ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
9 березня 2011 року м. Київ
( Додатково див. ухвалу апеляційного суду Хмельницької області (rs12173594) )
Колегія суддів Верховного Суду України в складі:
головуючого Гуменюка В.І.,
суддів: Балюка М.І.,
Луспеника Д.Д.,-
розглянувши справу за позовом ОСОБА_2 до Хмельницького обласного дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" (далі – Хмельницьке ДП ДАК "Хліб України"), ОСОБА_3 про стягнення недоплаченої суми вихідної допомоги, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, зобов’язання провести нарахування сум допомоги по тимчасовій непрацездатності, зобов’язання надати довідку про заробітну плату, зміну дати звільнення, відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и л а:
У січні 2009 року ОСОБА_2 звернулась із позовом до Хмельницького ДП ДАК "Хліб України", ОСОБА_3 про визнання факту порушення строку розрахунку при звільненні з вини виконуючого обов’язки генерального директора Хмельницького ДП ДАК "Хліб України" ОСОБА_3, зобов’язання виплатити 53 (п’ятдесят три) грн. 54 коп. у рахунок недоплаченої суми вихідної допомоги при звільненні, стягнення середнього заробітку за 1 305 робочих днів затримки розрахунку при звільненні, який на день подання позову становив 103 095 (сто три тисячі дев’яносто п’ять) грн., зобов’язання провести нарахування сум допомоги по тимчасовій непрацездатності за вересень, жовтень, листопад 2003 року, зобов’язання надати довідку про заробітну плату для встановлення допомоги по безробіттю з урахуванням індексації, зміну дати звільнення з 17 листопада 2003 року на дату проведення розрахунку заборгованої суми та визнання днів затримки розрахунку днями вимушеного прогулу, а також про відшкодування моральної шкоди в розмірі 10 000 (десять тисяч) грн.
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 31 травня 2010 року позов задоволено частково. Визнано факт порушення проведення розрахунку з ОСОБА_2 при звільненні з боку Хмельницького ДП ДАК "Хліб України" та зобов’язано Хмельницьке ДП ДАК "Хліб України" виплатити ОСОБА_2 53 (п’ятдесят три) грн. 54 коп. у рахунок недоплаченої суми вихідної допомоги при звільненні. Зобов’язано Хмельницьке ДП ДАК "Хліб України" здійснити перерахунок та виплатти ОСОБА_2 суму допомоги по тимчасовій непрацездатності за вересень, жовтень, листопад 2003 року з урахуванням сум індексації заробітної плати за травень – вересень 2003 року, надати довідку про заробітну плату для визначення допомоги по безробіттю з урахуванням сум індексації заробітної плати за травень – вересень 2003 року. Стягнуто з Хмельницького ДП ДАК "Хліб України" на користь ОСОБА_2 1 000 (одна тисяча) грн. у рахунок стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та 500 (п’ятсот) грн. у рахунок відшкодування моральної шкоди.
Рішенням апеляційного суду Хмельницької області від 15 вересня 2010 року рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 31 травня 2010 року в частині задоволення позовних вимог ОСОБА_2 про зобов’язання Хмельницького ДП ДАК "Хліб України" виплатити вихідну допомогу при звільненні, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди скасовано. В цій частині ухвалено рішення, яким зобов’язано ДП ДАК "Хліб України" виплатити на користь ОСОБА_2 1 921 (одна тисяча дев’ятсот двадцять одна) грн. 69 коп. у рахунок виплати недоплаченої вихідної допомоги при звільненні. Стягнуто з ДП ДАК "Хліб України" на користь ОСОБА_2 10 000 (десять тисяч) грн. у рахунок виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та 5 000 (п’ять тисяч) грн. у рахунок відшкодування моральної шкоди. В решті рішення суду першої інстанції залишено без змін.
У касаційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати ухвалені у справі судові рішення та ухвалити рішення про задоволення її позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення судом норм процесуального права.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Відповідно до пункту 2 розділу XIII "Перехідні положення" Закону України від 7 липня 2010 року № 2453 – VI "Про судоустрій і статус суддів" (2453-17) касаційні скарги (подання) на рішення загальних судів у цивільних справах, подані до Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року і призначені (прийняті) ним до касаційного розгляду, розглядаються Верховним Судом України в порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом (2453-17) .
У зв’язку з цим справа підлягає розгляду за правилами Цивільного процесуального Кодексу України (1618-15) від 18 березня 2004 року в редакції, яка була чинною до змін, внесених згідно із Законом України від 7 липня 2010 року № 2453 – VI "Про судоустрій і статус суддів" (2453-17) .
Згідно вимог частини 2 статті 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
За правилами статті 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Судові рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права. Доводи скарги висновків суду не спростовують. Підстав для їх скасування не встановлено.
Керуючись статтями 332, 345 ЦПК України, колегія суддів Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 31 травня 2010 року та рішення апеляційного суду Хмельницької області від 15 вересня 2010 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді:
В.І. Гуменюк
М.І. Балюк
Д.Д. Луспеник