УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
N 352 від 13.10.99
м. Київ
|
Про Методичні рекомендації щодо порядку дострокового припинення повноважень територіальної, дільничної виборчої комісії по виборах Президента України або окремих осіб, які входять до складу комісій, та внесення змін до їх складу
Відповідно до частки третьої, четвертої, сьомої, восьмої статті 14, частин другої, третьої, четвертої, п'ятої, сьомої статті 16, частини одинадцятої статті 18 Закону України "Про вибори Президента України" (
474-14)
та статей 11, 12, 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" (
733/97-ВР)
центральна виборча комісія постановляє:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо порядку дострокового припинення повноважень територіальної, дільничної виборчої комісії по виборах Президента України або окремих осіб, які входять до складу комісій, та внесення змін до їх складу (додається).
2. Постанову надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, кандидатам у Президенти України, уповноваженням особам політичних партій, виборчого блоку партій, від яких зареєстровано кандидатів у Президенти України, довіреним особам кандидатів у Президенти України в територіальних виборчих округах та опублікувати й газетах "Голос України", "Урядовий кур'єр".
Голова Центральної ваборчої комісії
|
М.РЯБЕЦЬ
|
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 13 жовтня 1999 року N 352
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо порядку дострокового припинення повноважень територіальної, дільничної виборчої комісії по виборах Президента України або окремих осіб, які входять до складу комісій, та внесення змін до їх складу
Порядок дострокового припинення повноважень територіальної, дільничної виборчої комісій та окремих осіб, які входять до їх складу, визначається частинами третьою, четвертою, сьомою статті 16 Закону України "Про вибори Президента України" (
474-14)
.
Порядок внесення змін до складу територіальної, дільничної виборчої комісії визначається частинами третьою, четвертою, сьомою, восьмою статті 14 Закону України "Про вибори Президента України" та частинами четвертою, п'ятою, сьомою статті 16 цього Закону.
Повноваження територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково органом, що утворив комісію, лише в разі порушення комісією Конституції, Закону України "Про вибори Президента України" та інших законів України.
Повноваження особи, яка входить до складу виборчої комісії, припиняються достроково органом, що утворив комісію, у разі:
1) порушення Конституції (
254к/96-ВР)
, Закону України "Про вибори Президента України" та інших законів України, в тому числі невиконання обов'язків члена виборчої комісії без поважних причин;
2) подання особистої заяви про складення повноважень у комісії;
3) припинення громадянства України;
4) вибуття за межі виборчого округу на період до закінчення виборчої кампанії;
5) набрання щодо неї законної сили обвинувального вироку суду;
6) смерті;
7) висунення її кандидатом у народні депутати України, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидатом у депутати місцевої ради;
8) якщо після утворення виборчої комісії з'ясується, що ця особа не може виконувати обов'язки голови, заступника голови, секретаря або члена комісії з підстав, передбачених частиною другою статті 16 Закону.
Повноваження особи, яка входить до складу виборчої комісії, у разі виникнення підстав, перерахованих у пунктах 1-8, припиняються з моменту прийняття рішення органом, що утворив виборчу комісію.
У разі реєстрації особи, яка входить до складу виборчої комісії, кандидатом у Президенти України або довіреною особою кандидата, її повноваження в комісії вважаються припиненими з дня такої реєстрації.
За умови виникнення обставин, передбачених пунктами 1-8 абзаца 4 та абзаца 6 цих Рекомендацій, виборча комісія повідомляє про це орган, що утворив цю виборчу комісію.
Новий склад територіальної, дільничної виборчої комісії затверджується в разі дострокового припинення повноважень відповідної виборчої комісії.
Внесення змін до складу виборчих комісій здійснюються органом, що їх утворив, у разі:
1) невідповідності кількісного складу виборчої комісії положенням частин третьої, четвертої, сьомої, восьмої статті 14 Закону України "Про вибори Президента України";
2) звернення територіальної, дільничної виборчої комісії до органу, який її утворив, з мотивованою пропозицією з підстав, передбачених частинами другою, сьомою статті 16 Закону, про заміну голови, заступника голови, секретаря або члена комісії, якщо за це проголосує на засіданні комісії не менше двох третин її складу.
Пропозиція виборчої комісії розглядається з прийняттям відповідного рішення органом, що утворив комісію.
Орган, який утворив відповідну виборчу комісію, при призначенні до розгляду питання про дострокове припинення повноважень виборчої комісії або голови, заступника голови, секретаря та окремих членів виборчої комісії повідомляє про це суб'єктів подань, передбачених частинами третьою, сьомою статті 14 Закону.
У разі дострокового припинення повноважень виборчої комісії або зменшення її кількісного складу відповідний орган не пізніш як на сьомий день затверджує новий склад виборчої комісії або включає до її складу додаткових осіб з дотриманням положень частин третьої, четвертої, сьомої, восьмої статті 14 Закону України "Про вибори Президента України".
Секретар
Центральної виборчої комісії
|
Я.ДАВИДОВИЧ
|