ДЕРЖАВНА СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.09.2008 N 544

Про затвердження Програми з охорони навколишнього середовища

З метою забезпечення підвищення екологічної безпеки у дорожній галузі та обмеження шкідливого впливу забруднюючих речовин на навколишнє середовище при будівництві, ремонті та утриманні автомобільних доріг загального користування НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Програму Укравтодору з охорони навколишнього середовища на період 2008-2011 роки, що додається.
2. УДВТП "Укрдортехнологія" (Нагайчук В.М.) забезпечити тиражування та розповсюдження документа дорожнім підприємствам та організаціям.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Березовського М.В.
Голова
В.Гуржос

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
автомобільних доріг України
09.09.2008  N 544

ПРОГРАМА

Укравтодору з охорони навколишнього середовища на період 2008-2011 роки

 ПОГОДЖЕНО:                           РОЗРОБЛЕНО:
 Начальник Управління                 Директор
 науково-технічної політики           ДерждорНДІ
 _____________ С.І.Андрєєв            _____________ П.М.Коваль
 "___" ____________ 2008 р.           "___" ____________ 2008 р.
 Директор Департаменту                Завідувач відділу екології
 автомобільних доріг                  та кам'яних матеріалів
 _____________ О.В.Сухоносов          _____________ Н.А.Бородіна
 "___" ____________ 2008 р.           "___" ____________ 2008 р.
 Начальник управління                 Старший науковий
 будівництва та інвестиційної         співробітник відділу
 політики                             екології та кам'яних
                                      матеріалів
 _____________ В.В.Гамалій            _____________ Є.К.Гончаренко
 "___" ____________ 2008 р.           "___" ____________ 2008 р.

I. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Програма враховує положення Державної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2007-2011 роки (710-2005-п) , вимоги Закону України "Про автомобільні дороги" від 08.09.2005 р. N 2862-IV (2862-15) та Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.91 р. N 1264-XII (1264-12) і визначає основні напрями охорони навколишнього середовища на автомобільних дорогах загального користування (далі - автомобільні дороги) та дорожньої інфраструктури. Програма направлена на інтеграцію автомобільних доріг до загальноєвропейської транспортної мережі.
Для ефективності впровадження природоохоронних заходів у ДБН В.2.3-4:2007 "Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво" були встановлені такі основні джерела впливу автомобільних доріг на навколишнє природне середовище:
- автомобільна дорога як інженерна споруда;
- транспортний рух;
- технологічні процеси будівництва і реконструкції доріг;
- технологічні процеси утримання доріг.
Це дозволило сформувати комплекс заходів із забезпечення екологічної безпеки у дорожньому господарстві України та визначити приоритетні напрямки науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, виконання яких дозволить у подальшому забезпечити сталий розвиток дорожнього господарства.
Поліпшення транспортно-експлуатаційних якостей автомобільних доріг шляхом реконструкції та капітального ремонту (заміна дорожнього одягу, укріплення узбіч, ремонт штучних споруд тощо), у тому числі переведення їх у вищу категорію, безпосередньо впливає на зниження негативного впливу автомобільної дороги на навколишнє середовище.

II. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою Програми є забезпечення вимог природоохоронного законодавства України і сприяння екологічно збалансованому розвитку держави шляхом обмеження негативного впливу виробничих баз дорожнього господарства на навколишнє середовище і підвищення екологічної безпеки автомобільних доріг загального користування, а також забезпечення планомірного розвитку мережі автомобільних доріг та покращення їх естетичних і комфортних якостей.

III. ШЛЯХИ І НАПРЯМИ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА В ДОРОЖНЬОМУ КОМПЛЕКСІ

Діяльність підприємств і організацій, які входять до сфери управління Державної служби автомобільних доріг України, направлена на запобігання (мінімізацію) негативного впливу на навколишнє природне середовище. Шляхи і напрями охорони навколишнього середовища в дорожньому комплексі в повній мірі відповідають основним завданням і заходам Державної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2007-2011 роки (710-2005-п) , згідно з якими охорона навколишнього природного середовища у процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг повинна здійснюватись відповідно до законів України, ратифікованих Україною міжнародних конвенцій та угод щодо охорони навколишнього середовища шляхом зниження впливу на нього дорожньої складової автомобільно-дорожнього комплексу, зокрема:
- збільшення частки заходів з охорони навколишнього природного середовища у проектній документації на будівництво, реконструкцію і капітальний ремонт об'єктів дорожнього господарства;
- недопущення необґрунтованої фрагментації територій шляхом визначення під час виконання вишукувальних робіт оптимального варіанта розміщення автомобільних доріг з метою забезпечення формування і збереження територій та об'єктів екомережі;
- будівництва обходів населених пунктів;
- будівництва ефективних водовідвідних та водоочисних споруд і конструкцій, укріплення укосів з метою запобігання розвитку ерозії;
- будівництва шумопоглинальних та звуковідбивних екранів на автомагістралях і в разі потреби на інших автомобільних дорогах державного значення;
- будівництва та облаштування переходів для міграції тварин (спеціальні труби в тілі земляного полотна, віадуки та естакади над природними ландшафтами, транспортні тунелі під ними тощо) та захисних парканів;
- передбачення в проектній документації компенсаційних заходів і їх здійснення під час будівництва автомобільних доріг на територіях та об'єктах екомережі;
- збільшення під час будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів дорожнього господарства частки витрат на створення та утримання зелених насаджень у смугах відведення автомобільних доріг і захисних насаджень уздовж автомобільних доріг з обов'язковою заміною на більш газо- та пиловитривалі породи дерев (липа, ясен, клен, явір тощо);
- впровадження нових технологій, конструкцій і матеріалів у процесі будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг з метою зменшення рівня шуму та обсягу викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря під час руху автомобілів та виконання ремонтно-будівельних робіт, виготовлення, транспортування, укладання асфальтобетонного покриття тощо;
- впровадження новітніх технологій утримання доріг, насамперед у зимовий період;
- оснащення дорожньо-експлуатаційних підрозділів машинами і механізмами для збирання та утилізації відходів і порубаних залишків з їх подрібненням.
Для реалізації зазначених вище напрямків і вирішення низки питань екологічного характеру, що існують у галузі, передбачено виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, які направленні на розробку нормативної документації, методичної бази, документів рекомендаційного та інформаційного характеру (додаток А).

