КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 липня 2013 р. № 461
Київ

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. № 1090 і від 23 лютого 2011 р. № 129

Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. № 1090 (1090-2001-п) "Про забезпечення додаткових державних гарантій працівникам, які вивільняються з роботи у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС" (Офіційний вісник України, 2001 р., № 34, ст. 1589; 2003 р., № 23, ст. 1079; 2004 р., № 50, ст. 3273) і від 23 лютого 2011 р. № 129 (129-2011-п) "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реєстрації державною службою зайнятості трудових договорів, укладених між працівниками та фізичними особами" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 14, ст. 567) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 3 липня 2013 р. № 461

ЗМІНИ,

що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. № 1090 ( 1090-2001-п ) і від 23 лютого 2011 р. № 129 ( 129-2011-п )

1. У постанові Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. № 1090 (1090-2001-п) :
1) у постанові:
в абзаці четвертому пункту 1 слово "одноразово" замінити словами "одноразової її виплати", а слова "та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації," виключити;
у пункті 2 слова "Міністерством праці та соціальної політики" замінити словами "Міністерством соціальної політики";
2) у Порядку надання одноразової допомоги у разі припинення трудового договору та одноразової матеріальної допомоги у разі переселення в іншу місцевість працівникам, які вивільняються з роботи у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС (1090-2001-п) , затвердженому зазначеною постановою:
в абзаці першому пункту 8:
у першому реченні слова "Мінпраці" і "Державного казначейства" замінити відповідно словами "Мінсоцполітики" і "Казначейства";
у третьому реченні слово "Мінпраці" замінити словом "Мінсоцполітики";
у додатку 2 до Порядку слово "Мінпраці" замінити словом "Мінсоцполітики";
3) Порядок відшкодування витрат, пов’язаних з достроковим виходом на пенсію працівників, які вивільняються з роботи у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС (1090-2001-п) , затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
                                         "ЗАТВЕРДЖЕНО 
                                         постановою Кабінету Міністрів України 
                                         від 21 серпня 2001 р. № 1090 
                                         (у редакції постанови Кабінету Міністрів України 
                                         від 3 липня 2013 р. № 461)
ПОРЯДОК
відшкодування витрат, пов’язаних з достроковим виходом на пенсію працівників, які вивільняються з роботи у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС
1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування Пенсійному фонду України витрат, пов’язаних з достроковим виходом працівників на пенсію, понад строк, установлений частиною першою статті 49 Закону України "Про зайнятість населення" (5067-17) (далі - витрати) за рахунок коштів, що передбачені у державному бюджеті для здійснення заходів у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС.
2. Витрати (виплата пенсії з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, інших доплат, допомоги на поховання у разі смерті пенсіонера, а також оплати пов’язаних з цим банківських послуг і послуг зв’язку) здійснюються органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
3. Відшкодуванню підлягають витрати, здійснені за період починаючи з дати призначення пенсій особам, які вийшли на пенсію у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС, до початку їх відшкодування за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відповідно до частини першої статті 49 Закону України "Про зайнятість населення" (5067-17) .
4. Органи Пенсійного фонду України ведуть облік видатків на здійснення витрат в установленому законодавством порядку.";
4) Порядок відшкодування витрат, пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю, у тому числі одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності, та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації понад розміри та тривалість, передбаченіЗаконом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", працівникам, які вивільняються з роботи у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС (1090-2001-п) , затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
                                         "ЗАТВЕРДЖЕНО 
                                         постановою Кабінету Міністрів України 
                                         від 21 серпня 2001 р. № 1090 
                                         (у редакції постанови Кабінету Міністрів України 
                                         від 3 липня 2013 р. № 461)
ПОРЯДОК
відшкодування витрат, пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, понад розміри та тривалість, передбачені Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (1533-14) , працівникам, які вивільняються з роботи у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС
1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування Мінсоцполітики витрат Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд), пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, понад розміри та тривалість, передбачені Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (1533-14) , працівникам, які вивільняються з роботи у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС відповідно до Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" (309-14) (далі - допомога по безробіттю), за рахунок коштів, що передбачені у державному бюджеті для здійснення заходів у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС.
2. Дирекція Чорнобильської АЕС під час звільнення працівників у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС відповідно до пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України "Про зайнятість населення" (5067-17) подає територіальному органові Державної служби зайнятості у м. Славутичі інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці за два місяці до вивільнення.
3. Допомога по безробіттю у розмірах та тривалістю, передбачених Законом України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" (309-14) , призначається працівникам Чорнобильської АЕС, які влаштувалися на роботу до 15 грудня 2000 р. і вивільнені з роботи та мають у трудовій книжці запис "Звільнено з роботи у зв’язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації, пункт 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (322-08) ", у разі їх реєстрації в територіальних органах Державної служби зайнятості в районах, містах, районах у містах як безробітних протягом 14 календарних днів після звільнення.
4. Допомога по безробіттю виплачується у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати за останнім місцем роботи (обчисленої за рік) протягом 120 календарних днів, 75 відсотків - протягом 30 наступних календарних днів і 50 відсотків - протягом 390 наступних календарних днів.
Допомога по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності може виплачуватися одноразово в розмірі, визначеному відповідно до абзацу першого цього пункту, у розрахунку на 540 календарних днів у разі, коли такі безробітні не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.
5. Виплата допомоги по безробіттю в розмірі, визначеному пунктом 4 цього Порядку, здійснюється за рахунок коштів Фонду.
6. З метою відшкодування Фонду витрат, пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю, територіальні органи Державної служби зайнятості в районах, містах, районах у містах подають щомісяця до 10 числа звіт про фактичні витрати на виплату допомоги по безробіттю за формою, визначеною Мінсоцполітики, територіальним органам зазначеної Служби в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі для подання до 15 числа узагальненого звіту Державній службі зайнятості.
7. Державна служба зайнятості звертається щомісяця до 20 числа до Мінсоцполітики з поданням щодо відшкодування Фонду витрат, пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю, за визначеною Міністерством формою.
8. Мінсоцполітики на підставі зазначеного в пункті 7 цього Порядку подання перераховує кошти Державній службі зайнятості на рахунок 3717 "Рахунки державних позабюджетних фондів", відкритий в Казначействі для обслуговування коштів Фонду.".
2. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реєстрації державною службою зайнятості трудових договорів, укладених між працівниками та фізичними особами (129-2011-п) , затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 129, викласти в такій редакції:
                                         "ЗАТВЕРДЖЕНО 
                                         постановою Кабінету Міністрів України 
                                         від 23 лютого 2011 р. № 129 
                                         (у редакції постанови Кабінету Міністрів України 
                                         від 3 липня 2013 р. № 461)
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реєстрації державною службою зайнятості трудових договорів, укладених між працівниками та фізичними особами
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Реєстрація державною службою зайнятості трудових договорів, укладених між працівниками та фізичними особами" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.
3. Бюджетні кошти спрямовуються Державній службі зайнятості для забезпечення виконання функцій з реєстрації трудових договорів, укладених у письмовій формі між працівниками та фізичними особами.
4. Державна служба зайнятості подає Мінсоцполітики щомісяця до 20 числа за встановленою ним формою:
1) звіт про кількість зареєстрованих трудових договорів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, а також фактичні витрати Служби на їх реєстрацію, визначені згідно із затвердженою Міністерством методикою.
2) подання щодо перерахування Службі бюджетних коштів.
5. Мінсоцполітики на підставі зазначеного у підпункті 2 пункту 4 цього Порядку подання перераховує бюджетні кошти Державній службі зайнятості на рахунок 3717 "Рахунки державних позабюджетних фондів", відкритий у Казначействі для обслуговування коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
6. Операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, проводяться в порядку, встановленому Мінфіном.
7. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.".