КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
22.02.2008 N 1

Про підсумки роботи Міністерства регіонального розвитку та будівництва України у 2007 році та основні завдання на 2008 рік

( Рішення введено в дію Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва N 118 (v0118661-08) від 04.03.2008 )
Заслухавши та обговоривши доповідь Міністра регіонального розвитку та будівництва України В.С. Куйбіди за участю народних депутатів України, представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, керівників будівельних підприємств, а також підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Міністерства, колегія Мінрегіонбуду відзначає, що у звітному році робота Міністерства була спрямована на реалізацію державної регіональної політики і політики у сфері будівництва, архітектури та містобудування, зокрема, щодо зменшення міжрегіональних та регіональних диспропорцій розвитку територій, формування ефективної системи територіальної організації влади, реформування місцевого самоврядування та удосконалення адміністративно-територіального устрою, створення умов для активізації інвестиційної діяльності у будівництві, підвищення якості проектування та будівництва, забезпечення стійкості, надійності та експлуатаційної безпеки будівель та споруд, збереження пам'яток архітектури та містобудування. Удосконалення інституційного та нормативно-правового забезпечення регіональної політики, нормативної бази у будівництві та містобудуванні.
З цією метою у звітному періоді Міністерством забезпечувалась координація діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року, затвердженої постановою Уряду від 21.07.2006 N 1001 (1001-2006-п) .
Створено систему цільового, ефективного використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток та розвиток інфраструктури регіонів, а також міським бюджетам мм. Алчевська, Артемівська та Білої Церкви на соціально-економічний розвиток на загальну суму 1 млрд. 188 млн. 460 тис. грн., за рахунок яких профінансовано 1116 об'єктів. Це дозволило у повному обсязі (або близько цього) освоїти кошти субвенцій 16 регіонам України (Вінницькій, Волинській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областям та м. Севастополь).
З метою забезпечення систематизації та вдосконалення містобудівного законодавства за поданням Міністерства рішенням Уряду від 18.07.2007 р. затверджена Концепція Містобудівного кодексу України (536-2007-р) , прийняття якого дозволить узгодити містобудівне законодавство із законодавством інших сфер економічної діяльності, що сприятиме більш раціональному використанню територій під забудову населених пунктів та ефективному їх розвитку.
У звітному році також створені законодавчі засади для підвищення ефективності державного контролю у будівельній діяльності, спрямованого на запобігання випадкам незаконного будівництва та підвищення якості проектування та будівництва, шляхом впровадження реформованих систем державної експертизи інвестиційних програм і проектів та державного архітектурно-будівельного контролю, а також вдосконалення порядку ліцензування будівельної діяльності, авторського та технічного нагляду за будівництвом об'єктів.
Зроблені певні кроки у напрямку вдосконалення нормативної бази у будівництві, адаптації національного законодавства у сфері будівництва відповідно до вимог Європейського Союзу шляхом розроблення та прийняття Верховною Радою України Закону України "Про будівельні норми", який, нажаль, поки ще не набув чинності, що стримує його реалізацію.
Здійснювалась робота з розроблення проекту Концепції загальнодержавної соціально-економічної програми забезпечення громадян доступним житлом, виконувались заходи щодо збереження історичної забудови міст, реставрації об'єктів історико-культурної спадщини, впорядкування історичних населених міст.
За підсумками основних показників минулий рік загалом характеризується позитивними тенденціями: обсяги освоєних капітальних вкладень за 9 місяців зросли на 28,5% і становили 102,1 млрд. грн. За минулий рік було введено 10,2 млн. кв.м житла, що на 18,7% більше, ніж у 2006 році. Річні обсяги виконаних будівельних робіт зросли на 15,8% і становили 53,5 млрд. грн.
Водночас, викликає занепокоєння стан справ у регіонах, де обсяги будівництва скоротились, зокрема, у Донецькій області на 3,1% менше введено житла, а у Кіровоградській, Закарпатській та Запорізькій областях зменшились загальні обсяги будівельних робіт на 11,7%, 10,1% та 5,4% відповідно.
Вкрай незадовільною залишається робота з розроблення та оновлення містобудівної документації на території України, насамперед генеральних планів, місцевих правил забудови населених пунктів, і в першу чергу історичних населених пунктів та історичних центрів міст.
Як наслідок, зволікається робота щодо забезпечення земельними ділянками відповідного рівня будівництва соціального житла та житла, доступного для широких верств населення. Вкрай повільними темпами здійснюється теплова реабілітація та комплексна реконструкція кварталів застарілого житла.
Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування не вживають необхідних заходів щодо створення умов для стимулювання інвестиційної діяльності шляхом спрощення процедур одержання необхідних погоджень та дозволів, впорядкування залучення коштів інвесторів-забудовників у створення та розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів відповідно до вимог, визначених постановою Уряду від 24.01.2007 N 40 (40-2007-п) .
Все це підтверджує актуальність питань децентралізації та деконцентрації влади, зміщення центру ваги системи управління з центрального на регіональний рівень, необхідність оновлення змісту діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Поки що не створено цілісної дієвої системи реалізації державної регіональної політики, не сформовано ефективного механізму взаємовідносин центру з регіонами та регіонів між собою. Правове поле у сфері регулювання регіонального розвитку є несистемним та розбалансованим.
Не розв'язані проблеми диспропорцій соціально-економічного розвитку регіонів, залишається низьким рівень їх конкурентоспроможності та інвестиційно-інноваційної активності.
Не досягнуто ефективного стимулювання діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підприємців, пов'язаної з прискоренням розвитку регіонів на основі більш повного використання природного, економічного, трудового, наукового та іншого потенціалу.
Не утворено ефективної системи управління міським розвитком та відповідної економічної підтримки місцевого самоврядування. Незважаючи на приєднання до Європейської Хартії місцевого самоврядування (994_036) , воно не набуло ознак самодостатності, повноцінності, політичної самостійності у вирішенні питань місцевого рівня.
Низькою залишається якість проектування та будівництва, що потребує прискорення роботи Міністерства та Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо впровадження системи сертифікації працівників у будівництві відповідно до вимог законодавства. Втрата системи підготовки кадрів на виробництві та відсутність стимулів для роботодавців щодо її створення також негативно позначаються на якості проектування та будівництва, рівні безпеки та надійності збудованих об'єктів.
Не повною мірою вирішено проблеми впровадження удосконаленої системи ліцензування державного архітектурно-будівельного контролю та державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва, а також запровадження прозорих процедур оцінки відповідності та підтвердження придатності для застосування будівельних виробів, що будуть зрозумілими та прийнятними для інвесторів, виробників та споживачів продукції та відповідатимуть загальновизнаним в країнах Євросоюзу.
Потребує активізації робота по створенню умов для формування потужних будівельних та проектних організацій, модернізації парку будівельних машин, механізмів, технологічного обладнання, розвитку сучасної будівельної індустрії та промисловості будівельних матеріалів і виробів будівельного призначення, у тому числі імпортозамінюючих, та розширення їх асортименту.
З метою забезпечення ефективної діяльності Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо формування та реалізації державної регіональної політики та політики у сферах будівництва, архітектури та містобудування
Колегія ВИРІШИЛА:
Керуючись основними положеннями Програми діяльності Кабінету Міністрів України "Український прорив: для людей, а не політиків" (n0001120-08) та з метою забезпечення першочергових завдань:
1. Вважати пріоритетними такі напрямки діяльності Міністерства у 2008 році:
- розроблення Концепції державної регіональної політики;
- оновлення та розроблення проектно-планувальної документації (схем планування територій, генеральних планів населених місць, місцевих правил забудови тощо) для забезпечення гармонійного розвитку територій;
- формування територій якісного життя в населених пунктах країни на основі комплексної реконструкції кварталів застарілого житла відповідно до розроблених генеральних планів;
- спрощення дозвільних та узгоджувальних процедур при проектуванні та будівництві об'єктів архітектури, забезпечення оновлення нормативної бази у проектуванні, будівництві та промисловості будівельних матеріалів, адаптованої до вимог Європейського Союзу;
- збереження архітектурної та містобудівної спадщини;
- створення умов для формування, поряд з малими та середніми, потужних будівельних та проектних організацій, розвитку сучасної будівельної індустрії та промисловості будівельних матеріалів для забезпечення реалізації крупних інвестиційних проектів.
2. З метою забезпечення виконання пріоритетних напрямів діяльності Міністерства схвалити Основні завдання та організаційно-технічні заходи Мінрегіонбуду на 2008 рік (Додаток 1).
