У х в а л а
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
головуючого Гуменюка В.І., суддів: Косенка В.Й., Луспеника Д.Д.,-
розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління з питань надзвичайних ситуацій України в Житомирській області про виведення квартири із числа службових та надання дозволу на приватизацію,
в с т а н о в и л а:
У вересні 2008 року ОСОБА_1 звернувся із зазначеним позовом, посилаючись на те, що на підставі обмінного ордеру від 22 грудня 1975 року він разом з членами своєї сім'ї вселився у квартиру АДРЕСА_1 З цього часу він проживає у квартирі, сплачує всі комунальні платежі. ОСОБА_1 звернувся до відповідача з питанням приватизації квартири, однак йому відмовлено оскільки квартира знаходиться у будинку, який належить відповідачу і знаходиться на його території. На підставі Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" (2482-12) такі квартири не підлягають приватизації. Ураховуючи викладене, ОСОБА_1 просив задовольнити його позовні вимоги та вивести спірну квартиру із числа службової і зобов'язати відповідача надати йому дозвіл на приватизацію квартири АДРЕСА_1.
Рішенням Корольовського районного суду м. Житомира від 26 грудня 2008 року позов задоволено частково. Визнано неправомірною відмову Головного Управління з питань надзвичайних ситуацій України в Житомирській області у наданні ОСОБА_1. дозволу на приватизацію квартири АДРЕСА_1В решті позову відмовлено.
Рішенням апеляційного суду Житомирської області від 2 квітня 2009 року рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 26 грудня 2008 року в частині задоволення позову про визнання неправомірною відмову Головного Управління з питань надзвичайних ситуацій України в Житомирській області у наданні ОСОБА_1. дозволу на приватизацію квартири АДРЕСА_1 скасовано і відмовлено у задоволенні таких вимог. В решті рішення суду першої інстанції залишено без змін.
У касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції і залишити в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення судом норм процесуального права.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Згідно вимог частини 2 статті 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
За правилами статті 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Рішення суду апеляційної інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права. Доводи скарги висновків суду не спростовують. Підстав для його скасування не встановлено.
Керуючись статтями 332, 345 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Касаційну скаргуОСОБА_1 відхилити.
Рішення апеляційного суду Житомирської області від 2 квітня 2009 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий В.І. Гуменюк Судді: В.Й. Косенко Д.Д. Луспеник