ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 березня 2010 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України у складі :
Левченка Є.Ф., Охрімчук Л.І., Сеніна Ю.Л.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом Будинкоуправління № 1 при Яворівській квартирно-експлуатаційній частині району до ОСОБА_4 про стягнення суми заборгованості з квартирної плати та оплати комунальних послуг,
в с т а н о в и л а :
У лютому 2009 року Будинкоуправління № 1 при Яворівській квартирно-експлуатаційній частині району звернулося до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що відповідачка проживає в квартирі АДРЕСА_1, але в повному обсязі не вносить квартирної плати та належним чином не оплачує надані їй комунальні послуги й має заборгованість із квартирної плати та оплати комунальних послуг.
Позивач під час розгляду справи уточнив позов і просив стягнути з відповідачки заборгованість із квартирної плати та оплати комунальних послуг у розмірі 3 638 грн. 62 коп.
Рішенням Яворівського районного суду від 11 червня 2009 року позов задоволено, постановлено стягнути з відповідачки на користь позивача 3 638 грн. 62 коп. заборгованості з квартирної плати та оплати комунальних послуг, а також у дохід держави 51 грн. судового збору та 250 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішенням Апеляційного суду Львівської області від 26 жовтня 2009 року рішення суду першої інстанції змінено й постановлено стягнути з ОСОБА_4 на користь позивача 3 057 грн. 41 коп. заборгованості за період із 19 лютого 2006 року до 1 лютого 2009 року; в решті рішення суду першої інстанції залишено без змін.
У касаційній скарзі ОСОБА_4 просить скасувати ухвалені в справі судові рішення та закрити провадження в справі, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Доводи скарги та матеріали витребуваної справи не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст. ст. 338 - 341 ЦПК України як підстави для скасування рішень.
Згідно з ч. 1 ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність чи недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, а тому доводи касаційної скарги в цій частині не можуть бути визнані як підстава для призначення справи до судового розгляду.
Оскаржувані судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 332, 336 ЦПК України, колегія суддів Cудової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_4 відхилити, рішення Яворівського районного суду від 11 червня 2009 року та рішення Апеляційного суду Львівської області від 26 жовтня 2009 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді Верховного Суду України: Є.Ф. Левченко Л.І. Охрімчук Ю.Л. Сенін