3. Затвердити План нормотворчої діяльності Мінрегіонбуду на 2008 рік.
4. Затвердити Перелік семінарів, конференцій, виставок та інших науково-технічних заходів на 2008 рік.
5. Першому заступнику Міністра, заступникам Міністра відповідно до розподілу обов'язків, керівникам структурних підрозділів Міністерства, керівникам відповідних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій забезпечити виконання цього рішення і Основних завдань та організаційно-технічних заходів Мінрегіонбуду на 2008 рік, приділивши особливу увагу визначеним пріоритетним напрямам діяльності Міністерства.
6. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вжити заходів щодо:
6.1 визначення центрів економічного та центрів соціального розвитку регіонів, як центрів формування територіальних громад;
                                           Термін - протягом року. 
6.2 ефективного використання бюджетних коштів і місцевих ресурсів, зміцнювати конкурентоспроможність регіональної економіки;
                                           Термін - протягом року. 
6.3 узгодження пріоритетів економічного розвитку регіонів з відповідними загальнодержавними пріоритетами, сприяння міжрегіональній інтеграції та співробітництву;
                                           Термін - протягом року. 
6.4 прискорення запровадження інструментів, передбачених Законом України "Про стимулювання розвитку регіонів" (2850-15) , враховуючи що керівниками Дніпропетровської та Харківської областей підписано протоколи щодо укладання Угод, а з пропозицією ініціювати укладання Угод звернулись Кіровоградська, Житомирська, Чернігівська та Хмельницька обласні ради. Слід активізувати організаційну роботу для практичного запровадження Угод регіонального розвитку в кількох регіонах та розроблення й реалізації Програм подолання депресивності територій;
                                           Термін - протягом року. 
6.5 забезпечення підвищення якості професійної підготовки кадрів для системи управління регіонального і місцевого рівнів, як важливої передумови підвищення ролі місцевих органів влади у зміцненні потенціалу регіонального та місцевого розвитку;
                                           Термін - протягом року. 
6.6 формування регіональних стратегій розвитку та запровадження ефективних механізмів управління регіональною економікою, заснованих на об'єднанні централізованого державного та регіональне прогнозування, планування та регулювання соціально-економічних процесів, їх збалансування та взаємоузгодженість;
                                           Термін - протягом року. 
6.7 здійснення реструктуризації і диверсифікації економіки регіонів, проведення послідовної регіональної інноваційної політики, розбудови та модернізації інфраструктури регіонів, запровадження дієвих механізмів сприяння розвитку середнього та малого підприємництва в регіонах;
                                           Термін - протягом року. 
6.8 ініціювання пілотних проектів і програм щодо зміцнення та розширення повноважень місцевого самоврядування, удосконалення адміністративно-територіального устрою;
                                           Термін - протягом року. 
6.9 створення нових технопарків і технополісів у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Одеській, Харківській та інших областях у різних сферах і секторах економіки;
                                           Термін - протягом року. 
6.10 розробки та реалізації регіональних програм транснаціонального інноваційного співробітництва з регіонами країн нових членів ЄС;
                                           Термін - протягом року. 
6.11 аналізу стану будівництва та проблемних питань будівельного комплексу у регіоні та забезпечення розроблення та реалізацію регіональних програм розвитку та будівництва;
                                           Термін - протягом року. 
6.12 аналізу діяльності підпорядкованих управлінь капітального будівництва з метою підвищення ефективності виконання ними функцій замовника будівництва об'єктів, зокрема, шляхом вдосконалення їх організаційної форми;
                                       Термін - квітень 2008 року. 
6.13 розроблення та затвердження у встановленому порядку комплексних регіональних програм розвитку житлового будівництва на 2008 рік та надання затверджених комплексних програм розвитку житлового будівництва на 2008 рік Міністерству регіонального розвитку та будівництва України, у тому числі щодо реконструкції кварталів застарілого житла;
                                  Термін - до 15 квітня 2008 року. 
6.14 надання щоквартально Мінрегіонбуду інформації щодо стану виконання програм розвитку житлового будівництва на 2008 рік за відповідний звітний період;
                                              Термін - щокварталу. 
6.15 забезпечення своєчасного виконання заходів, передбачених Планом організації виконання Указу Президента України від 18 грудня 2007 р. N 1228 (1228/2007) "Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями", затвердженого Віце-прем'єр-міністром України від 25.12.2007 N 51884/1/1-07, та надання Мінрегіонбуду відповідної інформації для узагальнення;
                                           Термін - протягом року. 
6.16 забезпечення оновлення та розроблення історико-архітектурних опорних планів історичних населених місць і науково-проектної документації щодо визначення меж та режимів використання історичних ареалів;
                                           Термін - протягом року. 
6.17 забезпечення розроблення регіональних програм збереження архітектурно-містобудівної спадщини та традиційного характеру середовища історичних населених місць;
                                       Термін - грудень 2008 року. 
6.18 забезпечення цільового та ефективного використання коштів субвенцій та бюджетних програм, що виділяються відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (107-17) Мінрегіонбуду, як головному розпоряднику коштів, для виконання відповідних загальнодержавних цільових програм в регіонах України;
                                           Термін - протягом року. 
6.19 забезпечення безумовного дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2007 року N 750 (750-2007-п) "Деякі питання Міністерства регіонального розвитку та будівництва України", постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 1999 року N 1374 (1374-99-п) "Про затвердження Порядку призначення на посади та звільнення з посад керівників управлінь, відділів, інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій", посилення вимог щодо фахової освіти і обізнаності про стан справ у відповідній галузі осіб, які направляються до Мінрегіонбуду для погодження на посади керівного складу управлінь містобудування та архітектури, капітального будівництва, та направлення до Міністерства копій документів про призначення або звільнення цих осіб.
                                           Термін - протягом року. 
7. Рекомендувати органам місцевого самоврядування впродовж 2008 року передбачити у місцевих бюджетах кошти на оновлення та розроблення науково-проектної документації, на реставрацію і пристосування пам'яток архітектури та їх зон охорони.
                                           Термін - протягом року. 
8. Урядовому органу державного управління - Державній архітектурно-будівельній інспекції (Бондаренко О.М.) та її територіальним органам забезпечити у повному обсязі виконання передбачених законодавством завдань державного архітектурно-будівельного контролю на засадах єдиної виконавчої вертикалі, у т.ч. безумовного дотримання встановленого порядку видачі дозволів на виконання будівельних робіт та прийняття об'єктів в експлуатацію.
                                           Термін - протягом року. 
9. Керівникам підприємств, установ та організацій, віднесених до сфери управління Мінрегіонбуду:
9.1 забезпечити виконання показників затверджених фінансових планів на 2008 рік і вжити дієвих заходів щодо недопущення збитковості підприємств;
9.2 взяти до уваги, що керівник підприємства несе персональну відповідальність за виконання фінансових планів підприємства;
9.3 забезпечити більш детальне та об'єктивне планування показників фінансових планів підприємств під час їх складання на наступні роки;
9.4 забезпечити раціональне використання фінансових і матеріальних ресурсів підприємств відповідно до вимог законодавства України;
9.5 в місячний термін провести інвентаризацію ефективності використання нежитлових будівель і приміщень та прозвітувати Міністерству;
9.6 звернути увагу на неухильне дотримання встановленого чинним законодавством порядку представлення до державних нагород та відзнак Мінрегіонбуду кандидатур для нагородження та підвищити вимогливість при їх доборі.
10. Першому заступнику Міністра, заступникам Міністра відповідно до розподілу обов'язків, керівникам структурних підрозділів центрального апарату Мінрегіонбуду, Державної архітектурно-будівельної інспекції, підприємств, установ та організацій сфери управління Мінрегіонбуду, в межах своєї компетенції, забезпечити неухильне та своєчасне виконання нормативно-правових актів, законодавства України, наказів та інших розпорядчих документів Міністерства, спрямованих на забезпечення ефективного та цільового використання державних фінансових ресурсів та майна.
Вжити дієвих заходів щодо недопущення фінансових порушень, посилити контроль за збереженням та ефективним використанням державного майна, цільовим використанням бюджетних коштів, забезпечити відповідно до компетенції належну організацію та ведення бухгалтерського обліку, складання звітності.
11. Контроль за виконанням цього Рішення покласти на Першого заступника Міністра, заступників Міністра відповідно до розподілу обов'язків.
Голова колегії
В.Куйбіда

