ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2011 року м. Київ
( Додатково див. ухвалу апеляційного суду Одеської області (rs13405902) )
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
Луспеника Д.Д., Жайворонок Т.Є., Лященко Н.П.,
розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_4 на рішення Київського районного суду м. Одеси від 10 червня 2009 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 22 вересня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, третя особа – ОСОБА_6, про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої в результаті пожежі,
в с т а н о в и л а :
У листопаді 2005 року ОСОБА_4 звернулась до суду з указаним вище позовом, посилаючись на те, що 17 серпня 2005 року у квартирі АДРЕСА_1, що належить відповідачці, та яка знаходиться під квартирою № 97, що належить їй на праві приватної власності, виникла пожежа.
Посилаючись на те, що внаслідок пожежі, яка виникла з вини ОСОБА_5, її квартирі завдані пошкодження, та, крім того, їй було завдано моральних страждань, просила стягнути з відповідачки: 26 262 грн. майнової шкоди для проведення ремонтно-відновлювальних робіт у квартирі після пожежі; 1 040 грн. для переустановки ушкоджених вікон; 727 грн. 92 коп. витрат, понесених на оплату технічного висновку про стан квартири після пожежі, та 50 тис. грн. моральної шкоди.
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 10 червня 2009 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Одеської області від 22 вересня 2010 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 відмовлено.
У касаційній скарзі ОСОБА_4 просить скасувати ухвалені судові рішення, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, й ухвалити нове рішення про задоволення позову.
Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Встановлено й це вбачається з матеріалів справи, що оскаржувані судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального та процесуального права, а доводи скарги цих висновків не спростовують.
Відсутні й передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов’язкового скасування судового рішення.
Враховуючи наведене та положення ч. 3 ст. 332 ЦПК України, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу і залишити судові рішення без змін.
Керуючись статтями 332, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_4 відхилити.
Рішення Київського районного суду м. Одеси від 10 червня 2009 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 22 вересня 2010 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
Д.Д. Луспеник
Т.Є. Жайворонок
Н.П. Лященко