Реалізація (придбання) цінних паперів у портфелі банку на продаж Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з цінними паперами в портфелі банку на продаж
21 Чисте збільшення (зменшення) активів та зобов'язань від операційної діяльності Рядок 21 = 13 + 14 + 15 + + 16 + 17 + 18 + 19 + 20
22 Чистий приплив (відплив) грошових коштів від операційної діяльності Рядок 22 = 12 + 21
II. Інвестиційна діяльність
23 Реалізація (придбання) інвестиційних паперів Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з цінними паперами в портфелі банку на інвестиції
24 Зменшення (збільшення) інвестицій в асоційовані компанії Грошові надходження (відплив коштів) за операціями за інвестиціями в асоційовані компанії
25 Зменшення (збільшення) інвестицій у дочірні установи Грошові надходження (відплив коштів) за операціями за інвестиціями в дочірні установи
26 Зменшення (збільшення) основних засобів та нематеріальних активів Грошові надходження (відплив коштів) за операціями за вкладеннями в основні засоби та нематеріальні активи
27 Рядок 27 = 23 + 24 + 25 + 26
III. Фінансова діяльність
28 Збільшення (зменшення) цінних паперів власного боргу Грошові надходження (відплив коштів) за операціями з цінними паперами власного боргу
29 Збільшення (зменшення) субординованих зобов'язань Грошові надходження (відплив коштів) за субординованими зобов'язаннями
30 Збільшення (зменшення) сплаченого акціонерного капіталу Грошові надходження (відплив коштів) до акціонерного капіталу
31 Дивіденди, що сплачені протягом звітного періоду Відплив грошових коштів як дивідендів
32 Чистий приплив грошових коштів від фінансової діяльності Рядок 32 = 28 + 29 + 30 + 31
33 Чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів Рядок 33 = 22 + 27 + 32 має дорівнювати Рядок 33 = 35 - 34
34 Грошові кошти та їх еквіваленти на початок року
35 Грошові кошти та їх еквіваленти на кінець року
Головний бухгалтер - директор Департаменту бухгалтерського обліку В.І.Ричаківська
Додаток 1
до Інструкції про порядок
складання річного
фінансового звіту в банках
України

ЗВІТ

про фінансові результати за станом на ___________200__року

(тис. грн.)
Рядок Найменування статті Примітки Звітний рік Попередній рік
1.1 Процентний дохід 2
1.2 Процентні витрати 2
1 Чистий процентний дохід
2.1 Комісійний дохід
2.2 Комісійні витрати
2 Чистий комісійний дохід
3 Дохід у вигляді дивідендів 3
4 Чистий торговельний дохід 4
5 Прибуток/збиток від інвестиційних цінних паперів
6 Прибуток від інвестицій в асоційовані та дочірні компанії
7 Інший дохід
8 Операційний дохід
9 Збиток від інвестицій в асоційовані та дочірні компанії
10 Загальні адміністративні витрати 5
11 Витрати на персонал 6
12 Інші витрати
13 Прибуток від операцій
14 Чисті витрати на формування резервів 7
15 Прибуток до оподаткування
16 Витрати на податок на прибуток 8
17 Прибуток після оподаткування
18 Непередбачені доходи/витрати 9
19 Чистий прибуток/збиток банку
20 Чистий прибуток на одну просту акцію 10
21 Скоригований чистий прибуток на одну просту акцію 10
                            Керівник _____________________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
                            Головний бухгалтер ___________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
 ______________________
 (прізвище та ініціали
   виконавця, телефон)
Головний бухгалтер - директор Департаменту бухгалтерського обліку В.І.Ричаківська
Додаток 2
до Інструкції про порядок
складання річного
фінансового звіту в банках
України

