ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
31.03.2008 N 298

Про впровадження відомчої нормативно-правової бази в митницях

На виконання пунктів 1 та 2 розділу I Плану подальшого розвитку та впровадження відомчої нормативно-правової бази Державної митної служби України з використанням інформаційно-правової системи ЛІГА:КОРПОРАЦІЯ, затвердженого наказом Держмитслужби від 21.11.07 N 979, та з метою впровадження відомчої нормативно-правової бази Держмитслужби в митницях НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Рубрикатор нормативно-правових актів, що застосовуються при здійсненні митної справи в митницях (додається).
2. Затвердити Порядок класифікації нормативно-правових актів з питань митної справи в митницях (додається).
3. Виключити пункт 7 "Приморська митниця" з Переліку митниць, в яких у 2008 році буде здійснено впровадження відомчої нормативно-правової бази Держмитслужби України з використанням інформаційно-правової системи ЛІГА:КОРПОРАЦІЯ, затвердженого наказом Держмитслужби від 21.11.07 N 979.
У зв'язку з цим пункти 8-10 Переліку вважати відповідно пунктами 7-9.
Вилучити слова "Приморська митниця" з Плану подальшого розвитку та впровадження відомчої нормативно-правової бази Державної митної служби України з використанням інформаційно-правової системи ЛІГА:КОРПОРАЦІЯ, затвердженого наказом Держмитслужби від 21.11.07 N 979.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Пашка П.В.
Голова Служби
В.І.Хорошковський

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
31.03.2008  N 298

ПОРЯДОК

класифікації нормативно-правових актів з питань митної справи в митницях

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок установлює загальні правила класифікації нормативно-правових актів митниць щодо застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів України з питань митної справи, а також формування електронної бази даних цих документів.
1.2. Дія цього Порядку поширюється на структурні підрозділи митниць.
1.3. Формування електронної бази даних нормативно-правових актів (далі - документи) здійснюється Регіональною інформаційною митницею.
1.4. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
класифікація - процес, що полягає у визначенні класифікаційного коду документа відповідно до Рубрикатора нормативно-правових актів, що застосовуються при здійсненні митної справи у митницях (далі - Рубрикатор), погодженні коду відповідно до вимог цього Порядку та присвоєнні коду документові;
кодифікація - процес систематизації документів митниць, який передбачає перегляд їх і внесення до них змін з метою скасування застарілих і суперечних норм і розпоряджень;
консолідація - процес систематизації документів митниць, який передбачає об'єднання кількох із них в один зі збереженням норм права і розпоряджень, що містяться в об'єднуваних документах, а також усунення суперечностей між ними без унесення суттєвих змін.
1.5. Документи, що мають гриф секретності, гриф "Для службового користування", інший гриф обмеження доступу ("Опублікуванню не підлягає", "Не для друку" тощо), класифікації не підлягають.

2. Система класифікації

Основними складовими елементами класифікаційної системи є:
Рубрикатор;
електронна база даних документів;
відповідне програмне забезпечення.

3. Порядок класифікації

3.1. Посадова особа підрозділу, відповідальна за підготовку документа (далі - відповідальна особа), визначає його класифікаційний код. Цей код погоджується керівником підрозділу шляхом візування під кодом.
3.2. Класифікаційний код документа складається з 9-значного коду митниці згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженим наказом Держмитслужби України від 26.04.06 N 335 (v0335342-06) "Про затвердження Класифікатора митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій" (зі змінами), 2-значного коду структурного підрозділу - виконавця відповідно до переліку внутрішніх кореспондентів митниці, та 8-значного коду рубрики згідно з Рубрикатором і формується за такою схемою:
                    ХХХХХХХХХ / ХХ / ХХХХХХХХ. 
Якщо код рубрики містить 6 знаків, то останні два знаки коду рубрики - "00".
3.3. Класифікаційний код присвоюється документу шляхом проставлення цього коду відповідальною особою на вільному полі в нижній частині першого аркуша документа та заноситься до його електронної копії.
3.4. Визначення класифікаційного коду документа здійснює особа, відповідальна за підготовку документа, відповідно до пунктів 3.1 - 3.3 цього Порядку.
3.5. Якщо документи готуються на виконання нормативно-правових актів і листів, що надійшли з Державної митної служби України з визначеним класифікаційним кодом, то на них проставляється той самий класифікаційний код.
3.6. При опрацюванні документів з питань, що належать до компетенції кількох підрозділів, класифікація здійснюється в підрозділі, визначеному головним виконавцем. Керівники підрозділів-співвиконавців присвоюють згідно з напрямками діяльності відповідні коди рубрик і візують документ.
3.7. Якщо за змістом документ відповідає кільком рубрикам, то йому присвоюється відповідна кількість класифікаційних кодів, які розміщуються один під одним.
3.8. Нормативно-правові акти митниць, що підлягають державній реєстрації в обласних управліннях юстиції України, класифікуються після здійснення їх державної реєстрації.
3.9. Документові про втрату чинності, скасування (відкликання), унесення змін присвоюється той самий класифікаційний код, що й документу, на який він посилається.
3.10. Електронна копія документа передається відповідальною особою посадовій особі митниці, визначеній відповідальною за інформаційне наповнення Рубрикатора (інформаційне наповнення інформаційно-програмного комплексу "Регіон++"), кодифікацію та консолідацію документів митниці (далі - оператор інформаційно-програмного комплексу "Регіон++").
3.11. Оператор інформаційно-програмного комплексу "Регіон++" перевіряє наявність в електронній копії підготовленого документа класифікаційного коду та заносить його до власної корпоративної бази інформаційно-програмного комплексу "Регіон++" ("база підготовки").
3.12. Посадова особа митниці, визначена відповідальною за супроводження інформаційно-програмного комплексу "Регіон++" (далі - адміністратор), щоденно до 18 години здійснює синхронізацію баз, у результаті якої уведені протягом доби документи потрапляють з інформаційно-програмного комплексу "Регіон++" ("база підготовки") в інформаційно-програмний комплекс "Центр" ("база підготовки").
3.13. Оператор інформаційно-програмного комплексу "Центр" перевіряє правильність унесених документів, адміністратор інформаційно-програмного комплексу "Центр" переводить їх в "еталонну базу" шляхом синхронізації та надає до них доступ з регіонів.
Начальник Регіональної
інформаційної митниці
Начальник Управління справами
С.А.Копосов
Т.В.Погорєлова
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua
(Рубрикатор не наводиться)