ВИЩИЙ АДМIНIСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
IМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2008 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі :
суддів : Бутенка В.I.(доповідач),
Лиски Т.О.,
Панченка О.I.,
Сороки М.О.,
Штульмана I.В.,
розглянувши в порядку письмового касаційного провадження справу за позовом ОСОБА_1до Поляницької сільської ради та ОСОБА_2про визнання нечинним рішення Поляницької сільської ради від 18 липня 2005 року №138 про передачу у приватну власність земельної ділянки та про зобов'язання надати земельну ділянку, -
в с т а н о в и л а :
У червні 2006 року ОСОБА_1. звернулася до суду із вказаним позовом, в якому зазначила, що після смерті у 2004 році її сестри ОСОБА_3. рішенням Поляницької сільради №138 від 18 липня 2005 року частину земельної ділянки в селі Поляниця участок Прелуки площею 0,14 га було надано їй для оформлення у приватну власність, а сину померлої ОСОБА_4було також надано для оформлення у приватну власність частину земельної ділянки площею 0,55 га. за тією ж адресою.
Позивачка вважає це рішення сільради незаконним, оскільки, передана відповідачу ОСОБА_4спірна земельна ділянка належала їх з померлою ОСОБА_4. братові, якого вони доглядали по черзі з 1969 по 1984 роки, а тому, на її думку, сільська рада повинна була розділити спірну земельну ділянку між нею та відповідачем ОСОБА_5 . у рівних долях.
Посилаючись на вказані обставини, просила визнати оскаржуване рішення в частині надання ОСОБА_4 0,55 га спірної земельної ділянки незаконним та зобов'язати сільську раду надати їй у приватну власність 0,61 га землі.
Постановою Яремчанського міського суду Iвано-Франківської області від 12 вересня 2006 року у задоволені позову ОСОБА_1. до Поляницької сільської ради та ОСОБА_5. про передачу у приватну власність ОСОБА_4земельної ділянки в розмірі 0,55га, відмовлено.
Постановою апеляційного суду Iвано-Франківської області від 08 листопада 2006 року вказане рішення міського суду скасовано та ухвалено нове рішення, яким у задоволені позову ОСОБА_1. до Поляницької сільської ради і ОСОБА_5. щодо визнання нечинним рішення ради №138 від 18 липня 2005 року про передачу ОСОБА_4у приватну власність земельної ділянки в розмірі 0,55га та про зобов'язання Поляницької сільради надати у приватну власність ОСОБА_1. земельну ділянку площею 0,61 га. відмовлено.
В касаційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати оскаржені судові рішення, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального і процесуального права, та постановити нове рішення про задоволення її позову.
Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відмовляючи ОСОБА_1. у задоволенні позову, апеляційний суд дійшов правильного висновку, що при прийнятті вказаного рішення сільська рада не допустила будь-якого порушення земельного законодавства і діяла в межах своєї компетенції, а вимоги позивачки про зобов'язання сільської ради передати у власність спірну земельну ділянку площею 0,61га не грунтуються на законі.
У відповідності до ст.12 Земельного кодексу України (2768-14) розпорядження землями територіальних громад та передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян і юридичних осіб на території сіл, селищ, міст, відноситься до компетенції сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин.
З матеріалів справи вбачається, що позивачкою не представлено доказів того, що вона як спадкоємець майна своїх родичів має законні права на спірну земельну ділянку.
При таких обставинах, судом апеляційної інстанції обгрунтовано зазначено, що Поляницька сільрада 18 липня 2005 року при прийнятті рішення №138 про надання позивачці для оформлення у приватну власність 0,14 га, а ОСОБА_5 . 0,55га земельної ділянки, діяла на підставі, у межах повноважень, у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України і з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.
Доводи касаційної скарги зроблених судами висновків не спростовують, а тому підстав для скасування або зміни оскаржуваних судових рішень не вбачається.
За правилами ч.1 ст.224 КАС України (2747-15) , якщо суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень, то суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без змін.
Керуючись ст.ст. 220, 222, 223, 224, 230 КАС України (2747-15) , колегія суддів -
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_1залишити без задоволення, а постанову апеляційного суду Iвано-Франківської області від 08 листопада 2006 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Згідно ст.ст. 236, 237 КАС України (2747-15) рішення суду касаційної інстанції може бути оскаржено до Верховного Суду України лише за винятковими обставинами протягом одного місяця з дня відкриття таких обставин.
С у д д і :