Додаток 1

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ

Міністерства регіонального розвитку та будівництва України на 2008 рік

I. Забезпечення реалізації державної регіональної політики

Основними завданнями забезпечення реалізації державної регіональної політики у межах повноважень є:
участь у формуванні та забезпечення реалізації державної регіональної політики;
участь у розробленні та впровадженні правового, економічного та організаційного механізму вирівнювання і стимулювання сталого розвитку регіонів;
здійснення відповідно до законодавства заходів щодо подолання депресивності окремих територій, забезпечення функціонування спеціальних (вільних) економічних зон та територій пріоритетного розвитку;
сприяння ефективному використанню економічного, наукового і трудового потенціалу, природних та інших ресурсів, а також особливостей регіонів, досягненню на цій основі підвищення рівня життя людей, оптимальної спеціалізації регіонів у виробництві товарів та наданні послуг;
підготовка і внесення пропозицій щодо деконцентрації та децентралізації повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади, оптимізації структури місцевих органів виконавчої влади;
удосконалення механізму регулювання відносин "центр - регіони", адміністративно-територіального устрою України, правових, економічних, організаційних та інших засад розвитку державного управління і місцевого самоврядування;
поліпшення роботи з надання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування адміністративних послуг населенню;
розроблення та внесення пропозицій щодо підвищення ефективності сприяння узгодженню діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері державної регіональної політики;
залучення громадськості до участі у підготовці та обговоренні проектів відповідних нормативно-правових актів органів державної влади;
збалансування повноважень між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, посилення самодостатності місцевих громад і регіонів, забезпечення дієздатного управління для більш повного та якісного задоволення соціальних потреб населення регіонів;
забезпечення економічної самодостатності регіонів через узгодження загальнодержавних інтересів та економічних пріоритетів з регіональними і місцевими органами влади, формування партнерських й договірних відносин центру й регіонів, регіонів та громад;
удосконалення системи міжбюджетних відносин для створення фінансово самодостатніх адміністративно-територіальних одиниць, формування економічного районування;
винесення узгоджених пропозицій щодо розв'язання соціальних, екологічних, комунальних, виробничих проблем регіонів для створення Державних цільових програм розвитку окремих територій середньо- і довгострокових дій у межах Державної стратегії регіонального розвитку до 2015 року (1001-2006-п) ;
моніторинг негативних процесів у регіонах, попередження кризових явищ;
приведення стандартів організації влади до вимог Європейської Хартії місцевого самоврядування (994_036) ;
розроблення та обґрунтування моделей нового адміністративно-територіального устрою України, формування відповідних нових законодавчих пропозицій.
Для реалізації зазначених завдань передбачається:
N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальні
1. Внести зміни до кількісного та якісного складу секції регіонального розвитку, залучивши до її роботи працівників профільних центральних органів виконавчої влади, а також провідних наукових, аналітичних установ, громадських організацій України та міжнародних донорських організацій січень-лютий Департамент розвитку регіонів
2. Забезпечити створення системи цільового, ефективного та своєчасного використання коштів субвенцій січень- березень Департамент розвитку регіонів
3. Забезпечити інформування Кабінет Міністрів України та Мінфін щодо використання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів у 2008 році щоквартально Департамент розвитку регіонів
4. Провести моніторинг поточного стану та контролю за ефективним використанням коштів Мінрегіонбудом, як головним розпорядчиком коштів субвенцій Державного бюджету у 2008 році (107-17) протягом року Департамент розвитку регіонів
5. Забезпечити проведення базових наукових досліджень щодо: - формування точок (інноваційних полюсів) економічного зростання пов'язаних із просторовим розвитком, регіонів; показників та індексів розвитку, у т.ч. регіонального, що використовуються провідними країнами світу та їх об'єднаннями; - розробки системи законодавчого та нормативно- правового забезпечення регіонального розвитку України протягом року Департамент розвитку регіонів
6. Забезпечити порівняний аналіз результатів вказаних досліджень із засадами формування та реалізації регіональної політики в Україні на всіх рівнях, підготувати відповідні висновки та рекомендації щодо удосконалення державної політики розвитку регіонів протягом року Департамент розвитку регіонів
7. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.01.08 N 164-р (164-2008-р) "Про утворення робочої групи з розроблення проекту Концепції державної регіональної політики" структурним підрозділам Міністерства, в межах повноважень, підготувати пропозиції до проекту Концепції, а Департаменту розвитку регіонів подати узгоджений проект на розгляд Кабінету Міністрів України до 1 квітня 2008 року протягом кварталу Департамент розвитку регіонів, Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій, Департамент взаємодії з регіонами
8. З метою формування та реалізації регіональних стратегій розвитку забезпечити підготовку проектів угод щодо регіонального розвитку Харківської, Дніпропетровської та інших областей України протягом року Департамент взаємодії з регіонами
9. Здійснити організаційні заходи з підписання протоколів намірів про підготовку проектів угод щодо регіонального розвитку Житомирської, Кіровоградської та інших областей протягом року Департамент взаємодії з регіонами
10. Забезпечити виконання заходів державної підтримки інвестиційних проектів, визначених у регіональних середньострокових програмах, спрямованих на модернізацію інфраструктури протягом року Департамент взаємодії з регіонами
11. З метою підвищення рівня соціально-економічного розвитку прикордонних територій забезпечити участь у підготовці та реалізації проектів в рамках Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2007-2010 роки (1819-2006-п) протягом року Департамент взаємодії з регіонами
12. Взяти участь у проведенні анкетування місцевих органів виконавчої влади з метою вивчення можливостей реалізації програми Twinning на регіональному рівні протягом року Департамент взаємодії з регіонами
13. Вивчити та узагальнити пропозиції Асоціації міст України та громад щодо проблем розвитку місцевого самоврядування. Внести пропозиції щодо шляхів врегулювання міжбюджетних відносин між державним та місцевими бюджетами протягом першого кварталу Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
14. Внести пропозиції щодо перегляду типових штатів органів місцевого самоврядування, упорядкування їх структури, поліпшення умов оплати праці працівників з урахуванням змін у законодавстві та розширення їх повноважень та особливостей їх діяльності (з виїздом на місце) протягом першого кварталу Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
15. Забезпечити розроблення проекту Концепції розвитку місцевого самоврядування в Україні і подати його на розгляд Кабінету Міністрів України протягом першого кварталу Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
16. Взяти участь у здійсненні функціонального обстеження місцевих органів виконавчої влади з одночасним доопрацюванням методичних рекомендацій щодо визначення чисельності працівників місцевих державних адміністрацій протягом року Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
17. Внести пропозиції до проекту урядового рішення "Питання формування керівного складу місцевих державних адміністрацій" Після прийняття Закону України "Про місцеві державні адміністрації" Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
18. Запровадити прозорий механізм прийняття місцевими органами виконавчої влади рішень щодо капітальних вкладень відповідно до встановлених умов (обов'язковість обговорення та схвалення відповідною територіальною громадою проектів, проведення відкритого конкурсу на кращий інвестиційний проект та надання висновків про наслідки реалізації проектів) протягом року Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
19. Внести пропозиції щодо забезпечення реалізації Україною Ініціативи зі сталого просторового розвитку басейну р. Тиси, підписаної у м. Любляні у 2003 році представниками України, Румунії, Словаччини, Угорщини та Сербії січень Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
20. Підготувати матеріали для створення бази даних щодо реалізації місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проектів (програм) транскордонного співробітництва липень Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
21. Підготувати пропозиції щодо удосконалення територіального планування транскордонних заповідників, національних парків та інших заповідних територій лютий Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
22. Опрацювати та узагальнити матеріали щодо виконання Плану заходів з реалізації Концепції реформування місцевих бюджетів (308-2007-р) протягом року Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
23. Опрацювати проекти угод між Кабінетом Міністрів України та обласними радами протягом року Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
24. Вивчити та поширити зарубіжний досвід Польщі, Франції, Прибалтики, пропозиції наукових, інших установ і організацій з питань місцевого самоврядування протягом року Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
25. Забезпечити внесення пропозицій до нормативно-правових актів, державних програм, міжнародних програм в рамках міжнародного співробітництва з питань реформ місцевого самоврядування. за потреби Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
26. Здійснити спільно з іншими підрозділами Департаменту заходи щодо впровадження та використання у роботі єдиної комп'ютерної нормативно-правової бази щодо реформування органів місцевого самоврядування постійно Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
27. Взяти участь у створенні бази даних щодо реалізації місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проектів (програм) транскордонного співробітництва, звернувши особливу увагу на питання містобудівного розвитку прикордонних регіонів, модернізації та розвитку прикордонної інфраструктури, формування та реалізацію проектів міжнародної технічної допомоги, залучення кредитних ресурсів міжнародних фінансових організацій протягом року Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
28. Взяти участь в роботі щодо утворення Фонду для забезпечення підтримки розвитку місцевого самоврядування, а також ради із сприяння розроблення, реалізації та моніторингу транскордонних проектів (програм), зокрема із залученням міжнародної технічної допомоги, розпорядником коштів якого визначити Мінрегіонбуд протягом року Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
29. Забезпечити проведення консультацій, робочих зустрічей з керівництвом Проекту TACIS "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" щодо обговорення ключових аспектів його впровадження за участю органів державної влади та органів місцевого самоврядування, міжнародної донорської спільноти I-II квартали Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій
30. Опрацювати інформаційно-аналітичний матеріал щодо проектів міжнародних фінансових організацій та програм міжнародної технічної допомоги, які реалізуються (мають бути реалізовані) у галузі регіонального та територіального розвитку України протягом року Департамент забезпечення реформування органів місцевого самоврядування та територій

