Угода

між Урядом України і Урядом Російської Федерації про принципи співробітництва в галузі виробництва і поставок авіаційної техніки

Дата підписання:
Дата набуття чинності:
08.02.93 р.
08.02.93 р.
Уряд України і Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються "Сторони",
грунтуючись на економічних відносинах, що склалися, господарських зв'язках, широко розвинутої кооперації в галузі науково-технічного співробітництва при розробці і виробництві авіаційної техніки, а також з метою створення найбільш сприятливих умов для зберігання і розвитку цих зв'язків між підприємствами і організаціями, які розташовані на територіях Сторін,
домовились про таке:

Стаття 1

Співробітництво між підприємствами та організаціями України і Росії, які беруть участь в розробці і виробництві авіаційної техніки, здійснюється на принципах рівності і взаємовигоди шляхом безпосередньої домовленості (укладення контрактів) між суб'єктами господарювання незалежно від форми власності та організаційної підпорядкованості з дотриманням законодавчих і нормативних актів, чинних в обох державах.

Стаття 2

Укладення договорів між суб'єктами господарювання Сторін і їх виконання здійснюється згідно з положеннями, які передбачені "Угодою про загальні умови поставок товарів між організаціями держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" (997_075) і "Угодою про порядок вирішення спорів, які пов'язані із здійсненням господарської діяльності" (997_076) , які були підписані 20 березня 1992 року в місті Києві.

Стаття 3

Сторони будуть сприяти збереженню і розвитку кооперованих галузей і міжгалузевих зв'язків в галузі науково-дослідницьких і дослідно-конструкторських робіт, авторського супроводження розробок, поставок сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, які необхідні для здійснення розробки, виробництва і післяпродажного забезпечення експлуатації авіаційної техніки, в тому числі продукції, яка не передбачена міжурядовими угодами.

Стаття 4

Сторони погодились з необхідністю взаємної передачі технічної документації, розробленої до 1991 року.
Такий обмін документацією з цивільної продукції буде здійснюватися за узгодженням між Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України і Комітетом Російської Федерації з оборонних галузей промисловості, а з озброєння і військової техніки за узгодженням також між Міністерствами оборони України і Російської Федерації.

Стаття 5

Сторони будуть сприяти підприємствам і організаціям, розташованим на їх територіях, в поставці продукції, вказаної в додатках N 1, 2, 3, 4, 5, 6 до цієї Угоди, а також створенню нових зразків авіаційної техніки. Ця Угода разом з додатками є підставою для оформлення квот і ліцензій на взаємну поставку між Україною і Росією авіаційної техніки (яка випускається серійно і дослідної), комплектуючих виробів до неї і запасних частин для експлуатації.
Взаємна поставка матеріальних ресурсів (металів всіх груп і найменувань, хімічних продуктів, продуктів нафтопереробки, компонентів електроніки, кабельно-провідникової продукції та інших ресурсів, необхідних для виробництва авіаційної техніки) буде здійснюватися в межах квот, які визначаються відповідними міждержавними угодами, і договорів на поставку між підприємствами.

Стаття 6

Сторони погодились, що ця Угода розповсюджується також на взаємні поставки комплектуючих для виробництва спецтехніки за додатком N 7.
Взаємні поставки спецтехніки Сторони будуть здійснювати за окремою міжурядовою угодою.

Стаття 7

Беручи до уваги багаторівневість кооперації, яка склалася між підприємствами України і Росії, з наступними зустрічними поставками комплектуючих авіаційну техніку виробів (деталь - вузол - агрегат - кінцева продукція), Сторони домовились про звільнення поставок продукції, вказаної в додатках N 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, від митних зборів як на території України, так і на території Росії.

Стаття 8

Сторони доручають військовим представництвам міністерств оборони України і Росії здійснювати приймання на підприємствах Сторін (там, де вони наявні) виробничої і науково-технічної продукції, призначеної до взаємних поставок, а також тих, які підлягають військовому прийманню комплектуючих цю продукцію виробів відповідно до чинної технічної і нормативної документації.

Стаття 9

Сторони домовились, що розрахунки і платежі між підприємствами і організаціями України і Росії будуть здійснюватись за договірними цінами (якщо інше не обумовлено в нормативних актах Сторін) в рублях, національній валюті України, у вільноконвертованій валюті або іншим чином за взаємною домовленістю суб'єктів господарювання Сторін.

Стаття 10

Сторони будуть вживати заходів з виділення необхідних матеріально-технічних ресурсів підприємствам, що випускають авіаційну техніку для державних потреб України і Росії.

Стаття 11

Сторони згодні, що в необхідних випадках питання створення і виробництва нових особливо складних зразків авіаційної техніки за участю підприємств України і Російської Федерації визначаються окремими угодами.

Стаття 12

Сторони погодились, що в процесі виконання цієї Угоди допускається внесення змін і доповнень до додатків до цієї угоди із затвердженням їх в Міністерстві машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України і Комітеті Російської Федерації з оборонних галузей промисловості.

Стаття 13

Ця Угода набуває чинності з дати її підписання і буде залишатися чинною протягом трьох місяців з дня, коли одна з Сторін повідомить іншу Сторону про свій намір припинити її дію або внести в Угоду зміни (доповнення) при щорічному узгодженні переліків взаємних поставок продукції.
 За Уряд                                      За Уряд
 України                                      Російської Федерації
 (підпис)                                        (підпис)