УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.12.2015 № 414
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 січня 2016 р.
за № 102/28232
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Офісу Генерального прокурора № 23 від 05.02.2021 (v0023905-21) )

Про затвердження Порядку організації діяльності органів прокуратури у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
Відповідно до статей 2, 9, 22, 23, 25, 26 Закону України "Про прокуратуру" (1697-18) , Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (1207-18) і з метою забезпечення належної організації діяльності органів прокуратури України у зв’язку з тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації діяльності органів прокуратури у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, що додається.
2. Управлінню з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Генерального прокурора України згідно з розподілом обов’язків, керівників регіональних прокуратур та військових прокуратур регіонів.
Генеральний
прокурор України
державний радник
юстиції 2 класу
В. Шокін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генеральної
прокуратури України
23.12.2015 № 414
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 січня 2016 р.
за № 102/28232

ПОРЯДОК

організації діяльності органів прокуратури у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

І. Загальні положення

1. Цей Порядок розроблено з метою забезпечення організації діяльності органів прокуратури України у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (далі – тимчасова окупація), виконання функцій, встановлених чинним законодавством, щодо захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.
2. Для захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави в умовах тимчасової окупації перший заступник, заступники Генерального прокурора України, заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор, керівники регіональних, місцевих та військових прокуратур забезпечують:
виконання функцій прокуратури щодо підтримання публічного обвинувачення в суді, організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляду за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку, представництва інтересів держави в суді у випадках і в порядку, визначених законом, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян;
( Абзац другий пункту 2 розділу І в редакції Наказу Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
постійний моніторинг інформації про стан виконання функцій, покладених на прокуратуру, на тимчасово окупованій території;
своєчасний, повний, об’єктивний та якісний розгляд звернень громадян, які проживають на тимчасово окупованій території або є особами, внутрішньо переміщеними з неї, їх особистий прийом;
висвітлення діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод громадян, які проживають на тимчасово окупованій території або є особами, внутрішньо переміщеними з неї, та загальних інтересів суспільства і держави.
3. Функції прокуратури міста Севастополя покладаються на прокуратуру Автономної Республіки Крим.

ІІ. Організація роботи органів прокуратури щодо представництва інтересів держави в суді

( Назва розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
1. Структурний підрозділ Генеральної прокуратури України, який відповідає за організацію представництва інтересів держави в суді, регіональні, місцеві та військові прокуратури здійснюють представництво держави в суді згідно з їх компетенцією.
( Пункт 1 розділу II в редакції Наказу Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
2. Керівник прокуратури Автономної Республіки Крим організовує вжиття заходів для здійснення представництва інтересів держави в суді у випадках і в порядку, визначених законом.
( Пункт 2 розділу II в редакції Наказу Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) ) ( Пункт 3 розділу II виключено на підставі Наказу Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) ) ( Пункт 4 розділу II виключено на підставі Наказу Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
3. Керівник прокуратури Автономної Республіки Крим організовує участь прокурорів у розгляді судами першої та апеляційної інстанцій цивільних, адміністративних і господарських справ, підсудних судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, відповідно до законодавства.
( Пункт 6 розділу II виключено на підставі Наказу Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) ) ( Пункт 7 розділу II виключено на підставі Наказу Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )

ІІІ. Організація роботи органів прокуратури щодо підтримання публічного обвинувачення в суді, організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляду за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку

