ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 18.12.2015 р. N 17.4-12/33
ЗАТВЕРДЖУЮ
В. о. Голови Державної служби статистики України
____________ І. М. Жук
18 грудня 2015 року

Роз'яснення щодо заповнення форм державного статистичного спостереження N 24 (річна) "Звіт про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами" та N 24-сг (місячна) "Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин"

I. Загальні положення

1.1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників і змісту форм державного статистичного спостереження N 24 (річна) та N 24-сг (місячна).

Показники форм N 24 (річна) та N 24-сг (місячна) характеризують стан тваринництва за місцем утримання сільськогосподарських тварин. Кількість сільськогосподарських тварин, наявність кормів відображено станом на звітну дату; обсяги виробництва продукції тваринництва та витрат кормів - за звітний рік (зростаючим підсумком з початку звітного року).

1.2. Показники форм N 24 (річна) та N 24-сг (місячна) також відображають кількість сільськогосподарських тварин та обсяг продукції, який отриманий від узятих у найм (оренду) сільськогосподарських тварин, якщо інше не передбачене конкретними умовами оренди.

1.3. Значення показників мають формат представлення:

у всіх розділах форм N 24 (річна) та N 24-сг (місячна): кількість сільськогосподарських тварин, хутрових звірів - у головах (у цілих числах);

у підрозділі 1.1 форм N 24 (річна) та N 24-сг (місячна): жива маса сільськогосподарських тварин (графи з 1 до 4) - у центнерах (з двома знаками після коми);

у підрозділі 1.2 форм N 24 (річна) та N 24-сг (місячна): коди 1211, 1212, 1231, 1232, з 1242 до 1244 - у кілограмах (у цілих числах), код 1241 - у дозах (у цілих числах), коди з 1221 до 1226, 1245 - у центнерах (у цілих числах);

у розділі 2 форми N 24 (річна) графи 7, 8, 10 підрозділу 2.1 та графи 3, 4 підрозділу 2.2; у розділі 4 форми N 24 (річна) графа 3 підрозділу 4.1; у розділі 2 форми N 24-сг (місячна) графа 2: жива маса сільськогосподарських тварин і свійської птиці - у центнерах (у цілих числах);

у розділі 3 форми N 24 (річна): коди 3711, з 3811 до 3813 - у штуках (у цілих числах);

у підрозділі 4.1 форми N 24 (річна) графа 4 та форми N 24-сг (місячна) графа 1: кількість яєць - у штуках (у цілих числах);

у розділі 6 форми N 24 (річна) наявність та обсяги витрат кормів - у центнерах кормових одиниць (у цілих числах).

За відсутності даних рядки (графи) звітів містять прочерк.

1.4. Показники форм N 24 (річна) та N 24-сг (місячна) ґрунтуються на даних документів первинного обліку:

первинних облікових документів;

регістрів журнально-ордерної форми бухгалтерського обліку.

II. Зміст форм N 24 (річна) та N 24-сг (місячна)

2.1. Розділ 1 форм N 24 (річна) та N 24-сг (місячна) відображає обсяги виробництва продукції тваринництва.

2.2. Показники підрозділу 1.1 характеризують продукцію вирощування основних видів сільськогосподарських тварин.

2.2.1. Графа 1 характеризує загальну живу масу вирощених сільськогосподарських тварин, визначену як суму живої маси одержаного приплоду молодняку, приросту живої маси молодняку та тварин на відгодівлі та нагулі, птиці дорослої, а також приросту від вирощування тварин у населення за договорами, за мінусом живої маси сільськогосподарських тварин, які здохли (молодняку та тварин на відгодівлі та нагулі).

Якщо цей показник за окремим видом тварин є негативним, його значення за цією графою не враховане.

Жива маса молодняку тварин, а також тварин на відгодівлі (нагулі), які здохли та загинули, характеризує втрати та в обсягах вирощування сільськогосподарських тварин у графі 1 не відображена. Проте у графах 2 та 3 жива маса молодняку тварин на відгодівлі, який згодом здох, урахована.

2.2.2. Графа 2 характеризує живу масу приплоду молодняку, народженого у звітному році (у звітному періоді). Якщо в акті про приплід тварин відсутні дані про живу масу народжених телят, поросят, ягнят і козенят, то середню масу однієї голови молодняку враховано за оцінкою зоотехніка.