БАЛАНС

за станом на ____________200_року

(тис. грн.)
Рядок Найменування статті Примітки Звітний рік Попередній рік
Активи
1 Грошові кошти та залишки в НБУ
2 Казначейські та інші цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, та цінні папери, емітовані Національним банком України 11
3 Кошти в інших банках 12
4 Цінні папери на продаж 13
5 Кредити та заборгованість клієнтів 14
6 Інвестиційні цінні папери 15
7 Інвестиції в асоційовані та дочірні компанії 16
8 Основні засоби та нематеріальні активи 17
9 Нараховані доходи до отримання 18
10 Інші активи 19
11 Усього активів
Зобов'язання
12 Кошти банків
13 Кошти клієнтів 20
14 Інші депозити 21
15 Боргові цінні папери, емітовані банком 22
16 Нараховані витрати до сплати 23
17 Інші зобов'язання 24
18 Усього зобов'язань
Власний капітал
19 Статутний капітал 25
20 Капіталізовані дивіденди
21 Акції, що викуплені в акціонерів
22 Емісійні різниці
23 Резерви та інші фонди банку
24 Результати переоцінки необоротних активів
25 Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) минулих років
26 Прибуток/збиток за звітний рік
27 Усього власного капіталу
28 Усього пасивів
                            Керівник _____________________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
                            Головний бухгалтер____________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
 ______________________
 (прізвище та ініціали
  виконавця, телефон)
Головний бухгалтер - директор Департаменту бухгалтерського обліку В.І.Ричаківська
Додаток 3
до Інструкції про порядок
складання річного
фінансового звіту в банках
України

ЗВІТ

про власний капітал за станом на _________200__року

(тис.грн.)
Рядок Найменування статті Примітки Статутний капітал зареєстрований, сплачений Викуплені власні акції Капіта- лізовані дивіденди Емісійні різниці Резерви та інші фонди банку Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) Результати переоцінки Капітал, резервні та інші фонди усього Попередній рік
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1 Залишок на 1 січня
2.1 Коригування: Зміна облікової політики 1.2
2.2 Виправлення помилок 1.2
2 Скоригований залишок на початок року
3 Переоцінка необоротних активів
4 Сума результатів переоцінки необоротних активів у разі їх вибуття
5 Чистий прибуток звітного року
6 Розподіл прибутку до загальних резервів банку
7 Розподіл прибутку до резервних фондів
8 Розподіл прибутку до інших фондів банку
9 Дивіденди, що сплачені у звітному році
10 Дивіденди, що капіталізовані у звітному році
11 Сплата до раніше зареєстрованого статутного капіталу
12 Внески за акціями нового випуску
13 Викуплені власні акції
14 Продаж раніше викуплених власних акцій
15 Анульовані раніше викуплені акції
16 Залишок за станом на кінець дня 31 грудня
                            Керівник______________________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
                            Головний бухгалтер____________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
 ______________________
 (прізвище та ініціали
  виконавця, телефон)
Головний бухгалтер - директор Департаменту бухгалтерського обліку В.І.Ричаківська
Додаток 4
до Інструкції про порядок
складання річного
фінансового звіту в банках
України