IV. ЗАХОДИ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ У ДОРОЖНЬОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Заходи із забезпечення екологічної безпеки у дорожньому господарстві підрозділяються на три складових у залежності від видів робіт, що проводяться на автомобільних дорогах загального користування, а саме:
1. Природоохоронні заходи, які впроваджуються при поточному ремонті та утриманні автомобільних доріг.
2. Природоохоронні заходи на виробничих базах.
3. Природоохоронні заходи, що передбачені проектними рішеннями на будівництво, реконструкцію та/або капітальний ремонт автомобільних доріг.
Заходи із забезпечення екологічної безпеки у дорожньому господарстві визначені у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. N 1147 (1147-96-п) "Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів". Перелік природоохоронних заходів, які впроваджуються при поточному ремонті і утриманні автомобільних доріг, та природоохоронних заходів на виробничих базах наведені в додатку Б.
До виробничих баз відносяться: кар'єри кам'яних матеріалів, притрасові кар'єри, асфальто- та цементобетонні заводи, притрасові склади мінеральних матеріалів, притрасові склади органічних та мінеральних в'яжучих, склади протиожеледних матеріалів, бітумосховища тощо.
До природоохоронних заходів, що передбачені проектними рішеннями на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг, згідно з ДБН А.2.2-1-2003 "Проектування. Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд", віднесені:
- ресурсозберігаючі заходи;
- використання нових технологій, матеріалів та сучасних проектних рішень;
- захисні заходи;
- відновлювальні заходи;
- компенсаційні заходи;
- охоронні заходи.
До ресурсозберігаючих заходів належать заходи, які передбачають збереження і раціональне використання земельних, водних, енергетичних, паливних ресурсів, повторне їх використання, у тому числі:
- влаштування насипів і укріплення укосів за рахунок ґрунтів виїмок;
- повторне використання родючого ґрунту;
- застосування промислових відходів (шлаки, щебінь ГЗК тощо);
- утилізація деревини при розчищенні захисних лісонасаджень;
- виключення роботи машин та механізмів на холостому ході;
- теплозберігаючі заходи щодо механізмів та побутових приміщень за умови проведення будівельних робіт в холодний сезон;
- використання альтернативних видів палива.
Використання нових технологій, матеріалів та сучасних проектних рішень передбачає:
- використання металевих та пластикових водопропускних труб;
- застосування промислових відходів (шлаки, щебінь ГЗК тощо);
- влаштування ефективних дренажних систем, протизсувних конструкцій, габіонів, захисних галерей тощо;
- влаштування дорожніх покриттів підвищеної довговічності;
- ресайклінг;
- впровадження бітумно-емульсійних технологій;
- укріплення укосів геосинтетичними матеріалами;
- застосування довговічних захисних покриттів;
- застосування довговічних матеріалів для дорожньої розмітки.
Захисні заходи підрозділяються на:
- комплексні заходи;
- заходи зі зменшення запиленості;
- заходи із захисту водного середовища та ґрунтів;
- заходи із захисту від викидів та шуму;
- заходи із захисту споруд від вібрації;
- заходи щодо захисту фауни;
- поводження з відходами.
До комплексних заходів щодо попередження небезпечних геологічних явищ (зсувів, водної ерозії, підтоплення), які одночасно є заходами із захисту водного середовища, відносяться:
- влаштування водопропускних споруд у понижених місцях з поперечним ухилом території;
- створення системи поверхневого водовідводу (лотки, бистрини, кювети тощо) для попередження водної ерозії і запобігання забруднення ґрунтів, поверхневих водних об'єктів та ґрунтових вод;
- гідроізоляція та укріплення русел біля вхідних і вихідних отворів водопропускних споруд;
- захист від водної та вітрової ерозії земляного полотна шляхом укріплення укосів, бокових канав, розподілювальної смуги;
- влаштування ефективних дренажних систем, протизсувних конструкцій, габіонів, захисних галерей тощо;
- облаштування на зсувонебезпечних ділянках (на схилах в місцях близького розташування підземних вод) перехоплюючого дренажу.
Заходи зі зменшення запиленості:
- влаштування покриттів удосконаленого типу;
- укріплення узбіч дороги щебеневими матеріалами, резервно-технологічної смуги - посівом трав;
- облаштування з'їздів на місцеві дороги відповідно до вимог ДБН В.2.3-4;
- застосовування сучасних технологій, які дозволяють знизити інтенсивність утворення пилу в смузі відведення автомобільної дороги.
Заходи із захисту водного середовища та ґрунтів передбачають:
- влаштування конструкції дорожнього одягу і земляного полотна без застосування токсичних матеріалів;
- влаштування на ділянках автомобільної дороги в межах водоохоронних зон ізольованих систем водовідводу з очисними спорудами.
Заходи із захисту від викидів та шуму:
- влаштування шумопоглинальних та звуковідбивних екранів у межах населених пунктів, смуг регульованої рекреації та стаціонарної рекреації, а також вздовж територій і об'єктів природно-заповідного фонду;
- посадка захисних лісонасаджень.
До заходів із захисту споруд від вібрації віднесено влаштування противібраційних екранів.
Заходи щодо захисту фауни передбачають:
- встановлення захисних парканів для обмеження потрапляння тварин на проїзну частину;
- влаштування переходів для міграції тварин відповідно до існуючих біотопів.
Поводження з відходами при будівництві автомобільних доріг передбачає:
- належну організацію і контроль будівництва з метою мінімізації утворення відходів;
- локалізацію, тимчасове складування та подальше вивезення будівельних і побутових відходів до місць їх переробки та утилізації;
- встановлення на ділянках виконання робіт спеціальних контейнерів для відходів металу, промасленого ганчір'я, нафтопродуктів тощо.
До відновлювальних заходів віднесено:
- рекультивація земель у межах смуги відведення автомобільної дороги, кар'єрів та резервів ґрунту, площ технологічних проїздів, будмайданчиків тощо;
- відновлення зелених насаджень;
- відновлення, реконструкція, перебудова меліоративних систем.
Компенсаційні заходи направлені на:
- компенсацію зелених насаджень посадкою нових;
- компенсаційні виплати за збитки рибному господарству при роботах у водоохоронних зонах та акваторіях;
- матеріальну компенсацію за порушення стану довкілля при неможливості його адекватного відновлення.
До компенсаційних заходів не належать компенсація за землю, знесені споруди, витрати на археологічні роботи та відновлення пам'яток, реконструкцію та перевлаштування комунікацій тощо.
Охоронними заходами є:
- оповіщення населення про наміри щодо будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільної дороги чи її ділянки;
- оповіщення населення про екологічні наслідки будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільної дороги чи її ділянки;
- оцінка впливу нового будівництва на оточуючі будівлі і споруди та населення, що проживає у межах території забудови;
- перевірка відповідності прийнятих проектних критеріїв реальним умовам роботи об'єкта будівництва, реконструкції та капітального ремонту;
- обстеження, аналіз та оцінювання фактичних впливів на навколишнє середовище в межах зон впливів планованої діяльності.
Обсяг необхідності впровадження зазначених вище заходів визначається розділом ОВНС проектної документації. Більшість природоохоронних заходів та відповідних проектних рішень мають комплексний характер (виконують кілька функцій). Зазначені в розділі ОВНС заходи підлягають обов'язковому виконанню, для чого рекомендується проводити періодичний контроль за їх впровадженням.
З метою забезпечення виконання заходів з охорони навколишнього природного середовища проводитиметься екологічний моніторинг автомобільних доріг, який передбачає:
- обов'язковий розгляд відповідними технічними радами проектувальників та органів, що затверджують проектну документацію на будівництво і реконструкцію автомобільних доріг, результатів оцінювання впливу на навколишнє природне середовище об'єктів, що проектуються;
- контроль за повнотою і точністю включення до проектної документації положень, схвалених технічними радами, нагляд за реалізацією природоохоронних заходів та за будівництвом природоохоронних і захисних споруд, аналіз у процесі виконання будівельних робіт ефективності передбачених у проектній документації заходів та їх корегування (у разі потреби);
- спостереження за роботою водовідвідних, водоочисних, протиерозійних, шумозахисних та інших природоохоронних споруд.

V. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Виконання Програми дасть змогу покращити екологічний стан автомобільних доріг і дорожньої будівельної індустрії та забезпечити:
- поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг і приведення його у відповідність з вимогами нормативних документів, створення належної дорожньої інфраструктури;
- інтеграцію автомобільних доріг України до європейської транспортної мережі;
- удосконалення системи управління автомобільними дорогами;
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів;
- зменшення на 25-30 відсотків негативного впливу автомобільних доріг, що будуються, на навколишнє середовище за рівнем шуму, забруднення атмосферного повітря, водних ресурсів та ґрунту; на 5-10 відсотків обсягу зникнення представників флори і фауни внаслідок провадження транспортно-дорожньої діяльності та питомого обсягу використання природних ресурсів;
- зниження рівня забруднення за межами смуги відведення земель, водних об'єктів і атмосферного повітря;
- збереження територій та об'єктів природного заповідного фонду, пам'яток культури, об'єктів археології тощо.

VI. ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Заходи із забезпечення екологічної безпеки у дорожньому господарстві впроваджуються відповідно до:
- проектної документації на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг;
- фінансових розподілів служб автомобільних доріг в АР Крим, областях та м. Севастополі.
Природоохоронні заходи на виробничих базах впроваджуються за власні кошти організацій та підприємств, на балансі яких вони знаходяться.
Розробка нормативної документації, методичної бази, документів рекомендаційного та інформаційного характеру щодо питань охорони навколишнього середовища і забезпечення екологічної безпеки в дорожньому господарстві здійснюється згідно з тематичними планами науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт Укравтодору.
Координація діяльності та систематичний контроль за виконанням передбачених Програмою заходів, ефективним та цільовим використанням коштів її виконавцями, а також залучення до виконання Програми в установленому законодавством порядку підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування покладається на Укравтодор.

Додаток А

Науково-дослідні роботи

Ч.ч. Найменування робіт Терміни виконання робіт по роках
1 2 3
Розділ I. Нормативна база
1.1 Розробити методику оцінки необхідності влаштування шумозахисних екранів на автомобільних дорогах загального користування 2008
1.2 Розробка ВБН "Споруди транспорту. Шумопоглинаючі та звуковідбивні екрани" 2011
Розділ II. Екологічна безпека
Напрямок 1: Оцінка впливу на навколишнє середовище
1.1 Аналіз та комплексна оцінка забруднення придорожнього простору системи автомобіль - дорога - середовище (АДС) 2009-2010
1.2 Розробка методик оцінки прогнозованих рівнів впливів планованої діяльності на навколишнє природне середовище 2009-2011
Напрямок 2: Шумопоглинаючі та звуковідбивні екрани
2.1 Науково-технічний супровід робіт з влаштування штучних шумозахисних екранів на автомобільних дорогах загального користування 2008-2011 (у разі передбачення цих робіт у проектно- кошторисній документації)
Напрямок 3: Водовідвідні та водоочисні споруди і конструкції
3.1 Розробити рекомендації з вибору технологічних схем відведення та очищення стоків з поверхні автомобільних доріг і штучних споруд та рекомендацій щодо її застосування 2009-2010
3.2 Науково-технічний супровід робіт з влаштування очисних споруд стоків з поверхні дорожнього покриття 2008-2011 (у разі передбачення цих робіт у проектно- кошторисній документації)
Напрямок 4: Переходи для міграції тварин, захисні паркани
4.1 Розробка методичних вказівок щодо влаштування переходів для міграції тварин та захисних парканів 2010

Додаток Б

ПРИРОДООХОРОННІ ЗАХОДИ,

які впроваджуються при поточному ремонті та утриманні автомобільних доріг і на виробничих базах