( Назва розділу III в редакції Наказу Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
1. Керівники прокуратур усіх рівнів забезпечують додержання вимог законів при прийнятті, реєстрації, розгляді в органах досудового розслідування заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, вчинені на тимчасово окупованій території, своєчасне внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виконання слідчих та інших процесуальних дій.
Відомості про територію вчинення кримінального правопорушення цієї категорії вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України (4651-17) .
2. Керівники регіональних прокуратур:
невідкладно інформують Генеральну прокуратуру України та прокуратуру Автономної Республіки Крим щодо надходження повідомлень про кримінальні правопорушення, вчинені на тимчасово окупованій території;
( Абзац другий пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
після проведення слідчих та інших необхідних процесуальних дій направляють до Генеральної прокуратури України матеріали відповідних кримінальних проваджень для визначення підслідності.
( Абзац третій пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
3. Структурний підрозділ Генеральної прокуратури України, який відповідає за організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляду за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку:
( Абзац перший пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
вживає заходів для визначення підслідності кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території, з урахуванням вимог статей 32, 34, 36 Кримінального процесуального кодексу України (4651-17) , частини другої статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (1207-18) ;
кримінальні провадження щодо правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території, підслідних слідчим органів прокуратури, передає для проведення подальшого досудового розслідування до прокуратури Автономної Республіки Крим.
Рішення про визначення підслідності приймається заступником Генерального прокурора України згідно з розподілом обов’язків між керівництвом Генеральної прокуратури України у формі постанови з додержанням вимог статей 36, 110 Кримінального процесуального кодексу України (4651-17) .
4. Керівники прокуратур усіх рівнів після визначення підслідності та надходження кримінальних проваджень для подальшого досудового розслідування забезпечують процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені на тимчасово окупованій території, з урахуванням положень Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (1207-18) .
5. Керівник прокуратури Автономної Республіки Крим організовує досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких розпочато зазначеними прокуратурами, за кримінальними правопорушеннями, вчиненими на тимчасово окупованій території, а також у випадках визначення Генеральною прокуратурою України підслідності за слідчими цих прокуратур з урахуванням вимог статей 32, 34, 36 Кримінального процесуального кодексу України (4651-17) та частини другої статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (1207-18) .
6. Керівники військових прокуратур усіх рівнів з урахуванням вимог пункту 2 цього розділу організовують досудове розслідування та процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені на тимчасово окупованій території, які розпочато відповідними прокуратурами, відповідно до законодавства.
7. Структурний підрозділ Генеральної прокуратури України, відповідно до визначених повноважень:
( Абзац перший пункту 7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
здійснює досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені на тимчасово окупованій території, досудове розслідування у яких розпочато Генеральною прокуратурою України, відповідно до законодавства;
забезпечує процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких здійснюється слідчими центрального органу управління Національної поліції України, Центрального управління Служби безпеки України, апарату Державної фіскальної служби України.
8. Керівники прокуратур усіх рівнів, працівники яких здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території, забезпечують участь прокурора у суді при розгляді цих кримінальних проваджень, а також клопотань про:
звільнення осіб від кримінальної відповідальності;
застосування примусових заходів медичного та виховного характеру;
визнання і виконання вироку суду іноземної держави або його приведення у відповідність із законодавством України;
вирішення питань, пов’язаних із виконанням судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян;
відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження.
9. Керівник прокуратури Автономної Республіки Крим забезпечує участь прокурорів у судовому провадженні з перегляду судових рішень в апеляційному порядку у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території.
10. Структурний підрозділ Генеральної прокуратури України, який відповідає за організацію підтримання публічного обвинувачення в суді, забезпечує:
( Абзац перший пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
участь прокурорів у перегляді судових рішень у касаційному порядку та в судовому провадженні з перегляду судових рішень Верховним Судом України у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території;
оскарження незаконних судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, за нововиявленими обставинами та до Верховного Суду України, повноту і якість поданих документів.
11. Керівник прокуратури Автономної Республіки Крим організовує роботу щодо здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляду за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку, передислокованих з тимчасово окупованої території.
( Пункт 11 розділу III в редакції Наказу Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )

IV. Організація роботи органів прокуратури з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян

Структурний підрозділ Генеральної прокуратури України, який відповідає за організацію діяльності органів прокуратури з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, прокуратура Автономної Республіки Крим:
( Абзац перший розділу ІV із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури № 46 від 13.02.2017 (z0342-17) )
забезпечують оперативне опрацювання інформації, звернень громадян із питань виконання судових рішень у кримінальних справах та застосування інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, на тимчасово окупованій території;
відповідно до вимог чинного законодавства звертаються до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та органів державної влади з пропозиціями щодо захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави на тимчасово окупованій території;
при встановленні фактів порушень прав громадян, які перебувають під вартою на тимчасово окупованій території, вживають заходів, передбачених Законом України "Про прокуратуру" (1697-18) .
Заступник Генерального
прокурора України –
Головний
військовий прокурор
А. Матіос