УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КОМІТЕТ У СПРАВАХ НАГЛЯДУ ЗА СТРАХОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ
Н А К А З
N 13 від 12.03.94
м.Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 травня 1994 р.
за N 100/309
|
Про затвердження "Положення про порядок здійснення страхової діяльності відокремленими підрозділами страховиків"
Чинним законодавством України не урегульовано порядок здійснення страхової діяльності відокремленими підрозділами страховиків. З метою врегулювання цього питання НАКАЗУЮ:
1. Затвердити "Положення про порядок здійснення страхової діяльності відокремленими підрозділами страховиків" (додається).
2. Начальнику організаційно-аналітичного відділу Бондаренку А.А. ознайомити з Положенням співробітників Комітету для використання його при виконанні службових обов'язків.
Голова Комітету
|
І.В.Яковенко
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Комітету у справах нагляду
за страховою діяльністю
N 13 від 12 березня 1994 р.
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок здійснення страхової діяльності відокремленими підрозділами страховиків
I. Загальні умови
1.1. Згідно Законів України "Про господарські товариства" (
1576-12)
, "Про підприємництво" (
698-12)
та Декрету Кабінету Міністрів України "Про страхування" (
47-93)
страховики мають право створювати на території України та за її межами, з правами відокремлених підрозділів страховиків, представництва, а також філії, що здійснюють свою діяльність тільки на території України відповідно до чинного законодавства України.
Ці підрозділи у своїй діяльності керуються Положенням про філію (представництво), що затверджується загальними зборами учасників. Положення про філію (представництво) повинно містити відомості про те, що філія (представництво) не є юридичною особою, повну та скорочену назву, мету та функції, відомості про керівництво та порядок ліквідації. Положення про філію (представництво) не повинно суперечити чинному законодавству та цьому Положенню.
1.2. Філія страховика (надалі - філія) - це відокремлений підрозділ страховика, який не є юридичною особою, може мати власну назву, яка повинна використовуватися згідно Положення про філію, має відокремлений баланс та здійснює страхову діяльність по видах, на які страховик одержав ліцензії Комітету у справах нагляду за страховою діяльністю (надалі - Комітет) і право на проведення яких було надане філії загальними зборами учасників страховика в повному обсязі або з обмеженнями.
1.3. Представництво страховика (надалі - представництво) - це відокремлений підрозділ страховика, який не є юридичною особою, діє у відповідності з Положенням про представництво, не має права займатися страховою, а також будь-якою підприємницькою діяльністю. Представництво виконує функції і задачі сприяння організації і здійсненню статутної діяльності страховика, виступає від імені страховика та фінансується останнім.
1.4. Страховик несе повну відповідальність за діяльність своїх філій та представництв, організує контроль за страховими операціями філій.
II. Порядок подання страховиками відомостей про створення відокремлених підрозділів
2.1. При своренні страховиками відокремлених підрозділів страховики зобов'язані подати до Комітету такі відомості:
а) рішення загальних зборів учасників страховика про створення філії чи представництва;
б) положення про філію чи представництво;
в) перелік ліцензованих видів страхової діяльності, ведення яких віднесено до компетенції філії, з визначеним або невизначеним терміном дії, з обов'язковим зазначенням максимального обсягу страхових зобов'язань за окремим договором страхування і загального обсягу страхових зобов'язань філії;
г) інформацію про керівників філії (керуючого та головного бухгалтера) з зазначенням їх освіти, кваліфікації та спеціального трудового стажу.
2.2. Інформація, зазначена в пункті 2.1., подається страховиками до Комітету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про створення філії (представництва).
2.3. У разі внесення змін чи доповнень до Положення про філію (представництво), або зміни відомостей про філію, які зазначені в підпунктах в) і г) п.2.1., страховики зобов'язані у встановлений в пункті 2.2. термін подати до Комітету відповідну інформацію.
2.4. У разі прийняття рішення про ліквідацію філії (представництва) страховики зобов'язані сповістити Комітет у десятиденний термін, з моменту прийняття такого рішення.
III. Створення представництв на території інших держав
3.1. Страховики мають право створювати на території інших держав представництва, діяльність яких підпорядковується вимогам цього Положення.
3.2. Після реєстрації представництва контрольним органом держави, на території якого воно створюється, страховик у місячний термін подає до Комітету такі відомості:
а) положення про представництво, з зазначенням його місцезнаходження (поштова адреса);
б) рішення загальних зборів учасників про створення представництва (протокол або витяг з нього);
в) обгрунтування доцільності його створення, за підписом керівника страховика, завірене печаткою страховика;
г) документи про реєстрацію представництва контрольним органом держави, легалізовані в установленому порядку.
IV. Обмеження діяльності філій страховиків
4.1. Діяльність філій страховиків здійснюється у межах видів діяльності, які віднесені до компетенції філії, при умові додержання нормативів страхових зобов'язань, встановлених для філії.
4.2. При виявленні у страховиків таких порушень, як:
а) порушення чинного законодавства при виконанні філією страхових операцій;
б) перевищення повноважень, передбачених Положенням про філію, недодержання (перевищення) нормативів страхових зобов'язань;
в) коли внаслідок непрофесійної або незаконної діяльності філії виникла загроза виконанню її страхових зобов'язань;
Комітет видає приписи про їх усунення, а у разі невиконання приписів, зупиняє або обмежує дію ліцензій цих страховиків до усунення виявлених порушень або приймає рішення про відкликання ліцензій.
4.3. У разі прийняття рішення про обмеження дії ліцензії, Комітет сповіщає страховика про таке обмеження у десятиденний термін з моменту прийняття відповідного рішення.