МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
 
N 18-2515 від 05.07.2000 м.Київ
 
 
 
 

Про реалізацію Закону України "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2000 рік" у бюджетних установах, організаціях, апараті органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прокуратури, судів та інших органів, на госпрозрахункових підприємствах всіх форм власності

 
В зв'язку з надходженням запитів щодо реалізації норм Закону України від 1 червня 2000 року N 1766-III (1766-14) "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2000 рік" Міністерство праці та соціальної політики України та Міністерство фінансів України роз'яснюють.
Верховною Радою України 1 червня 2000 року прийнято Закон України "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2000 рік" (1766-14) , яким встановлено нові розміри мінімальної заробітної плати та внесено зміни до законів України щодо оплати праці.
Зазначений Закон надрукований в газеті "Урядовий кур'єр" N 112 за 22 червня 2000 року.
Необхідно зазначити, що статтею 94 Конституції України (254к/96-ВР) передбачено:
"Закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування".
Виходячи з вищенаведеного, розмір мінімальної заробітної плати 90 грн., встановлений цим Законом, застосовується підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, з 22 червня по 30 червня включно, а 118 грн. - з 1 липня 2000 року.
Одночасно роз'яснюємо, що вказаним Законом внесені зміни щодо структури мінімальної заробітної плати. З набранням чинності Законом до мінімальної заробітної плати включаються всі передбачені умовами оплати праці доплати, надбавки, премії та інші виплати, крім доплат за роботу в надурочний час, у важких, шкідливих, особливо шкідливих умовах праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я, а також премії до ювілейних дат, за винаходи та раціоналізаторські пропозиції, матеріальна допомога.
Введення зазначених нових розмірів мінімальної заробітної плати у 2000 році у бюджетних установах повинно здійснюватися за рахунок асигнувань, передбачених у кошторисах доходів і видатків на їх утримання на оплату праці, а на госпрозрахункових підприємствах і в організаціях, незалежно від форм власності, за рахунок їх фондів оплати праці.
Оплата праці працівників повинна провадитись таким чином, щоб за відпрацьовану місячну норму праці заробітна плата з урахуванням доплат, надбавок, премій та інших виплат, крім тих, що не враховуються до мінімальної заробітної плати відповідно до статті 3 Закону України "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2000 рік" (1766-14) , не була нижчою встановлених розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 3 зазначеного Закону необхідно здійснювати, починаючи з 22 червня п.р., доплати працівникам за рахунок фонду оплати праці, якщо нарахована їм заробітна плата за відпрацьовану місячну норму праці з урахуванням доплат, надбавок, премій та інших виплат, крім тих, що не враховуються до мінімальної заробітної плати, менша розміру мінімальної заробітної плати.
Доплата до рівня мінімальної заробітної плати здійснюється в тому ж місяці, в якому виплачується заробітна плата за відповідний місяць.
За недотримання державних соціальних гарантій щодо мінімальної заробітної плати винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством.
Заступник Міністра І.Кравчук N 18-2515 від 05.07.2000 р. Заступник Міністра В.Матвійчук N 041-1-10/4-400 від 05.07.2000 р.
 
"Праця і зарплата", N 26, липень, 2000 р.