Меморандум

про домовленість між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Італійської Республіки стосовно надання підтримки країни-господаря представникам збройних сил, що беруть участь у навчанні "ПРИКАРПАТТЯ - 2003"

Дата підписання: 17.07.2003 р.
Дата набуття чинності: 17.07.2003 р.
Міністерство оборони України і Міністерство оборони Італійської Республіки, які надалі іменуються Сторонами, мають намір провести у 2003 році навчання "Прикарпаття - 2003" на 232 загальновійськовому полігоні Західного оперативного командування з 5 вересня по 5 жовтня 2003 року,
ґрунтуючись на положеннях Угоди між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Італійської Республіки про військове співробітництво, підписаної в Римі 17 березня 1998 року,
виходячи з положень Угоди між державами-учасницями Північноатлантичного Договору та іншими державами, які беруть участь у програмі "Партнерство заради миру", щодо статусу їхніх збройних сил (994_042) та Додаткового протоколу щодо цієї Угоди (950_022) , підписаній в Брюсселі 19 червня 1995 року та ратифікованій Італійською Республікою законом N 229 від 30 червня 1998 року та Україною - 2 березня 2000 року (1510-14) (далі - Договору "НАТО - СОФА");
виходячи із взаємного прагнення до подальшого розвитку військового співробітництва,
погодилися про таке:

Стаття 1

Мета

Метою цього Меморандуму є врегулювання питань щодо надання підтримки українською Стороною представникам Збройних Сил Італійської Республіки, що беруть участь у навчаннях "ПРИКАРПАТТЯ - 2003" (далі - підрозділ).

Стаття 2

Уповноважені представники

Виконання положень цього Меморандуму здійснюється через уповноважених представників Сторін.
2.1. З української Сторони:
а) заступник командувача військами Західного оперативного командування з бойової підготовки;
б) заступник начальника тилу Західного оперативного командування;
в) начальник 232 загальновійськового полігону першої категорії Західного оперативного командування.
2.2. З італійської Сторони:
а) командир бригади "APIETE" - командир підрозділу;
б) начальник тилового відділу бригади "APIETE" - начальник тилового відділу підрозділу;
в) начальник адміністративної служби бригади "APIETE" - начальник адміністративної служби підрозділу;
г) аташе з питань оборони при Посольстві Італійської Республіки в Україні.

Стаття 3

Командування і організація завдань

Командування підрозділом здійснює командир бригади "APIETE".
Начальник тилового відділу підрозділу буде відповідальною особою по координації питань тилового забезпечення з українською Стороною.
Начальник адміністративної служби підрозділу є відповідальною особою із фінансових та адміністративних питань.
Заступник начальника тилу Західного оперативного командування буде відповідальною особою по координації питань тилового забезпечення з української Сторони.

Стаття 4

Загальна інформація щодо проведення навчань

Передова група підрозділу прибуде до України 28 серпня 2003 року (до 12 осіб).
Основна частина підрозділу, у складі до 1600 осіб, прибуває до України з 31 серпня 2003 року.
Персонал підрозділу розташовується на 232 загальновійськовому полігоні першої категорії Західного оперативного командування (далі - полігон).
Основна частина підрозділу залишить територію України до 10 жовтня 2003 року.
Адміністративно-тилова група у кількості до 15 осіб відбуде у строк до 15 жовтня 2003 року.

Стаття 5

Перетинання пункту держкордону та переїзд

Військовослужбовці підрозділу прибувають в Україну і відбувають з України через:
- міжнародний аеропорт м. Львів (цивільною авіацією);
- військовий аеродром "Скнилів" (цивільною авіацією та військовими гелікоптерами);
- залізничні станції "Мостицька-1", "Мостицька-2" (потягами);
- інші пункти перетинання Державного кордону України у Закарпатській та Львівській областях.
Українська Сторона надасть офіцера зв'язку для взаємодії з командиром підрозділу в пунктах перетину кордону, військовими та транспортними засобами, що беруть участь у навчаннях.

