УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
28.10.2002 N 11/2-15-10123-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11/6-10.15/1745-ЕП (v1745342-10) від 27.02.2010 )

Про оподаткування акцизним збором

У зв'язку із запитами митниць щодо надання роз'яснень з питання оподаткування акцизним збором підакцизної сировини для виробництва алкогольних та тютюнових виробів повідомляємо.
Статтею 3 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.95 N 329/95-ВР (329/95-ВР) для операцій з алкогольними та тютюновими виробами визначено об'єкти оподаткування акцизним збором та об'єкти, що не підлягають оподаткуванню цим податком, тобто не є об'єктом оподаткування.
Так, відповідно до пункту "в" частини 2 цієї статті Закону не підлягають оподаткуванню митна вартість імпортованої чи обороти з реалізації (передачі) української сировини, що ввозиться або використовується для виробництва підакцизних товарів.
Таким чином, операція з ввезення на митну територію України сировини для виробництва алкогольних напоїв і тютюнових виробів безпосередньо підприємствами - виробниками цих товарів (за наявності довідки податкової інспекції (адміністрації) за місцезнаходженням цих підприємств) - це не пільга з оподаткування, а операція по оподаткуванню акцизним збором товару не за місцем митного оформлення ввезеної сировини з перенесенням сплати з готового виробу, що контролюється податковими органами.
Операції з подальшої реалізації готової підакцизної продукції, виготовленої з імпортованої сировини, відносяться до об'єктів оподаткування акцизним збором.
Відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби України від 09.07.97 N 307 (z0443-97) у графі 36 ВМД "Преференція" зазначаються цифрові коди податкових пільг, передбачених чинним законодавством.
Тому, у випадку здійснення митного оформлення операцій, що не є об'єктом оподаткування акцизним збором при перетині митного кордону України, код преференції по зазначеному податку в ВМД не зазначається.
Для забезпечення контролю за повнотою визначення податкових зобов'язань за операціями з подальшої реалізації на митній території України зазначеної вище підакцизної продукції, виготовленої з імпортованої сировини, про факт митного оформлення інформувати податкові інспекції (адміністрації) за місцезнаходженням імпортерів - виробників цих товарів.
Перший заступник Голови Служби
О.Єгоров
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua