УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 3 лютого 2010 р. N 123
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 552 (552-2018-п) від 11.07.2018 )

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1996 р. N 1099

Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1996 р. N 1099 (1099-96-п) "Про затвердження Порядку перетворення у процесі приватизації державних, орендних підприємств і підприємств із змішаною формою власності у відкриті акціонерні товариства" (ЗП України, 1996 р., N 17, ст. 489; Офіційний вісник України, 1997 р., число 17, с. 38, число 33, с. 28; 1999 р., N 9, ст. 335) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України
Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 25

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 лютого 2010 р. N 123

ЗМІНИ,

що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1996 р. N 1099

1. У назві та пункті 1 постанови (1099-96-п) слова "із змішаною формою власності у відкриті акціонерні товариства" замінити словами ", заснованих на змішаній формі власності, в акціонерні товариства".
2. Порядок перетворення у процесі приватизації державних, орендних підприємств і підприємств із змішаною формою власності у відкриті акціонерні товариства (1099-96-п) , затверджений зазначеною постановою, викласти у такій редакції:
                                    "ЗАТВЕРДЖЕНО
                       постановою Кабінету Міністрів України
                           від 11 вересня 1996 р. N 1099
                                   ( 1099-96-п ) (1099-96-п)
        
                  (у редакції постанови Кабінету Міністрів України
                            від 3 лютого 2010 р. N 123)
ПОРЯДОК
перетворення у процесі приватизації державних, орендних підприємств і підприємств, заснованих на змішаній формі власності, в акціонерні товариства
1. Цей Порядок визначає процедуру перетворення у процесі приватизації державних, орендних підприємств і підприємств, заснованих на змішаній формі власності (на базі об'єднання майна різних форм власності), в акціонерні товариства.
2. З боку держави засновниками акціонерних товариств, утворених на базі майна підприємств, зазначених у пункті 1 цього Порядку, є Фонд державного майна, його регіональні відділення та представництва в районах і містах, органи приватизації Автономної Республіки Крим, що становлять єдину систему державних органів приватизації України (далі - державні органи приватизації), а з боку орендаря - господарське товариство, утворене орендарями.
3. Рішення про перетворення підприємств, зазначених у пункті 1 цього Порядку, в акціонерні товариства та затвердження їх статутів приймається на підставі планів приватизації підприємств у десятиденний строк з дня їх затвердження:
державними органами приватизації - щодо державних підприємств (шляхом видання наказу державного органу приватизації);
державними органами приватизації разом з іншими засновниками - щодо орендних підприємств і підприємств, заснованих на змішаній формі власності (шляхом видання протоколу установчих зборів засновників).
4. Керівник підприємства у тижневий строк з дня затвердження статуту акціонерного товариства подає державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи документи відповідно до законодавства.
5. Акціонерне товариство з моменту державної реєстрації стає правонаступником прав і обов'язків підприємства, що приватизується, відповідно до передавального балансу.
6. До скликання загальних зборів акціонерів виконання обов'язків голови та членів виконавчого органу товариства (правління) покладається на:
керівника державного підприємства, що перетворюється в акціонерне товариство згідно з цим Порядком, та посадових осіб, визначених державним органом приватизації за поданням відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади;
керівника орендного підприємства або підприємства, заснованого на змішаній формі власності, та посадових осіб, визначених державним органом приватизації разом з іншими засновниками відповідно до протоколу установчих зборів засновників.
Перші загальні збори акціонерів скликаються протягом одного року з дня державної реєстрації акціонерного товариства, утвореного згідно з цим Порядком.
7. Особа, що виконує обов'язки голови та членів виконавчого органу товариства (правління), у тижневий строк з дня державної реєстрації цього товариства подає в установленому порядку до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або її територіального органу заяву про реєстрацію випуску акцій та документи, необхідні для такої реєстрації.
8. Реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства, утвореного згідно з цим Порядком, здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку або її територіальні органи в місячний строк з дня надходження відповідних документів.
9. Продаж акцій утвореного згідно з цим Порядком акціонерного товариства, що належать державі, здійснюється відповідним державним органом приватизації згідно з планом приватизації (планом розміщення акцій).".