Найменування заходів Одиниця виміру Плановані обсяги виконання, всього у тому числі по роках Примітка
2008 2009 2010 2011
1. Природоохоронні заходи, які впроваджуються при поточному ремонті та утриманні автомобільних доріг
1.1 Укріплення узбіч та укосів земляного полотна і виїмок (засів трав, одернування тощо), у тому числі: кв.м 8389663 1957142 2057216 2203105 2172200
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 10000 2500 2500 2500 2500
Служба автомобільних доріг у Волинській області 716500 48000 159200 290500 218800
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 120000 3000 30000 37000 50000
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 8000 2000 2000 2000 2000
Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 41000 8000 10000 11000 12000
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 9000 2000 3400 1600 2000
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 500 80 100 120 200
Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області 4000 1000 1000 1000 1000
Служба автомобільних доріг у Київській області 367500 52500 87500 105000 122500
Служба автомобільних доріг у Луганській області 165000 75000 30000 30000 30000
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 48000 12000 12000 12000 12000
Служба автомобільних доріг в Одеській області 6144000 1536000 1536000 1536000 1536000
Служба автомобільних доріг у Полтавській області 142000 60000 40000 12000 30000
Служба автомобільних доріг у Рівненській області 14600 3200 3350 3850 4200
Служба автомобільних доріг у Сумській області 32000 8000 8000 8000 8000
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 158000 32000 36000 40000 50000
Служба автомобільних доріг у Харківській області 100000 20000 20000 30000 30000
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 105000 23000 25500 27500 29000
Служба автомобільних доріг у Черкаській області 30 000 0 8000 10000 12000
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 30000 30000 0 0 0
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області 80000 20000 20000 20000 20000
Служба автомобільних доріг у місті Севастополі 64563 18862 22666 23035 0
1.2 Посадка дерев, у тому числі: шт. 472191 124734 113523 116577 117357
Служба автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим 17996 3878 4265 4692 5161 при наявності фінансування
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 26000 6500 6500 6500 6500
Служба автомобільних доріг у Волинській області 28781 7342 5949 8390 7100
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 1500 250 300 400 550
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 6410 410 2000 2000 2000
Служба автомобільних доріг у Житомирській області 6624 1924 1500 1600 1600
Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 8870 2070 2100 2200 2500
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 12000 3000 3000 3000 3000
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 28400 6200 7000 7200 8000
Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області 2800 730 720 680 670
Служба автомобільних доріг у Київській області 8000 2000 2000 2000 2000
Служба автомобільних доріг у Луганській області 24000 6000 6000 6000 6000
Служба автомобільних доріг у Львівській області 935 375 269 115 176
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 3200 800 800 800 800
Служба автомобільних доріг в Одеській області 60000 15000 15000 15000 15000
Служба автомобільних доріг у Полтавській області 22740 5620 5620 5700 5800
Служба автомобільних доріг у Рівненській області 1400 500 300 300 300
Служба автомобільних доріг у Сумській області 24000 6000 6000 6000 6000
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 45800 10300 11000 12000 12500
Служба автомобільних доріг у Харківській області 7400 1500 1700 2000 2200
Служба автомобільних доріг у Херсонській області 15000 6000 3000 3000 3000
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 20000 5000 5000 5000 5000
Служба автомобільних доріг у Черкаській області 25000 10000 5000 5000 5000
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 6100 1600 1500 1500 1500
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області 65000 20000 15000 15000 15000
Служба автомобільних доріг у місті Севастополі 4235 1735 2000 500 0
1.3 Посадка кущів, у тому числі: шт. 83348 21449 19678 20780 21441
Служба автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим 7711 1662 1828 2010 2211 при наявності фінансування
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 1920 480 480 480 480
Служба автомобільних доріг у Волинській області 250 50 100 50 50
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 2500 0 500 1000 1000
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 640 40 200 200 200
Служба автомобільних доріг у Житомирській області 2705 975 660 580 490
Служба автомобільних доріг у Київській області 4000 1000 1000 1000 1000
Служба автомобільних доріг у Луганській області 1000 250 250 250 250
Служба автомобільних доріг у Львівській області 2460 660 600 600 600
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 1200 300 300 300 300
Служба автомобільних доріг в Одеській області 2000 500 500 500 500
Служба автомобільних доріг у Полтавській області 1330 280 300 350 400
Служба автомобільних доріг у Рівненській області 527 77 150 150 150
Служба автомобільних доріг у Сумській області 400 100 100 100 100
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 17120 3620 4000 4500 5000
Служба автомобільних доріг у Херсонській області 9000 3000 2000 2000 2000
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 26000 6500 6500 6500 6500
Служба автомобільних доріг у Черкаській області 240 60 60 60 60
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області 610 160 150 150 150
Служба автомобільних доріг у місті Севастополі 1735 1735 0 0 0
