ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"22" вересня 2010 р. м. Київ К-30403/09
|
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі :
Суддів: Бутенка В.І.,
Лиски Т.О. (доповідач),
Малиніна В.В.,
Мойсюка М.І.
Ситникова О.Ф.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області про зобов’язання здійснити нарахування підвищення до пенсії дитині війни, касаційне провадження в якій відкрито за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 червня 2009 року, -
в с т а н о в и л а:
В травні 2008 року ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області, в якому просив визнати протиправним рішення відповідача про відмову у проведенні доплати до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити йому, як дитині війни, недоплачену щомісячну надбавку до пенсії з 01 січня 2007 року.
Постановою Кривоозерського районного суду Миколаївської області від 30 травня 2008 року, позов ОСОБА_1. задоволено частково, а саме, визнано незаконною бездіяльність відповідача щодо не нарахування підвищення до пенсії ОСОБА_1. та зобов’язано відповідача провести нарахування підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком і виплатити ОСОБА_1. підвищення до пенсії за 2007 рік. В інший частині позову відмовлено.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 червня 2009 року було скасовано постанову суду першої інстанції, та прийнято нову, якою позов задоволено частково. Визнано протиправним рішення відповідача про відмову у проведенні доплати до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком ОСОБА_1. та зобов’язано відповідача здійснити нарахування призначеної позивачу пенсії з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни"в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.
Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції у справі, Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області звернулось з касаційною скаргою, в якій просить рішення суду апеляційної інстанцій скасувати та постановити нове рішення, яким позов ОСОБА_1. залишити без задоволення, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивач відповідно до вимог ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни"має статус дитини війни, а тому згідно ст. 6 даного Закону має право на підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до п.12 ст. 71 Закону України "Про Державний бюджет на 2007рік", дію ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", було зупинено. Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007р. за № 6-рп/2007 (v0a6p710-07)
, у справі за поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (254к/96-ВР)
(конституційності) положень окремих статей Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" (489-16)
(справа про соціальні гарантії громадян), визнано таким що не відповідає Конституції України (254к/96-ВР)
(є неконституційним) положення п.12 ст. 71 Закону України "Про Державний бюджет на 2007рік", яким зупинено дію ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів, є обов’язковим до виконання на всій території України.
Зважаючи на те, що ч. 2 ст. 152 Конституції України передбачено, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, то початковою датою здійснення перерахунку підвищення до пенсії є 09.07.2007 (дата прийняття рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 (v0a6p710-07)
). Щодо кінцевої дати здійснення такого перерахунку, то вона визначається днем закінчення строку дії Закону про бюджет на 2007 рік, тобто 31.12.2007.
Отже, судом апеляційної інстанції правомірно покладено обов’язок на Управління Пенсійного фонду зробити перерахунок пенсії позивачу та правильно визначено початкову та кінцеву дати здійснення такого перерахунку.
Враховуючи наведене, судова колегія дійшла висновку, що судом апеляційної інстанцій повно встановлені фактичні обставини справи, характер правовідносин сторін і вірно застосовані до них норми матеріального права, а тому підстави для задоволення касаційної скарги відсутні.
Керуючись статтею 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15)
, колегія суддів,-
ухвалила:
Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області відхилити, а постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 червня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії сторонам у справі та оскарженню не підлягає.