ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 173 від 10.05.2002
м.Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2002 р.
за N 448/6736
|
Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національний банк України" (
679-14)
та з метою приведення діючого порядку здійснення безготівкових розрахунків у відповідність до вимог Законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про банки і банківську діяльність" (
2922-14)
, "Про платіжні системи та переказ грошей в Україні" (
2346-14)
Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29.03.2001 N 135 (
z0368-01)
та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25.04.2001 за N 368/5559 (зі змінами), що додаються.
2. Департаменту платіжних систем (В.М.Кравець) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести ці Зміни до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.
Банкам довести зазначені Зміни до відома своїх клієнтів.
3. Департаменту бухгалтерського обліку (В.І.Ричаківська) внести відповідні зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного банку України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.11.97 N 388 (
v0493500-97)
(у редакції постанови Правління Національного банку України від 29.12.99 N 622), зі змінами, та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України (
va493500-97)
, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.11.97 N 388 (
v0493500-97)
(зі змінами).
4. Територіальним управлінням Національного банку України та банкам з метою надання можливості ведення, зберігання та оброблення реквізиту "Дата валютування" у внутрішніх форматах електронних розрахункових документів та баз даних, а також забезпечення правильного заповнення/зчитування реквізиту "Дата валютування" при взаємодії із системою електронних платежів Національного банку України доопрацювати програмне забезпечення системи автоматизації банку щодо оброблення реквізиту "Дата валютування".
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
10.05.2002 N 173
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2002 р.
за N 448/6736
Зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті ( z0368-01 )
1. У пункті 4 розділу I термін "супровідні документи" викласти в такій редакції:
"супровідні документи - документи, подання яких разом із розрахунковим документом передбачене цією Інструкцією або договором, укладеним між банком та клієнтом".
2. Пункт 2 розділу III викласти в такій редакції:
"2. Платник має право зазначати в платіжному дорученні дату валютування, яка не може бути пізніше десяти календарних днів після складання платіжного доручення (день складання не враховується).
Банк платника не приймає платіжне доручення, якщо визначена в ньому дата валютування пізніше 10 календарних днів після складання платіжного доручення.
Банк отримувача до настання дати валютування, що зазначена в електронному розрахунковому документі, зараховує переказані кошти на відповідний рахунок і не пізніше ніж наступного робочого дня згідно з порядком, передбаченим у договорі, повідомляє отримувача про надходження на його адресу коштів та дату їх валютування.
Банк, що обслуговує отримувача, зобов'язаний зарахувати кошти на рахунок отримувача на початок операційного дня, який визначений датою валютування.
Якщо дата валютування припадає на неробочий день, то банк отримувача зараховує кошти на його рахунок на початок першого робочого дня, наступного за днем, який визначений датою валютування.
Операція щодо перерахування коштів з відповідного рахунку на рахунок отримувача оформляється меморіальним ордером, у реквізиті "Призначення платежу" якого банк отримувача зазначає номер і дату електронного розрахункового документа, а також повторює текст реквізиту "Призначення платежу" цього документа.
До настання дати валютування платник може відкликати кошти, які до зарахування їх на рахунок отримувача обліковуються в банку, що обслуговує отримувача. Лист про відкликання коштів платник подає до свого банку, який того ж самого дня надає банку отримувача вказівку про повернення коштів.
Банк отримувача, одержавши цю вказівку, цього ж самого дня перераховує меморіальним ордером кошти з відповідного рахунку на той самий рахунок у банку платника, з якого вони надійшли. Банк отримувача повертає кошти, якщо на час надходження вказівки вони не зараховані на рахунок отримувача, та повідомляє отримувача про відкликання коштів платником".
3. У розділі V:
абзац другий пункту 4 викласти в такій редакції:
"Платіжна вимога про примусове списання (стягнення) коштів на підставі виконавчого документа оформляється та подається державним виконавцем, а на списання податкового боргу за рішенням податкового органу - податковим органом";
абзац четвертий пункту 7 виключити.
У зв'язку з цим абзац п'ятий уважати абзацом четвертим;
пункт 8 викласти в такій редакції:
"8. Сума платіжної вимоги визначається стягувачем";
абзаци дев'ятий - тринадцятий пункту 20 виключити.
4. У колонці "Вимоги щодо заповнення реквізиту" додатка 8 реквізит "Дата валютування" (номер поля 5) доповнити абзацом другим такого змісту:
"Під час формування електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України реквізит "Дата валютування" розміщується в полі "Допоміжні реквізити".
Заступник директора Департаменту
платіжних систем - начальник управління
|
Л.В.Письменна
|