1.4 Облаштування майданчиків для приготування і складування дорожньо- будівельних матеріалів, у тому числі: шт. 304 61 80 83 80
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 123 27 32 32 32
Служба автомобільних доріг у Волинській області 4 1 1 1 1
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 9 1 2 4 2
Служба автомобільних доріг у Житомирській області 12 0 3 5 4
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 11 3 2 3 3
Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 20 5 5 5 5
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 12 3 3 3 3
Служба автомобільних доріг у Київській області 12 3 3 3 3
Служба автомобільних доріг у Луганській області 3 0 1 1 1
Служба автомобільних доріг у Львівській області 8 2 2 2 2
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 16 4 4 4 4
Служба автомобільних доріг в Одеській області 24 3 9 7 5
Служба автомобільних доріг у Полтавській області 16 2 4 4 6
Служба автомобільних доріг у Рівненській області 15 0 5 5 5
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 8 2 2 2 2
Служба автомобільних доріг у Херсонській області 8 2 2 2 2
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 3 3 0 0 0
1.5 Проведення робіт із забезпечення санітарного стану смуги відведення (розчистка смуги відведення), у тому числі: тис.п.м 105993,36 25943,94 25812,40 26851,40 27385,62
Служба автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим 14619,15 3150,00 3465,00 3811,50 4192,65 при наявності фінансування
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 640,00 160,00 160,00 160,00 160,00 видалення порослі
Служба автомобільних доріг у Волинській області 2240,00 540,00 500,00 600,00 600,00
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 114,00 28,50 28,50 28,50 28,50
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 13,44 3,54 3,50 3,20 3,20
Служба автомобільних доріг у Житомирській області 136,00 0,00 45,00 46,00 45,00
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 74,00 20,00 16,00 18,00 20,00
Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 4160,00 1050,00 1030,00 1040,00 1040,00
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 16,00 4,00 4,00 4,00 4,00
Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області 750,00 187,00 188,00 188,00 187,00
Служба автомобільних доріг у Київській області 20000,00 5000,00 5000,00 5000,00 5000,00
Служба автомобільних доріг у Луганській області 1257,00 300,00 315,00 321,00 321,00
Служба автомобільних доріг у Львівській області 183,77 47,90 45,40 46,20 44,27
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 4480,00 1120,00 1120,00 1120,00 1120,00
Служба автомобільних доріг в Одеській області 23040,00 5760,00 5760,00 5760,00 5760,00
Служба автомобільних доріг у Полтавській області 1702,00 500,00 52,00 550,00 600,00
Служба автомобільних доріг у Рівненській області 1000,00 250,00 250,00 250,00 250,00
Служба автомобільних доріг у Сумській області 2400,00 600,00 600,00 600,00 600,00
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 790,00 160,00 180,00 200,00 250,00
Служба автомобільних доріг у Харківській області 3480,00 870,00 870,00 870,00 870,00
Служба автомобільних доріг у Херсонській області 20,00 5,00 5,00 5,00 5,00
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 16800,00 4200,00 4200,00 4200,00 4200,00
Служба автомобільних доріг у Черкаській області 7220,00 1820,00 1800,00 1800,00 1800,00
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 748,00 148,00 150,00 200,00 250,00
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області 40,00 10,00 10,00 10,00 10,00
Служба автомобільних доріг у місті Севастополі 70,00 10,00 15,00 20,00 25,00
1.6 Встановлення сміттєзбиральних контейнерів, у тому числі: шт. 4768 1278 1095 1175 1220
Служба автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим 1159 250 275 302 332 при наявності фінансування
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 150 20 30 50 50
Служба автомобільних доріг у Волинській області 2 1 0 1 0
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 135 30 35 40 30
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 13 13 0 0 0
Служба автомобільних доріг у Житомирській області 64 15 11 18 20
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 165 30 40 45 50
Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 182 32 40 50 60
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 92 32 20 20 20
Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області 70 15 17 18 20
Служба автомобільних доріг у Київській області 53 17 12 12 12
Служба автомобільних доріг у Луганській області 500 200 100 100 100
Служба автомобільних доріг у Львівській області 55 10 10 15 20
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 40 10 10 10 10
Служба автомобільних доріг в Одеській області 38 8 10 10 10
Служба автомобільних доріг у Полтавській області 23 5 5 5 8
Служба автомобільних доріг у Рівненській області 850 250 200 200 200
Служба автомобільних доріг у Сумській області 850 250 200 200 200
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 25 5 5 5 10
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 140 40 35 35 30
Служба автомобільних доріг у Черкаській області 80 20 20 20 20
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 47 20 10 9 8
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області 20 5 5 5 5
Служба автомобільних доріг у місті Севастополі 15 0 5 5 5
1.7 Вивіз відходів (побутових, будівельних), у тому числі: т 47599,4 12063,6 11980,6 11800,6 11754,6
Служба автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим 1012,0 180,0 198,0 302,0 332,0
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 640,0 160,0 160,0 160,0 160,0
Служба автомобільних доріг у Волинській області 28,0 8,0 7,0 7,0 6,0
