У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
6 серпня 2009 року
м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
головуючого Мазурка В.А.,
суддів: Жайворонок Т.Є.,
Перепічая В.С.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за ОСОБА_1до ОСОБА_4, третя особа -ОСОБА_3 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди за касаційною скаргою ОСОБА_1на рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 3 березня 2009 року,
в с т а н о в и л а :
У лютому 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4, третя особа - ОСОБА_3., про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, посилаючись на те, що близько 1-ї години ночі 10 листопада 2007 року, відповідач перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, без дозволу ОСОБА_2 та позивачки, не маючи права управління транспортними засобами і досвіду керування автомобілем, сів за кермо автомобіля ВАЗ 21101, 2006 року випуску, НОМЕР_1, який належить їй на праві власності, на вул. Леніна в сел. Широке Дніпропетровської області з'їхав з проїзної частини дороги і зіткнувся з приміщенням продовольчого магазину "Ідеал" в буд. 90 - Б цього селища.
Під час ДТП син позивачки - ОСОБА_2 спав на пасажирському сидінні автомобіля та зазнав тілесних ушкоджень, а транспортний засіб суттєвих механічних пошкоджень.
Відповідач у добровільному порядку відмовляється відшкодовувати заподіяну шкоду, а тому ОСОБА_1 просила позов задовольнити.
Рішенням Широківського районного суду Дніпропетровської області від 6 листопада 2008 року позовні вимоги задоволено частково.
Стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 у рахунок відшкодування матеріальної шкоди - 24 430 грн. 07 коп., у рахунок відшкодування моральної шкоди - 2 тис. грн., судові витрати у сумі 1 082 грн. 80 коп.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Рішенням апеляційного суду Дніпропетровської області від 3 березня 2009 року рішення Широківського районного суду Дніпропетровської області від 6 листопада 2008 року в частині стягнення коштів у рахунок відшкодування моральної шкоди скасовано, ухвалено в цій частині нове рішення, яким у задоволенні позовної вимоги про відшкодування моральної шкоди відмовлено.
Рішення районного суду в частині розміру матеріальної шкоди та судових витрат змінено, зменшено розмір завданої матеріальної шкоди з 24 430 грн. 07 коп. до 11 060 грн., зменшено розмір судових витрат з 1 082 грн. 80 коп. до 948 грн. 60 коп.
У касаційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування рішення апеляційного суду, посилаючись на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та порушення процесуального права, залишення в силі рішення суду першої інстанції.
Згідно ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення може бути лише неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність чи недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Оскільки з матеріалів справи та змісту касаційної скарги не вбачається порушення судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.
Керуючись ст. 332, 337, 345 ЦПК України (1618-15) , колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_1на рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 3 березня 2009 року відхилити.
Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 3 березня 2009 року залишити без зміни.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий В.А. Мазурок Судді: Т.Є. Жайворонок В.С. Перепічай