II. Містобудівна та архітектурна діяльність

Основні завдання щодо вдосконалення та розвитку містобудівної політики, архітектури житлових та громадських будинків і споруд, запровадження сучасних архітектурно-будівельних систем, нових енергоефективних рішень у будівництві, збереження та реставрації архітектурно-містобудівної спадщини, забезпечення належного архітектурно-будівельного контролю, розвитку будівельного комплексу полягають у:
розробленні та внесенні в установленому порядку змін до чинних нормативно-правових актів щодо удосконалення нормативної бази у сфері планування та забудови територій, наближення її до європейських стандартів, загальноприйнятих правових та організаційних засад;
забезпеченні розроблення спільних проектів містобудівного розвитку транскордонних регіонів;
здійсненні заходів щодо поліпшення архітектурно-планувального та інженерно-технічного рівня будівель і споруд житлово-громадського призначення за рахунок впровадження сучасних науково-технічних і конструктивно-технологічних розробок;
удосконаленні організаційної структури та нормативно-методичної бази у сфері збереження та реставрації нерухомих пам'яток;
проведенні комплексної регенерації районів історичної забудови;
забезпеченні державного контролю за дотриманням законодавства, державних будівельних норм під час забудови територій і населених пунктів, розміщення об'єктів будівництва, здійснення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель і споруд житлово-цивільного, виробничого та іншого призначення, а також ліцензування будівельній діяльності;
забезпеченні ефективної керованості інвестиційними процесами у будівництві;
створення умов для налагодження випуску конкурентоспроможних будівельних матеріалів, виробів та конструкцій;
створення сприятливого середовища для формування, поряд з малими та середніми, потужних будівельних та проектних організацій, підприємств будівельної індустрії та промисловості будівельних матеріалів, оснащених сучасною матеріально-технічною базою, інженерно-технічними та робітничими кадрами, здатних забезпечити реалізацію великих інвестиційних проектів з застосуванням вітчизняних конструкцій, виробів та матеріалів;
удосконаленні нормативно-методичного забезпечення будівельної діяльності, у першу чергу з питань нормування праці, договірних взаємовідносин, визначення вартості будівництва об'єктів на всіх стадіях інвестування;
забезпеченні контролю за ефективним використанням коштів державного бюджету, зокрема резервного фонду, що виділяються на ліквідацію надзвичайних ситуацій.
Для реалізації зазначених завдань передбачається:
N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальні
1. Підготувати та забезпечити внесення на розгляд Уряду проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2007 року N 1396" стосовно порядку переоформлення ліцензій на провадження господарської діяльності у будівництві I квартал Державна архітектурно- будівельна інспекція
2. Провести нараду з правоохоронними органами з питань контролю за здійсненням будівельної діяльності I квартал Державна архітектурно- будівельна інспекція
3. Розробити та затвердити ліцензійні вимоги впровадження господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури II квартал Державна архітектурно- будівельна інспекція
4. Скласти та затвердити окремий план заходів щодо забезпечення контролю за спорудженням об'єктів до проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу II квартал Державна архітектурно- будівельна інспекція
5. Забезпечити погодження та подання на затвердження "Порядок професійної атестації" II квартал Державна архітектурно- будівельна інспекція
6. Забезпечити погодження та подання на затвердження змін та доповнень до Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт (z0945-00) Після прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про планування і забудову територій" Державна архітектурно- будівельна інспекція
7. Забезпечити створення мережі експертних організацій та установ, що здійснюють ліцензійну експертизу III квартал Державна архітектурно- будівельна інспекція
8. Провести конкурс на кращі об'єкти і споруди, збудовані і прийняті в експлуатацію в Україні в 2007 році III квартал Державна архітектурно- будівельна інспекція
9. Провести перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства у регіонах: - Донецькій області; - Сумській області; - в Автономній Республіки Крим; - Львівській області I квартал II квартал III квартал IV квартал Державна архітектурно- будівельна інспекція
10. Забезпечити впровадження удосконаленої системи державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва II квартал Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві, Центральна служба Укрдержбуд- експертизи, Центральні органи виконавчої влади - співвиконавці державних експертиз
11. Підготувати та забезпечити внесення до Кабінету Міністрів України проекту постанови "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. N 995 "Про порядок затвердження титулів будов (об'єктів), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств державної власності" березень Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві, Мінекономіки, Мінфін
12. Здійснювати систематичний аналіз вартості складових будівельної продукції та визначати опосередковану вартість об'єктів житла, спорудження яких здійснюється за рахунок державних коштів щоквартально Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві, НВФ "Інпроект"
13. Здійснити перевірки роботи філій Центральної служби "Укрдержбудекспертиза" жовтень- листопад Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві, Центральна служба Укрдержбуд- експертизи
14. Забезпечити підтримання в актуальному стані кошторисно-нормативної бази та її оновлення з урахуванням новітніх технологій виконання будівельно-монтажних робіт та використанням високопродуктивної будівельної техніки і сучасних матеріалів протягом року Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві, НВФ "Інпроект", УДНДЦ "Цінобуд"
15. Здійснювати за дорученнями Кабінету Міністрів України експертизу розрахунків вартості робіт, які планується виконувати за рахунок коштів резервного фонду бюджету, в тому числі пов'язаних із ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру протягом року Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві
16. Забезпечувати експертизу проектів будівництва, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, та готувати матеріали до розгляду на засіданні президії науково-технічної ради Мінрегіонбуду по мірі надходження Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві, Центральна служба Укрдержбуд- експертизи
17. Проводити вибіркові перевірки правильності визначення вартості виконаних підрядних робіт, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів, в тому числі і коштів резервного фонду державного бюджету на здійснення першочергових заходів з ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру за окремим графіком Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві
18. Здійснити організаційні заходи щодо розгляду та схвалення Кабінетом Міністрів України Концепції розвитку системи нормативного забезпечення будівництва в Україні за окремим планом Управління технічного регулювання у будівництві
19. Забезпечити систематичний аналіз результатів діяльності будівельного комплексу у 2008 році і підготовку пропозицій щодо активізації розвитку будівельної діяльності протягом року Управління економічних відносин та розвитку будівельної діяльності
20. Забезпечити реалізацію заходів, передбаченихПрограмою створення та постійного оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві на 2005-2010 роки (v0243509-04) протягом року (за окремим планом) Управління економічних відносин та розвитку будівельної діяльності
