ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ К-23636/09
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
Суддів:
Гончар Л.Я.
Васильченко Н.В.
Чалого С.Я.
Черпіцької Л.Т.
Леонтович К.Г.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову господарського суду Запорізької області від 24 жовтня 2007 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2009 року у справі за позовом Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Відкритого акціонерного товариства "АТП 12327" про стягнення 6 045 грн. 59 коп. штрафних санкцій та пені, -
в с т а н о в и л а :
Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства "АТП 12327" про стягнення 6 045 грн. 59 коп. штрафних санкцій та пені.
Постановою господарського суду Запорізької області від 24 жовтня 2007 року в задоволенні позову Запорізькому обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів відмовлено.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2009 року апеляційну скаргу Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишено без задоволення, а постанову господарського суду Запорізької області від 24 жовтня 2007 року –без змін.
Не погоджуючись з зазначеними вище рішеннями суду, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська звернулося з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, з посиланням на порушення судами норм матеріального і процесуального права.
Заявник в касаційній скарзі просив скасувати оскаржувані судові рішення та постановити нове, про відмову в задоволенні позову.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає.
Суд першої інстанції дійшов вірного висновку, а апеляційний суд обґрунтовано погодився з тим, що частиною 3 ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"(далі-Закон), передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Аналізуючи положення Закону, суди попередніх інстанцій вірно зазначили, що безпосередньо інваліди звертаються до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості про працевлаштування в порядку ст.18 Закону. Обов’язок підприємства щодо створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов’язком самостійно підбирати інвалідів на створені робочі місця. При цьому ст.18 Закону встановлено, що підприємства повинні надавати державній службі зайнятості Інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів. Відкритим акціонерним товариством "АТП 12327" вживались залежні від нього заходи для недопущення господарського правопорушення щодо працевлаштування інвалідів, а саме: внесено зміни у штатний розклад, відповідач звертався до центру зайнятості, щомісячно подавав звіти про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу в працівниках, протягом 2006 року надавав інформацію про наявність вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів. Суди дійшли вірного висновку, що відповідачем було виконано всі вимоги чинного законодавства.
Згідно з ч.3 ст. 211 КАС України підставами касаційного оскарження є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
Оскільки доводи касаційної скарги не спростовують висновків суду і не свідчать про неправильність судового рішення, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.
Керуючись ст.ст. 211, 220-1 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів відхилити, а постанову господарського суду Запорізької області від 24 жовтня 2007 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Я. Гончар