Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2013 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
Леванчука А.О., Писаної Т.О., Фаловської І.М.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, третя особа - служба у справах дітей Артемівської районної у м. Луганську ради, про визнання права користування житловим будинком та усунення перешкод у його користуванні; за зустрічним позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_4, третя особа - служба у справах дітей Артемівської районної у м. Луганську ради, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, за касаційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Артемівського районного суду м. Луганська від 30 травня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Луганської області від 10 вересня 2013 року,
в с т а н о в и л а:
Рішенням Артемівського районного суду м. Луганська від 30 травня 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Луганської області від 10 вересня 2013 року, в задоволенні позову ОСОБА_4 до ОСОБА_5, третя особа - служба у справах дітей Артемівської районної у м. Луганську ради, про визнання права користування житловим будинком та усунення перешкод у його користуванні відмовлено; зустрічний позов ОСОБА_5 задоволено. Визнано ОСОБА_4 такою, що втратила право користування житловим будинком, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.
У касаційній скарзі ОСОБА_4 порушує питання про скасування рішення суду першої та ухвали суду апеляційної інстанцій, мотивуючи свої доводи порушенням судами норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Вивчивши матеріали справи, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ вважає, що касаційна скарга підлягає відхиленню з огляду на наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Ухвалюючи оскаржувані у справі судові рішення, суди першої та апеляційної інстанцій з дотриманням вимог ст. ст. 213, 214, 303, 315 ЦПК України, вірно визначилися з характером спірних правовідносин і дійшли обґрунтованого висновку про наявність підстав для задоволення позову ОСОБА_5 та відмову в задоволенні позову ОСОБА_4
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судами норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 332 ЦПК України суд касаційної інстанції при попередньому розгляді справи відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Керуючись ст. 332 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_4 відхилити, рішення Артемівського районного суду м. Луганська від 30 травня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Луганської області від 10 вересня 2013 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Леванчук А.О., Писана Т.О., Фаловська І.М.