Жива маса одержаного приплоду птиці включає живу масу молодняку птиці, виведеного квочками або в інкубаторах (у тому числі живу масу добових півників), без урахування маси добового молодняку, купленого на інкубаторно-птахівничій станції або в іншому підприємстві.

2.2.3. Графа 3 характеризує приріст живої маси молодняку тварин і приріст тварин (дорослих і молодняку), який одержано при відгодівлі (нагулі) за звітний рік (з початку звітного року).

Приріст живої маси молодняку тварин уключає:

за великою рогатою худобою: телят, телиць (запліднених і незапліднених) до переведення їх у групу корів; волів і воликів до переведення їх у групу робочих волів або до досягнення трирічного віку; бичків до переведення їх у групу бугаїв-плідників або до досягнення трирічного віку;

за свинями: молодняк до переведення у доросле виробниче стадо;

за вівцями та козами: молодняк до переведення у доросле стадо;

за птицею свійською: птицю різного віку.

Одержаний з початку року приріст живої маси молодняку включає приріст живої маси молодняку на звітну дату та приріст молодняку, реалізованого за звітний рік (період), з урахуванням маси молодняку, який здох.

Приріст живої маси молодняку, одержаного з початку звітного року (періоду), є різницею між живою масою за даними проведених зважувань молодняку на звітну дату та живою масою того ж молодняку на початок року, при купівлі чи при народженні.

Якщо зважування неможливе (нетелів, супоросних свиноматок, які перевіряються, і ярок на певній стадії вагітності тощо), їхню живу масу умовно враховано за останнім зважуванням або за допомогою зоотехнічних промірів тварин. Після отелення, опоросу чи окоту цих тварин їхня жива маса та приріст наведено з урахуванням уточнень, отриманих за результатами їхнього зважування або зоотехнічних промірів.

Одержаний з початку звітного року (періоду) приріст живої маси молодняку за великою рогатою худобою включає приріст маси:

1) телят, які народилися у звітному році (періоді):

а) збережених;

б) вибулих;

2) молодняку народження минулих років (без урахування купленого у звітному році (періоді)):

а) збереженого;

б) вибулого;

3) телят і молодняку, куплених у звітному році (періоді):

а) збережених;

б) вибулих.

Одержаний з початку звітного року (періоду) приріст живої маси наявного (збереженого) молодняку за кожною групою не включає:

для телят групи 1 "а" - живу масу при народженні;

для молодняку групи 2 "а" - живу масу на початок звітного року;

для молодняку групи 3 "а" - живу масу при купівлі.

Одержаний з початку року приріст живої маси молодняку, який у звітному році (періоді) був проданий переробним підприємствам, на ринку, виданий у рахунок оплати праці, орендної плати за землю та майнових паїв або забитий, а також переведений у доросле стадо, не включає живу масу телят при народженні групи 1 "б", або живу масу на початок звітного року молодняку групи 2 "б", або живу масу при купівлі молодняку групи 3 "б".

Приріст живої маси наявного та реалізованого молодняку, а також молодняку, переведеного у доросле стадо та поставленого на відгодівлю, характеризує загальний приріст живої маси молодняку з початку звітного року (періоду), враховуючи масу сільськогосподарських тварин, які здохли.

У підприємствах, де зважування та облік живої маси молодняку проводять не в кінці кожного місяця, а тільки при досягненні кожною твариною певного віку, живу масу молодняку на звітну дату враховано за даними останнього зважування або зоотехнічних промірів.

2.2.4. Приріст тварин на відгодівлі та нагулі визначено як суму живої маси тварин, які знаходяться на відгодівлі (нагулі) на звітну дату, та живої маси тварин, знятих із відгодівлі (нагулу) за період з початку року до звітної дати, за мінусом живої маси всіх тварин, поставлених на відгодівлю (нагул) з початку звітного року, та живої маси тварин, які були на відгодівлі (нагулі) на початок звітного року.

Приріст тварин, які будуть продані м'ясокомбінатам, переробним підприємствам, визначено шляхом зважування безпосередньо у підприємстві.

2.2.5. У відгодівельних підприємствах, які утримують лише куплену худобу та не мають власного поголів'я, дані графи 3 дорівнюють даним графи 1 цього підрозділу та графи 7 підрозділу 2.1 за відповідним видом тварин.

2.2.6. Якщо за результатами визначення приросту отримано відвіс (тобто жива маса тварин на звітну дату менше її ж живої маси на початок звітного року при купівлі чи при народженні), то у графі 3 за відповідним видом тварин значення не враховане.

2.2.7. Графа 4 характеризує живу масу здохлого молодняку народження поточного та минулих років, а також живу масу здохлих сільськогосподарських тварин (дорослих і молодняку), що знаходились на відгодівлі та нагулі. Ця графа за кодом 1140 ураховує також масу півників, забитих у віці однієї доби. Дані про живу масу тварин, які здохли, відображено за останнім зважуванням тварин.

2.3. Показники підрозділу 1.2 характеризують обсяги виробництва вовни, молока, продукції бджільництва й іншої продукції тваринництва, отриманої від вирощування сільськогосподарських тварин.

2.3.1. Коди 1211 і 1212 характеризують загальний обсяг настригу вовни відповідно від овець і кіз у натуральній масі, тобто у фізичній масі після стрижки (немита або мита у руні), ураховуючи вовну, яку було використано для внутрішньогосподарських потреб. У показниках не відображені обсяги вовни, які були куплені або одержані з інших джерел, а також вовни, одержаної від інших видів тварин.

2.3.2. Коди 1221 - 1226 характеризують валовий надій молока, отриманий від маток сільськогосподарських тварин за видами. Для перерахунку літрів у кілограми застосовано коефіцієнт 1,03, на який помножено обсяг надоєного молока.

2.3.3. Код 1221 характеризує загальний обсяг молока, надоєного від великої рогатої худоби: корів молочних і м'ясних порід (уключаючи молоко від ялових корів, корів на відгодівлі та нагулі, розтелених телиць), буйволиць. Цей показник також відображає надоєне молоко та молозиво, витрачене на випоювання телят і поросят. У цих обсягах не враховане молоко, виссане телятами; молоко, куплене у населення та прийняте без оплати як розрахунок за проданих корів; молоко, одержане від інших видів тварин (козяче, овече, кобиляче).

2.3.4. Код 1222 характеризує обсяг молока, яке надоєне тільки від корів молочних порід (уключаючи ялових корів, корів на відгодівлі та нагулі, розтелених телиць), тобто без урахування молока, надоєного від корів м'ясних порід.

2.3.5. Коди 1223 - 1226 відповідно характеризують обсяги молока, надоєного від усіх овець, кіз, кобил та інших маток сільськогосподарських тварин.

2.3.6. Коди 1231 і 1232 характеризують обсяги виробництва продукції бджільництва:

код 1231 - обсяг виробництва меду, враховуючи мед, який залишено у вуликах як зимовий кормовий запас для підгодівлі бджіл (із розрахунку середніх норм годівлі на бджолосім'ю та терміну зимового періоду);

код 1232 - обсяг виробництва воску, враховуючи віск кожної відбудованої рамки та вихід воску малого збору.

2.3.7. Коди з 1241 до 1245 характеризують обсяги виробництва іншої продукції тваринництва:

код 1241 - сперми бугаїв, буйволів та іншої великої рогатої худоби молочних і м'ясних порід;

код 1242 - фактично оприбуткованого начосу козячого пуху, без урахування пуху, купленого або одержаного з інших джерел;

код 1243 - волосу сільськогосподарських тварин усіх видів (великої рогатої худоби, коней, інших тварин), тонкого або грубого, не підданого кардо- чи гребенечесанню;

коди 1244 і 1245 - грени та коконів тутового шовкопряду.

2.4. Розділ 2 форм N 24 (річна) та N 24-сг (місячна) характеризує надходження та вибуття сільськогосподарських тварин за видами. Роз'яснення наведено відповідно до нумерації граф форми N 24 (річна). Наповнення відповідних граф у формі N 24-сг (місячна) аналогічне.

2.4.1. У підрозділі 2.1 графа 9 характеризує кількість сільськогосподарських тварин станом на звітну дату, за іншими графами кількість сільськогосподарських тварин та їхню живу масу відображено за звітний рік (зростаючим підсумком з початку звітного року).

2.4.2. Графа 1 характеризує кількість лише тих маток, від яких одержана хоча б одна голова живого приплоду. Якщо матка розплодилась два рази у звітному році, вона врахована двічі, тобто ця графа характеризує число отелень, опоросів, окотів, на підставі складених протягом доби, в яку вони відбулися, актів. Випадки аборту або мертвонародженого приплоду за цією графою не враховано.

