У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Суддя Верховного Суду України Ярема А.Г., розглянувши 24 липня 2009 року касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області від 13 березня 2009 року та ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 26 травня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, треті особи: ОСОБА_3, Жовтоводське виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об'єднання, про усунення перешкод у користуванні квартирою і вселення та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, Жовтоводське виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об'єднання, Жовтоводський міський відділ Управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області, про визнання особи такою, що втратила право користування квартирою і зняття з реєстрації,
в с т а н о в и в:
В жовтні 2008 року ОСОБА_2 звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що він з 2001 року є наймачем квартири АДРЕСА_1, в якій крім нього зареєстровано ОСОБА_1 і двох дітей.
Оскільки після розірвання 5 жовтня 2005 року з відповідачкою шлюбу остання перешкоджає користуватись йому вказаною квартирою, а в квітні 2006 року замінила замки на дверях, просив зобов'язати ОСОБА_1 не чинити йому перешкод у користуванні квартирою, передати йому один екземпляр ключів від дверей квартири та вселити його до неї.
ОСОБА_1 звернулася до суду із зустрічним позовом, в якому просила визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування спірною квартирою та зняти останнього з реєстрації в квартирі.
Рішенням Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області від 13 березня 2009 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 26 травня 2009 року, позов задоволено, вселено ОСОБА_2 в квартиру АДРЕСА_1, зобов'язано ОСОБА_1 передати ОСОБА_2 один екземпляр ключів від замків вхідних дверей квартири та не чинити останньому перешкод у користуванні квартирою. В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_1 відмовлено.
У касаційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування судових рішень і передачу справи на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на недоведеність судами обставин, що мають значення для справи, які суди вважали встановленими, та невідповідність висновків судів обставинам справи.
У відкритті касаційного провадження у даній справі слід відмовити.
За змістом ч. 1 ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні судів першої та апеляційної інстанції чи відкинуті ними, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу та про перевагу одних доказів над іншими.
Доводи касаційної скарги і зміст оскаржуваних судових рішень не дають підстав для висновку про те, що судами допущено порушення норм процесуального або неправильне застосування норм матеріального права, яке призвело до неправильного вирішення справи, та зазначені доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України, у разі якщо касаційна скарга є необгрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі.
Керуючись ст. 328 ЦПК України,
у х в а л и в :
У відкритті касаційного провадження в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, треті особи: ОСОБА_3, Жовтоводське виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об'єднання, про усунення перешкод у користуванні квартирою і вселення та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, Жовтоводське виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об'єднання, Жовтоводський міський відділ Управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області, про визнання особи такою, що втратила право користування квартирою і зняття з реєстрації за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області від 13 березня 2009 року та ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 26 травня 2009 року відмовити.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Верховного Суду України А.Г. Ярема