21. Організувати моніторинг вітчизняного ринку будівельних матеріалів та виробів, зокрема щодо їх виробництва та експорту-імпорту протягом року Управління економічних відносин та розвитку будівельної діяльності
22. Забезпечити розроблення комплексу заходів, які передбачатимуть, зокрема: - розроблення пропозицій щодо внесення змін до законодавства, спрямованих на стимулювання створення об'єднань підприємств- виконавців будівельних, проектно-будівельних робіт (холдингів, корпорацій, консорціумів тощо) підприємств виробників будівельних матеріалів та виробів будівельного призначення з метою забезпечення інвестиційних намірів забудовників; - розроблення та затвердження в установленому порядку регіональних програм розвитку будівництва; - розроблення пропозицій щодо внесення змін до законодавства, спрямованих на стимулювання підприємств, які здійснюють модернізацію власної виробничої бази та професійну підготовку кадрів на виробництві; - розвиток вітчизняного виробництва сучасних будівельних матеріалів та виробів, будівельних машин, механізмів, обладнання будівельного призначення; - підготовку та перепідготовку інженерно-технічних та робітничих кадрів для будівельної галузі протягом року Управління економічних відносин та розвитку будівельної діяльності
23. Забезпечити розроблення нормативно-правових актів, спрямованих на створення сприятливих умов для реалізації інвестицій у сфері будівництва протягом року Управління економічних відносин та розвитку будівельної діяльності
24. Підготувати пропозиції щодо підвищення ефективності механізму залучення коштів для розвитку інфраструктури населених пунктів (поєднання інтересів територіальних громад та інвесторів): - соціальної, транспортної; - інженерної I квартал Управління економічних відносин та розвитку будівельної діяльності
25. Проводити координацію діяльності та аналіз показників роботи управлінь, капітального будівництва Ради Міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та підготувати пропозиції щодо вдосконалення їх організаційної форми, підвищення ефективності їх функціонування протягом року Управління економічних відносин та розвитку будівельної діяльності
26. Організувати укладання договорів на виконання дослідно-конструкторських та проектних робіт, які передбачається фінансувати у 2008 році за рахунок коштів державного бюджету в межах бюджетних програм протягом року Відділ наукового розвитку
27. Провести атестацію науково-дослідних (науково-технічних) установ та організацій, згідно Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність установ" (1977-12) протягом року Відділ наукового розвитку
28. Забезпечити формування Переліків робіт за бюджетними програмами "Прикладні наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері будівництва" I квартал Відділ наукового розвитку
29. Забезпечити розроблення, формування та наповнення інформаційної бази даних інноваційних проектів будівельної галузі на основі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій протягом року Відділ наукового розвитку
30. Розробити Галузеву програму наукового та інноваційного розвитку будівельної галузі на 2008-2009 роки III квартал Відділ наукового розвитку
31. Провести аналіз підсумків виконання Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями комплексних регіональних програм житлового будівництва на 2007 рік та підготувати пропозиції (доручення Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 N 9688/69/1-04) I півріччя Відділ розвитку житлового будівництва
32. Забезпечити виконання робіт Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями комплексних регіональних програм житлового будівництва на 2008 рік (пункт 22 плану заходів на 2008 рік щодо реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року N 745-р) (745-2007-р) I квартал Відділ розвитку житлового будівництва
33. Узагальнити показники комплексних регіональних програм розвитку житлового будівництва на 2008 рік, після їх затвердження місцевими органами влади травень Відділ розвитку житлового будівництва
34. Провести моніторинг реалізації комплексних регіональних програм розвитку житлового будівництва у 2008 році щоквартально Відділ розвитку житлового будівництва
35. Розробити та затвердити Порядок використання коштів за бюджетними програмами і субвенціями з будівництва і придбання житла, головним розпорядчиком яких визначено Мінрегіонбуд I квартал Відділ контролю за реалізацією державних програм
36. Відпрацювати та затвердити Перелік об'єктів, які передбачається фінансувати у 2008 році за рахунок бюджетних коштів I квартал Відділ контролю за реалізацією державних програм
37. Підготувати матеріали на засідання робочої групи експертів Міжвідомчої комісії з комплексного розв'язання проблем Чорнобильської АЕС протягом року Відділ промислової забудови та проблем ЧАЕС
38. Розробити методи і обладнання для відновлення експлуатаційних якостей будівель та споруд, у тому числі ліквідації кренів протягом року Відділ промислової забудови та проблем ЧАЕС
39. Здійснити заходи для перетворення об'єкта "Укриття" ЧАЕС на екологічно-безпечну систему, зокрема стабілізації будівельних конструкцій і зведення нового безпечного конфайменту протягом року Відділ промислової забудови та проблем ЧАЕС
40. Погодити Основні нормативні вимоги та розрахункові характеристики землетрусів для промислового майданчика ЧАЕС протягом року Відділ промислової забудови та проблем ЧАЕС
41. З метою реалізації Програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення (863-2003-п) , Указу Президента України "Про додаткові невідкладні заходи щодо створення умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями" (1228/2007) забезпечити виконання Плану організації забезпечення виконання Указу Президента України, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.12.07 та звіту з цього питання протягом року Управління архітектурно- конструктивних та інженерних систем будинків і споруд
42. Підготувати матеріали для розгляду на засіданні науково-технічної ради Міністерства: - Про проект ДСТУ-Н "Настанова. Обладнання будинків житлового і громадського призначення системами сонячного теплопостачання"; - Про зміни до ДБН "Штучне та природне освітлення"; - Про проект ДСТУ ГОСТ "Будинки і споруди. Методи визначення повітропроникності огороджувальних конструкцій в натурних умовах"; - Про перевірку ДБН В.2.2-15-2005 "Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення" (n0007509-05) ; - Про перевірку ДБН В.2.2-9-99 "Будинки і споруди. Громадські будинки та споруди. Основні положення"; - Про Перевірку ДБН В.2.2-3-97 "Будинки і споруди. Будинки та споруди навчальних закладів" - Про Перевірку ДБН В.2.2-4-97 "Будинки і споруди. Будинки та споруди дитячих дошкільних закладів" - Про розроблення рекомендацій щодо врахування факторів галузевого та регіонального рівня при створенні галузевої геоінформаційної системи у будівництві згідно плану засідань НТР Управління архітектурно- конструктивних та інженерних систем будинків і споруд
43. З метою запровадження сучасних нормативних вимог з проектування доступного житла, еталонів проектів будинків, які споруджуватимуться для забезпечення громадян доступним житлом, забезпечити супровід розроблення: - рекомендацій з проектування житлових будинків з квартирами соціального призначення; - номенклатури економічних проектів житлових будинків; - проекту - еталону економічного житлового будинку з квартирами соціального призначення протягом року Управління архітектурно- конструктивних та інженерних систем будинків і споруд
44. З метою впровадження енергозберігаючих технологій будівництва доступного житла забезпечити: - будівельну галузь нормативно-методичними документами з енергетичної паспортизації житлових та громадських будинків; - супроводження у м. Обухові (Київської обл.) та м. Полтаві експериментального будівництва економічних житлових будинків з новими збірно-монолітними каркасними конструктивними системами та розроблення нормативно-методичної бази з їх проектування та будівництва II квартал Управління архітектурно- конструктивних та інженерних систем будинків і споруд