2.4.3. Графа 2 характеризує загальну кількість телят (за кодом 2110 - від корів та телиць, за кодом 2120 - від корів), поросят (від основних свиноматок та тих, що перевіряються), ягнят, козенят, лошат, курчат, каченят, гусят та індичат, які народились живими, враховуючи приплід, який пізніше був проданий, забитий або загинув навіть у день народження, але без урахування мертвонародженого приплоду.

У кількості одержаного приплоду не врахований молодняк народження поточного року, придбаний на стороні.

2.4.4. Графа 3 із загальної кількості одержаного приплоду у рядку 2130 характеризує кількість поросят, одержаних тільки від основних свиноматок.

2.4.5. Графа 4 характеризує загальну кількість здохлих і загиблих за звітний рік сільськогосподарських тварин, уключаючи викрадених або здохлих з вини працівників, хоча б їхня вартість і була відшкодована за рахунок винних осіб.

Ця графа характеризує кількість здохлих і загиблих сільськогосподарських тварин (від пожежі, стихійного лиха, розірвані дикими звірами тощо), незалежно від віку, враховуючи здохлий та загиблий молодняк народження поточного року, а також здохлих сільськогосподарських тварин із числа придбаних на стороні; вимушено забитих сільськогосподарських тварин, м'ясо яких не було використане в їжу, а використане тільки на годівлю сільськогосподарським тваринам, а не звірям; сільськогосподарських тварин, які прийняті переробними підприємствами та організаціями спеціально для використання їх як утиль, а також сільськогосподарських тварин, які продані для виготовлення м'ясо-кісткового борошна.

2.4.6. Графи 5 і 7 характеризують кількість і живу масу сільськогосподарських тварин, які були реалізовані на забій для виробництва м'яса.

У цих графах ураховано:

сільськогосподарських тварин, які продані переробним підприємствам, а також безпосередньо організаціям споживчої кооперації, торгівлі тощо. Живу масу проданих тварин відображено за мінусом 3 % знижки на вміст кишково-шлункового тракту; для птиці 3 % знижка врахована якщо птиця, призначена для забою на м'ясо, перевозилась на відстань понад 50 км;

сільськогосподарських тварин, які забиті у своєму підприємстві, незалежно від того, де був проведений забій (безпосередньо на підприємстві чи на бойні), і м'ясо яких використане (або продане) для харчових потреб. У цих показниках враховано і вимушено забитих сільськогосподарських тварин, якщо їх м'ясо було використане для продовольчих потреб. Зазначені показники не враховують кількість і живу масу вимушено забитих сільськогосподарських тварин, значна частина яких (більше 50 % від туші) утилізована (вони відображені у графі 4);

увесь інший продаж сільськогосподарських тварин, ураховуючи продаж на ринку, іншим організаціям, підприємствам, установам (як дорослих тварин, так і молодняку), що підлягають забою на м'ясо із числа непридатних для подальшого відтворення тварин (за винятком телят, ягнят та козенят до 6 місяців, поросят до 2 місяців та курчат), а також сільськогосподарських тварин, які продані біофабрикам, робітникам інших підприємств і залученим особам, незважаючи на те, що цей процес проводився безпосередньо на підприємстві;

птицю свійську, яка забита, але не реалізована у поточному році.

2.4.7. У відгодівельних підприємствах ці графи відображають також живу масу приросту, одержаного від відгодівлі та нагулу куплених сільськогосподарських тварин.

2.4.8. Молодняк сільськогосподарських тварин, проданий за зазначеними у пункті 2.4.6 цього розділу напрямами, який підлягає подальшому вирощуванню, в обсягах реалізації на забій не відображений.

2.4.9. Кількість телят, забитих у віці до 14 діб, та сільськогосподарських тварин, які продані для виготовлення м'ясо-кісткового борошна, відображено у графі 4.

2.4.10. Кількість і жива маса сільськогосподарських тварин, які продані підприємствам, що мають звіроферми, для годівлі звірів або використані з цією ж метою у своєму підприємстві, в загальний обсяг реалізації худоби на забій не враховано.

2.4.11. Із загальної кількості сільськогосподарських тварин та обсягу їхньої реалізації на забій у графах 6 і 8 виділено кількість і живу масу сільськогосподарських тварин, м'ясо яких використане (або продане) для харчових потреб людини, які були забиті безпосередньо на об'єктах, пристосованих для забою, незалежно від того, де розташовані ці об'єкти (безпосередньо на підприємстві чи на переробних підприємствах, бойнях тощо).