Стаття 6

Тилове забезпечення

6.1. Українська Сторона надає підтримку з тилових питань підрозділу згідно з Додатком "А" до цього Меморандуму (далі - Додаток).
Порядок надання інших послуг та товарів, які не вказані у Додатку, визначений у статті 12 цього Меморандуму.
6.2. На підставі вищевказаних положень підрозділ гарантує сплату всіх витрат на навчання відповідно до послуг, визначених у Додатку.
6.3. На період проведення навчання українська Сторона надає автотранспортні засоби з водіями, які на період навчання підпорядковані командиру підрозділу. Українська Сторона забезпечує утримання переданих автотранспортних засобів у справному стані за власний рахунок.
6.4. Підрозділ не несе витрат за ремонт, відновлення або заміну несправних автотранспортних засобів та додаткову оплату за кілометраж.
6.5. Підрозділ забезпечує надані українською Стороною автотранспортні засоби паливно-мастильними матеріалами за власний рахунок.
Якщо водії наданих автотранспортних засобів будуть задіяні в години прийому їжі в їх штатних підрозділах - вони будуть забезпечені харчуванням за рахунок італійської Сторони.

Стаття 7

Медичне обслуговування

7.1. Попередня медична допомога.
Українська Сторона надає можливість використання медичного пункту полігону медичним персоналом італійської Сторони. Українська Сторона, у разі необхідності, безкоштовно надасть допомогу своїм медичним персоналом.
7.2. Спеціалізована медична допомога.
У разі необхідності отримання спеціалізованої медичної допомоги військовослужбовцями підрозділу, українською Стороною буде надана можливість її надання у військовому госпіталі м. Львів. При цьому військові або цивільні машини швидкої допомоги, санітарний вертоліт надаються італійській Стороні на платній основі, за тарифами, вказаними у доповненні до Додатка, на весь час проведення навчань.

Стаття 8

Безпека

8.1. Охорона полігону та супроводження.
Охорона полігону, очіплення району проведення бойових стрільб, районів розвантаження та перевантаження техніки та майна, супроводження автоколон та ешелонів підрозділу по території України є відповідальністю і здійснюється за рахунок української Сторони.
8.2. Охорона об'єктів.
Зброя і боєприпаси військовослужбовців підрозділу будуть зберігатися в блоках проживання особового складу італійської Сторони в спеціально обладнаних приміщеннях (у спеціально обладнаних місцях зберігання зброї та боєприпасів у польових умовах).
Військовослужбовці підрозділу несуть неозброєну охорону вищезазначених приміщень.
8.3. Українська Сторона забезпечить попередню перевірку полігону на предмет виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів.
Українська Сторона бере на себе відповідальність за можливу шкоду, заподіяну персоналу та (або) техніці італійської Сторони внаслідок не знешкодження вибухонебезпечних предметів у випадку, коли підрозділ повністю дотримувався всіх вимог інструкції щодо заходів безпеки під час проведення навчань на полігоні.

Стаття 9

Учбове обладнання

9.1. Навчальні зони полігону.
На період навчання:
- підрозділу будуть надані навчальні зони полігону. Вартість їх використання визначена у Додатку.
9.2. Топографічні карти та мішені.
Українська Сторона забезпечить на платній основі підрозділ топографічними картами та мішенями в кількості, необхідній для проведення навчання відповідно до вартості, вказаної у доповненні до Додатка;

Стаття 10

Навколишнє середовище

10.1. Пожежі.
Українська Сторона буде відповідати за гасіння пожеж та заподіяні ними збитки, які можливо виникатимуть під час навчань у визначених зонах полігону або які можуть поширюватись в інші зони, пов'язані з вищевказаними заходами.
10.2. Різне.
Підрозділ буде дотримуватись мір щодо запобігання завданню шкоди навколишньому середовищу під час проведення навчання відповідно до положень Угоди "НАТО - СОФА" (994_042) . Італійська Сторона буде проводити РХБ рекогносцировку полігону перед проведенням навчань.
10.3. Відшкодування.
Розміри відшкодування нанесеної шкоди природному середовищу полігону визначатимуться спільно з представником екології італійської Сторони після проведення навчань, дотримуючись українських нормативів та згідно до тарифів, вказаних в доповненні до Додатка.

Стаття 11

Митні процедури

Для в'їзду в Україну військовослужбовці підрозділу повинні мати посвідчення особи. Процедура проходження митного контролю проводиться відповідно до Угоди "НАТО - СОФА" (994_042) та українського законодавства з урахуванням наступних положень:
а) Італійська Сторона надає, через дипломатичні канали за 45 діб до початку навчання, детальну інформацію щодо всієї техніки, спеціального спорядження, боєприпасів та зброї, які будуть ввезені на Україну;
б) Командир кожної групи військовослужбовців, яка прибуває до України, повинен мати дійсний італійській паспорт. Військовослужбовці передової групи повинні мати італійські паспорти з в'їздною візою;
в) Італійська Сторона сплачує митні збори в пунктах перетинання Державного кордону України при в'їзді та виїзді з України.

