МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 28.03.2016 р. N 1/9-154
Управлінням (департаментам) освіти і науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій

Щодо надання роз'яснення

З 1 квітня 2016 року набирає чинності наказ Міністерства освіти і науки України N 8 від 12 січня 2016 року, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 року за N 184/28314, "Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах".

Звертаємо увагу, що новим Положенням розширено перелік осіб, для яких може запроваджуватися індивідуальна форма навчання, а саме:

- які проживають у зоні збройного конфлікту, на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження тощо та надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру (з використанням дистанційної форми навчання);

- є іноземцями або особами без громадянства (діти-біженці, діти, чиї батьки подали заяви про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового чи тимчасового захисту, діти іноземців та осіб без громадянства, які утримуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства).

Інформуємо, що оплата праці за проведення уроків з використанням технологій дистанційної форми навчання здійснюється на загальних засадах відповідно до законодавства, зокрема згідно з Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. N 102.

Навчання учнів, яким необхідно пройти медичне лікування у закладі охорони здоров'я більше одного місяця, здійснюється безпосередньо в цьому медичному закладі. Місцевим органом управління освітою за територіальним розташуванням визначається навчальний заклад, педагогічні працівники якого будуть здійснювати навчальний процес.

Крім цього, пунктом 3 розділу III зазначеного вище Положення передбачено, що витяг з протоколу психолого-медико-педагогічної консультації не є обов'язковим для зарахування учнів на індивідуальну форму навчання окрім учнів, навчання яких потребує визначення особливих освітніх потреб, методів навчання та інших додаткових заходів навчально-виховного процесу.

Водночас зазначаємо, що відповідно до частини 3 статті 29 Закону України "Про загальну середню освіту" якщо батьки або особи, які їх замінюють, всупереч висновку відповідної психолого-медико-педагогічної консультації відмовляються направляти дитину до відповідної спеціальної загальноосвітньої школи (школи-інтернату), навчання дитини проводиться за індивідуальною формою.

 

Заступник Міністра

П. К. Хобзей