ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.05.11
Справа №5021/929/2011.
Господарський суд Сумської області у складі судді Котельницької В.Л.,
при секретарі Зері Ю.О.,
за участю представників:
голова ліквідкомісії ФГ "Колімб-А" - Косакова Л.І.
арбітражний керуючий – Удовенко Р.П. (ліцензія серії НОМЕР_1 від 30.04.2010 р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 5021/929/2011
за заявою голови ліквідаційної комісії фермерського господарства "Колімб-А"
до боржника – фермерського господарства "Колімб-А" (42120, Сумська область, Недригайлівський район, с. Іваниця; код 32807499)
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Голова ліквідаційної комісії фермерського господарства "Колімб-А" звернувся до господарського суду з заявою про порушення у відношенні боржника справи про банкрутство і визнання боржника банкрутом на тій підставі, що 24.01.2011 р. засновником було прийняте рішення про припинення юридичної особи – фермерського господарства "Колімб-1" шляхом її ліквідації у добровільному порядку та призначено головою ліквідаційної комісії Косакову Л.І. Кредиторська заборгованість боржника складає 590 432,45 грн., а згідно наданих довідок, зокрема, довідки КП "Сумське міське БТІ" № 13434 від 08.04.2011 р. про відсутність у боржника прав власності на нерухоме майно, довідки Роменського ВРЕР УДАІ УМВС України в Сумській області, згідно якої за боржником станом на 13.04.2011 р. зареєстровані наступні транспортні засоби: вантажні автомобілі КАМАЗ-55102. 2005 р.в. (№ двигуна НОМЕР_2), НЕФАЗ-8560-012, 2004 р.в. (№ шасі НОМЕР_3), довідки Інспекції Державного технічного нагляду Сумської облдержадміністрації № 2/3-459 від 14.04.2011 р., в якій зазначено, що за боржником не зареєстровані трактори, тракторні причепи та інша самохідна техніка, вбачається, що з об’єктивних причин боржником кредиторська заборгованість в повній мірі погашеною бути не може. Згідно поданої заяви заявник просить призначити ліквідатором ФГ "Колімб-А" арбітражного керуючого Удовенка Р.П.
В судовому засіданні голова ліквідаційної комісії фермерського господарства "Колімб-А" підтримала заяву про визнання боржника банкрутом та пояснила, що боржник фактично припинив фінансово-господарську та статутну діяльність, а майнових активів боржника недостатньо для задоволення вимог всіїх кредиторів.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до частини 1 статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
За частиною 4 статті 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно з частиною 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).
Частиною 1 статті 111 Цивільного кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 Цивільного кодексу України.
З матеріалів даної справи вбачається, що ліквідатор боржника звернувся до господарського суду із заявою про банкрутство за правилами статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", попередньо ліквідатором було здійснено пошук майнових активів, належних боржнику, здійснено публікацію оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлено повний обсяг кредиторської заборгованості, яка склала 590 432,45 грн., здійснено повідомлення органу Державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складено проміжний ліквідаційний баланс.
24.01.2011 р. загальними зборами учасників боржника було прийняте рішення про ліквідацію підприємства та призначення ліквідатора. На час відкриття ліквідаційної процедури боржник фактично припинив свою господарську діяльність. Згідно витягу з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців станом на 27.01.2011 р. підприємство боржника знаходиться в стані припинення підприємницької діяльності. Ліквідатором було виконано всі необхідні передумови для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Під час проведення ліквідаційної процедури встановлено, що кредиторська заборгованість боржника складає 590 432,45 грн., недостатність у боржника майнових активів для задоволення вимог кредиторів повністю підтверджена матеріалами справи.
Таким чином, враховуючи, що недостатність майнових активів боржника перешкоджає задоволенню вимог наявних кредиторів, суд дійшов висновку визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Удовенка Р.П.
Керуючись статтями 1, 22- 25, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, статтею 60 Господарського кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати юридичну особу - фермерське господарство "Колімб-А" (42120, Сумська область, Недригайлівський район, с. Іваниця; код 32807499) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Тривалість ліквідаційної процедури не повинна перевищувати дванадцяти місяців.
З дня прийняття постанови підприємницька діяльність банкрута припиняється, строк виконання всіх грошових зобов'язань, та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав, припиняється нарахування неустойки, процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості, вимоги за зобов'язаннями банкрута, що виникли під час проведення процедур банкрутства, пред'являються в межах ліквідаційної процедури. Припиняються повноваження керівника банкрута.
Скасовуються арешти, що накладені на майно боржника, і інші обмеження щодо розпорядження майном боржника у тому числі податкові застави. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
2. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Удовенка Р.П. (ліцензія серії НОМЕР_1 від 30.04.2010 р.; місцезнаходження: АДРЕСА_1).
3. Зобов'язати ліквідатора відповідно до пунктів 3, 5 статті 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в п'ятиденний строк опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені статтями 25 - 34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
4. Зобов'язати ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру, надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, копію повідомлення органу державної податкової служби про закінчення ліквідаційної процедури, копії повідомлень Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, довідку органів внутрішніх справ про прийняття печаток і штампів банкрута, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення, довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час проведення ліквідаційної процедури, баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора та ліквідаційний баланс, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута.
5. Копію даної постанови суду надіслати ліквідатору, Державному органу з питань банкрутства, органу ДВС, державному реєстратору, банкруту.
СУДДЯ В.Л.КОТЕЛЬНИЦЬКА