45. Забезпечити супровід наукових досліджень, розроблення та впровадження державних будівельних норм та методичних документів з проектування будинків і споруд житлового та громадського призначення з використанням новітніх будівельних технологій, енергозберігаючих конструкцій і матеріалів з урахуванням сучасних вимог та міжнародного досвіду, згідно з планами науково-дослідних, дослідно-конструкторських та проектних робіт, зокрема: - ДБН "Готелі"; - ДБН "Підприємства торгівлі"; - ДБН "Підприємства громадського харчування"; - ДБН "Проектування висотних будинків та комплексів житлово-цивільного призначення" III квартал 2008-2009 рр. III квартал Управління архітектурно- конструктивних та інженерних систем будинків і споруд
46. Запровадити у будівництво та реконструкцію житлових та громадських будинків і споруд енергоефективні архітектурно-будівельні системи та технічні рішення з використанням вітчизняних технологій, конструкцій, матеріалів та інженерних систем, у т.ч.: - ДСТУ "Енергетична ефективність будинків"; - ДСТУ "Системи фасадні теплоізоляційно-оздоблювальні будинків і споруд"; - методичні документи для запровадження енергетичної паспортизації та енергоаудиту у новому будівництві та реконструкції існуючого фонду; - нову редакцію "Опалення, вентиляція та кондиціонування"; зміни до ДБН В.2.5.-28-2006 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Природне і штучне освітлення" IV квартал III квартал III квартал IV квартал I квартал Управління архітектурно- конструктивних та інженерних систем будинків і споруд
47. На виконання Закону України"Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" (525-16) забезпечити: - розроблення пропозицій щодо змін до Закону України з метою визначення дієвих механізмів відселення мешканців будинків у зв'язку з суспільною необхідністю (з врахуванням зарубіжного досвіду), вивчення ступеню зносу житлового фонду тощо; - участь в діяльності робочої групи з питань реконструкції та науково-технічне супроводження реалізації комплексної реконструкції житлової забудови зі зміною застарілого житла в регіонах протягом року I квартал протягом року Управління архітектурно- конструктивних та інженерних систем будинків і споруд
48. На виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України від 28.12.2005 N 577-р (577-2005-р) "Про заходи щодо енергозабезпечення споживачів" та від 28.09.2006 N 502-р (502-2006-р) "Про переведення населених пунктів на опалення електроенергією" та з метою скорочення споживчого газу забезпечити: - узагальнення та поширення досвіту застосування електроопалення на заміну газу, зокрема систем електротеплоакумуляційного опалення в сучасних будинках та комплексах, одно- та двоповерхових будинках; - розгляд результатів експериментального впровадження системи електроопалення за програмою "Електропік" у Хмельницькій області та підготувати рекомендації щодо подальшого використання; - затвердження та запровадження ДСТУ "Обладнання будинків житлового і громадського призначення системами сонячного теплопостачання"; - організувати розроблення пропозицій щодо застосування теплових насосів для теплозабезпечення будівель та щодо розроблення відповідних нормативних документів і рекомендацій; - надавати науково-методичну допомогу місцевим органам виконавчої влади у проведенні експериментальних досліджень та моніторингу за роботою енергозберігаючих систем та обладнання протягом року II квартал III квартал протягом року протягом року Управління архітектурно- конструктивних та інженерних систем будинків і споруд
49. Забезпечити проведення засідання містобудівної ради Міністерства I квартал Управління планування та забудови територій
50. Внести на розгляд науково-технічної ради спільний проект містобудівного розвитку транскордонного регіону Україна-Словаччина, Україна-Білорусь I квартал Управління планування та забудови територій
51. Організувати проведення моніторингу реалізаціїГенеральної схеми планування території України (3059-14) та подати щорічну доповідь Кабінету Міністрів України про стан її реалізації за 2007 рік III квартал Управління планування та забудови територій
52. Здійснити контроль за розробленням "Аналізу чинної нормативної бази та розроблення Концепції нормування показників планування та забудови міських і сільських поселень (з диференціюванням норм відповідно до сучасних вимог містобудування та визначенням напрямків досліджень щодо обґрунтування розміру основних нормативних показників)" IV квартал Управління планування та забудови територій
53. Внести на розгляд секції планування та забудови територій Методичні рекомендації по організації курортно-рекреаційних формувань в різних регіональних умовах IV квартал Управління планування та забудови територій
54. Провести нараду за участю головних архітекторів областей, стосовно організації роботи структурних підрозділів спеціально уповноважених місцевих органів, з питань містобудування та архітектури, щодо дотримання містобудівного законодавства та проблемних питань при плануванні та забудові територій II квартал Управління планування та забудови територій
55. Розглянути на засіданні секції планування та забудови території "Розроблення пропозицій щодо правового вдосконалення планування та забудови територій на державному, регіональному та місцевому рівнях" IV квартал Управління планування та забудови територій
56. Забезпечити виконання заходів Міністерства щодо реалізації державних програм: - "Загальнодержавної програми збереження та використання об'єктів культурної спадщини на 2004-2010 роки" (1692-15) ; - Комплексної програми збереження об'єктів Національного заповідника "Софія Київська" на 2003- 2010 роки (624-2003-п) ; - Комплексної програми збереження та використання палацо-паркового комплексу у с. Вишнівець Збаразького району Тернопільської області на 2005-2010 роки (914-2005-п) ; - Плану додаткових заходів щодо збереження, ремонту та реставрації об'єктів Національного заповідника "Замки Тернопілля" на 2005-2010 роки (383-2005-п) ; - Комплексної програми паспортизації об'єктів культурної спадщини (1330-2002-п) протягом року (за окремим планом) Управління реставрації та реконструкції історичної забудови
57. Взяти участь у веденніДержавного реєстру нерухомих пам'яток України (пам'ятки містобудування і архітектури) та Списку історичних населених місць України (села) (878-2001-п) протягом року Управління реставрації та реконструкції історичної забудови
58. Забезпечити організаційне, науково-методичне керівництво та координацію робіт щодо: - збереження історичної забудови, історичних ареалів населених місць, пам'яток архітектури і містобудування; - розроблення історико-архітектурних опорних планів історичних населених місць та зон охорони пам'яток архітектури; - розроблення спеціальної науково-проектної документації щодо визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць; - розроблення генеральних планів історико-культурних заповідників протягом року Управління реставрації та реконструкції історичної забудови
59. Забезпечити пооб'єктний моніторинг ефективності використання коштів бюджетних програм, спрямованих на збереження пам'яток архітектури і містобудування та традиційного характеру середовища протягом року Управління реставрації та реконструкції історичної забудови
60. Забезпечити виконання протиаварійних та першочергових ремонтно-реставраційних робіт на пам'ятках національного значення та продовження робіт на пам'ятках, визначених заходами щодо реалізації указів, розпоряджень Президента України, постанов та розпоряджень Уряду протягом року Управління реставрації та реконструкції історичної забудови