2.4.12. Графи 9 і 10 характеризують кількість наявних на звітну дату сільськогосподарських тварин (з урахуванням тварин, які продані в кредит, але ще не зняті з балансу підприємства) та їхню живу масу.

За кодом 2120 у цих графах відображена кількість корів та їхня жива маса. В показниках не враховані корови, вибракувані за актами після припинення доїння та переведені з основного стада на відгодівлю, нагул.

У цих графах не враховані сільськогосподарські тварини, викрадені або здохлі, у тому числі з вини працівників, хоча б їхня вартість і підлягала відшкодуванню за рахунок винних осіб.

2.5. Показники підрозділу 2.2 характеризують кількість кролів та інших сільськогосподарських тварин, які були реалізовані на забій, та їхню живу масу відповідно до положень пунктів 2.4.6 і 2.4.11 цих Роз'яснень.

2.6. Розділ 3 форми N 24 (річна) характеризує кількість сільськогосподарських тварин за окремими видами та статевовіковими групами (із загального поголів'я відповідного виду тварин на кінець звітного року, наведеного у графі 9 підрозділу 2.1).

2.6.1. Коди з 3111 до 3119, 3121 - 3123 характеризують кількість великої рогатої худоби відповідної статі, віку та породи (із поголів'я, наведеного у графі 9 рядка 2110 підрозділу 2.1).

2.6.2. Код 3111 характеризує кількість бугаїв (незалежно від порід), яких використовують для відтворення стада.

2.6.3. Код 3112 характеризує кількість дорослих робочих волів, уключаючи тварин, яких тимчасово не використовують на роботі через хворобу чи з інших причин. Кількість воликів, бичків (до 2 років і старше 2 років) за цим кодом не врахована. Бичків старше 2 років відображено за кодом 3114.

2.6.4. Код 3113 характеризує загальну кількість телят до 1 року.

2.6.5. Поголів'я запліднених телиць від 1 до 2 років уключає всіх фактично спарованих і штучно осіменених телиць (код 3115), незалежно від того, встановлена їхня тільність чи ні; кількість незапліднених телиць цього віку характеризує код 3116.

2.6.6. Кількість телиць старше 2 років (запліднених та незапліднених) характеризують коди 3117 і 3118.

2.6.7. Код 3119 характеризує кількість буйволів, незалежно від віку та статі.

2.6.8. За кодами 3121 і 3122 кількість великої рогатої худоби (у тому числі корів) м'ясних порід відображено у разі, якщо підприємство має спеціалізовані ферми та відділення для розведення великої рогатої худоби м'ясних порід. До спеціалізованих м'ясних ферм також віднесено ферми, в яких молочне поголів'я призначене для відтворення та вирощування телят підсосним методом до 8-ми місячного віку при повному припиненні доїння.

2.6.9. Код 3123 характеризує кількість корів молочних порід, які були виділені для групового підсосного вирощування телят (при одночасному припиненні доїння). Якщо через нестачу молока або з інших причин вирощування телят цим методом було припинене і корови переведені на ручне або механізоване доїння, такі тварини у цьому коді не враховані.

2.6.10. Із загальної кількості свиней, наведеної у графі 9 рядка 2130 підрозділу 2.1, коди 3211 - 3214 характеризують кількість свиней відповідної статі та віку:

код 3211 - кількість основних свиноматок, тобто свиноматок, що опоросились один або декілька разів і переведені в основне стадо;

код 3212 - кількість спарованих і штучно осіменених свинок, виділених для одержання приплоду, а також підсосних маток, які вперше опоросились, до відлучки від них поросят і переведення їх в основне стадо або на відгодівлю;

код 3213 - кількість ремонтних свинок старших 4-х місяців до моменту їхнього парування або штучного осіменіння;

код 3214 - кількість поросят зазначеного віку.

Після парування ремонтні свинки виключені із показника за кодом 3213 і відображені за кодом 3212. Вибракувані свиноматки, які поставлені на відгодівлю, до кількості основних і тих, що перевіряються, не включені.

2.6.11. Коди 3221 - 3224 (із загальної кількості свиней, наведеної у графі 9 рядка 2130 підрозділу 2.1) характеризують кількість свиней за живою масою. Якщо на підприємстві не проводять зважування сільськогосподарських тварин, розподіл поросят і свиней за вгодованістю враховано за оцінкою зоотехніка.

