УГОДА

між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про заходи щодо розвитку співробітництва в сфері транспортування нафти територією України до Республіки Білорусь

( Угоду затверджено Постановою КМ № 894 від 29.09.2010 (894-2010-п) )
Дата підписання:
12.07.2010
Дата затвердження для України:
29.09.2010
Дата набрання чинності для України:
26.11.2012
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Білорусь, далі - Сторони,
керуючись Меморандумом про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь в енергетичній сфері (112_165) від 20 січня 2009 року,
з метою розвитку взаємовигідного співробітництва в нафтовій сфері
домовилися про таке:

Стаття 1

Українська Сторона має технічні можливості з прийому нафти в чорноморських портах України, її перевалки та наступного транспортування до Республіки Білорусь, використовуючи систему магістральних нафтопроводів і залізничний транспорт, відповідно до запропонованих Білоруською Стороною обсягів - до 4 (чотирьох) млн. тонн, у період з травня 2010 року по квітень 2011 року, з подальшим збільшенням до 10 (десяти) млн. тонн на рік.

Стаття 2

Для організації транспортування нафти до Республіки Білорусь Українська Сторона пропонує технічні можливості з транспортування нафти за наступними маршрутами:
"чорноморські порти України - нафтопереробні заводи Республіки Білорусь" з використанням залізничного транспорту;
"чорноморські порти України - нафтопереробні заводи Республіки Білорусь" з використанням комбінованого способу транспортування: трубопровідним і залізничним транспортом;
інші маршрути за узгодженням суб'єктів господарювання Сторін.

Стаття 3

Сторони сприятимуть проведенню узгодженої тарифної політики, спрямованої на впровадження справедливих і конкурентоспроможних транспортних тарифів.
При транспортуванні нафти залізничним транспортом Сторони встановлюють паритетну ставку наскрізного тарифу. У 2010 році застосовуються ставки наскрізного тарифу в розмірі 0,27 (нуль цілих двадцять сім сотих) долара США за 10 (десять) т/км.
При транспортуванні нафти магістральними нафтопроводами України Білоруська Сторона гарантує забезпечення обсягів перекачування нафти в середньостроковій перспективі на рівні, що забезпечить економічну доцільність і ефективність їх використання.

Стаття 4

Обсяг, особливості перевалки та транспортування нафти, а також рівень тарифів на кожний наступний рік узгоджуються суб'єктами господарювання Сторін до 1 листопада кожного поточного року шляхом підписання ними відповідних договорів.

Стаття 5

Сторони розглянуть можливість організації поставок нафти до Республіки Білорусь за схемою заміщення.

Стаття 6

Компетентними органами Сторін, відповідальними за виконання цієї Угоди, є:
з Української Сторони - Міністерство палива та енергетики України, Міністерство транспорту та зв'язку України, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та Державна адміністрація залізничного транспорту України;
з Білоруської Сторони - Білоруський державний концерн з нафти та хімії і Міністерство транспорту та комунікацій Республіки Білорусь.

Стаття 7

Спори між Сторонами стосовно тлумачення або застосування положень цієї Угоди вирішуватимуться шляхом переговорів і консультацій.

Стаття 8

Внесення змін і доповнень до цієї Угоди здійснюється за узгодженням Сторін і оформлюється окремими протоколами, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.

Стаття 9

Ця Угода застосовується з дати підписання і набирає чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.

Стаття 10

Ця Угода укладається на невизначений строк і залишається чинною до останнього дня шостого місяця з дати, коли одна із Сторін повідомить іншу Сторону шляхом надання письмового повідомлення про свій намір припинити її дію.
Припинення дії цієї Угоди не зачіпає виконання Сторонами зобов'язань, що виникли в результаті виконання положень цієї Угоди і не завершені на дату припинення її дії.
Вчинено в м. Київ 12 липня 2010 року у двох примірниках, кожний українською та російською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
   За Кабінет                            За Уряд Республіки 
Міністрів України                             Білорусь 
    (підпис)                                  (підпис)