III. Міжнародна діяльність

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальні
1. Забезпечити організаційну підготовку проведення засідання української частини Комісії з питань планування та розбудови прикордонних територій українсько-польської Міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва I квартал Відділ міжнародного співробіт- ництва
2. Забезпечити організацію проведення в м. Києві чергового XXVI засідання Міжурядової ради зі співробітництва в будівельній діяльності країн СНД травень Відділ міжнародного співробіт- ництва
3. Організаційно забезпечити укладення Угоди між Міністерством і Німецьким товариством технічного співробітництва про надання Мінрегіонбуду технічної допомоги в сфері регіонального реформування I півріччя Відділ міжнародного співробіт- ництва
4. Забезпечити підготовку та аналіз матеріалів до засідань двосторонніх міжурядових комісій протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
5. Забезпечити залучення Міністерства до реалізації нового фінансового інструменту ЄС "Європейського інструменту сусідства та партнерства" протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
6. Забезпечити виконання Рекомендацій парламентських слухань на тему: "Про інтенсифікацію співробітництва України з Європейським Союзом у рамках єврорегіонів та перспективи транскордонного співробітництва". Внесення в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проектів відповідних нормативно-правових актів січень Відділ міжнародного співробіт- ництва
7. Продовжити роботу, що спрямована на реалізацію положень Заключної заяви та рекомендацій, схвалених на Дев'ятому засіданні Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС лютий Відділ міжнародного співробіт- ництва
8. Забезпечити виконання заходів за результатами п'ятого спільного засідання Міжурядової Українсько-Сирійської комісії з питань торговельно-економічного та технічного співробітництва протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
9. Забезпечити виконання заходів в рамках Плану дій співробітництва Ради Європи з Україною протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
10. Продовжити роботу щодо реалізації домовленостей, досягнутих в ході проведення установчих засідань Міжурядової Українсько-Македонської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва та Спільного Комітету з імплементаціїУгоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія (807_200) протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
11. Узгодити пропозиції структурних підрозділів та будівельних інститутів України щодо участі у Міжнародній виставці готельного господарства 8-11 жовтня 2008 року протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
12. Забезпечити виконання Програми співробітництва України з країнами Африки на 2006-2008 роки протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
13. Забезпечити виконання Плану заходів за підсумками VII Наради керівників закордонних дипломатичних представництв України протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
14. Забезпечити організацію двостороннього співробітництва із Російською Федерацію з питань компетенції Міністерства протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
15. Забезпечити виконання заходів за результатами Третього засідання українсько-корейського спільного Комітету та здійснити роботи по узгодженню тексту проекту Угоди про співробітництво між Міністерством будівництва і транспорту Республіки Корея та Міністерством регіонального розвитку та будівництва України протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
16. Узгодити питання щодо українсько-еміратського співробітництва в галузі будівництва протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва
17. Підготувати пропозиції з питань співробітництва, що стосуються компетенції Міністерства, до засідань робочих груп експертів та міжурядових комісій з питань торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва протягом року Відділ міжнародного співробіт- ництва

IV. Взаємодія з Верховною Радою України

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальні
1. Підготувати інформацію Кабінету Міністрів України з викладенням позиції Міністерства щодо законопроектів, які вносяться на розгляд Верховної Ради України щотижнево Відділ з питань взаємодії з Верховною Радою України
2. Проводити моніторинг законотворчого процесу під час роботи I сесії Верховної Ради України VI скликання та готувати відповідні інформації протягом роботи Верховної Ради України під час I сесії Відділ з питань взаємодії з Верховною Радою України
3. Забезпечити участь керівництва Міністерства в сесійних засіданнях Верховної Ради України, парламентських комітетів під час розгляду законопроектів, які належать до компетенції Міністерства за планом роботи Верховної Ради України Відділ з питань взаємодії з Верховною Радою України
4. За підсумками I сесії Верховної Ради України VI скликання опрацювати таблиці з відомостями про проходження окремих законопроектів, що належать до компетенції Міністерства I квартал Відділ з питань взаємодії з Верховною Радою України.
5. Взяти участь у засіданнях Комітетів Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики та з питань державного будівництва та місцевого самоврядування протягом року Відділ з питань взаємодії з Верховною Радою України
6. Забезпечити супроводження проекту Закону України "Про охорону архітектурної спадщини України" протягом року Відділ з питань взаємодії з Верховною Радою України
7. Забезпечити супровід законопроекту N 2503 "Про нормування у будівництві" протягом року Відділ з питань взаємодії з Верховною Радою України
8. Забезпечити супровід законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про транскордонне співробітництво" протягом року Відділ з питань взаємодії з Верховною Радою України
9. Забезпечити супровід законопроекту "Про основні засади надання субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів" протягом року Відділ з питань взаємодії з Верховною Радою України

