ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2011 року м. Київ
( Додатково див. рішення апеляційного суду Кіровоградської області (rs10679451) )
Колегія суддів Верховного Суду України у складі :
головуючого
Патрюка М.В.,
суддів:
Жайворонок Т.Є., Лященко Н.П.,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Світловодського міськрайонного відділу УМВС України в Кіровоградській області, виконавчого комітету Світловодської міської ради про визнання членом сім’ї наймача та визнання права користування жилим приміщенням за касаційною скаргою ОСОБА_4 на рішення апеляційного суду Кіровоградської області від 19 травня 2010 року,
в с т а н о в и л а:
У грудні 2008 року ОСОБА_4 звернувся до суду з вищезазначеним позовом посилаючись на те, що з січня 2004 року він постійно проживав із своїм дядьком, ОСОБА_5, який є рідним братом його матері, вів з ним спільне господарство. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 раптово помер, а він продовжує проживати в його квартирі, сплачує квартирну плату та комунальні послуги, тому просив суд визнати його членом сім'ї наймача, визнати за ним право користування жилим приміщенням, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
Рішенням Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 16 лютого 2010 року позов задоволено.
Рішенням апеляційного суду Кіровоградської області від 19 травня 2010 року, рішення суду першої інстанції скасовано, ухвалено нове рішення про відмову в задоволенні позову.
У касаційній скарзі ОСОБА_4 ставить питання про скасування рішення апеляційного суду Кіровоградської області від 19 травня 2010 року з підстав неправильного застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права із залишенням у силі рішення суду першої інстанції.
Ураховуючи положення п. 2 розд. ХІІІ "Перехідні положення" Закону України від 7 липня 2010 року № 2453-VІ "Про судоустрій і статус суддів" (2453-17) , справа розглядається за правилами ЦПК України (1618-15) від 18 березня 2004 року в редакції, чинній до введення в дію Закону від 7 липня 2010 року (2453-17) .
Згідно ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення може бути неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність чи недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Оскільки з матеріалів справи та змісту касаційної скарги не вбачається порушення судами норм матеріального та процесуального права колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.
Керуючись ст. 332 ЦПК України, колегія суддів Верховного Суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_4 відхилити.
Рішення апеляційного суду Кіровоградської області від 19 травня 2010 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
М.В. Патрюк
Судді:
Т.Є. Жайворонок
Н.П. Лященко