НАЦІОНАЛЬНА ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ
З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ
Р І Ш Е Н Н Я
20.04.2010 N 16
За результатами обговорення питання про утворення Громадського комітету з питань інформаційної етики при Національній експертній комісії України з питань захисту суспільної моралі Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі ВИРІШИЛА:
1. Утворити Громадський комітет з питань інформаційної етики при Національній експертній комісії України з питань захисту суспільної моралі.
2. Затвердити Положення про Громадський комітет з питань інформаційної етики при Національній експертній комісії України з питань захисту суспільної моралі.
3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі від 18.12.2008 N 1.
Голова Національної
експертної комісії України
з питань захисту суспільної
моралі
В.В.Костицький

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
експертної комісії України
з питань захисту
суспільної моралі
20.04.2010  N 16
протокол
20.04.2010  N 26-10-К

ПОЛОЖЕННЯ

про Громадський комітет з питань інформаційної етики при Національній експертній комісії України з питань захисту суспільної моралі

1. Загальні положення

1.1. Громадський комітет з питань інформаційної етики при Національній експертній комісії України з питань захисту суспільної моралі (далі - Громадський комітет) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі (далі - Національна комісія).
1.2. Громадський комітет здійснює свою діяльність на громадських засадах.
1.3. У своїй діяльності Громадський комітет керується Конституцією України (254к/96-ВР) , Законом України "Про захист суспільної моралі" (1296-15) та іншими законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.

2. Завдання Громадського комітету

2.1. Основними завданнями Громадського комітету є:
розроблення етичних стандартів інформаційного середовища з урахуванням міжнародного досвіду;
вироблення дієвих механізмів саморегулювання діяльності суб'єктів інформаційних відносин;
забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки Національною комісією проектів нормативно-правових актів, а також у процесі підготовки та організації виконання рішень Національної комісії;
участь в організації семінарів та науково-практичних конференцій, досліджень громадської думки щодо стану суспільної моралі, з метою виявлення основних загроз національній безпеці у інформаційній сфері та визначення їх впливу на моральність суспільства.

3. Права Громадського комітету

3.1. Громадський комітет з метою виконання покладених на нього завдань має право:
отримувати в установленому порядку від Національної комісії інформацію, необхідну для своєї роботи;
залучати до своєї роботи працівників апарату Національної комісії (за згодою керівництва Національної комісії), представників органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, вітчизняних і міжнародних експертних та наукових організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців у галузі культури, мистецтва, освіти, медицини, інформації тощо;
надавати Національній комісії пропозиції та рекомендації з питань, віднесених до компетенції Громадського комітету.

4. Склад і структура Громадського комітету

4.1. До складу Громадського комітету включаються представники всеукраїнських громадських організацій та творчих спілок, легалізованих у встановленому законодавством порядку.
4.2. Персональний склад Громадського комітету затверджується рішенням Національної комісії.
4.3. Для включення до складу Громадського комітету до Національної комісії подається заява із зазначенням повної інформації про кандидатуру представника: його прізвища, імені та по батькові, біографії, стислої інформації про основні напрямки його діяльності, або діяльності організації, яку він представляє тощо.
4.4. Члени Громадського комітету не можуть виступати від його імені (робити будь-які заяви, надавати коментарі тощо), якщо такі повноваження не були йому делеговані рішенням Громадського комітету.
4.5. Повноваження члена Громадського комітету достроково припиняються рішенням Національної комісії:
за відповідною заявою члена Громадського комітету;
за поданням організації, яку він представляв чи яка його рекомендувала до складу Громадського комітету;
за поданням Громадського комітету, підтриманим 2/3 голосів його членів, у зв'язку з невиконанням членом Громадського комітету його обов'язків чи відмовою від участі в засіданнях та заходах Громадського комітету.

5. Організація роботи Громадського комітету

5.1. Затвердження Національною комісією персонального складу Громадського комітету є підставою для проведення його установчого засідання, на якому вирішуються питання щодо організації його діяльності.
5.2. Установче засідання Громадського комітету відкриває та головує на ньому Голова Національної комісії.
5.3. Громадський комітет очолює Голова, який обирається на засадах почерговості строком на 3 місяці.
5.4. Голова Громадського комітету:
організовує діяльність та головує на засіданнях Громадського комітету;
вносить до Національної комісії подання щодо включення до затвердженого складу Громадського комітету нових членів та припинення членства у Громадському комітеті;
скликає та організовує підготовку засідань Громадського комітету;
підписує документи від імені Громадського комітету.
5.5. Формою роботи Громадського комітету є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на квартал.
5.6. Голова Громадського комітету не менше ніж за 30 днів організовує інформування членів Громадського комітету, запрошених до участі у засіданні, про дату, час та місце проведення засідання, а також ознайомлює їх з питаннями, що пропонуються до порядку денного чергового засідання Громадського комітету.
5.7. Засідання Громадського комітету є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як половина його членів.
Члени Громадського комітету беруть участь у його засіданнях особисто.
5.8. У засіданнях Громадського комітету можуть брати участь члени та працівники апарату Національної комісії, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, наукових установ і громадськості.
5.9. З кожного питання порядку денного Громадський комітет готує рекомендації або пропозиції, що вносяться на розгляд Голови Національної комісії.
5.10. Рекомендації та пропозиції Громадського комітету є правочинними, якщо за них проголосувало більшість членів Громадського комітету, присутніх на його засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
5.11. Забезпечення Громадського комітету приміщенням, засобами зв'язку, створення необхідних умов для його роботи та проведення засідань здійснює Національна комісія.

6. Заключні положення

6.1. Зміни до цього Положення вносяться рішенням Національної комісії.