Верховний Суд
Ухвала
26 січня 2018 року м. Київ справа № 306/999/17 провадження № 61-3497 ск 18
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Кузнєцова В. О. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Закарпатської області від 22 листопада 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Солочинської сільської ради Свалявського району Закарпатської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
2 січня 2018 року ОСОБА_1 направив поштою до Верховного Суду касаційну скаргу на вказане судове рішення, що підтверджується поштовим штемпелем на конверті, тобто з пропуском строку, встановленого частиною першою статті 390 ЦПК України, відповідно до вимог якої касаційна скарга може бути подана протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили рішенням апеляційного суду.
У клопотанні, доданому до касаційної скарги заявник просить поновити строк на касаційне оскарження. Зазначає, що строк на касаційне оскарження пропущений ним з поважних причин, оскільки в судовому засіданні під час проголошення апеляційним судом рішення він не брав участі, а повний текст рішення апеляційного суду було направлено йому поштовим зв'язком, що підтверджується конвертом апеляційного суду Закарпатської області, також заявник зазначає що перебував на амбулаторному лікуванні в період з 21 листопада 2017 року до 22 грудня 2017 року, на підтвердження чого надав медичну довідку від 22 грудня 2017 року № 320.
Зважаючи на те, що строк на касаційне оскарження пропущений заявником з поважних причин, суд вважає за можливе поновити його.
Подана касаційна скарга не може бути прийнята касаційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки у порушення вимог пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України до касаційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
У переліку додатків до касаційної скарги зазначено "квитанція про сплату судового збору", проте заявником не було долучено її до касаційної скарги, що підтверджується Актом, складеним службовою особою Верховного суду під час розкриття поштового конверту.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, чинній на день пред'явлення позову) за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" з 1 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1 600 грн.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" (3674-17) (з подальшими змінами і доповненнями) за подання до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, ураховуючи характер спору та клопотання у скарзі, заявнику необхідно сплати судовий збір у розмірі 2 659 грн 24 коп.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено до УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код ЄДРПОУ: 38004897, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО: 820019, рахунок отримувача: 31213207700007, ККДБ: 22030102.
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України "Про судовий збір". На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Керуючись статтями 185, 393 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження рішення апеляційного суду Закарпатської області від 22 листопада 2017 року.
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Закарпатської області від 22 листопада 2017 року залишити без руху.
Надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 27 лютого 2018 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. О. Кузнєцов