Угода

між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємне заснування відділень Торговельно-економічної місії у складі Посольства України в Російській Федерації та відділень Торговельного представництва Російської Федерації в Україні

( Угоду затверджено Постановою КМ N 981 (981-2009-п) від 16.09.2009 )
Дата підписання: 29.04.2009 р.
Дата затвердження Україною: 16.09.2009 р.
Дата набрання чинності для України: 13.10.2009 р.
Кабінет Міністрів України і Уряд Російської Федерації, іменовані надалі "Сторони",
керуючись цілями і принципами Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (643_006) від 31 травня 1997 року та положеннями Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про взаємне заснування торговельних представництв (643_172) від 22 жовтня 1992 року,
виходячи з намірів досягнення нової якості у зміцненні і розвитку українсько-російських торговельно-економічних відносин,
надаючи великого значення збереженню і розвитку сформованих виробничих і технологічних взаємозв'язків між підприємствами і організаціями обох держав,
висловлюючи бажання сприяти українсько-російському міжрегіональному і прикордонному співробітництву,
погодилися про нижченаведене:

Стаття 1

Українська Сторона засновує відділення Торговельно-економічної місії у складі Посольства України в Російській Федерації у містах Єкатеринбург, Казань, Новосибірськ, Ростов-на-Дону, Самара, Санкт-Петербург, Уфа (далі - відділення Торговельно-економічної місії); Російська Сторона засновує відділення Торговельного представництва Російської Федерації в Україні у містах Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Одеса, Сімферополь, Харків, Ужгород (далі - відділення Торговельного представництва).
За взаємною згодою Сторін відділення Торговельно-економічної місії та відділення Торговельного представництва можуть бути засновані в інших містах.

Стаття 2

Відділення Торговельно-економічної місії та відділення Торговельного представництва будуть виконувати такі основні функції:
надавати сприяння розвитку торговельно-економічних зв'язків між Україною і Російською Федерацією;
представляти і захищати інтереси своєї держави у країні перебування у сфері зовнішньоекономічної діяльності;
інформувати державні органи своєї країни про економічні умови в країні перебування та її законодавство у сфері зовнішньоекономічної діяльності, а також надавати таку інформацію про свою країну зацікавленим органам країни перебування;
надавати сприяння учасникам зовнішньоекономічної діяльності держав Сторін.

Стаття 3

Керівник, його заступники, члени адміністративно-технічного персоналу відділень Торговельно-економічної місії та відділень Торговельного представництва, а також члени сімей вказаних категорій осіб користуються тими самими привілеями та імунітетами, що визнаються згідно з міжнародним правом за відповідними категоріями дипломатичного персоналу іноземних дипломатичних представництв та за відповідними категоріями адміністративно-технічного персоналу іноземних дипломатичних представництв.
Службові і житлові приміщення відділень Торговельно-економічної місії та відділень Торговельного представництва, їхнє майно і архіви користуються імунітетами та привілеями, визнаними згідно з міжнародним правом за службовими і житловими приміщеннями, майном і архівами дипломатичних представництв.

Стаття 4

На керівника, його заступників, членів адміністративно-технічного персоналу відділень Торговельно-економічної місії та відділень Торговельного представництва і членів їх сімей поширюються норми соціального і трудового законодавства держави направляючої Сторони.

Стаття 5

Заснування відділень Торговельно-економічної місії та відділень Торговельного представництва ні в чому не зачіпає прав українських та російських фізичних і юридичних осіб підтримувати безпосередні відносини один з одним, зокрема, з метою укладання і виконання договорів, що стосуються здійснення торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.
Відділення Торговельно-економічної місії та відділення Торговельного представництва не відповідають за зобов'язаннями фізичних і юридичних осіб, а фізичні і юридичні особи не відповідають за зобов'язаннями відділень Торговельно-економічної місії та відділень Торговельного представництва.

Стаття 6

Спірні питання між Сторонами, що стосуються тлумачення і застосування цієї Угоди, будуть врегульовуватися шляхом консультацій і переговорів між Сторонами.
До цієї Угоди за згодою Сторін можуть бути внесені зміни і доповнення.

Стаття 7

Ця Угода набирає чинності з дати одержання останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
Ця Угода укладається терміном на п'ять років і буде автоматично продовжуватися на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить у письмовій формі іншу Сторону за шість місяців до закінчення відповідного періоду про свій намір припинити дію цієї Угоди.
Вчинено у м. Москва 29 квітня 2009 року, у двох примірниках, кожен українською і російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
 За Кабінет Міністрів України         За Уряд Російської Федерації