ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 лютого 2010 року
м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
Пшонки М.П., Костенка А.В., Прокопчука Ю.В., -
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства "Морський торговельний порт "Усть-Дунайськ" про стягнення різниці між фактично нарахованою заробітною платою та тією, яка повинна бути нарахована за період з 15 серпня 2006 року до 16 жовтня 2008 роки, стягнення середньої заробітної плати за час затримки виплати розрахунку при звільненні за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Одеської області від 1 вересня 2009 року,
в с т а н о в и л а:
У листопаді 2008 року ОСОБА_1. звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він працював на різних посадах у державному підприємстві "Морський торговельний порт "Усть-Дунайськ". За час його роботи відповідач порушував умови оплати праці та нараховував йому заробітну плату в меншому розмірі. Позивач просив стягнути різницю між фактично нарахованою та отриманою ним заробітною платою та тією, що повинна бути нарахована, в сумі 39 578 грн. 55 коп. Оскільки при звільненні відповідач не виплатив йому заробітну плату в зазначеному розмірі, позивач просив також стягнути з державного підприємства "Морський торговельний порт "Усть-Дунайськ" середню заробітну плату за час затримки в сумі 2 506 грн. 68 коп.
Рішенням Кілійського районного суду Одеської області від 27 березня 2009 року позов задоволено.
Рішенням апеляційного суду Одеської області від 1 вересня 2009 року рішення районного суду в частині стягнення з державного підприємства "Морський торговельний порт "Усть-Дунайськ" середньої заробітної плати за час затримки в сумі 2 506 грн. 68 коп. скасовано, у задоволенні позову в цій частині відмовлено. У решті рішення суду залишено без змін.
У касаційній скарзі ОСОБА_1. порушує питання про скасування рішення апеляційного суду та залишення в силі рішення суду першої інстанції, мотивуючи порушення апеляційним судом норм матеріального та процесуального права.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи касаційної скарги, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України вважає, що касаційна скарга підлягає відхиленню.
Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Встановлено й це вбачається з матеріалів справи, що рішення апеляційного суду ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, відсутні передбачені статтею 338 ЦПК України підстави для обов’язкового скасування судового рішення.
Наведені в касаційній скарзі доводи висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 332, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення апеляційного суду Одеської області від 1 вересня 2009 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Колегія суддів: Пшонка М.П. Костенко А.В. Прокопчук Ю.В.