ЗВІТ

про рух грошових коштів за станом на___________200__року

                          (прямий метод)
(тис.грн.)
Рядок Найменування статті Примітка Звітний рік Попередній рік
I. Операційна діяльність
1 Процентні доходи, що отримані
2 Процентні витрати, що сплачені
3 Комісійні доходи, що отримані
4 Комісійні витрати, що сплачені
5 Дивіденди від довгострокових інвестицій в асоційовані компанії, що отримані
6 Інші доходи, що отримані
7 Інші витрати, що сплачені
8 Реалізовані результати від торговельних операцій
9 Повернення раніше списаних активів
10 Виплати працівникам банку
11 Податок на прибуток, що сплачений
12 Чистий грошовий прибуток від поточних операцій банку
13 Зменшення (збільшення) коштів, які розміщені в інших банках, кредитів та передоплат іншим банкам
14 Зменшення (збільшення) кредитів, які надані клієнтам
15 Зменшення (збільшення) інших активів
16 Збільшення (зменшення) коштів, які отримані від Національного банку України
17 Збільшення (зменшення) коштів інших банків
18 Збільшення (зменшення) поточних та депозитних рахунків
19 Збільшення (зменшення) інших зобов'язань
20 Реалізація (придбання) цінних паперів у портфелі банку на продаж
21 Чисте збільшення (зменшення) активів та зобов'язань від операційної діяльності
22 Чистий приплив (відплив) грошових коштів від операційної діяльності
II. Інвестиційна діяльність
23 Реалізація (придбання) інвестиційних паперів
24 Зменшення (збільшення) інвестицій в асоційовані компанії
25 Зменшення (збільшення) інвестицій у дочірні установи
26 Зменшення (збільшення) основних засобів та нематеріальних активів
27 Чистий відплив грошових коштів від інвестиційної діяльності
III. Фінансова діяльність
28 Збільшення (зменшення) цінних паперів власного боргу
29 Збільшення (зменшення) субординованих зобов'язань
30 Збільшення (зменшення) сплаченого акціонерного капіталу
31 Дивіденди, що сплачені протягом звітного періоду
32 Чистий приплив грошових коштів від фінансової діяльності
33 Чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів
34 Грошові кошти та їх еквіваленти на початок року
35 Грошові кошти та їх еквіваленти
IV. Вплив змін курсів валют 33
                            Керівник______________________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
                            Головний бухгалтер ___________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
 ______________________
 (прізвище та ініціали
  виконавця, телефон)
Головний бухгалтер - директор Департаменту бухгалтерського обліку В.І.Ричаківська
Додаток 5
до Інструкції про порядок
складання річного
фінансового звіту в банках
України

ЗВІТ

про рух грошових коштів за станом на ____________200__ року

                         (непрямий метод)
(тис.грн.)
Рядок Найменування статті Примітка Звітний рік Попередній рік
I. Операційна діяльність
1 Чистий прибуток (збиток) поточного періоду
Поправки чистого прибутку
2 Нараховані витрати
3 Нараховані доходи
4 Амортизація основних засобів
5 Резерви під сумнівні борги, знецінення активів
6 Торговельний результат
7 Нарахований та відстрочений податок
8 Прибуток (збиток) від продажу інвестицій
9 Прибуток від довгострокових інвестицій в асоційовані компанії
10 Амортизація дисконту і премії цінних паперів
11 Інший рух коштів, які не є грошовими
12 Чистий грошовий прибуток від поточних операцій банку
13 Зменшення (збільшення) коштів, які розміщені в інших банках, кредитів та передоплат іншим банкам
14 Зменшення (збільшення) кредитів, які надані клієнтам
15 Зменшення (збільшення) інших активів
16 Збільшення (зменшення) коштів, які отримані від Національного банку України
17 Збільшення (зменшення) коштів інших банків
18 Збільшення (зменшення) поточних та депозитних рахунків
19 Збільшення (зменшення) інших зобов'язань
20 Реалізація (придбання) цінних паперів у портфелі банку на продаж
21 Чисте збільшення (зменшення) активів та зобов'язань від операційної діяльності
22 Чистий приплив (відплив) грошових коштів від операційної діяльності
II. Інвестиційна діяльність
23 Реалізація (придбання) інвестиційних паперів
24 Зменшення (збільшення) інвестицій в асоційовані компанії
25 Зменшення (збільшення) інвестицій у дочірні установи
26 Зменшення (збільшення) основних засобів та нематеріальних активів
27 Чистий відплив грошових коштів від інвестиційної діяльності
III. Фінансова діяльність
28 Збільшення (зменшення) цінних паперів власного боргу
29 Збільшення (зменшення) субординованих зобов'язань
30 Збільшення (зменшення) сплаченого акціонерного капіталу
31 Дивіденди, що сплачені протягом звітного періоду
32 Чистий приплив грошових коштів від фінансової діяльності
33 Чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів
34 Грошові кошти та їх еквіваленти на початок року
35 Грошові кошти та їх еквіваленти на кінець року 33
                            Керівник _____________________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
                            Головний бухгалтер____________________
                                      (підпис, прізвище, ініціали)
 ______________________
 (прізвище та ініціали
  виконавця, телефон)
Головний бухгалтер - директор Департаменту бухгалтерського обліку В.І.Ричаківська