ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У х в а л а
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
головуючого Гуменюка В.І., суддів: Косенка
В.Й.,
Луспеника Д.Д.,-
розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1,ОСОБА_3 про вселення та усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням,
в с т а н о в и л а:
У квітні 2008 року ОСОБА_1. звернулася із зазначеним позовом, посилаючись на те, що в квартирі АДРЕСА_1 зареєстрована вона, її колишній чоловік - відповідач ОСОБА_2 та син ОСОБА_3. Відповідач у спірній квартирі не проживає з 1998 року, а мешкає за іншою адресою, комунальні послуги не оплачує, особистих речей в квартирі немає. Просила визнати ОСОБА_2. таким, що втратив право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.
ОСОБА_2 звернувся із зустрічним позовом до ОСОБА_1., ОСОБА_3 про вселення та усунення перешкод у користуванні зазначеною квартирою. Посилався не те, що між ним та ОСОБА_1. склались неприязні відносини з приводу розірвання шлюбу, тривалий час ОСОБА_1. перешкоджає йому вільно користуватися спірною квартирою, змінила двері, ключі у нього відсутні. Іншого житла він не має, інтересу до спірної квартири не втрати, у зв`язку з чим частково сплачував комунальні послуги. Просив вселити його в квартиру АДРЕСА_1, зобов`язати ОСОБА_1. не чинити йому перешкоди у користуванні жилим приміщенням у спірній квартирі.
Рішенням Пролетарського районного суду м. Донецька від 9 грудня 2008 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Донецької області від 27 лютого 2009 року, у задоволенні позову ОСОБА_1. відмовлено. Зустрічний позов ОСОБА_2. задоволено. Вселено ОСОБА_2. у квартиру АДРЕСА_1 та зобов'язано ОСОБА_1. та ОСОБА_3 не чинити перешкоди у користуванні жилим приміщенням у зазначеній квартирі.
У касаційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати ухвалені у справі судові рішення, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення судом норм процесуального права.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Згідно вимог частини 2 статті 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
За правилами статті 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Судові рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права. Доводи скарги висновків суду не спростовують. Підстав для їх скасування не встановлено.
Керуючись статтями 332, 345 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Пролетарського районного суду м. Донецька від 9 грудня 2008 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 27 лютого 2009 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий В.І. Гуменюк Судді: В.Й. Косенко Д.Д. Луспеник