КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 травня 2021 р. № 501
Київ

Про утворення Ради з розвитку креативної економіки

Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Раду з розвитку креативної економіки у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про Раду з розвитку креативної економіки, що додається.
Прем'єр-міністр України
Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 73
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 19 травня 2021 р. № 501

СКЛАД

Ради з розвитку креативної економіки

Віце-прем’єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації, співголова Ради
Міністр культури та інформаційної політики, співголова Ради
Заступник Міністра цифрової трансформації, заступник співголови Ради
Заступник Міністра культури та інформаційної політики, заступник співголови Ради
Керівник експертної групи з креативних індустрій Директорату книговидання, креативних індустрій та туризму МКІП, секретар Ради
Заступник Міністра фінансів
Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
Заступник Міністра розвитку громад та територій
Перший заступник Міністра освіти і науки
Заступник Міністра закордонних справ
Голова ДАРТ
Голова Держкіно
Заступник Голови Держмитслужби
Заступник Голови ДПС
Заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України
Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики (за згодою)
Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку (за згодою)
Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики (за згодою)
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (за згодою)
Голова підкомітету з міжнародної морської політики та безпеки Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва (за згодою)
Представник Офісу Президента України (за згодою)
Виконавчий директор Українського культурного фонду (за згодою)
Директор державної установи "Український інститут книги" (за згодою)
Директор державної установи "Офіс з просування експорту України" (за згодою)
Директор державної установи "Офіс із залучення та підтримки інвестицій" (за згодою)
Директор Фонду розвитку інновацій (Українського фонду стартапів) (за згодою)
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 травня 2021 р. № 501

ПОЛОЖЕННЯ

про Раду з розвитку креативної економіки

1. Рада з розвитку креативної економіки (далі - Рада) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, утвореним для вивчення проблемних питань розвитку креативних індустрій та формування креативної економіки.
2. Рада у своїй діяльності керується Конституцією (254к/96-ВР) і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Основними завданнями Ради є:
1) сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади, спрямованих на розвиток креативних індустрій, формування креативної економіки та вироблення конкурентоспроможного креативного продукту;
2) підготовка пропозицій та рекомендацій щодо:
розроблення та реалізації нормативно-правових актів, спрямованих на стимулювання розвитку креативних індустрій;
запровадження механізмів підвищення конкурентоспроможності українського креативного продукту на внутрішньому та зовнішньому ринку;
удосконалення шляхів захисту прав і законних інтересів суб’єктів господарювання, що провадять діяльність за видами економічної діяльності, які належать до креативних індустрій;
укладення, виконання чи денонсації міжнародних договорів України, що стосуються питань розвитку креативних індустрій;
сприяння імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (984_011) , що стосуються підтримки та розвитку креативних індустрій;
3) налагодження прямого діалогу у форматі "влада-бізнес", зокрема на регіональному рівні, з метою залучення суб’єктів господарювання та широких кіл громадськості до фахового обговорення питань розвитку креативних індустрій.
4. Рада відповідно до покладених на неї завдань:
1) проводить аналіз стану справ та причин виникнення проблем у процесі реалізації державної політики, спрямованої на розвиток креативних індустрій;
2) вивчає результати діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з питань, що належать до її компетенції, з метою підготовки відповідних пропозицій;
3) розглядає пропозиції підприємств, установ та організацій, їх об’єднань щодо внесення змін до актів законодавства з метою створення сприятливих умов для розвитку креативних індустрій та формування креативної економіки та готує і подає Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції;
4) подає Кабінетові Міністрів України розроблені за результатами своєї роботи рекомендації та пропозиції;
5) готує щорічні звіти про діяльність Ради.
5. Рада має право:
1) звертатися із запитами та отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
2) залучати посадових осіб центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності (за погодженням з їх керівництвом), експертів, фахівців, зокрема іноземних (за згодою), до розгляду питань, що належать до її компетенції;
3) утворювати у разі потреби тимчасові робочі групи для виконання завдань відповідно до напрямів своєї роботи;
4) організовувати публічні заходи, конференції, семінари, наради та інші заходи з питань, що належать до її компетенції.
6. Рада під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, їх об’єднаннями, експертами за відповідними напрямами, а також іншими консультативно-дорадчими органами.
7. Посадовий склад Ради затверджує Кабінет Міністрів України.
До складу Ради входять два співголови, два заступники співголів, секретар та інші члени Ради.
Співголовами Ради є Віце-прем’єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації та Міністр культури та інформаційної політики.
Співголови Ради затверджують персональний склад Ради та у разі потреби вносять до нього зміни.
Члени Ради виконують свої обов’язки на громадських засадах.
8. Формою роботи Ради є засідання, які проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу на три місяці. Рішення про проведення засідання приймають співголови Ради.
Засідання Ради проводить один із співголів. У разі відсутності співголів Ради засідання за дорученням одного із співголів проводить один із заступників співголів Ради.
Співголови можуть приймати рішення про проведення засідання Ради у режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет.
Секретар Ради повідомляє членам Ради про час, місце, порядок денний та формат проведення засідання Ради не пізніше ніж за три робочих дні до дати його проведення.
9. Засідання Ради вважається правоможним, якщо на ньому присутні (зокрема дистанційно) більш як половина її членів.
Члени Ради беруть участь у засіданні Ради особисто (зокрема дистанційно).
Порядок денний засідання Ради формується секретарем Ради відповідно до пропозицій членів Ради, центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, їх об’єднань та тимчасових робочих груп Ради.
10. На своїх засіданнях Рада розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції. Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні (зокрема дистанційно) членів Ради.
Пропозиції та рекомендації Ради оформлюються протоколом засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем Ради і надсилається всім членам Ради та Кабінетові Міністрів України.
Член Ради, який не підтримує пропозиції та рекомендації, може викласти в письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
11. Пропозиції та рекомендації Ради можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України рішення, проект якого вносить центральний орган виконавчої влади відповідно до своїх повноважень.
12. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради здійснює МКІП.