Стаття 12

Додаткові послуги на запит

Якщо в ході навчання з'явиться необхідність у додаткових послугах та товарах, за винятком передбачених у Додатку, командир підрозділу поінформує про це уповноваженого представника української Сторони.
Уповноважений представник української Сторони письмово повідомить уповноваженого представника італійської Сторони про можливість надання цих послуг та їх вартість.
Послуги, які не можуть бути забезпечені українською Стороною, постачатимуться з допомогою третьої сторони (суб'єктами господарювання України на підставі господарських договорів (контрактів)

Стаття 13

Фінансові зобов'язання

13.1. В рамках вищевказаних вимог, італійська Сторона відповідає за всі видатки, пов'язані з навчаннями "Прикарпаття 2003". Загальна сума не більш за 2300000 грн. відповідно до послуг, вказаних в Додатку і максимальна сума 10800000 грн. за послуги, надані суб'єктами господарювання України відповідно до господарських договорів (контрактів).
Італійська Сторона здійснює через аташе з питань оборони при Посольстві італійської Республіки в Україні, який отримує необхідні замовлення від підрозділу, попередню оплату за отримані від Української Сторони послуги і товари у терміни, зазначені в цьому Меморандумі.
13.2. Українська Сторона надасть аташе з питань оборони при Посольстві Італійської Республіки в Україні розрахунки на попередню оплату витрат на суму 700000 грн. на облаштування та підготовку полігону для навчання за 50 діб до прибуття основного контингенту.
Аташе з питань оборони при Посольстві Італійської Республіки в Україні сплатить вищевказану суму в термін не пізніше 20 діб до початку навчання після надання рахунків. Ця сума буде виключена з загальної вартості оплати остаточних витрат.
13.3. Остаточні визначення вартості послуг, отриманих від Української Сторони проводяться начальником адміністративної служби підрозділу та начальником полігону, про що складається відповідний акт у трьох примірниках, які підписується зазначеними вище представниками Сторін.
Українська Сторона протягом 10 діб після підписання акта передасть один його примірник разом із рахунками - аташе з питань оборони при Посольстві Італійської Республіки в Україні для оплати Українській Стороні впродовж 120 діб з моменту їх отримання.
Рахунки, пов'язані з товарами і послугами, придбаними у операторів українського ринку, будуть оплачені безпосередньо суб'єктам господарювання України на підставі господарських договорів (контрактів).
13.4. Вартість послуг, наданих українською Стороною згідно з Додатком буде вказана у доларах США, а оплата цих послуг здійснюватиметься у гривнях згідно з курсом НБУ станом на 01.09.2003 р.

Стаття 14

Інші аспекти

14.1. Українська Сторона безкоштовно забезпечує підрозділ перекладачами англійської (італійської) мови на час проведення навчання.
14.2. Українська Сторона гарантує надання послуг та розцінки за них, як зазначено у Додатку.
14.3. Для отримання дозволу на використання радіочастот на території полігону в період проведення навчань італійській Стороні необхідно до 5 червня 2003 року подати заявку в Генеральний штаб Збройних Сил України де вказати:
- номінали частот, які будуть використовуватися;
- потужність передавачів;
- термін їх використання.
Термін використання присвоєних частот не може перевищувати строку, вказаногоо в заявці. Обидві сторони зобов'язуються вжити усі необхідні заходи для запобігання створенню перешкод у роботі засобів зв'язку та радіоелектронних засобів одна одній.
14.4 Будь-які спірні питання щодо тлумачення чи виконання цього Меморандуму вирішуватимуться сторонами шляхом консультацій та переговорів на основі положень Угоди "НАТО - СОФА" (994_042) .

Стаття 15

Заключні положення

Цей Меморандум набуває чинності з дати його підписання і діє до завершення всіх розрахунків, пов'язаних із проведенням навчання, між Сторонами.
Вчинено 17 липня 2003 року у двох примірниках, кожний українською та італійською мовами, причому всі тексти мають однакову силу.
 За Міністерство оборони                   За Міністерство оборони
 України                                   Італійської Республіки
 (підпис)                                   (підпис)

Додаток "А"
до Меморандуму навчання
"ПРИКАРПАТТЯ - 2003"

Заявка на надання транспорту і орендна плата

Загальні положення

1. Транспорт під час проведення навчання "Прикарпаття - 2003" буде забезпечено як за комерційним контрактом з місцевими приватними підприємствами, так і за орендною у Стороні, яка приймає, як вказано в Доповненні до цього Додатка.

Транспорт за комерційним контрактом

2. Цивільні транспортні засоби буде орендовано за приватним контрактом з місцевими приватними підприємствами. Для перевезення більшої кількості особового складу будуть орендовані великі автобуси.