2.6.12. Коди 3311 і 3313 характеризують кількість овець відповідної статі та віку (із загальної кількості тварин, наведених у графі 9 рядка 2140 підрозділу 2.1), із яких за кодами 3312 і 3314 виділена кількість каракульських овець.

2.6.13. Коди 3411 і 3412 характеризують кількість кіз відповідної статі та віку (із загальної кількості тварин, наведених у графі 9 рядка 2140 підрозділу 2.1).

2.6.14. Коди 3511 і 3512 характеризують кількість коней відповідної статі та віку (із загальної кількості тварин, наведених у графі 9 рядка 2150 підрозділу 2.1):

код 3511 - маточне поголів'я кобил, яке включає племінних кобил, яких використовують на легких роботах, кобил табунного утримання та кобил робочих від 3-х років і старших;

код 3512 - лошат до 1 року.

2.6.15. Код 3521 (із загальної кількості коней, наведених у графі 9 рядка 2150 підрозділу 2.1) характеризує кількість робочих коней: усіх меринів, кобил і жеребців від 3-х років і старших, які беруть участь у сільськогосподарських роботах, будівництві, на лісозаготівлях, а також роз'їзних, верхових, в'ючних тощо. Робочі коні, які тимчасово непрацездатні через хворобу чи з інших причин, також відображені за цим кодом.

2.6.16. Коди з 3531 до 3533 характеризують загальну кількість інших тварин родини конячих (віслюків, мулів, лошаків).

2.6.17. Код 3611 відображає загальну кількість кролів різного віку та статі, із яких код 3612 - кількість самок, що окролились, а також сукрільних самок, ураховуючи сукрільних самок, від яких буде вперше одержаний окріл.

2.6.18. Код 3711 характеризує наявну у підприємстві кількість бджолосімей; код 3811 - кількість рептилій (уключаючи змій і черепах), код 3812 - кількість живих п'явок, код 3813 - кількість живих равликів.

2.7. Розділ 4 у формах N 24 (річна) та N 24-сг (місячна) характеризує стан птахівництва.

2.8. Показники підрозділу 4.1 у формі N 24 (річна) характеризують кількість свійської птиці (за видами та віком) на кінець звітного року, живу масу птиці, реалізованої на забій, та обсяги виробництва яєць за видами.

2.8.1. Коди 4100 - 4114, 4120 - 4200 за графами 1 і 2 характеризують кількість птиці свійської на звітну дату, як виведену у власних інкубаторах, так і придбану на стороні, за її основними видами та віком:

за кодом 4110 - загальну кількість курей та півнів, з якої за кодом 4112 відображена кількість дорослих курей, незалежно від того, чи одержані від них яйця чи ні, а за кодом 4113 - кількість курей-несучок м'ясних і м'ясо-яєчних порід;

за кодами 4120 - 4200 - кількість птиці свійської за основними її видами будь-якої статі (як самок, так і самців).

2.8.2. Графа 3 за кодами 4100, 4110, 4114, 4120 - 4200 характеризує живу масу птиці, яка була реалізована на забій. Визначення обсягів реалізації птиці на забій проведене відповідно до методології, передбаченої пунктом 2.4.6 цих Роз'яснень.

Графа 3 за кодом 4100 дорівнює показнику графи 7 за кодом 2160 підрозділу 2.1 розділу 2.

2.8.3. Графа 4 за кодами 4100, 4110, 4112, 4120 - 4200 характеризує загальну кількість яєць, одержаних від птиці свійської, у тому числі за видами (курячих, качиних, гусячих, індичих, інших), уключаючи втрати яєць (бій, псування тощо) і яйця, витрачені на виведення курчат, каченят, гусенят та індиченят квочками або в інкубаторі. Яйця, куплені або одержані на стороні для інкубації та інших потреб, за цими кодами не відображені.

2.8.4. Графа 1 за кодом 4100 у формі N 24-сг (місячна) характеризує загальну кількість яєць, одержаних від птиці свійської всіх видів і різного віку (дорослих і молодняку), з якої за кодом 4112 відображено кількість яєць, які одержані тільки від дорослих курей-несучок, без урахування яєць, одержаних від молодняку птиці.

2.9. Показники підрозділу 4.2 у формі N 24 (річна) характеризують інкубацію яєць:

код 4210 - загальну кількість яєць (від птиці свійської всіх видів), як власного виробництва, так і куплених або одержаних для цієї мети на стороні, закладених і проінкубованих у інкубаторі, але без урахування яєць, які були передані для інкубації іншому підприємству;

код 4220 - кількість одержаного після інкубації здорового молодняку.

