ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Суддя Верховного Суду України Ярема А.Г., розглянувши 28 травня 2010 року касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Апеляційного суду Вінницької області від 3 березня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що вона та ОСОБА_2, з яким шлюб розірвано, мають повнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка навчається на комерційній основі в Київській Державній Академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Оскільки вартість навчання дочки становить 10 000 грн. на рік, однак відповідач матеріальної допомоги на утримання дочки не надає, просила стягнути з ОСОБА_2 на навчання дочки ? частину всіх видів його заробітку.
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 11 листопада 2009 року позов задоволено, стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на навчання дочки – ОСОБА_3, у розмірі ? частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, починаючи з 1 жовтня 2009 року по 1 липня 2012 року. Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допущено до негайного виконання, вирішено питання про розподіл судових витрат.
Рішенням Апеляційного суду Вінницької області від 3 березня 2010 року вказане рішення суду першої інстанції скасовано й ухвалено нове рішення, яким позов задоволено частково, стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на навчання дочки – ОСОБА_3, у розмірі 420 грн. щомісяця, починаючи з 1 березня 2009 року і до досягнення останньою 23-х років. Вирішено питання про розподіл судових витрат.
У касаційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції й залишення в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись, зокрема, на неповне з’ясування судом обставин справи, незаконність та необгрунтованість рішення.
У відкритті касаційного провадження у даній справі слід відмовити.
За змістом ч. 1 ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні судів першої та апеляційної інстанції чи відкинуті ними, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу та про перевагу одних доказів над іншими.
Доводи касаційної скарги і зміст оскаржуваного рішення не дають підстав для висновку про те, що судом допущено порушення норм процесуального або неправильне застосування норм матеріального права, яке призвело до неправильного вирішення справи, та зазначені доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України, у разі якщо касаційна скарга є необгрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі.
Керуючись ст. 328 ЦПК України,
у х в а л и в :
У відкритті касаційного провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Апеляційного суду Вінницької області від 3 березня 2010 року відмовити.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Верховного Суду України А.Г. Ярема