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 3600,0 900,0 900,0 900,0 900,0 вивіз побутових відходів
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 1600,0 700,0 500,0 300,0 100,0
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 143,0 40,0 38,0 35,0 30,0
Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 1000,0 250,0 250,0 250,0 250,0
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 80,0 20,0 20,0 20,0 20,0
Служба автомобільних доріг у Київській області 1930,0 480,0 480,0 480,0 490,0
Служба автомобільних доріг у Луганській області 1040,0 260,0 260,0 260,0 260,0
Служба автомобільних доріг у Львівській області 44,0 10,0 12,0 11,0 11,0
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 1600,0 400,0 400,0 400,0 400,0
Служба автомобільних доріг в Одеській області 38,4 9,6 9,6 9,6 9,6
Служба автомобільних доріг у Полтавській області 580,0 120,0 120,0 140,0 200,0
Служба автомобільних доріг у Рівненській області 800,0 200,0 200,0 200,0 200,0
Служба автомобільних доріг у Сумській області 200,0 50,0 50,0 50,0 50,0
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 490,0 120,0 120,0 120,0 130,0
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 20850,0 5350,0 5300,0 5150,0 5050,0
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 2900,0 800,0 750,0 700,0 650,0
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області 24,0 6,0 6,0 6,0 6,0
Служба автомобільних доріг у місті Севастополі 9000,0 2000,0 2200,0 2300,0 2500,0
1.8 Відновлення діючих та влаштування нових споруд берегозахисту, у тому числі: п.м 6493 1150 1700 1780 1863
Служба автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим 993 0 300 330 363 при наявності фінансування
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 1300 250 300 350 400
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 3000 600 800 800 800
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 1200 300 300 300 300
1.9 Ремонт (перебудова) водопропускних труб, у тому числі: шт. 4412 1014 1057 1133 1208
Служба автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим 2608 562 618 680 748 при наявності фінансування
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 256 64 64 64 64 ремонт укріплення
Служба автомобільних доріг у Волинській області 35 2 11 13 9
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 19 4 6 5 4
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 538 133 135 135 135
Служба автомобільних доріг у Житомирській області 10 1 2 3 4
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 41 8 10 11 12
Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 32 7 8 8 9
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 117 25 27 30 35
Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області 6 1 2 2 1
Служба автомобільних доріг у Київській області 46 8 10 12 16
Служба автомобільних доріг у Луганській області 130 30 35 35 30
Служба автомобільних доріг в Одеській області 200 50 50 50 50
Служба автомобільних доріг у Полтавській області 44 8 10 12 14
Служба автомобільних доріг у Рівненській області 19 4 4 5 6
Служба автомобільних доріг у Сумській області 80 20 20 20 20
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 7 1 2 2 2
Служба автомобільних доріг у Харківській області 69 12 15 18 24
Служба автомобільних доріг у Херсонській області 8 2 2 2 2
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 12 3 4 3 2
Служба автомобільних доріг у Черкаській області 20 4 4 6 6
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 40 10 10 10 10
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області 65 50 5 5 5
Служба автомобільних доріг у місті Севастополі 10 5 3 2 0
1.10 Відновлення і влаштування у зоні розташування мостів підпірних стін, протилавинних галерей, захисних укріплень, регуляційних споруд тощо, у тому числі: кількість мостів 200 42 50 52 56
Служба автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим 12 0 3 4 5
Служба автомобільних доріг у Волинській області 6 1 2 1 2
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 40 10 10 10 10 відновлення підпірних стін мостів
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 19 4 4 5 6
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 32 6 8 9 9
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 4 1 1 1 1
Служба автомобільних доріг у Сумській області 8 2 2 2 2
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 13 2 3 4 4
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 3 2 1 0 0
Служба автомобільних доріг у Черкаській області 47 9 12 12 14
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 16 5 4 4 3
1.11 Влаштування очисних споруд поверхневого водовідводу автомобільних доріг(*), у тому числі: загальна кількість очисних споруд 13 4 3 4 2
Служба автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим 7 1 2 2 2 при наявності фінансування
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 1 1 0 0 0
Служба автомобільних доріг у місті Севастополі 5 2 1 2 0
1.12 Рекультивація земель(*), у тому числі: кв.км 7946,76 782,7 2105,31 2529,04 2529,7
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 7870,0 770,0 2100,0 2500,0 2500,0
Служба автомобільних доріг у Волинській області 1,15 0,18 0,29 0,4 0,28
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 0,9 0,3 0,1 0,25 0,25
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 3,5 0,5 1 1 1
Служба автомобільних доріг у Житомирській області 1,52 0,2 0,3 0,36 0,66
Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 0,06 0,06
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 1,2 0,3 0,3 0,3 0,3
Служба автомобільних доріг у Полтавській області 1,6 0,3 0,4 0,4 0,5
Служба автомобільних доріг у Сумській області 1,11 1,0 0,04 0,05 0,02
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 1,2 0,2 0,2 0,3 0,5