Військовий транспорт

3. Військовий транспорт буде орендовано у Сторони, яка приймає. Кількість кожного типу транспортних засобів, необхідна на кожен день, вказана у Доповненні до цього Додатка.
4. Нижче наводяться дані тарифи для кожного транспортного засобу за добу:
     а. ГАЗ-3110 (седан)          30 долар США
     б. УАЗ-3151 (джип)           21 долар США
     в. Хаммер                    40 долар США
     г. ЗІЛ-131                   26 долар США
     д. Урал-4320                 32 долар США
 За Міністерство оборони                   За Міністерство оборони
 України                                   Італійської Республіки
Доповнення
до Додатка "А"
Меморандуму навчання
"ПРИКАРПАТТЯ - 2003"
Вартість в доларах США
Найменування Ціна
Технічна вода (куб.м) 0,75
Питна вода (л) 0,22
Карти 1:50000 - 1:100000 (за аркуш) 7,7
Електрика (за кВт за год.) 0,05
Прання (1 кг) 0,95
Лазневе забезпечення (за 1 год. роботи) 7,0
Утилізація сміття (за контейнер) 16,6
Використання техніки (за добу, без врахування вартості пального та харчування водіїв):
Легкові автомобілі:
ГАЗ-3110 (седан) 30
УАЗ-3151 (джип) 21
Хаммер 40
Вантажні автомобілі:
ЗІЛ-131 26
Урал-4320 32
Пасажирські автобуси:
ЛАЗ-695 (35 місць) 50
ГАЗЕЛЬ (мікроавтобус, 12 місць) 28
Спеціальні автомобілі:
РАФ, ГАЗЕЛЬ (санітарні) 22
Автомобільні крани:
- вантажопідйомність до 8 т 52
- вантажопідйомність до 20 т 68 - 100
Евакотягач КЕТ-Л 40
Автотягач МАЗ-537 з причепом ЗПТ-60 80
паливозаправник 52 - 100
Автомобіль супроводу ВІБДР 25
Використання навчального тактичного поля зон N 2, 3, 14, 15 з бойовою стрільбою 1600
Використання зони N 2 навчального тактичного поля з бойовою стрільбою 400
Використання зони N 3 навчального тактичного поля з бойовою стрільбою 400
Використання зони N 14 навчального тактичного поля з бойовою стрільбою 400
Використання зони N 15 навчального тактичного поля з бойовою стрільбою 400
Використання навчального тактичного поля без бойової стрільби 480
Використання зони полігону без бойової стрільби 120
Використання всього військового стрільбища (дільниці N 1, 5, 6, 7, 12) з бойовою стрільбою 3300
використання дільниці N 1 300
використання дільниць N 2, 3, 4 300
використання дільниці N 5 300
використання дільниці N 6 300
використання дільниці N 7 300
використання дільниць N 8, 9 300
використання дільниці N 10 300
використання дільниці N 11 300
використання дільниці N 12 300
використання дільниці N 13 150
використання дільниці N 14 300
використання дільниці N 14 а 150
використання дільниці N 15 120
Використання військового стрільбища (дільниць N 1 - 15) без бойової стрільби 1560
Використання дільниці військового стрільбища без бойової стрільби 120
Використання всієї танкової директриси (дільниці N 1, 5, 6) 1200
Використання дільниці N 1 танкової директриси 400
Використання дільниці N 5 танкової директриси 400
Використання дільниці N 6 танкової директриси 400
Використання Центрального командного пункту 50
Використання Дільничного командного пункту 30
використання танкодрому 250
розміщення в зонах полігону N 1 - 15 (людей та техніки без вартості електроенергії) 120
заняття в зонах полігону N 1 - 15 без техніки 120
заняття в зонах полігону з технікою:
- гусенична N 1 - 8, 10 - 15 200
- колісна N 1 - 15 150
використання підготовленого вертольотного майданчику 200
використання вертольотів по всій території полігону 300
використання вертольотів з бойовою стрільбою 400
розміщення в стаціонарних парках з використанням будівель 250
використання автодрому 120
Оренда об'єктів центрального містечка:
Гуртожиток N 1 (за місце) 25
місце в комендантській кімнаті 7
Гуртожиток N 2 (за місце) 7
Гуртожиток N 4 (за місце) 10
Гуртожиток N 5 (за місце) 5
Гуртожиток N 6 (за місце) 3
Гуртожиток N 7 (за місце) 3
Конференцзал 341
Навчальний корпус 245
Клуб 424
Штаб керівництва 279
Лазня 106
Їдальня N 1 212
використання залу їдальні 60
Їдальня N 2 276
використання залу їдальні 70
Гвардійське містечко:
Гуртожиток N 1 (за місце) 5
Гуртожиток N 2 (за місце) 3
використання їдальні 276
аренда залу їдальні 80
аренда клубу 130
М. Вербляни
вартість проживання (за місце) 1,5
використання їдальні 212
використання залів їдальні 50
використання лазні 65
Інженерне містечко:
вартість проживання 1,5
використання їдальні 276
використання залів їдальні 70
використання лазні 65
Вартість мішеней:
N 6 7,26
N 7 - 7а 14,53
N 7б 38,86
N 8 - 8а 22,45
N 8б 38,5
N 9 16,51
N 9а 8,92
N 9б 14,72
N 9в 18,49
N 10 12,55
N 10а 21,79
N 11 61,77
N 11а 38,07
N 12 273,96
N 12а 270,78
N 12б 88,11
N 13 154,34
N 13а 221,6
N 13б 54,17
N 14 197,44
N 14а 342,36
N 14б 39,45
N 17 77,13
N 17а 115,64
Таблички 50 х 30 см (з ДВП) 5
Щит 2 х 1,6 м 21,51
Щит 2 х 2 м 23,34
екологія:
за викиди в атмосферу забруднюючих речовин технікою, за 1 т 1
за розміщення відходів небезпечних речовин (відпрацьовані масла, відходи джерел живлення та інше), за 1 т 0,38
Доповнення
до Додатка "А"
Меморандуму навчання
"ПРИКАРПАТТЯ - 2003"

Умови використання полігону (на добу)

1. Розміщення особового складу, техніки та проведення занять в зоні, розміщення штабу бригади в ЦМ в польових умовах - 120 дол., автодром - 120 дол.
2. Розміщення техніки в стаціонарних парках ("Вербляни", "Центральне Містечко") - 250 дол. Використання ПТОР Автодрому - 70 дол.
3. Використання Центрального командного пункту військового стрільбища, танкової директриси - 50 дол., поля підготовки миротворчих підрозділів - 60 дол. (класи першого поверху по 20 дол. кожний, 2, 3-й поверхи по 10 дол. кожний).
4. Використання дільничих командних пунктів військового стрільбища та поля підготовки миротворчих підрозділів - 10 дол., танкової директриси та директриси БМП - 30 дол.
5. Заняття в зоні N 1 (Танкодром) без техніки - 120 дол., з технікою - 200 дол., з використанням обладнання Танкодрому - 250 дол.
6. Використання одного вертольоту по всій території полігону без бойової стрільби - 300 дол., з бойовою стрільбою - 400 дол.
7. Під час проведення навчань полігон використовується з бойовою стрільбою 24 години. У вихідні та святкові дні по узгодженню з Командувачем військами ЗахОК.
8. Технічні зупинки проводяться на 1,5 години 2 рази на добу по погодженню з керівником навчання.
9. На Танковій директрисі та Військовому стрільбищі за рахунок української Сторони накриваються всі стаціонарні дільниці мішенями для стрільби з стрілецької зброї та танків згідно Курсу стрільб Збройних Сил України. 2, 3, 4, 8, 9, 15 дільниці Військового стрільбища накриваються РТК та мішенями згідно заявки за рахунок тих, хто навчається. Виведені з ладу під час стрільби мішені відновлюються за рахунок тих, хто навчається.
10. Всі перешкоди на Танкодромі готуються згідно вимог Курсу водіння Збройних Сил України за рахунок української Сторони. Відновлення обладнання за рахунок тих, хто навчається.
11. Виділення особового складу, техніки та оточення, обслуговування мішечних полів на об'єктах за рахунок української Сторони, пальне за рахунок тих, хто навчається.
12. Якщо стрільба на об'єктах (дільницях, зонах) полігону припиняється з вини української Сторони на термін до 1 години, вартість використання об'єктів (дільниць, зон) зменшується на 5%, до 2 годин відповідно на 10%, більше 2 годин на 25% у випадках:
- виходу з ладу електрообладнання по вині української Сторони (відсутність енергопостачання, інші несправності електрообладнання);
- появі на мішенному полі людей, тварин, транспорту по вині оточення;
- пожежі на мішеневому полі чи в лісовій зоні з вини української сторони.
13. При виході з ладу обладнання однієї дільниці з вини української Сторони, зменшення вартості проводиться за одну дільницю, а не за об'єкт в цілому.