2.10. Розділ 5 у формі N 24 (річна) характеризує хутрове звірівництво кліткового утримання за видами звірів:

графа 1 - загальну кількість дорослих самців, самок і щенят, проданих у звітному році живими;

графа 2 - усю кількість забитих за звітний рік звірів, ураховуючи вимушений забій як основного стада (самки і самці), так і молодняку поточного року народження, як власного, так і придбаного на стороні;

графа 3 - загальну кількість хутрових звірів кліткового утримання, які є в наявності на кінець звітного року: самців, самок старше 8-ми місяців, молодняку (як власного, так і купленого на стороні для укомплектування стада).

2.11. Розділ 6 форми N 24 (річна) характеризує наявність кормів на кінець звітного року та обсяги витрат кормів на годівлю сільськогосподарських тварин за звітний рік.

2.11.1. Графа 1 підрозділу 6.1 характеризує загальний обсяг наявних на кінець звітного року кормів, призначених для годівлі всіх видів сільськогосподарських тварин, з яких у графі 2 виділено обсяг концентрованих кормів.

2.11.2. Показники підрозділу 6.2 характеризують:

у графі 1 - загальний обсяг згодованих сільськогосподарським тваринам кормів як суму їхніх основних видів, наведених у цьому підрозділі;

у графі 2 - обсяг усіх згодованих сільськогосподарським тваринам концентрованих кормів, у складі яких ураховано зернофураж (зерно злакових і бобових культур), висівки, комбікорми (суміш різних видів кормів, збагачена мінеральними речовинами, вітамінами, білково-вітамінними добавками), борошно, зернові та млинові відходи хлібопекарської, круп'яної, борошномельної промисловості, макуха і шрот, вітамінно-трав'яне борошно (трав'яне борошно штучного сушіння з трав на ранній стадії їх розвитку у вигляді борошна, гранул і брикетів). Інші штучно обезводнені зелені корми обліковано у графі 4. У графі 3 наведено обсяг згодованих сільськогосподарським тваринам комбікормів (із загального обсягу концентрованих кормів);

у графі 4 - обсяг усіх згодованих сільськогосподарським тваринам грубих кормів: сіно, сінне борошно та сінна різка, сінаж, солома (у тому числі засилосована у чистому вигляді), стебла кукурудзи, зібрані у стадії повної стиглості, стебла багаторічних трав, зібрані на насіння, очерет та інші грубостеблі рослинні корми, а також штучно обезводнені зелені корми (крім вітамінно-трав'яного борошна, яке обліковане в графі 2), виготовлені на сушильних агрегатах з деревної зелені (враховуючи хвою), гички цукрового буряку й інші відходи рільництва у вигляді борошна, різки, гранул, брикетів;

у графі 5 - обсяг усіх згодованих сільськогосподарським тваринам соковитих кормів: силос усіх видів, овочі, коренеплоди (враховуючи цукрові буряки на годівлю) та баштанні культури, картопля, зелені корми (підкорм), жом, барда, м'язга, пивна дробина та інші відходи підприємств харчової промисловості;

у графі 6 - обсяг усіх згодованих сільськогосподарським тваринам кормів, які не відображені в графах 2 - 5: незбиране молоко (крім молока, яке висмоктане телятами), пахта, збиране молоко (відвійки), сироватка, м'ясне та кісткове борошно, замінник натурального (незбираного) молока та інші корми тваринного походження, кормові суміші, харчові та інші відходи, а також пасовищні корми. Обсяг пасовищних кормів визначено на підставі загальної площі трав на випас і середньої врожайності.

2.11.3. Код 6270 характеризує обсяг кормів, які були витрачені на корм хутровим звірям, кролям, рибі, шовкопряду, бджолам та іншим сільськогосподарським тваринам, не зазначеним за кодами 6210 - 6260 цього підрозділу.

2.12. Роз'яснення щодо окремих показників форм державних статистичних спостережень N 24 "Стан тваринництва за 20 _ рік" (річна) та N 24-сг "Стан тваринництва на "___" ____________ 20__ року" (місячна) від 08.11.2013 N 18.1-12/26 є недійсними з 01 січня 2017 року.

 

Директор департаменту
статистики сільського господарства
та навколишнього середовища Держстату

О. Прокопенко