Служба автомобільних доріг у Харківській області 0,1 0,02 0,02 0,03 0,03
Служба автомобільних доріг у Херсонській області 53,0 6,0 0,1 23,3 23,6
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 0,190 0,1 0,09
Служба автомобільних доріг у Черкаській області 0,230 0,050 0,060 0,060 0,060
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області 11,0 3,5 2,5 2,5 2,5
1.13 Ремонт та встановлення огородження для обмеження потрапляння тварин на проїзну частину, у тому числі: п.м 37460 10050 9060 9170 9180
Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області 200 100 100
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 260 50 60 70 80
Служба автомобільних доріг у Київській області 15000 3000 4000 4000 4000
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області 22000 7000 5000 5000 5000
1.14 Влаштування біопереходів(*), у тому числі: шт. 5 1 2 2
Служба автомобільних доріг у Волинській області 2 1 1
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 2 1 1
Служба автомобільних доріг у Херсонській області 1 1
2. Природоохоронні заходи на виробничих базах
2.1 Облаштування складів протиожеледних матеріалів (влаштування основи складського майданчику твердим покриттям, водовідводу тощо), у тому числі: кількість складів 236 57 60 61 58
ДП "Вінницький облавтодор" 20 5 5 5 5
ДП "Волинський облавтодор" 3 1 1 1 0
ДП "Дніпропетровський облавтодор" 31 4 6 11 10
ДП "Донецький облавтодор" 14 4 5 3 2
ДП "Житомирський облавтодор" 4 1 1 1 1
ДП "Закарпатський облавтодор" 4 1 1 1 1
ДП "Запорізький облавтодор" 8 4 2 1 1
ДП "Івано- Франківський облавтодор" 5 2 1 1 1
ДП "Київське обласне дорожнє управління" 10 3 2 3 2
ДП "Кіровоградський облавтодор" 2 1 1 0 0
ДП "Кримавтодор" 11 3 3 3 2
ДП "Луганський облавтодор" 4 1 1 1 1
ДП "Львівський облавтодор" 11 2 3 3 3
ДП "Одеський облавтодор" 12 3 3 3 3
ДП "Полтавський облавтодор" 16 4 4 4 4
ДП "Рівненський облавтодор" 4 1 1 1 1
ДП "Сумський облавтодор" 4 1 1 1 1
ДП "Тернопільський облавтодор" 8 2 2 2 2
ДП "Херсонський облавтодор" 16 3 4 4 5
ДП "Хмельницький облавтодор" 4 1 1 1 1
ДП "Черкаський облавтодор" 18 5 5 4 4
ДП "Чернівецький облавтодор" 12 2 3 3 4
ДП "Чернігівський облавтодор" 3 0 1 1 1
ДП "Севастопольський упрдор" 12 3 3 3 3
2.2 Встановлення та утримання очисних споруд та установок (аспіраційні та зволожувальні установки, циклони, фільтри, скубери, пилоуловлювачі тощо) на кар'єрах кам'яних матеріалів, у тому числі: шт. 5 1 1 2 1
ДП "Вінницький облавтодор" 2 1 1
ДП "Івано- Франківський облавтодор" 1 1
ДП "Полтавський облавтодор" 2 1 1
2.3 Встановлення та утримання очисних споруд та установок (циклони, фільтри, скубери, пилоуловлювачі тощо) на асфальтобетонних заводах, у тому числі: шт. 156 34 42 41 39
ДП "Вінницький облавтодор" 6 2 2 2
ДП "Донецький облавтодор" 6 1 3 2
ДП "Житомирський облавтодор" 6 1 1 2 2
ДП "Закарпатський облавтодор" 2 1 1
ДП "Запорізький облавтодор" 13 5 4 4
ДП "Івано- Франківський облавтодор" 5 3 2
ДП "Київське обласне дорожнє управління" 12 3 3 3 3
ДП "Кримавтодор" 5 2 1 1 1
ДП "Луганський облавтодор" 1 1
ДП "Одеський облавтодор" 12 3 3 3 3
ДП "Полтавський облавтодор" 3 1 1 1
ДП "Рівненський облавтодор" 3 1 1 1
ДП "Сумський облавтодор" 4 1 1 1 1
ДП "Тернопільський облавтодор" 8 2 2 2 2
ДП "Харківський облавтодор" 5 1 1 1 2
ДП "Хмельницький облавтодор" 2 1 1
ДП "Черкаський облавтодор" 11 2 3 3 3
ДП "Чернігівський облавтодор" 48 12 12 12 12
ДП "Севастопольський упрдор" 4 1 1 1 1
2.4 Встановлення та утримання очисних споруд та установок (циклони, фільтри, скубери, пилоуловлювачі тощо) на цементобетонних заводах, у тому числі: шт. 8 2 1 3 2
ДП "Київське обласне дорожнє управління" 1 1
ДП "Херсонський облавтодор" 4 1 1 1 1
ДП "Чернівецький облавтодор" 3 1 1 1
2.5 Проведення робіт з інвентаризації джерел забруднення навколишнього природного середовища, у тому числі: кількість підпр- ств 560 238 130 94 98
ДП "Вінницький облавтодор" 3 1 1 1
ДП "Волинський облавтодор" 16 16
ДП "Дніпропетровський облавтодор" 27 14 13
ДП "Донецький облавтодор" 22 11 11
ДП "Житомирський облавтодор" 6 1 1 2 2
ДП "Закарпатський облавтодор" 10 6 2 1 1
ДП "Запорізький облавтодор" 24 6 6 4 8
ДП "Івано- Франківський облавтодор" 14 14
ДП "Київське обласне дорожнє управління" 33 29 4
ДП "Кримавтодор" 76 19 19 19 19
ДП "Луганський облавтодор" 18 18
ДП "Львівський облавтодор" 11 5 2 2 2
ДП "Миколаївський облавтодор" 8 3 3 2 0
ДП "Одеський облавтодор" 51 9 10 16 16
ДП "Полтавський облавтодор" 30 14 14 2 0
ДП "Рівненський облавтодор" 13 4 3 3 3
ДП "Сумський облавтодор" 22 2 5 5 10
ДП "Тернопільський облавтодор" 96 24 24 24 24
ДП "Харківський облавтодор" 19 4 5 5 5
ДП "Хмельницький облавтодор" 14 4 3 4 3
ДП "Черкаський облавтодор" 8 8
ДП "Чернівецький облавтодор" 12 3 3 3 3
ДП "Чернігівський облавтодор" 23 23
ДП "Севастопольський упрдор" 4 1 1 1 1
2.6 Встановлення сміттєзбиральних контейнерів, у тому числі: шт. 614 189 136 154 135
ДП "Вінницький облавтодор" 150 20 30 50 50
ДП "Волинський облавтодор" 4 1 1 1 1
ДП "Дніпропетровський облавтодор" 44 27 7 5 5
ДП "Донецький облавтодор" 127 35 38 36 18
ДП "Житомирський облавтодор" 6 1 1 2 2
ДП "Закарпатський облавтодор" 8 2 2 2 2
ДП "Івано- Франківський облавтодор" 20 5 5 5 5
ДП "Київське обласне дорожнє управління" 16 4 4 4 4
ДП "Кримавтодор" 20 5 5 5 5
ДП "Луганський облавтодор" 56 18 12 13 13
ДП "Львівський облавтодор" 46 40 2 2 2
ДП "Одеський облавтодор" 16 4 4 4 4
ДП "Полтавський облавтодор" 8 2 2 2 2
ДП "Сумський облавтодор" 40 10 10 10 10
ДП "Тернопільський облавтодор" 8 2 2 2 2
ДП "Хмельницький облавтодор" 20 6 5 5 4
ДП "Черкаський облавтодор" 17 5 4 4 4
ДП "Севастопольський упрдор" 8 2 2 2 2
_______________
(*) Примітка. Плановані обсяги виконання природоохоронного заходу визначаються за даними проектів на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг.