ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ АРХІВІВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомархіву
27.11.2009 N 203
( z0118-10 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 лютого 2010 р.
за N 119/17414

ПОЛОЖЕННЯ

про Почесну грамоту Державного комітету архівів України

I. Загальні положення

1.1. Це Положення встановлює порядок нагородження Почесною грамотою Державного комітету архівів України.
1.2. Почесна грамота Державного комітету архівів України (далі - Почесна грамота) є відомчою заохочувальною відзнакою Державного комітету архівів України, яку встановлено відповідно до Указів Президента України від 18.11.96 N 1094 (1094/96) "Про відомчі заохочувальні відзнаки" та від 13.02.97 N 134 (134/97) "Про Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки".
1.3. Почесна грамота встановлена для заохочення працівників Держкомархіву, центральних державних архівів України, галузевих державних архівів, державного архіву в Автономній Республіці Крим, місцевих державних архівних установ, інших місцевих архівних установ, архівних підрозділів державних наукових установ, музеїв та бібліотек, архівних підрозділів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємств, установ, організацій, науково-дослідних установ та наукових інститутів Національної академії наук України, навчальних закладів усіх форм власності, Державної наукової архівної бібліотеки, Державного центру збереження документів Національного архівного фонду, Дирекції з експлуатації комплексу споруд центральних державних архівних установ України, членів Громадської ради при Держкомархіві, представників об'єднань громадян та Спілки архівістів України, а також фізичних осіб:
за досягнення високих результатів у формуванні, обліку, зберіганні та використанні документів Національного архівного фонду, популяризації архівної справи, підвищення іміджу професії архівіста, розвиток міжнародних контактів у сфері архівної справи, виявлення та повернення архівної україніки, розвиток співпраці архівних установ;
за значний внесок у розвиток теорії і методики архівної справи, вдосконалення управління архівними установами, розробку і реалізацію заходів щодо поліпшення практики архівної справи; за зразкову організацію роботи на основі сучасних вимог архівознавства та документознавства архівних і діловодних служб на підприємствах, в установах і організаціях;
за досягнення значних успіхів у роботі з підготовки архівних кадрів і підвищення їх кваліфікації, узагальнення і поширення передового досвіду в архівній справі;
за багаторічну сумлінну працю в архівних установах, зразкове виконання службових обов'язків;
за успішне здійснення важливих заходів, спрямованих на сприяння розвиткові архівної справи, поповнення Національного архівного фонду, широку популяризацію архівних документів.

II. Порядок представлення до нагородження Почесною грамотою

2.1. Висунення кандидатури для нагородження Почесною грамотою здійснюється гласно, як правило, у трудовому колективі, де працює особа, яку представляють до заохочення.
2.2. Працівники архівних установ, представлені до нагородження Почесною грамотою, повинні мати досвід роботи в галузі архівної справи не менше трьох років та бути попередньо відзначеними Подякою Держкомархіву.
2.3. Подання про нагородження працівників Почесною грамотою подають керівники структурних підрозділів Держкомархіву, центральних державних архівів України, галузевих державних архівів, державного архіву в Автономній Республіці Крим, місцевих державних архівних установ, інших місцевих архівних установ, архівних підрозділів державних наукових установ, музеїв та бібліотек, архівних підрозділів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємств, установ, організацій, науково-дослідних установ, навчальних і наукових закладів усіх форм власності, Державної наукової архівної бібліотеки, Державного центру збереження документів Національного архівного фонду, Дирекції з експлуатації комплексу споруд центральних державних архівних установ України, Громадської ради при Держкомархіві, об'єднань громадян, Спілки архівістів України.
2.4. У поданні зазначаються заслуги працівника, які стали підставою для підготовки подання, а також відомості про попередні відзнаки і заохочення.
2.5. Подання про нагородження Почесною грамотою подається для попереднього розгляду до Комісії з питань нагородження при Держкомархіві, яка готує висновок про представлення до нагородження (далі - висновок).
2.6. У разі негативного висновку Комісії з питань нагородження при Держкомархіві подання разом із супровідним листом повертається установі, яка його надіслала, із зазначенням причин повернення.
2.7. Подання на особу, щодо якої прийнято негативний висновок, може бути подане вдруге не раніше ніж через рік.
2.8. У разі позитивного висновку подання подається на розгляд колегії Держкомархіву (далі - колегія).
2.9. Рішення про нагородження Почесною грамотою приймає колегія.
2.10. У разі прийняття колегією позитивного рішення Держкомархів готує наказ про нагородження особи Почесною грамотою та забезпечує належне оформлення бланка Почесної грамоти.
2.11. Особи, нагороджені Почесною грамотою, можуть бути представлені до повторного нагородження не раніше ніж через три роки після останнього нагородження.

III. Порядок вручення Почесної грамоти

3.1. Вручення Почесної грамоти проводиться в урочистій обстановці Головою Держкомархіву.
3.2. У трудовій книжці нагородженого робиться відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу.
Утрачена Почесна грамота повторно не видається.
Начальник відділу
правового та кадрового
забезпечення
О.В.Баранова