V. Фінансова, контрольно-ревізійна та господарська діяльність

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальні
1. Забезпечити складання та подання на погодження Міністерству фінансів України кошторисів та планів асигнувань на 2008 рік I квартал Фінансово- економічний департамент
2. Здійснити перевірку кошторисів, планів асигнувань, штатних розписів на 2008 рік ДАБІ і Комітету та відповідно направити до Міністерства фінансів України на погодження I квартал Фінансово- економічний департамент
3. Скласти та подати на погодження Мінфіну України зміни до кошторисів та планів асигнувань на 2008 рік I квартал Фінансово- економічний департамент
4. Узагальнити та подати на затвердження (погодження) штатний розпис Міністерства I квартал Фінансово- економічний департамент
5. Скласти та подати до Міністерства фінансів України інформацію про виконання паспорту (паспортів) бюджетної програми I квартал Фінансово- економічний департамент
6. Скласти та подати річну (квартальну) звітність по Міністерству. - до Податкової адміністрації, податковий звіт за формоюN 1 ДФ (z0960-03) ; - до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; - до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; - до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України; - звіт про використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення; - звіт з праці; - звіт про використання робочого часу; - звіт про розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; - звіт до Фонду соціального захисту інвалідів щоквартально Фінансово- економічний департамент
7. Сформувати пропозиції щодо капітальних видатків на 2009 рік та прогнози на 2010-2012 роки II квартал Фінансово- економічний департамент
8. Скласти та подати до Пенсійного фонду України персоніфікований облік застрахованих осіб про доходи та нараховані внески за 2007 рік січень- червень Фінансово- економічний департамент
9. Скласти та подати до Мінфіну проекти зведених кошторисів, плани асигнувань (річний розпис асигнувань Державного бюджету України на 2008 рік) за бюджетними програмами, відповідно до лімітних довідок про бюджетні асигнування I квартал Фінансово- економічний департамент
10. Скласти та подати до Держказначейства розподіл показників зведених кошторисів, зведений план асигнувань загального фонду (територіальний розпис) в розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів, включених до мережі протягом 10 днів після надання Держказначей- ством витягів з розписуДержавного бюджету України на 2008 рік (107-17) Фінансово- економічний департамент
11. Сформувати попередні показники проекту Державного бюджету України на 2009 рік та прогноз на 2010-2012 роки I квартал Фінансово- економічний департамент
12. Скласти та подати інформацію про виконання паспортів бюджетних програм Міністерства за 2007 рік та затвердити паспорти бюджетних програм на 2008 рік згідно з визначеними термінами Фінансово- економічний департамент
13. Проводити контрольні заходи господарської діяльності підприємств, установ та організацій, віднесених до сфери управління Міністерства (за окремим планом) та готувати звіти за результатами перевірок протягом року Контрольно- ревізійний відділ
14. Оптимізувати діяльність та удосконалити організаційну структуру підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Міністерства протягом року Департамент інформаційного і господарського забезпечення та управління майном
15. Забезпечити впровадження системи електронного документообігу ДОК ПРОФ 2.0 в Центральному апараті Міністерства I півріччя Департамент інформаційного і господарського забезпечення та управління майном
16. Провести інвентаризацію майна, яке перебуває на обліку в Міністерстві I півріччя Департамент інформаційного і господарського забезпечення та управління майном
17. Завершити підключення електронної пошти в центральному апараті Міністерства I півріччя Департамент інформаційного і господарського забезпечення та управління майном
18. Укласти тимчасові Угоди на адміністративно-експлуатаційні послуги для забезпечення діяльності Міністерства січень-лютий Департамент інформаційного і господарського забезпечення та управління майном
19. Здійснювати перевірку стану виконавської дисципліни в структурних підрозділах Міністерства за окремим графіком Сектор контролю
20. Готувати інформацію щодо стану виконання у підрозділах Міністерства актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України щомісячно Сектор контролю

VI. Кадрові питання

Основні напрямки кадрової роботи:
реалізація державної політики у сфері державної служби та з питань кадрової роботи;
розвиток професійного кадрового потенціалу державного управління у сфері будівництва, архітектури, регіонального розвитку, залучення на державну службу висококваліфікованих спеціалістів, формування дієздатного кадрового потенціалу; залучення молоді на державну службу;
організація підвищення кваліфікації державних службовців, керівників підприємств, установ і організацій сфери управління Мінрегіонбуду та їх кадрового резерву;
формування якісного складу керівників підприємств, установ і організацій сфери управління Міністерства;
сприяння вирішенню питань раціонального використання на державній службі професійно підготовлених фахівців.
N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповіда- льні
1. Надавати практичну та організаційно - методичну допомогу підприємствам, організаціям і установам сфери управління з питань призначення, переведення, працевлаштування, вивільнення працівників та інших питань протягом року Відділ кадрів
2. Організовувати навчання держслужбовців апарату та керівників підприємств, установ та організацій сфери управління Міністерства, кадрового резерву згідно із графіком Відділ кадрів
3. Забезпечити організацію підвищення кваліфікації державних службовців, керівників підприємств, установ і організацій сфери управління Мінрегіонбуду та їх кадрового резерву протягом року Відділ кадрів
4. Забезпечити проведення: - функціонального обстеження Міністерства; - щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них завдань і обов'язків; - атестації державних службовців центрального апарату; - атестації керівників підприємств, установ і організацій сфери управління Міністерства листопад- грудень жовтень листопад- грудень вересень Відділ кадрів, Департамент інформацій- ного і господарсь- кого забезпечен- ня та управління майном
5. Підготувати та надати Головдержслужбі інформацію про стан виконання вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією" (356/95-ВР) щоквартально Відділ кадрів
6. Підготувати та провести з керівниками кадрових служб підприємств, установ та організацій сфери управління Міністерства семінар "Організація кадрової роботи на підприємствах, в установах та організаціях сфери управління Мінрегіонбуду" травень Відділ кадрів
7. Підготувати Головдержслужбі звіт про стан виконання Програми підготовки та залучення молоді до державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, створення умов для її професійного зростання (1444-2003-п) до 15 грудня Відділ кадрів
8. Здійснювати укладання та переукладання з керівниками державних підприємств, установ та організацій сфери управління Міністерства, трудових договорів (контрактів) на підставі кількісних та якісних показників оцінки їхньої роботи та необхідності омолодження керівного складу цих підприємств протягом року Відділ кадрів

VII. Висвітлення діяльності в засобах масової інформації

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальні
1. Забезпечити інформаційне наповнення офіційного веб-сайту Мінрегіонбуду у відповідності до чинного законодавства протягом року Відділ по роботі зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю
2. Забезпечити висвітлення у засобах масової інформації діяльності Міністерства, засідань Колегії, Громадської ради, Науково-технічної ради, семінарів, круглих столів і т.п., участь в яких бере Міністерство протягом року Відділ по роботі зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю
3. Організовувати презентацію Міністерства регіональним засобам масової інформації Щокварта- льно Відділ по роботі зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю
4. Організовувати прес-конференції за участю керівництва Міністерства за підсумками роботи Щокварта- льно Відділ по роботі зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю
5. Забезпечити проведення онлайн-конференцій керівництва Мінрегіонбуду на офіційному веб-сайті протягом року Відділ по роботі зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю
6. Забезпечити інформаційний супровід законодавчих та інших нормотворчих ініціатив Міністерства протягом року Відділ по роботі зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю
7. Створити "гарячу телефонну лінію" Міністерства, з метою надання громадянам можливості телефонувати та інформувати про факти корупції, тиску та вимагання протягом року Відділ по роботі зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю